MY.UAНовини
Чого чекати Україні після виборів у США: інтерв'ю з Михайлом Подоляком
Чого чекати Україні після виборів у США: інтерв'ю з Михайлом Подоляком

Чого чекати Україні після виборів у США: інтерв'ю з Михайлом Подоляком

Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу наголосив, що варто спокійно ставитися до перемоги будь-якого кандидата, адже питання підтримки нашої держави для США – питання лідерства. Більше про вибори у США, які відносили у Зеленського та Камали Гарріс та як змінилася політика Джо Байдена щодо України – читайте далі в матеріалі.

Які відносини у Зеленського та Камали Гарріс

The Times пише, що між президентом Володимиром Зеленським та віцепрезиденткою США Камалою Гарріс "прохолодні стосунки". У лютому 2022 року, за лічені дні до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, саме вона або зокрема вона, відхилила запропоновану українською стороною ідею щодо превентивних санкцій проти Москви. Отже, які насправді відносини між Зеленським та Гарріс?

З початком повномасштабного вторгнення всі відносини, які мала Україна, були, скажімо так, обнулені й переформатовані на конструктивнішому рівні. Тому з пані Гарріс президент протягом повномасштабного вторгнення зустрічався близько шести разів.

Чинна віцепрезидентка США займає абсолютно проукраїнську позицію, максимально позитивно-радикальну щодо типу війни, яку веде Росія, та щодо тієї допомоги, яка потрібна Україні. У неї максимально конструктивна позиція.

Ще раз: після повномасштабного вторгнення багато чого фундаментально змінилося. По-перше, зросла суб'єктність України. По-друге, представники політичних еліт Заходу, зокрема США, переосмислили, що таке сучасна Росія, що загалом відбувається у Східній Європі та до яких ризиків призведе війна, якщо її неправильно фіналізувати. Тож я навпаки очікую максимально лояльного ставлення від (можливого – 24 Канал) кандидата Демократичної партії.

Утім, я все ж хочу повернутися до повномасштабного вторгнення. Нагадаю, були переговори між США та Росією влітку 2021 року, і були певні виступи від суб'єктів Росії на різних європейських майданчиках. Тоді Німеччина та інші країни консервативної Європи були вкрай зацікавлені в тому, щоб Росія практично монопольно домінувала на енергетичних та інших ринках.

Суб'єктності України тоді було вкрай мало. Тобто Україну вважали маленькою країною десь на периферії, на інтереси якої можна не зважати. Безумовно, тоді допустили багато помилок. Неправильна оцінка Росії, її мотивації, неправильна оцінка того, що Росія хоче відновити Радянський Союз. Але з початком повномасштабного вторгнення це змінилося на абсолютно чітку підтримку України.

Чого очікувати від майбутнього президента США

Загалом щодо виборів у Штатах, то вони будуть достатньо жорсткими. Сьогодні ми бачимо, що кампанія виглядає технологічніше, ніж це було ще місяць тому. Бачимо, що кандидати абсолютно різні. Вони мають однакові шанси, і це мені подобається, тому що є проявом абсолютної демократії. Сполучені Штати є взірцевими у цьому сенсі.

Що очікувати від того чи іншого кандидата, який переможе? Я б спокійно ставився до будь-якого кандидата, який стане "господарем" Білого дому. Тому що або США залишаються лідером, або вони програють глобальне лідерство Росії, якщо вони відмовляться від підтримки України.

Ба більше, ця підтримка сьогодні не є аж такою коштовною, як здавалося. Все ж 60 мільярдів (а ми говоримо про конкретні пакети допомоги від США), при тому що мілітарний бюджет самих Штатів трохи більше ніж 900 мільярдів доларів, – непорівнянні з ціною глобального лідерства.

Щобільше, Росія повністю відмовилась від будь-яких правил, зокрема ведення війни. До речі, на першому Саміті (миру – 24 Канал), окрім всього іншого, Україна також пропонувала обговорення правил війни. Наприклад, що енергетичні об'єкти мають бути поза ударами.

