MY.UAНовини
Путін іде ва-банк. Навіщо РФ нарощує угруповання до 690 тисяч
Путін іде ва-банк. Навіщо РФ нарощує угруповання до 690 тисяч

Путін іде ва-банк. Навіщо РФ нарощує угруповання до 690 тисяч

Збільшення російського угруповання в Україні до 690 тисяч — це гра ва-банк для Кремля, вважає військовий аналітик Костянтин Машовець. І хоча само собою, без організаційних заходів та нових підходів до ведення війни, Росії це нiчого не дасть, попереду дуже непрості пів року.

Заключна Частина Третя "про 690 тисяч".

Спробуємо зрозуміти, як воно може вплинути на загальний (стратегічний) хід війни.

На перший погляд, відповідь лежить на поверхні.

Адже збільшення чисельності російського стратегічного угрупування, яке діє на теренах України, нічого доброго нам не принесе, за замовчуванням. Особливо в контексті перспектив продовження противником активних (у сенсі наступальних) дій (операцій) на визначених операційних напрямках.

Але насправді РЕАЛЬНА, а не УДАВАНА ситуація із цим угрупуванням противника залежить не тільки від його чисельності, а від цілої низки чинників. Головним з яких є методологія його використання.

У попередніх двох частинах я висловив власну точку зору стосовно двох основних моментів, пов’язаних із цим ГІПОТЕТИЧНИМ нарощуванням чисельності угрупування противника:

  • найімовірніше, це можливо, здебільшого в межах реалізації чергового етапу мобілізаційного розгортання (мобілізації) ЗС РФ. Інакше — або доведеться розтягувати у часі це нарощування (тоді термін "до кінця 2024-го року" явно буде не витримано), або розміри та обсяги цього нарощування доведеться суттєво "переглядати" (й, відповідно, плани, пов’язані із його використанням);
  • окрім того, як на мене, основним призначенням нарощування чисельності російського стратегічного угрупування в Україні, ймовірно, є спроба перейти від сталих, позиційних форм організації та ведення бойових дій до серії більш-менш "глибоких" (принаймні оперативного рівня та масштабу) операцій, з метою якомога скорішого завершення війни (примусу України до ухвалення сформульованих "пуйлом" умов). В силу цілої низки причин зовнішньополітичного та ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНОГО характеру, Кремль став ПОСПІШАТИ, і тому довготривала й масштабна війна перестала бути для нього "зручною" стратегією її ведення.

Або як альтернативну причину цього нарощування чисельності російського стратегічного угрупування в Україні варто розглянути прагнення російського командування вже весною (літом) наступного року "парірувать" чергову спробу України змінити свою стратегію ведення війни з оборонної на наступальну.

Й отже, довести її військово-політичному керівництву (ну й, звісно, її держав-партнерів) усієї "безперспективності" спроб "щось змінити" у поточній військово-політичній (стратегічній) ситуації у війні. Тобто неможливості "щось повернути" чи "щось відбити". Й це, на думку Кремля, очевидно, об’єктивно повинно спонукати Україну та її союзників "погодитись" на всі "завоювання" Кремля.

Як на мене, перший варіант "основного призначення" озвученого генералом Сирським запланованого нарощування чисельності російських військ в Україні виглядає більш ймовірним, ніж другий.

Просто тому, що "ідеологія" теорії та практики радянсько-російської "школи" військового мистецтва вимигає пошуку та застосування найбільш активних та ефективних способів й методів "решительного разгрома войск противника".

Важливо Підготовка рішучого удару: навіщо РФ нарощує чисельність свого угруповання в Україні до 690 тисяч

Перехід від позиційного "тягни–толкай" в тактичній зоні із більш-менш сталою лінією фронту, з надію на те, що противник (ЗСУ та загалом Україна) якось та колись "посипляться", до серії "глибоких проривів та охватів", у цьому сенсі є найбільш відповідною стратегією.

Хоча б тому, що Кремль на сьогодні просто "сам для себе" не може гарантувати із стовідсотковою впевненістю того, що Україні у якийсь момент можуть припинити допомогати "враждебные буржуины" (які, до речі, сукупно переважають усі ресурсні, економічні та технологічні спроможності Кремля вести затяжну війну, навіть на додаток із "частичным участием" Китаю).

