MY.UAНовини
Росія збрехала, у неї велика проблема: ексклюзивне інтерв'ю з Подоляком
Росія збрехала, у неї велика проблема: ексклюзивне інтерв'ю з Подоляком

Росія збрехала, у неї велика проблема: ексклюзивне інтерв'ю з Подоляком

В ексклюзивному інтерв'ю для 24 Каналу радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк пояснив, що Європа вже розуміє, які ризики генерує Росія, тому, хоч повільно, але посилює власне збройове виробництво. Однак війна, яку розпочала Росія, виявилась такою масштабною, що цього поки недостатньо.

Нагадаємо, у першій частині інтерв'ю Михайло Подоляк розповів про те, чи справді стосунки між Володимиром Зеленським та Камалою Гарріс напружені, чого чекати від виборів у США та до чого призведе неправильна фіналізація війни в Україні. Детальніше – читайте за посиланням.

Чому світ не може зупинити агресивні країни

Тут є певне замкнене коло. З одного боку, говоримо про суб'єктність України, яка начебто насамперед визначається Силами оборони України та їхніми успіхами. З іншого боку, суб'єктність також залежить від того, скільки артилерійських снарядів за добу вистрілюється в бік ворога. На цю суб'єктність і впливають ті, хто ухвалюють рішення у США. Дуже хочеться розімкнути це коло...

Розімкнути не вдасться. Просто будемо продовжувати робити те, що робимо всі ці два роки. Якщо ми говоримо про зовнішньополітичний напрямок, то треба пояснювати; працювати з медіа, з політичними елітами. І цим опікується МЗС, Офіс Президента, наш депутатський корпус.

Є базові речі, які треба пояснювати. Є багато людей, які це розуміють. Вони не є формальними лобістами, які працюють на фінансово-консалтингових контрактах, – ні, це природні лобісти. Вони розуміють ризики, які сьогодні генерує Росія.

Але давайте щодо війни та інструментів. Демократичний світ після розпаду СРСР вважав, що йому не потрібна така кількість мілітарної складової. Там вважали, що треба вкладатися в технології іншого типу. А відсталі країни, як Північна Корея, в жоден добробут не вкладались, лише у виробництво снарядів, ракет. І Росія так само.

Хтось каже, мовляв, подивіться на Москву, Пітер... Ні, Росія – максимально відстала та занедбана країна. Чому? Бо вони також вкладались в сировинний та мілітарний компонент.

Але демократичний світ взагалі не розумів, навіщо їм фінансувати армії. Ми ж бачили, що відбувалось у Європі, – вони суттєво скорочували відсоток, який мали віддавати в НАТО, і відсоток на фінансування власної армії та військового виробництва.

Вони залишали тільки ті військові виробництва, які давали прибуток, продаючи товар у країни Африки тощо. Тобто такого системного розвитку мілітарної складової, як було під час протистояння Варшавського договору та НАТО, – не було.

Тому сьогодні на глобальному ринку достатньо мало інструментів, які були б порівнянні з кількістю накопиченого Росією та Північною Кореєю. Росія також має певний дефіцит снарядів чи тих же ракет. Вона цей дефіцит компенсує через, до прикладу, КНДР. Щонайменше 5 – 6 мільйонів снарядів.

Це питання не того, що Україна має дефіцит снарядів, це питання переформатування розуміння. Якщо ти не прибираєш "шахівницю" Росії у цьому вигляді, тоді ти будеш постійно мати наростання мілітаризації відносин та постійні війни різного формату на різних континентах, зокрема у Європі.

Не вдасться вдавати, що вони там "повоювали в України, "відгеноцидили" населення, депортували". І на цьому Росія зупиниться? Ні, чому Росія має зупинитися, не пройшовши через покарання та покаяння? А що вони будуть продавати на внутрішньому ринку? Якщо у них буде успішний кейс зовнішньої експансії, то чому вони мають далі продавати щось інше, якщо вони нічого іншого не вміють робити?

Якщо вони зрозуміють, що демократії в будь-який момент можуть зламатись… Незалежно від того, що сьогодні в серцевині спротиву російської експансії перебуває Україна, яка за вольовими рисами взагалі не схожа на те, що ми бачимо в Європі. Вона готова чинити ефективний спротив і робить це. Якщо Росія побачить, що країни Заходу в будь-який момент зламаються, то чому вони не підуть далі?