Удари по цивільному населенню, удари по критичній інфраструктурі мають бути поза війною. Тобто Україна пропонує навіть обговорити правила війни – те, чого ворог точно дотримуватиметься. Тому якщо залишити Росію в такому вигляді, як сьогодні, – в путінській ітерації, то це, безумовно, створюватиме величезне навантаження на системи безпеки Сполучених Штатів безпосередньо.

Повернуся коротко до Гарріс. Хочу зачепитися за вашу фразу про те, що її настрій є позитивно-радикальним. А от позитивно-радикальною вона є щодо кого чи щодо якої позиції?

Треба обережно це коментувати, тому що все ж вона є кандидатом в електоральному циклі. Це достатньо жорстка кампанія, тож, щоб не було такого, що ми підтримуємо того чи іншого кандидата... Ми з вами вкрай зацікавлені в абсолютно рівній підтримці України з боку Республіканської та Демократичної партії, це дуже важливо.


Камала Гарріс / Getty Images

Тож мені здається, що практично всі такі пасіонарні представники американської політичної еліти, незалежно від табору, разом з пані Гарріс, чітко розуміють три речі щодо цієї війни.

По-перше, що Росія не є адекватною країною. Так, це не свідчить, що вони готові прийняти максимально жорсткі, радикальні рішення тут і зараз. Хотілося б, але за останні 30 років після розпаду Радянського Союзу світ був сконструйований трошки інакше.

Усі вважали, що вже не буде глобальних загроз, які генерував СРСР. Тобто війни такого масштабу точно не прогнозувались, тим паче на Європейському континенті. Тому еліти були сконцентровані на співпраці, на бізнесі, зокрема корумпованому, тому що Росія тільки через корумпований бізнес і працює.

Усі очікували, що якщо війни будуть десь, то лише такого невеличкого експедиційного характеру. Ніхто не очікував, що Москва поверне нас в середину минулого століття. Тому сьогодні вони розуміють, що Росія є повністю неадекватною і не зіставною до часу, в якому ми сьогодні перебуваємо. Вона завжди витрачатиме кошти на створення загроз для глобального політичного простору, а не для реалізації якихось технологічних викликів тощо.

По-друге, з російською політичною елітою неможливо домовитись, тому що вони не вважають необхідним дотримуватись юридичних чи фактичних домовленостей. Тобто можна вдати, що були проведені якісь переговори, з'явились начебто домовленості, але гарантовано, що Росія їх порушить. А потім ще й спробує довести, що це інші мають платити за те, що вона щось порушує.

І по-третє, очевидна підтримка України з урахуванням того, наскільки зросла її суб'єктність. Цю суб'єктність довела сама ж Україна на полі бою. То чого сьогодні очікувати? Не хочу ображати інші країни, але сьогодні Україна чи не єдина країна, яка вміє захищати і територію, і свої правила життя, і свої цінності в такій масштабній війні. Це підсвідомо всі сприймають як прояв величезного потенціалу української нації.

Чи буде адміністрація нового президента рішучішою

Як ви вважаєте, чи є підстави вважати, що, хто б не став президентом США із двох кандидатів, він буде рішучіший, ніж нинішня адміністрація Джо Байдена?

Почнемо з нинішньої адміністрації Байдена. Вона, хай там як, є максимально активною протягом більш як двох років та допомагає Україні в повному обсязі. Так, трохи повільно, є певні переговорні проблематики, які треба вирішувати. Я маю на увазі заборони щодо завдання ударів углиб території Росії.

Але дивіться, Сполучені Штати сьогодні і щодо обсягів допомоги, і щодо інструментальних видів зброї, яку передають, і щодо навіть часткового скасування заборон на удари по території Росії все ж прогресивно просуваються вперед. Тобто вони все це надають, і це величезні обсяги допомоги.

Тому я все-таки абсолютно позитивно оцінюю все, що робить для нас адміністрація пана Байдена. Без такої підтримки ми б точно не змогли побудувати оборонну систему, яка могла б протистояти одній із найбільших мілітарних країн світу з максимально агресивною внутрішньою ідеологією.

