Попит на луску і м'ясо цього виду призвів до того, що воно стало найбільш продаваним у світі.
Тварини ділять планету з людьми та часто стикаються зі всілякими проблемами, про які їхнім далеким предкам не доводилося турбуватися. Крім загрози втрати природного середовища проживання і зміни клімату деякі види також страждають від незаконної торгівлі дикими тваринами, пише IFLScience.
Незаконна торгівля видами охоплює вилучення тварин з рідних місць проживання та експлуатацію їх для отримання грошової вигоди. Тварин або продають як домашніх улюбленців, або вбивають заради цінної частини тіла. Тепер дослідники виявили, що найбільш продаваним ссавцем у світі став панголін — за останнє десятиліття постраждало близько мільйона особин.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Відомо, що у світі існує близько 8 видів панголінів: чотири з них мешкають в Азії, а ще чотири — в Африці. Ці тварини цінуються на чорному ринку через свої пазурі та луску, які використовуються в традиційній медицині, а також заради м'яса. Попри те, що всі вісім видів захищені міжнародними законами й заборонами на торгівлю, це не заважає браконьєрам полювати на них.
Дослідники Фонду дикої природи Девіда Шепарда підрахували, що кожні чотири хвилини з дикої природи вилучають одного панголіна. Дані також показують, що в період із серпня 2000 року до липня 2019 року було продано близько 895 000 особин, хоча вчені вважають, що ця оцінка занижена.
Панголіни — невеликі ссавці, вкриті лускою. Вони також є єдиними лускатими істотами на Землі, які здебільшого харчуються термітами та мурахами, використовуючи для полювання свої довгі й липкі язики. Зазвичай панголіни ведуть поодинокий спосіб життя і є доволі боязкими та потайливими істотами. При загрозі вони згортаються в клубок, щоб захистити себе.
Науковці зазначають, що 3 з 8 видів панголінів, китайський, зондський і філіппінський, сьогодні перебувають під загрозою зникнення і занесені до Червоної книги. Найвищий рівень попиту на частини панголіна спостерігається в Китаї та В'єтнамі. На щастя, 2020 року Китай посилив законодавство щодо китайського панголіна, зупинивши надмірний вилов тварин.
Раніше Фокус писав про те, що вчені розгадали секретний код виживання панголінів.