MY.UAНовини
Майже 40% родин грошей вистачає лише на їжу. Як змінюється дохід українців у 2024 році
Майже 40% родин грошей вистачає лише на їжу. Як змінюється дохід українців у 2024 році

Майже 40% родин грошей вистачає лише на їжу. Як змінюється дохід українців у 2024 році

Нове опитування показало: фінансовий стан українців — один із головних показників життєздатності економіки країни — доволі скрутний. На тлі ухвалення урядом законопроєкту, який передбачає збільшення податків, Фокус дослідив, що відбувається з доходами родин.

Середньомісячний рівень доходів українських родин переважно не дотягує до 30 тис. грн. А пенсіонери та громадяни, які не працюють за станом здоров'я, живуть на 8 тис. грн на місяць. Про це свідчить нове спільне дослідження видання ZN.UA та Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова. Як змінюються доходи українців у третій рік повномасштабної війни та чому родинам не вистачає на необхідне?

Результати шокують: які доходи в Україні та чому українці забагато їдять

Згідно з опитуванням, українські сім'ї переважно живуть на дохід від 8 тис. до 30 тис. грн. Зокрема 43,6% респондентів, які працюють, вказали свій дохід у межах 8-18 тис. грн на місяць. А 22% опитуваних зазначили 18-30 тис. грн. Фахівці додають, що левова частка (67,2%) українців, яких вони опитали, отримує до 8 тис. грн і не працює або за віком, або за станом здоров'я.

Спільне дослідження видання ZN.UA та Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова доводить, що українські сім'ї переважно живуть на дохід від 8 тис. до 30 тис. грн
Фото: ZN.UA

Дійсно, за словами директора аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитра Чуріна, в Україні проживають майже 10 млн пенсіонерів, та далеко не всі з них можуть похвалитися своїм добробутом.

В Україні проживають майже 10 млн пенсіонерів, та далеко не всі з них можуть похвалитися своїм добробутом

"На жаль, демографічна картина така, що громадяни, які працюють, не можуть забезпечувати достатні платежі в Пенсійний фонд, навіть якщо ці пенсійні відрахування трохи збільшити. Проблема дефіциту Пенсійного фонду відома давно, тому лише підвищенням відрахувань до ПФУ із працюючих громадян цю проблему не вирішити. Середні зарплати в Україні дійсно низькі, тож важко розраховувати на те, що люди мають зайві кошти у своїх гаманцях", — зазначив Дмитро Чурін у коментарі Фокусу.

10 млн українських пенсіонерів не можуть похвалитися своїм добробутом
Фото: УНІАН

Зазначимо, що, згідно з торішнім дослідженням міжнародного знижкового сервісу Picodi, українці витрачали майже 41,6% доходу на їжу й напої. Цього року навряд чи картина суттєво змінилася.

Раніше в сервісі Picodi дослідили витрати на харчування у співвідношенні з усіма витратами на споживчі товари й послуги у 105 країнах за 2023 рік. Тоді Україна перебувала на 93-му місці в рейтингу. Схожі результати мали Молдова (41,1%), Ефіопія (41,3%) та Камбоджа (42,7%).

Левову частку доходів українці витрачають на продукти харчування (4,1 бала), не забувають про ЖКП (3,6 бала), здоров'я (2,4 бала)
Фото: ZN.UA

Згідно з цьогорічним дослідженням ZN.UA, тенденція щодо витрат на їжу в Україні практично не змінилася.

Дослідники навіть назвали пріоритетність видатків "виживальницькою".

Головні статті витрат українців — це їжа, здоров'я і комунальні платежі. Тобто аспекти, які потрібні для виживання

Так, левову частку доходів українці витрачають на продукти харчування (4,1 бала), не забувають про ЖКП (3,6 бала), здоров'я (2,4 бала), ледь можуть собі дозволити купувати новий одяг і взуття (2,2 бала).