Тепер щодо кандидатів і чи будуть вони рішучими щодо України. Я не хочу давати такі прогнози, тому що треба говорити про практичні речі, які сьогодні відбуваються. Президент Зеленський максимально зацікавлений в тому, щоб були переговорні майданчики і зі штабом кандидата від Республіканської партії. Ми бачили вже перший телефонний дзвінок (розмова Зеленського і Трампа – 24 Канал). Достатньо інтенсивно йдуть комунікації на різних рівнях.

Так само президент має особисті комунікації з пані Гарріс і зацікавлений у максимальному масштабуванні цих комунікацій. Для чого? Для того, щоб чітко розуміти та прогнозувати, що матиме Україна. Для нас важливо, щоб допомога була постійна, щоб було повне розуміння цієї війни, щоб було розуміння, на якому етапі війни ми перебуваємо і які саме інструменти для ведення оборонної чи наступальної війни нам потрібні.

Для нас важливо, щоб не було пауз. Якраз таки ця пауза на 8 місяців, коли допомога була призупинена (мовиться про блокування допомоги для України в Конгресі США – 24 Канал), була проявом внутрішньої політичної дискусії. На жаль. Тобто це не стосувалося необхідності чи відсутності необхідності підтримки України тоді. Це стосувалося формування так званих стартових майданчиків для початку електорального циклу.

Тож для України дуже важливо, щоб таких пауз не було, щоб була тотальна підтримка на рівні двох партій і двох штабів різних. Решта, наприклад аналітичні тексти, які публікують за підписом радників того чи іншого кандидата, – це все дискусії, які розраховані на внутрішню аудиторію. Щоб у межах внутрішньої дискусії продебатувати, наскільки все ж потрібно вигравати війну для демократичного світу. Як би це не звучало.

Я зараз трошки спрощую все. Тобто коли хтось говорить, що ми можемо піти на якісь компроміси, то було б бажано, щоб опоненти, які вважають трохи інакше, ставили запитання інакше. А що таке компроміс із Росією? Це компроміс чиїм коштом? Коштом глобального лідерства Сполучених Штатів, коштом правил, які треба буде змінити, чи коштом скасування міжнародного права?


Дональд Трамп / Getty Images

Цей компроміс буде не коштом території України. Тому що Росія не поставила собі за мету тільки маленький клаптик території іншої країни захопити. Ні, вона поставила собі за мету знищення міжнародного права, переформатування глобального простору, домінування права сильного, домінування у Європі загалом. Росія хоче домінувати.

Тому треба спокійно ставитись до всього і підходити прагматично. Що таке прагматизм? Ще раз повернуся до концепції президента України. Прагматизм – це постійні комунікації на різних майданчиках із представниками ключових політичних еліт, зокрема Сполучених Штатів.

До речі, в традиції Сполучених Штатів офіційний кандидат від, у цьому випадку, Республіканської партії може вести переговори на рівні лідерів інших країн. Це традиційно вже для них і тому дуже добре, що такі комунікації є між Трампом і президентом України та між Гарріс і президентом України.

До чого може призвести неправильний фінал війни

Які питання залишаються у Києва щодо Трампа та Гарріс, щодо їхнього реального бачення завершення війни в Україні? Чи все зрозуміло?

Нам все зрозуміло. Питання в іншому: чим далі ти від епіцентру війни, тим більше хочеш грати в геополітику, а не в реальну політику, яка точно розуміє, у кого які цілі й у кого які мотивації для продовження, наприклад, ескалації та хто хоче отримати якийсь результат.

Росія повністю обнулила всі конвенції. Їх не існує. Якщо десь виникне конфлікт, немає більше правил. Тобто будуть терористичні та геноцидні засоби ведення війни. Усе те, що демонструє в масштабі Росія. Одна річ, коли це робить терористична організація, яка є нелегітимною панівною силою в тій чи іншій державі. Інша – коли це робить офіційна держава, яка ще вчора належала до клубу G8 та вважалась тотальною глобальною країною, що має право змінювати правила.