Водночас, намагаючись визначити характер впливу цього нарощування чисельності російських військ, розгорнутих в Україні, на загальну (військово-політичну\стратегічну) ситуацію у війні, варто мати на увазі не тільки сутто військову (воєнну) сферу, а цілу низку інших, так чи інакше пов’язаних із спроможністю Кремля її взагалі вести, або "моделировать" свою стратегію в ній. Наприклад, фінансову, воєнно-ЕКОНОМІЧНУ складову чи соціально-політичну, технологічну й т.д.

Щодо, власне, воєнної сфери.

Такого роду нарощування чисельності стратегічного угрупування російських військ в Україні, яке озвучив генерал Сирський, очевидно, сприятиме набуттю його командуванням цілого переліку можливостей та спроможностей.

Я їх зараз не буду перераховувати всі, але назву два, як на мене, ключових, у світлі вищеописаного призначення цього нарощування й загального перебігу війни, а саме:

  • набуттю російським командуванням можливості провести оперативне розгортання відповідних наступальних угрупувань військ не тільки на 1–2 операційних напрямках, як зараз, а щонайменше на 3–4-х (нехай і в порівнянно обмеженому масштабі). 150–160 тисяч "тушок" — це принаймні ще одне додаткове угрупування військ (УВ), цілком співставне із такими "монстрами", як "Запад", "Юг", або "Центр";
  • набуттю російським командуванням можливості наростити оперативну щільність своїх військ (тобто збільшити середні покажчики кількості особового складу та бойової техніки військ (сил) своїх армій та армійських корпусів, розгорнутих в Україні та у безпосередній близькості від неї), завдяки чому не тільки ешелонувати бойові порядки своїх військ на більшій кількості напрямків та відрізків, а й почати формувати у більших масштабах та інтенсивніше резервні компоненти (на тактичному та оперативному рівнях, з чим у них на сьогодні, скажімо так, існують певні складнощі).

Однак вся ця "красота" має сенс виключно тоді, коли російське командування дійсно збирається міняти основні форми й методи застосування своїх військ у війні з Україною — з поступового "прогризання" української оборони у стилі "від посадки до посадки" на "стремительные и сокрущающие удары в глубину обороны противника", ну або тоді, коли виникне реальна потреба знову "зацементувати" власну оборону додатковими резервами на якомусь операційному напрямку, де, на його думку, "ЗСУ знову спробують наступати".

В усіх інших випадках це нарощування буде позбавлене сенсу. Бо збільшенням "живої" (до визначеного моменту) сили, яка залучається лише для того, аби мати можливість й надалі штурмувати "домік лісника" чи "пів посадки під Часіком" приведе виключно до того, що й ці "гіпотетичні" 150–160 тисяч "зточаться" так само, як і їхні попередники.

Немає ніякої різниці для "зміни загальної ситуації у війні" скільки конкретно російських військовослужбовців загинуло, наприклад, в боях за Вовчанськ — три, п’ять, десять тисяч, грає роль лише співвідношення між цими втратами та "якістю" (рівнем, обсягом) досягнутого результату.

Бої за Вовчанськ коштували росіянам чимало жертв
Фото: Scanpix

Якщо ви вклали (або у землю, або на койку в шпиталі) у лобових атаках для того, щоб захопити третину прикордонного містечка, приблизно десь повнокровну дивізію, то, якщо ви не зміните сам підхід до такого роду своїх дій, а лише збільшите чисельність штурмових груп та рот, то, очевидно, бажаного успіху ви досягнете (якщо взагалі досягнете) принаймні не з меншими втратами.

Підсумуємо

Збільшення чисельності особового складу російського стратегічного угрупування військ, розгорнутого в Україні, безумовно, на загальному перебігу війни для нас з вами відіб’ється "різко негативно". Адже сприятиме суттєвому розширенню можливостей та спроможностей російського командування відповідного рівня планувати, організовувати та ПРОВОДИТИ ті чи інші свої дії (особливо наступального характеру).