"Що ж, на жаль, українці все ще "багато їдять". А судячи з того, що наступна за обсягом стаття сімейних витрат — житлово-комунальні послуги (ЖКП), то ще й багато миються", — з гірким гумором прокоментували результати опитування у ZN.UA.

Цікаво, що за червневим звітом НБУ, доходи громадян стабільно зростають (наприклад, зарплата на понад 20% — Фокус), а інфляція сповільнюється. Тож Фокус попросив прокоментувати таку ситуацію фінансового аналітика Андрія Шевчишина.

Важливо Доходи зростають, витрати злітають: що насправді відбувається з гаманцями українців

"Повномасштабна війна стрімко й незворотньо змінила споживчі настрої. Головні статті витрат українців — це їжа, здоров'я і комунальні платежі. Тобто аспекти, які потрібні для виживання. І в цьому немає нічого дивного. Водночас ми бачимо зростання інвестицій в облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП), рекордні рівні гривневих депозитів на рахунків банків. Ми спостерігаємо рекордний попит на валюту. Але через воєнні дії формується дуже глибоке розшарування населення та розмежування фінансової спроможності людей", — вважає експерт. Він зазначає: так, зарплати зростають, адже є дефіцит робочих рук. Тож підприємства підвищують оклади, запрошують експатів і перекуповують спеціалістів з інших компаній. І це все відбувається через підвищення курсу. "Гривня девальвує, відповідно, вимоги спеціалістів до зарплати також підвищуються. Водночас зростає рівень роздрібної торгівлі, показники якої подолали максимум довоєнних часів. До речі, та ж сама інфляція провокує підвищення зарплат. Тож, на мій погляд, одне іншому не заважає", — пояснив Фокусу Андрій Шевчишин.

Аналітик Дмитро Чурін також вказує на ефект відкладеного зростання зарплатні.

"Поки інфляція становила 26%, зарплати зростали повільно, а зараз інфляція сповільнюється, тож зростання зарплат триває від минулого періоду, для компенсації минулої фактичної інфляції", — додає експерт.

Левову частку доходів українці витрачають на продукти харчування
Фото: УНИАН

Витратити дохід: як заробляють в Україні

Повномасштабна війна, зокрема динамічна ситуація на лінії фронту, має відчутний вплив на ринок праці. Про це свідчить дослідження за червень від порталу з пошуку роботи Work.ua. Вакансій на Донеччині та Харківщині меншає, проте розмір середніх зарплат на ринку праці впродовж року не змінився, а на початку літа навіть збільшився на 2,5%.

Від лютого 2024 року розмір середньої зарплати становив 20 тис. грн. У червні цей показник зріс на 2,5% — до 20 500 грн

За даними фахівців Work.ua, від лютого 2024 року розмір середньої зарплати становив 20 тис. грн. У червні цей показник зріс на 2,5% до 20 500 грн.

"Проте це зростання відбулося завдяки вакансіям у Силах оборони. У цивільних професіях розмір середньої зарплати не змінився", — підвердила експертка Вікторія Білякова.

Посади, найбільш популярні в Україні у червні 2024 року, згідно із даними Work.ua
Фото: Work.ua

Якщо проаналізувати конкретні категорії вакансій, можна пересвідчитися, що найбільше зросли зарплати у червні 2024 року у таких категоріях спеціалістів:

  • "Охорона, безпека" — 41 тис. грн (+9% до травня 2024-го);
  • "Сільське господарство, агробізнес" — 22 500 грн (+5%);
  • "Продаж, закупівля" — 27 тис. грн (+4%);
  • "Фінанси, банк" — 18 тис. грн (+3%);
  • "Сфера обслуговування" — 18 500 грн (+3%);
  • "Бухгалтерія, аудит" — 19 тис. грн (+3%);
  • "Готельно-ресторанний бізнес, туризм" — 19 тис. грн, (+3%).

У червні найвищі середні зарплати (окрім керівних посад, сфери IT і фахівців до Сил оборони) отримували водій-міжнародник, медіабаєр (50 тис. грн), висотник, рихтувальник (42 500 грн), зубний технік, рієлтор, тонувальник (40 тис. грн), автослюсар, арматурник, бізнес-аналітик, медіапродюсер (37 500 грн).