Це все Росія обнулила. Будь-яка війна сьогодні обов'язково буде з геноцидним компонентом незалежно від регіону чи території. Це треба пояснювати всім. Якщо ти далеко від війни, тобі здається, що її можна швидко закінчити. Як? "Давайте щось віддамо агресору". Ні.

Якраз тут у Сполучених Штатах є розуміння, що якщо віддати щось агресору, це стимулюватиме його на продовження агресії. До того ж на вищому рівні. Згадаймо 2014 рік: тоді очільники інших країн говорили відверто, мовляв, "росіяни захопили Крим, але ж незрозуміло, чия це територія". Це було вкрай необережно та призвело до фатальних наслідків.

Чому? Немає ніякої історичності. Після розпаду Радянського Союзу в 1991 році були юридично зафіксовані кордони нових суверенних держав. Все. Крапка. З того часу кордони 1991 року в Україні є недоторканими щодо, наприклад, Києва, Криму, Донбасу. Немає жодних інших історичних аспектів.

Якби у 2014 році була жорстка позиція, анексія Криму однозначно мала б призвести до ізоляції Росії. Тобто призупинення членства в ООН тощо. Тоді б експансії як такої не було. Саме це розуміння на сьогодні має домінувати. І це Україна хоче пояснювати, пояснювати і ще раз пояснювати.

Незалежно від того, де ти перебуваєш щодо епіцентру конфлікту, маєш зрозуміти, що будь-яка поступка Росії в такому вигляді, як вона сьогодні існує, означатиме ескалацію. Росія перейшла "червоні лінії". Щойно ви заморозили конфлікт, це значить, треба готуватись, вкладати великі кошти, переформатувати свої економіки, робити їх мілітарними. Щоб безпекові архітектури мали зовсім інший вигляд.

Тому що до війни з Росією долучаться ще інші країни, не тільки Північна Корея. Чому? Це буде так званий розділ світу, 3.0, 4.0 тощо. Ці країни вважатимуть, що зможуть переформатувати свою роль в сучасному світі. Хто сьогодні перебуває поряд із Росією? Ті країни, які можуть існувати лише в стані війни. Зокрема, для того, щоб контролювати внутрішній простір.

Якщо країна високотехнологічно розвинута, куди витрачає кошти? На якість життя, сервісні функції держави, на те, щоб людина могла чітко планувати кар'єру, мати безпековий простір. Які країни постійно хочуть ескалацію, війну? Ті, які мають великі проблеми з контролем над внутрішнім простором. Вони не дають людині ніякого прогресу, сервісу, а тоді продають пропаганду на кшталт "ми великі, хоча й у злиднях".

І, на жаль, будь-який несправедливий фінал війни приведе до масштабування конфлікту.

Чи можуть США зблизитися з Росією

Трамп, принаймні вустами Джонсона, дав зрозуміти, що хоче зближення чи потепління з Росією, але лише винятково з позиції сили Заходу. Це в'яжеться з ізоляцією, про яку ви зараз говорите?

Ні, безумовно. Воно не в'яжеться і ніякого потепління не буде. Ви не можете мати потепління з людьми, які, не дотримуються домовленостей, зацікавлені в домінуванні та які вас ненавидять, максимально негативно ставляться. Ви не можете мати потепління у відносинах з людьми, які полюбляють геноцидні практики. Це нонсенс.

Світ має бути побудований на певних правилах, яких мають дотримуватися. У чому проблема сучасного світу? Якщо говорити щодо будь-якого агресора, ці правила побудовані на відсутності інструментів примусу, щоб країни їх дотримувалися.

Росія порушила все: і конвенції, і міжнародне право. І, як з'ясувалось, немає інструменту примусу. Щобільше, ті майданчики, які мали б примушувати, навпаки дають можливість не тільки Росії, й Близькому Сходу промотувати терористичні організації.

"Термінове засідання Радбезу ООН у зв'язку з ліквідацією голови Політбюро офіційно визнаної терористичної організації ХАМАС". Ви собі уявляєте це? Це абсурдизація, це абсолютно змінений політичний клімат у цивілізації. Ми маємо побачити на свої очі, як будуть обговорювати ліквідацію голови офіційно-терористичної організації.