Однак вплив цього нарощування на загальну ситуацію у війні зовсім не обмежується виключно військовою сферою. Для неї має значення ціла низка "пов’язаних" із цим ІНШИХ чинників. Починаючи з фінансового (адже цю ДОДАТКОВУ ораву треба одягати, кормити, поїти, нарешті — озброювати та оснащувати чимось, це — кошти, знову кошти й ще раз кошти), закінчуючи соціально-політичним.

Станом на середину лютого нинішнього року, за даними видання "Лівий Берег", РФ УЖЕ витратила на війну з Україною не менше 1,3 ТРИЛЬЙОНА американських долЯрів (з них, принаймні, 211 мільярдів — лише на розгортання та утримання на окупованих територіях свого стратегічного угрупування військ, коли воно явно не дотягувало до 500 тисяч "голів", зараз воно більше, й на дворі далеко не ЛЮТИЙ). Додавання до цього кодла ще 150–160 тисяч "тушок" означає — додавання витрат, причому суттєве.

Водночас в самій РФ інфляція продовжує зростати, промислове виробництво, не дивлячись на просто "ахіренне вкачування бабла" з російського бюджету у військове виробництво, продовжує "замєдляца" (темпи зростання, яке "давав" тамтешній ВПК, спочатку стабілізувались й зараз потроху почали зменшуватись, вони ще ростуть, але все менше й менше). Із самим дефіцитом "болотяного" бюджета щось також таке недобре коїться, та й загалом податки на "болотах" кардинально зростають.

А ще є соціально-політичний чинник (цих ДОДАТКОВИХ "вітязей" на боротьбу з "натівсько-бІндероФскою гідрою" ще десь й колись тре наловити, тобто мобілізувати, а це навряд чи викличе у російському суспільстві особливо позитивні почуття та емоції).

Ну й т.д.

Ну й на завершення — коротка оцінка всього цього нарощування у стилі "незважаючи ні на що…".

Ми маємо справу із "останньою" спробою Кремля змінити "парадігму війни" в стратегічному сенсі. Тобто досягнути СПРАВЖНЬОЇ цілі війни — ліквідувати Україну як державу.

Обраний метод — розтягнуте у часі удушення.

Спочатку військовим шляхом примусити погодитись на закінчення війни на своїх умовах (для цього, власне, й потрібне це нарощування), після чого в Україні (або, краще сказати, в тому, що від неї залишиться), очевидно, розпочнуться, за думкою Кремля, "необратимые социально-политические процессы дезинтеграционного характера" щодо її системи державного управління й всього державного устрою (що цілком ймовірно). Наприкінці Кремлю залишиться лише "добити".

Тому нам варто готуватися до дуже динамічно-напруженних найближчих 5–6-и місяців. Кремль, по суті, їде ва-банк. Його найближче й наразі ГОЛОВНЕ завдання — примусити Україну погодитись на ЇХНІ підсумки війни.