Автослюсар, арматурник, бізнес-аналітик, згідно із даними досліджень, заробляють в Україні близько 37 500 грн на місяць

Прожитковий мінімум "заморожено", а податки зростуть: як це вплине на доходи

Дійсно, ринок праці України вкрай гостро відчув на собі всі виклики повномасштабної війни. Після економічного шоку початку російського вторгнення попит на робочу силу почав стрімко відновлюватися. Попри це, активність шукачів роботи низька, рівень безробіття у червні становив 13,1%, а споживчі настрої у червні були на найнижчому рівні за всю повномасштабну війну. Про це, із посиланням на індекси дослідницької компанії Info Sapiens, розповів Фокусу економіст ЦЕС Максим Самойлюк.

Активність шукачів роботи низька, рівень безробіття у червні становив 13,1%, а споживчі настрої у червні були на найнижчому рівні за всю повномасштабну війну

На тлі цього всього майбутнє підвищення податків в Україні негативно вплине на громадян із низькими доходами, каже експерт.

"Відповідно до даних опитування Info Sapiens, яке ми публікуємо у своєму Трекері економіки України під час війни, станом на червень 25,6% опитаних українців були змушені економити на їжі. Тобто будь-яке підвищення податків дійсно має зважати на те, як це вплине на громадян із низькими доходами", — сказав Самойлюк.

Окрім споживацьких настроїв, падають і очікування бізнесу. Максим Самойлюк відзначив суттєве погіршення порівняно з травнем 2024-го.

"Індекс менш ніж 100 означає, що серед громадян переважають негативні споживчі настрої. Складниками Індексу споживчих настроїв є Індекс економічних очікувань (73,6 у червні) та Індекс поточного становища (50,9 у червні). Споживчі настрої перебувають на найнижчому за весь час повномасштабної війни рівні", — пояснив фахівець.

Це означає фактичну неготовність громадян більше витрачати. Що зі свого боку гальмує загальний економічний розвиток у країні, адже бізнес не отримує обігових коштів через збільшення продажів.

Економіст і член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин погоджується, що збільшення податків в Україні насамперед ударить по внутрішньому споживачу, тим більше на тлі "замороження" прожиткового мінімуму і мінімальної зарплатні.

За його словами, кілька тижнів тому український уряд ухвалив бюджетну декларацію на найближчі три роки. Там міститься інформація про те, що буде закладено в державний бюджет у період з 2025-го до 2027 року.

Важливо Податок на війну. Чому та наскільки в Україні посилять податкове навантаження на громадян

"Там не будуть індексувати ані прожитковий мінімум, ані мінімальна зарплата. Тобто, у зв'язку з відсутністю коштів, 3 тисячі на прожитковий мінімум і 8 тисяч на мінімалку на найближчі три роки "заморожуються". Водночас тільки у 2025 році, згідно з макроекономічним прогнозом, який закладений у бюджетній декларації, очікується інфляція на рівні 10%. Тобто, якщо виходити з цієї логіки, якщо Мінсоцполітики проведе розрахунок фактичного прожиткового мінімуму хоча б через рік, то вийде, що в нас прожитковий мінімум буде реально вищим, аніж мінімальна заробітна плата, що в теорії навіть не може відповідати дійсності", — каже Пендзин. І додає: можливо, мінімалку нарешті підвищать на 10%, до близько 9 тисяч гривень. "Ми розуміємо, що живемо у війні, що спостерігаються надзвичайно великі виклики для виживання держави, але є речі, які точно не можна відкладати на післявоєнний період. Є речі, які мають бути вирішені достатньо швидко, адже це виживання людей, зокрема тих, хто має ці кошти як єдиний соціальний дохід і перебуває далеко за межею бідності", — зазначив Олег Пендзин.