Сьогодні з'ясувалося, що нібито можна порушити правила. Росія показує це для всіх. Вона демонстративно це робить – обнуляє правило за правилом і не отримує за це ніякого покарання.

Знову-таки світ має бути побудований на певних правилах. Наприклад, життя в суспільстві. Ви ж не можете робити все що заманеться, приміром вбивати та ображати інших людей. Є юридичний каркас, ви будете відповідати за це в будь-якому випадку. І суспільство розуміє, що державні інституції гарантують те, що ви будете дотримуватись певних правил. Так само і в глобальному світі.

Водночас з'ясувалось, що в російській агресії проти України не існує правил, їх легко обходити і не відповідати за ці порушення. І головне – немає інституцій, які можуть примусити їх виконувати. Це дає іншим країнам з агресивним потенціалом розуміння того, що можна шляхом сили, нахабності чи великої кількості геноцидних вбивств отримати якісь дивіденди.

І коли ви говорите про потепління. А потепління заради чого? Будь-яке потепління з боку демократії щодо Росії, яка порушила встановлені правила, означатиме для інших те, що демократія стоїть на колінах, демократія боїться, не вміє захищатись і не готова відстоювати свої цінності. Це без пафосу. Це реально.

Сьогодні для Росії головне – не програти. Росіяни відверто про це говорять: заморожування конфлікту на певний час, потім знову гаряча фаза війни. Що робитиме Росія, якщо заморозити конфлікт? Куди буде вкладати гроші – у добробут своїх громадян? Ми ж розуміємо, що це анекдот.

Як вона поводитиметься на глобальному ринку? Вкрай нахабно. Ба більше, вимагатиме компенсації: скасування санкцій, відшкодування за те, що її принижували, з нею воювали. Ви розумієте, що відбуватиметься? І до цього будуть доєднуватись інші країни.

Нейтральні країни не підтримують Росію, лише за винятком деяких держав, як-от Іран. Глобальний Південь не підтримує Україну, але не й підтримує Росію. Вони очікують, які далі будуть правила. Якщо війна закінчується тим, що країни демократії приходять і говорять: "Ми трошки з вами воювали, але ви, певно, мали право вирізати та ґвалтувати людей", то як мають на це реагувати країни Глобального Півдня?


Адміністрація Байдена змінилася від початку вторгнення / Getty Images

І от США кажуть, мовляв, "правила є, ми все одно лідер; якщо Росія їх порушить, будемо карати". Ви хочете, щоб у це хтось повірив та продовжував орієнтуватись на країни-демократії, а не на держави, які формуватимуть "полюс насилля"? Це настільки інфантильно та неадекватно...

Так, є проблема неготовності ухвалювати жорсткі радикальні рішення. Це призводить до повільного постачання необхідного інструментарію для ефективного ведення війни. Це призводить до "напівсанкцій", як говорить президент України. Тобто дозволяє Росії отримувати з глобального ринку інформацію. Ще додаткові доходи, які вони витрачають на війну.

Це призводить до того, що Росію ніхто не пропонує позбавити права на членство в Радбезі ООН. Там є формальні підстави. І є підстави, пов'язані з початком акту агресії проти України. Ніхто цього не робить. І це все виглядає вкрай бентежно для того, щоб розуміти, яким буде майбутнє, якщо так продовжуватиметься.

Щодо поведінки адміністрації пана Байдена – вона змінилась кардинально. Напередодні вторгнення – одна поведінка. Сьогодні – це зовсім інша адміністрація, яка інакше дивиться на природу війни й те, що треба робити. Так, вони ще не готові остаточно ухвалити для себе певні рішення. Вони ще не вийшли з того стану, у якому перебували еліти останні 30 років після розпаду Радянського Союзу; ще не вийшли з синдрому Фукуями, який говорив про кінець історії, тому що немає вже масштабного протистояння, бо одна система повністю програла.

На жаль, це була фатальна помилка. Це абсолютно фікція. Ніякого кінця історії не було. Протистояння переформатувалось і в більш марудному вигляді сьогодні. Однак поступово ми приходимо до правильного рішення, яке буде в майбутньому.