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо "Один до трьох на їхню користь": Сирський розповів про кількість російських сил в Україні
Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Чому США ніколи не погодяться передати Україні "Томагавки"
GlavRed
2024-10-31T06:15:40Z
Невизначеність перебігу війни в Україні не дозволяє Кремлю готуватися до виборів у Думу – ISW
ГЛАВКОМ NET
2024-10-31T06:15:37Z
Глава Пентагону: Путін не виграє війну в Україні, навіть з військами КНДР
Европейская правда
2024-10-31T06:13:50Z
Росія атакувала Київ дронами, пошкоджена високовольтна лінія електропередач
Комсомольская правда
2024-10-31T06:06:34Z
Юристка пояснила, чи можуть ТЦК вручати повістки своїм рідним та друзям: «Є справою кожної людини»
Политека
2024-10-31T06:00:27Z
Росія не перетинає ваші "червоні лінії" ‒ вона йде червоною доріжкою: Кислиця про "параліч" ООН
ZN UA
2024-10-31T05:54:41Z
«Завдати росії стратегічної поразки»: експерт розповів, як Захід бачить перемогу
Политека
2024-10-31T05:48:50Z
КНДР провела нове випробування міжконтинентальної балістичної ракети: політ був найтривалішим за весь час запусків
ZN UA
2024-10-31T05:34:27Z
От "коррупции" до телемарафона: что ЕС ждет от Украины и как оценивает готовность к членству
Европейская правда
2024-10-31T05:27:48Z
Україна отримала від Канади партію пікапів з обладнанням для розмінування
УкраинФорм
2024-10-31T06:15:34Z
Підкоряються законам фізики: привиди живуть сто років, після чого "помирають",— експерт
Фокус
2024-10-31T06:15:13Z
Геловін і мексиканський День мертвих: що спільного та відмінного
TSN
2024-10-31T06:09:50Z
1 листопада — яке церковне свято, кому ввечері забороняється залишатися наодинці
TSN
2024-10-31T06:09:34Z
Пільги для пенсіонерів: якими вони можуть скористатися
ZN UA
2024-10-31T06:03:16Z
У Чорному та Азовському морях немає російський військових кораблів
УкраинФорм
2024-10-31T06:00:03Z
Кому можуть передати дітей ухилянтів на вулиці: адвокат назвав сценарії
TSN
2024-10-31T05:36:51Z
Екс-директор Google закликав армію США замінити танки безпілотниками
InternetUA
2024-10-31T05:36:38Z
Таропрогноз на листопад 2024 року: що карти нам віщують
TSN
2024-10-31T05:36:22Z
Катастрофічна повінь в Іспанії: кількість загиблих наближається до сотні
TSN
2024-10-31T05:51:09Z
Чоловік отримав повістку і відмовився від мобілізації, бо "не хоче помирати": що вирішив суд
TSN
2024-10-31T05:36:19Z
У Мексиці вбили журналіста - вперше за каденції нового президента
УкраинФорм
2024-10-31T05:36:13Z
У Харкові внаслідок удару Росії загинув 11-річний хлопчик, кількість постраждалих зросла до 35
Комсомольская правда
2024-10-31T05:36:04Z
Удар РФ по Харкову: двоє загиблих, кількість поранених зросла до 34
УкраинФорм
2024-10-31T05:18:23Z
Працював на РФ та підпалив відділення "Укрпошти" у Києві: поліція затримала 16-річного студента
InternetUA
2024-10-31T05:04:21Z
У Києві внаслідок атаки БпЛА виникла пожежа
TSN
2024-10-31T05:03:33Z
Житомирський адвокат стверджує, що йому зламали кістки через мобілізацію: що відомо
TSN
2024-10-31T05:03:02Z
Росія знову била "Шахедами" по Києву: уламки впали у Подільському районі, виникли пожежі
24tv
2024-10-31T04:15:35Z
"Ми з чоловіком насолоджуємося": Наталя Могилевська вирушила на відпочинок із сім'єю
GlavRed
2024-10-31T06:12:50Z
Утік з України, перепливши річку: де зараз зірка "Фабрики зірок" Борис Апрель
Фокус
2024-10-31T06:12:38Z
Онука Боярського влаштувала безсоромні танці та ледь усе не впустила
GlavRed
2024-10-31T06:03:19Z