Отже, поки що у експертів песимістичні очікування щодо майбутнього зростання доходів українців. Це означає, що в перспективі кількох років до 50% українських родин будуть намагатися вижити, заробляючи, здебільшого, на покриття витрат на харчі, комунальні рахунки та невідкладні потреби (сплату лікування тощо).

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Молдова розпочала процедуру екстрадиції олігарха-втікача Плахотнюка
Европейская правда
2025-07-22T15:06:58Z
Єврокомісарка Кос відреагувала на ухвалення Радою скандального закону щодо НАБУ і САП
Европейская правда
2025-07-22T14:52:11Z
ЗМІ: чинну міністерку Франції судитимуть за корупцію
Европейская правда
2025-07-22T14:45:11Z
ЗМІ: глава МЗС Польщі піде на підвищення
Европейская правда
2025-07-22T14:39:36Z
Росія масово заселяє Донбас і Крим: що буде з переселенцями після деокупації?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:27:54Z
Вирок у справі MH17. Європейський суд врахував свідчення українського медіарегулятора
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:24:21Z
Польща закликала громадян будь-яким способом покинути Росію
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:15:47Z
Нідерланди готові зробити "істотний внесок" у поставки Україні Patriot
Европейская правда
2025-07-22T14:15:10Z
Масована атака безпілотниками по Сумах: одна жінка загинула, троє отримали поранення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:48:07Z
У Києві та низці областей оголошена повітряна тривога через ракетну небезпеку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:09:16Z
Запоріжжя атакує сарана, розміром із сірникову коробку: еколог пояснив, чи варто панікувати
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:41Z
Як може змінитися простір після демонтажу МАФів: приклад Печерська
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:24Z
У середмісті Житомира посеред вулиці утворилося провалля
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:36:19Z
Як із фільму жахів. Запорізька область потерпає від нашестя сарани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:21:18Z
Окупанти в Криму бояться ударів Сил оборони – партизани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:15:45Z
Рух ділянкою Берестейського проспекту 23 липня буде частково обмежено
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:33:28Z
Загибель хлопця на канатній дорозі у Києві: під суд піде п'ятеро осіб, причетних до трагедії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:21:00Z
13 років без Богдана Ступки. Син легендарного актора показав архівні фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:12:58Z
«Зараз російської музики не має бути…» Інтерв’ю з Ігорем Чернявським, чию скрипку слухав Конгрес США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:03:54Z
Український гурт «Антитіла» заспівав українською мовою хіт «Смотри в меня» і представив кліп, яким просто довів до мурах, адже там показані реалії війни.
FM-TV
2025-07-22T10:49:26Z
Львів оголосив тендер на відбудову музею Шухевича
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:48:59Z
Ідеальні для перегляду після роботи: 3 українські серіали, які можна подивитися за тиждень
24tv
2025-07-21T15:30:03Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
У трьох областях України зафіксовано спалахи гострих кишкових інфекцій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:45:05Z
Яка їжа влітку особливо небезпечна? Фахівець дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:06:37Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
А ти знав, чому пляшка вина саме 0,75 л?
Корреспондент
2025-07-22T13:48:31Z
Українці в лідерах. Іноземці скуповують житло в одній із туристичних країн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:06:58Z
Які країни світу заробляють на туризмі найбільше: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:36:48Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
Змішайте кабачки з вівсянкою: рецепт оладок, які ви ще точно не готували
Telegraf
2025-07-21T14:36:44Z
Міноборони готує зміни, які спростять фінансування підприємств оборонного сектору
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:06:10Z
У Луцьку учасника бойових дій з маленьким собакою працівниця автовокзалу не допустила до поїздки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:03:17Z
Олена Шуляк розповіла, як зміниться житлова політика в Україні
VGorode
2025-07-22T12:18:57Z
Спека на межі можливостей людини: в Ірані температура перевищила 50 градусів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:27:37Z
Шмигаль розповів, звідки планує брати кошти на оборону України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:00:28Z
Сестра принців Гаррі та Вільяма знайдена мертвою у Британії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:48:26Z