Воно буде визначатися настроями в американському суспільстві, виборами президента США або чим?

Воно визначатиметься суб'єктністю України й країн, які є лобістами нашої держави та продовжують такими залишатися. Що таке суб'єктність України? На відміну від 2014 року, сьогодні протягом більш як 2 років від повномасштабного вторгнення Україна продовжує наполягати на засадничих речах, які гарантують демократичній частині світу безпечне майбутнє. Незалежно ні від чого.

Україна не ламається під тиском, як було у 2014 році. Коли удали, що буцім "ми домовляємося з росіянами, беремо на себе якісь зобов'язання". Для мене це було завжди дивно в межах Нормандського формату, Мінських переговорів.

Сьогодні Україна продовжує наполягати. У цій війні немає ніяких компромісних рішень, немає можливості залишити Росію в тому вигляді, в якому вона сьогодні є, немає можливості гарантувати безпеку Європі. Росія не зупиниться. Навпаки, вона буде простимульована, якщо війну фіналізувати неправильно. Є великий табір лобістів України, які так само цього дотримуються. Питання в іншому: чим далі від центру війни, тим більше в тебе є додаткових тем для обговорення.

Другу частину інтерв'ю з Михайлом Подоляком – читайте незабаром на сайті 24 Каналу.

Теги за темою
Новини політики
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Это приложение постоянно "пожирает" память на телефоне: как решить проблему в несколько кликов
Telegraf
2025-01-26T05:33:55Z
Голоса Baldur's Gate 3 и стиль Persona: новая RPG от Microsoft удивила звездным кастом и геймплеем
Знай
2025-01-26T04:51:15Z
YouTube снова будет доставлять кнопки для украинских контент-креаторов
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:59Z
Instagram заплатит авторам до $50 000 за "эксклюзивные" Reels, которые опубликуют раньше, чем в TikTok
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:07Z
В ChatGPT произошел глобальный сбой: назвали причины
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:38Z
В Запорожье обнаружили древний артефакт
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:15Z
Экскаваторы-погрузчики: универсальная техника для строительства
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:08Z
Археологи обнаружили многочисленные обломки статуй
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:06Z
Способен убить любого: на дне Красного моря обнаружили огромный бассейн с рапой
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:10Z
Как привлечь успех в свою жизнь, чтоб все обзавидовались: древний шепоток, который работает
Знай
2025-01-26T05:51:23Z
Идеальные и харизматичные: как определить хорошего начальника по знаку Зодиака
Gazeta UA
2025-01-26T05:39:17Z
Что нельзя рассказывать о себе другим: три темы, которые под запретом
Gazeta UA
2025-01-26T04:24:29Z
Вся семья будет сытой: как приготовить запеканку из капусты и курицы
Telegraf
2025-01-26T04:15:05Z
Почему сегодня нельзя мыть пол: запреты и приметы дня
Gazeta UA
2025-01-26T03:57:29Z
Завтрак без "пустых калорий": как приготовить ароматную овсянку с финиками в духовке
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:49Z
Больше не будете покупать крем-сыр: как приготовить популярную намазку из кефира
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:36Z
Как быстро почистить помидоры от кожуры: три простых способа
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:28Z
Яйца, сыр, рыбья кожура и не только: что добавляют в кофе в разных странах
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:23Z
В Житомирской области прогремели взрывы, продолжается атака "шахедов" на Украину
ZN UA
2025-01-26T03:54:19Z
Около Лос-Анджелеса вспыхнул новый мощный пожар
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:59Z
Уже 46 пострадавших: показали последствия смертельной атаки на Запорожье
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:57Z
Трагедия на курорте Турции - количество жертв достигло психологической отметки
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:50Z
"Из него сделали демона" - мать обвиняемого в избиении школьницы в Белой Церкви будет оспаривать решение
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:46Z
В шахте после обвала заблокировали 135 шахтеров - ГСЧС