У Римі відкрили український мовний клуб
УкраинФорм
2024-10-31T05:45:54Z
Святкує 43-річчя: де сьогодні й чим займається Дмитро Шуров, відомий як Pianoбой
24tv
2024-10-31T05:00:31Z
У Страсбурзі відкрили виставку світлин, присвячену полоненим українським журналістам
УкраинФорм
2024-10-31T04:00:14Z
"Гостьовий шлюб": зрадниця Регіна Тодоренко заговорила про колапс у відносинах
GlavRed
2024-10-31T00:27:50Z
Мамині гени: Ріанна показала своїх малюків від відомого репера
GlavRed
2024-10-31T00:27:28Z
В Україні оголошено конкурс на здобуття літературної премії імені Гоголя
ZN UA
2024-10-31T00:13:48Z
Понад 1300 окупантів, танки, артсистеми й інша техніка: втрати ворога 31 жовтня
24tv
2024-10-31T06:15:34Z
Яким може бути літо 2025 в Україні: метеорологиня здивувала прогнозом
24tv
2024-10-31T06:03:53Z
Був командиром відділення РХБЗ: на війні загинув захисник з Калуша
24tv
2024-10-31T05:48:18Z
Триває операція в Курській області, Росія просувається на Сході: у ISW проаналізували фронт
24tv
2024-10-31T05:36:26Z
Тельцям варто рухатися вперед, а Близням потрібно проявити професіоналізм: гороскоп за картами Таро на 31 жовтня 2024 року
TSN
2024-10-31T05:36:05Z
«Київтеплоенерго» завершило підготовку до опалювального сезону
ГЛАВКОМ NET
2024-10-31T05:36:05Z
У Харкові зросла кількість загиблих та поранених після влучання авіабомби в будинок
ГЛАВКОМ NET
2024-10-31T05:21:20Z
Ворог за добу атакував 11 населених пунктів Запорізької області
УкраинФорм
2024-10-31T05:18:58Z
З 1 листопада на деяких ділянках доріг Києва буде змінено швидкісний режим
ГЛАВКОМ NET
2024-10-31T05:15:54Z
Призупинення виплат 2025 року: під загрозою дві категорії пенсіонерів
TSN
2024-10-31T06:09:46Z
В Україні може рекордно подорожчати молоко
AgroNews
2024-10-31T06:06:06Z
Експорт соняшникової олії з Причорноморського регіону цього сезону зменшиться на 18%
Agravery
2024-10-31T06:06:05Z
Число гравців в українському свинарстві буде надалі зменшуватись
AgroPortal
2024-10-31T06:00:37Z
Дефіцит електроенергії взимку. Вихід є!
ГЛАВКОМ NET
2024-10-31T05:30:18Z
Експорт кукурудзи з початку сезону становить 4,494 млн тонн, з них 1,73 млн тонн у жовтні
Agravery
2024-10-31T05:15:27Z
Стало відомо, як змінилися ціни на гречку в Україні
AgroNews
2024-10-31T05:01:33Z
Нові умови бронювання, реформа МСЕК та виплати по інвалідності: що зміниться з 1 листопада
24tv
2024-10-31T05:00:23Z
Ціни найвищі за останні 7 років: в Україні стрімко дорожчає базовий овоч
Политека
2024-10-31T04:42:27Z
Заноза в шкірі: коли та як діставати й чи можна залишити
24tv
2024-10-31T06:06:35Z
Хто ризикує втратити пенсію по інвалідності цьогоріч
24tv
2024-10-31T05:33:36Z
Герпес чи просто прищ: ось як помітити різницю
24tv
2024-10-30T21:48:44Z
Названо три причини, чому не можна мити сире м'ясо перед приготуванням
TSN
2024-10-30T21:03:33Z
Прихований відсік пральної машини здивував людей: ніхто ніколи його не чистив
GlavRed
2024-10-30T20:27:38Z
Чи може відмова від сексу покращити вашу продуктивність
24tv
2024-10-30T20:27:15Z
Як дізнатися, чи ви, бува, не "занадто добрі" у своїх стосунках
24tv
2024-10-30T20:12:45Z
Погіршився слух: як себе перевірити та що з цим робити
24tv
2024-10-30T20:06:20Z
Гарбузовий манник, який сподобається навіть тим, хто не любить овоч
TSN
2024-10-30T18:57:49Z
Які дерева та кущі можна посадити в саду в листопаді: найкращі варіанти від дачників
Политека
2024-10-31T05:31:53Z
6 рослин, які відлякають павуків з будинку: будуть тікати самі
24tv
2024-10-31T05:27:11Z