Папа Римський Лев XIV хоче відновити відносини з РПЦ
FaceNews
2025-07-22T07:51:41Z
Литовська кампанія "Radarom!" придбала для України понад 2 тисячі дронів
Европейская правда
2025-07-22T07:43:34Z
Україна та Данія розробляють перехоплювач дронів зі штучним інтелектом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:21:02Z
Канада відкриває свій ринок для новозеландських молокопродуктів
AgroPortal
2025-07-22T15:00:23Z
ДТЕК набирає студентів на дуальне навчання з подальшою роботою в енергетиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:57:39Z
Порт Чорноморськ виводить перевалку вантажів на Prozorro
AgroPortal
2025-07-22T14:00:39Z
РФ уночі завдала масованого удару по газових об'єктах України
FaceNews
2025-07-22T13:45:19Z
В Україні буде річний мораторій на перевірки бізнесу
Agravery
2025-07-22T13:45:19Z
Рекордне зростання цін на яловичину в США: що відбувається з ринком?
AgroPortal
2025-07-22T13:30:50Z
Росія вночі масовано атакувала газову інфраструктуру України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:54:43Z
Україна та Франція створять фонд відновлення: АПК серед напрямів фінансування
AgroPortal
2025-07-22T12:00:34Z
На Кіровоградщині прогнозують менший урожай кавунів
AgroPortal
2025-07-22T11:30:53Z
Серія А та НХЛ підписали угоду про співпрацю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:57:00Z
Пішов з життя легендарний ексгравець «Ліверпуля»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:54:25Z
Кваліфікації Євро-2027 з футболу: визначилося місце проведення гри Литва – Україна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:33:47Z
Матчі «Олександрії» з «Партизаном» у Лізі Конференцій пройдуть без гостьових глядачів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:15:21Z
Юний шотландський хокеїст загинув внаслідок нещасного випадку в готелі на Ібіці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:57:54Z
Визначилися суперники збірної України з баскетболу 3х3 на етапі Жіночої серії у Сумгаїті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:43Z
Тхеквондист Гарбар здобув бронзу Універсіади
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:03:35Z
«Хамрун» – «Динамо»: де дивитися гру кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:57:11Z
Олімпійський чемпіон з РФ, який погорів на допінгу, поскаржився на англосаксів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:42:50Z
На Глибочицькій через негоду завалився будівельний кран
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:06:46Z
Агенти РФ готували теракти в чотирьох областях: серед підозрюваних школярка з Полтавщини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:00:34Z
У мережі з'явилося відео моторошного ДТП на проспекті Соборності
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:39:36Z
Мігрант на надувному колі намагався дістатися з Африки до Іспанії: плавця дивом врятували
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:18:37Z
У Києві затримано двох чоловіків, що підозрюються у підпалах авто на замовлення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:33:42Z
Викрав автомобіль військового: на Волині затримали рецидивіста-росіянина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:27:50Z
У Москві згоріло авто директора підприємства, яке виробляє дрони – медіа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:36:06Z
«Мінував» заклади у Чехії, Словаччині та Литві: мешканець Дніпра отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:21:38Z
Російські дрони ударили по Сумам: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:09:29Z
Погодні умови змістили терміни льоту кукурудзяного стеблового метелика
AgroPortal
2025-07-22T14:30:18Z
Морські мешканці потерпають від аномальної спеки Середземномор'я: вчені б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:15:05Z
YouTube-канали Китаю, Росії та інших країн видалено: названо причину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:22Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:15:34Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:21:20Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
На це пішло 20 років: створено "магічні стани" для боротьби з помилками у квантових комп'ютерах
24tv
2025-07-21T15:09:27Z
Сейсмічна активність Єлловстоуна виявилась удесятеро вищою, ніж вважали
360ua.news
2025-07-21T15:05:58Z
У McDonald's новий конкурент? Маск відкрив кафе Tesla
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:54:25Z
Українці все частіше купують гібриди та електрокари: рейтинг лідерів ринку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:51:56Z
Двигун не глушити: порада патрульного, яка допоможе уникнути зайвих питань
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:24:50Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z