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:45Z
Суд освободил из-под стражи Гнезделова, публично ушедшего в СЗЧ
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:42Z
Последствия атаки РФ на Киевщину: повреждены автомобили, кафе, дома
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:41Z
Под колесами поезда погибли двое детей - подробности трагедии
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:37Z
"Я не разговаривал с ним": Гвардиола прокомментировал ошибку Хусанова в игр
Корреспондент
2025-01-26T05:48:18Z
Донецкий "Шахтер" объявил о продаже форварда
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:26Z
"Реал" впервые в мировом футболе заработал свыше €1 млрд за сезон
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:57Z
Мирошниченко показал, как знакомил приемного сына со спортом
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:39Z
Жена звезды "Шахтера" Зубкова подала на развод
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:56Z
Джоковича освистали фанаты после решения сняться с полуфинала Australian Open
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:30Z
В обновленной таблице коэффициентов УЕФА Россия получила худшее место за всю историю
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:21Z
Теракт в Брюсселе: арестован причастный к убийству шведских футбольных болельщиков
ZN UA
2025-01-25T23:09:50Z
У Кадырова-младшего появился конкурент: победа сына Плющенко рассмешила сеть
Telegraf
2025-01-25T20:03:16Z
Россияне нанесли 325 ударов по Запорожской области за сутки
Корреспондент
2025-01-26T06:06:26Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 26 января 2025 года
Фокус
2025-01-26T06:00:50Z
Ситуация на фронте на вечер 25 января
UAToday
2025-01-26T05:39:05Z
"30 дней и прощай": во Львове начали убирать брошенные на улицах автомобили
Знай
2025-01-26T05:21:37Z
Цели «СВО» выполняют: враг захватил новые территории и имеет продвижение в Донецкой области
Comments UA
2025-01-26T05:09:58Z
Атака дронов на Рязань и взрывы в Харькове: главные новости ночи 26 января 2025 года
TSN
2025-01-26T04:48:10Z
Ночью по Украине двигались вражеские дроны: где раздались взрывы
TSN
2025-01-26T04:18:44Z
Враг продолжает попытки потеснить украинских защитников с занимаемых позиций - новости от Генштаба
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:16Z
На войне погиб Константин Жук, спецназовец ГУР и один из основателей киевской ячейки "Пласта"
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:01Z
Не стоит тратить время: топ-7 худших фильмов Netflix 2024
Фокус
2025-01-26T06:00:53Z
Макс Барских поставил концертную деятельность на паузу
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:32Z
58-летняя звезда "Друзей" сходил на свидание с 29-летней студенткой: фото
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:18Z
Мужу Наталки Денисенко сделали операцию: в каком состоянии военный сейчас
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:58Z
Стинг сообщил об отмене концертов: какая причина
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:54Z
Анна Тринчер устроила голую фотосессию на Бали
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:50Z
Пять аутентичных зимних слов, которые несправедливо забыты
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:49Z
Анастасия Приходько попала в скандал из-за песен фаната Путина
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:36Z
"Океан Эльзы" выступит во Львове с большим концертом: подробности
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:33Z
В Польше откроют центр Украина-НАТО
Корреспондент
2025-01-26T06:18:18Z
Штраф или депортация – другого не предложат: за что украинцы могут серьезно "влипнуть" в одной из стран ЕС
Знай
2025-01-26T06:06:13Z
Максимальная пенсия: могут ли ограничить ее для военного
ZN UA
2025-01-26T06:04:22Z
26 января: церковный праздник сегодня, кого помянуть и что не стоит делать в этот день
UAToday
2025-01-26T05:39:41Z
Выплаты, тарифы, переводы с карт и повторная ВВК: главные нововведения с 1 февраля 2025
Знай
2025-01-26T05:36:34Z
Украинцев с двойным гражданством не выпускают за границу: адвокат прокомментировал ситуацию
Политека
2025-01-26T05:30:35Z
Сретение 2025: дата, традиции и для чего святят воду и свечи