Геловін 31 жовтня 2024 року: три медитації, щоб з’єднатися з родом
TSN
2024-10-31T05:03:15Z
Як швидко приготувати домашні вафлі: ідеальний рецепт від Тетяни Литвинової
Политека
2024-10-31T05:01:12Z
Чоловічий гороскоп для Діви на 2025 рік: успіхи, випробування та несподівані шанси
24tv
2024-10-31T04:36:49Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 5 секунд знайти змію
GlavRed
2024-10-31T04:27:49Z
Буде сяяти, як нова: чим відмити шви між плиткою в домашніх умовах
GlavRed
2024-10-31T04:27:35Z
Жучки в крупі зникнуть назавжди: дивовижний спосіб, який врятує продукт
GlavRed
2024-10-31T04:27:19Z
Гороскоп на завтра 1 листопад: Овнам - божевільний день, Водоліям - незабутні враження
GlavRed
2024-10-31T04:27:00Z
Брайтон — Ліверпуль 2:3 Відео гола та огляд матчу Кубка англійської ліги
Football.ua
2024-10-31T06:12:49Z
Рома — Торіно. Напередодні
Football.ua
2024-10-31T06:12:34Z
Тоттенгем зіграє з Манчестер Юнайтед: відомі пари суперників в 1/4 фіналу Кубка ліги
Football.ua
2024-10-30T22:51:59Z
Тоттенгем вибив Манчестер Сіті з 1/8 фіналу Кубка ліги
Football.ua
2024-10-30T22:15:04Z
Серія А: Ювентус втратив очки з Пармою, Аталанта дотиснула Монцу
Football.ua
2024-10-30T21:58:20Z
Астон Вілла вилетіла з Кубка ліги від Крістал Пелес
Football.ua
2024-10-30T21:43:55Z
Манчестер Юнайтед у першому матчі без тен Гага розгромив Лестер на шляху до 1/4 фіналу Кубка ліги
Football.ua
2024-10-30T21:40:56Z
Дубль Гакпо допоміг Ліверплю здолати Брайтон у 1/8 фіналу Кубка ліги
Football.ua
2024-10-30T21:31:41Z
Лаутаро Мартінес — найкращий бомбардир-легіонер в історії Інтера
Football.ua
2024-10-30T20:58:35Z
Як уникнути "скаму" в Інтернеті: основні види шахрайства та способи захисту
InternetUA
2024-10-31T06:01:56Z
Випущено «розумний» годинник Rollme X3
Portaltele
2024-10-31T05:42:46Z
Прогноз магнітних бур на 31 жовтня – 2 листопада: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2024-10-31T05:06:08Z
Ubisoft відмовляється від української локалізації своїх ігор
Знай
2024-10-31T04:51:17Z
Як прибрати плями з дивана: неочікуваний засіб відчистить все до ідеалу
GlavRed
2024-10-31T04:27:51Z
YouTube планує змінити інтерфейс головної сторінки: як він виглядатиме
InternetUA
2024-10-31T03:01:40Z
Вчені розробили "котячі очі" для дронів: на що вони здатні
TSN
2024-10-31T01:45:33Z
Meta розробляє новий пошуковик для конкуренції на ринку
InternetUA
2024-10-31T01:01:36Z
У Microsoft заявили про масштабну фішингову атаку російських хакерів Midnight Blizzard
Украина Криминальная
2024-10-30T23:45:14Z
В Україні зріс попит на нові автомобілі: які марки купують найчастіше
Хвиля
2024-10-31T06:06:52Z
Німці виставили на продаж "нульовий" Запорожець з ексклюзивним салоном: пробіг лише 3 тис км
Знай
2024-10-31T05:51:31Z
Новий кросовер Kia Sportage розсекретили до прем’єри: подробиці та відео
ЗаРулем
2024-10-31T05:09:45Z
Яким має бути ідеальний пробіг у вживаного авто: експерт назвав цифру, яка має насторожити вас
24tv
2024-10-30T21:33:08Z
Mercedes-Benz CLA вже не торт?: авто отримає двигун Geely та китайські технології інтелектуального управління
ITC
2024-10-30T17:49:30Z
Названо найекологічніший автобус 2025 року
AutoCentre
2024-10-30T17:31:12Z
Розкішний салон і 700 сил: Rolls Royce Cullinan отримав ексклюзивну версію
Фокус
2024-10-30T17:06:15Z
В Україні росте кількість вантажівок Volvo FH з турбокомпаудними двигунами
AutoCentre
2024-10-30T16:37:12Z
Rolls-Royce, Ferrari та Corvette: які яскраві ретроавто можна побачити в Україні
Фокус
2024-10-30T15:42:55Z