Лига
2025-01-26T04:36:38Z
Именины Риммы в 2025 году: все дни, когда Римуля празднует День ангела
Telegraf
2025-01-26T04:12:19Z
Можете получить меньше выплат: в ПФУ разъяснили, как зависит размер больничных от стажа украинцев
Знай
2025-01-26T04:06:09Z
Какие симптомы сахарного диабета можно увидеть с утра после сна
Gazeta UA
2025-01-26T05:03:30Z
Восемь популярных продуктов, которых следует избегать во время завтрака
Gazeta UA
2025-01-26T04:39:11Z
Семь продуктов, которые нужно есть зимой для сияющей кожи
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:58Z
Что будет, если регулярно читать перед сном по 6 минут
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:12Z
Ученые опровергли распространенный миф о газировке
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:08Z
Здоровый образ жизни - комфорт и приятные ощущения
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:35Z
Почему именно зимой полезно добавлять в блюда черный перец
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:42Z
Какие продукты сокращают продолжительность жизни: эта четверка должна исчезнуть из вашего дома
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:20Z
Как похудеть за неделю: шесть проверенных советов
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:44Z
Как рассчитываются субсидии на газ и топливо в 2025 году: что нужно знать
Знай
2025-01-26T05:06:12Z
Как выйти на пенсию в 2025 году: новые требования и сроки
Знай
2025-01-26T04:36:23Z
АЗС изменили цены на топливо на выходных: сколько стоят бензин, дизель и автогаз
Хвиля
2025-01-26T04:33:54Z
В Украине снова растут цены на картофель
Gazeta UA
2025-01-26T04:03:36Z
В двух российских аэропортах ввели ограничения из-за полетов беспилотников
TSN
2025-01-26T03:51:09Z
В Украине снова растут цены на морковь, не влияет даже импорт из Польши, - аналитики
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:49Z
В Украине средняя зарплата чиновников в декабре 2024 года выросла до 80 тыс. грн
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:45Z
Пользователи OnlyFans не оплатили государству налогов на 63,2 млн грн
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:09Z
TikTok готов заключить сделку, чтобы сохранить доступность в США
Gazeta UA
2025-01-26T03:34:03Z
Две главные ошибки, из-за которых ломается стиральная машина
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:56Z
Эти "звоночки" подскажут, что время продавать авто: 3 скрытых признака
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:56Z
Назвали самые популярные легковушки года
Gazeta UA
2025-01-26T03:33:32Z
Ford отзывает более 270 тыс. авто-что случилось
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:48Z
Тракторы для любых задач: большой выбор моделей на Agronetto
Gazeta UA
2025-01-26T03:32:37Z
Audi подготовила электрический внедорожник Audi на базе Porsche к серьезному бездорожью
Gazeta UA
2025-01-26T03:31:55Z
В Украине кардинально изменили правила продажи авто: что нужно знать водителям
Хвиля
2025-01-25T20:30:53Z
Гость из 90-х: в Киеве засветилось очень редкое итальянское авто
Фокус
2025-01-25T09:42:40Z
Как защитить себя от произвола при осмотре автомобиля: советы юристов, когда остановили патрульные
Знай
2025-01-24T21:51:43Z
В Беларуси начались выборы президента: в Минске люди пришли голосовать до открытия участков
Comments UA
2025-01-26T06:03:28Z
В Чехии, Германии и Польше создадут центры возвращения украинских беженцев
Gazeta UA
2025-01-26T06:00:27Z
В Германии продолжаются массовые протесты против ультраправых
Корреспондент
2025-01-26T05:57:15Z
Политолог спрогнозировал, доведет ли Трамп российскую экономику до катастрофы
Политека
2025-01-26T05:45:50Z
У Путина снова серия пропущенных: неизвестные беспилотники подожгли РФ, там паника
Comments UA
2025-01-26T05:45:06Z
В ЕС тоже заявили об интересах в Гренландии
Gazeta UA
2025-01-26T05:39:30Z
Восток Украины рискует стать "монгольской пустошью": демограф рассказал о критической ситуации в стране
TSN
2025-01-26T05:36:50Z
ГУР и МИД эвакуировали украинских моряков, освобожденных из плена хуситов
Gazeta UA
2025-01-26T05:34:50Z
Мир получил своего Чемберлена, который может спровоцировать войну на всех континентах
Comments UA
2025-01-26T05:21:33Z