Які мають бути запобіжники для того, щоб сказати: "Ні, завтра буде працювати міжнародне право. Терористичні організації не будуть збільшувати тиск на глобальні спільноти. Росія десь зупиниться і не буде хотіти домінувати у Східній Європі та відновлювати СРСР. А покарання за масові воєнні злочини буде працювати".

Треба пояснювати, що питання не в снарядах. А питання в тому, у якому світі ви хочете жити. Коли зло вже вийшло на полювання – ти або виграєш протистояння зі злом і на певний час закорковуєш джина в пляшку, або він буде домінувати.

Бо немає запобіжника, який мав би зупинити Росію. Сьогодні ті ж ексцеси на Близькому Сході, ця максимально агресивна поведінка тих же єменських хуситів і так далі. Це – прямий наслідок того, що немає глобального міжнародного права, немає інструментів примусу до дотримання права.

У Росії є проблема з виробництвом ракет і снарядів

У Росії та СРСР виробництво зброї не зупинялося. Так само в КНДР. А ось на Заході – зупинилося. Це справді може бути точкою зламу. Наприклад, збільшення військового виробництва у Європі, яка б позбулася залежності від США та додала суб'єктності собі та Україні. Але чи спостерігаємо ми це збільшення темпів військового виробництва? Чи краща ця динаміка, ніж у Росії та її союзників? Коли ми зможемо це побачити?

Тут багато важливих питань. По-перше, відправлю нас до суб'єктивної колонки пана Бориса Джонсона. Він якраз говорить про компетенцію України, яка буде максимально корисною для Європи. Це суттєво знизить залежність Європи від військових контингентів Сполучених Штатів. Компетенція – це фундаментальний, стрижневий захист європейського континенту. Тобто Збройні Сили України виконуватимуть ту функцію, яку сьогодні, теоретично вважають, мають виконувати Сполучені Штати.

Проте Національний комітет розвідки Сполучених Штатів говорить про те, що до такого типу війни, у якій сьогодні перебувають Україна і Росія, США також не готові. Будь-яка країна, до речі, до неї не готова.

Чому? Бо це масштабна війна високої інтенсивності, коли залучені не спецпідрозділи чисельністю 10-15 тисяч. Ні, тут залучені величезні регулярні підрозділи. Сотні тисяч. Плюс мобілізований континент. Плюс ресурсність. Плюс логістика. До такого типу війн ресурсно ніхто не був готовий.

Інша складова. Росія має великі дефіцити. Зокрема і з мілітарною економікою. Це все фікція, що у них там все перебудували. Так, у них ще є певний ресурс. Частково його компенсують через КНДР. Але це теж обмежені ресурси.

Тому що КНДР поки не реалізувала свою нав'язливу ідею – зруйнувати Корейський півострів. Тобто вбити якомога більше південних корейців. І вона це завдання буде реалізовувати. І це залежить винятково від того, в якому стані закінчиться війна для Росії.

Якщо Росія програє, то Північна Корея абсолютно ідеологічно вмирає дуже швидко – її не існуватиме. Ще якийсь час вона буде бовтатись. Але це буде країна, якої не існуватиме. Якщо Росія не програє, то Корейський півострів буде горіти.

Але щодо виробництва. У Росії є проблеми зі снарядами та з ракетним виробництвом.

Чи починає збільшувати кількість інвестицій Європа? Так, суттєво. Чи це швидкий процес? Ні. А чому не швидкий? Не через те, що європейці не розуміють ризики, і не через те, що вони не хочуть. Усе через бюрократію. Величезна та колективна безвідповідальність.

Поясню на прикладі того ж Орбана. Є майже три десятки країн, які належать до Європейського Союзу. Словаччину за дужки виводимо – вона займає зовсім іншу позицію. Хоча інформаційно іноді здається враження, що ці дві країни синхронізовані. Словаччина – це окрема історія. Вона максимально прагматична та дотримується тих правил, які є у Європі.

Віктор Орбан та Роберт Фіцо / TASR

Беремо Угорщину. Ви маєте країну, яка навіть не щодо України, а щодо вас грає максимально деструктивну роль. Все блокує, все дискредитує, все репутаційно обнуляє тощо.

А ви не ухвалюєте рішення щодо юридичної складової; щодо регламентної складової; щодо того, чи має право себе так поводити лідер партії "Фідес", яка програла вибори до Європейського парламенту. Вона набагато менше мандатів взяла, ніж мала в минулому скликанні Європарламенту.

Ну це нонсенс. Коли ви говорите, чи робить Європа все правильно? Так, теоретично вони на правильному напрямку. Вони абсолютно чіткі заяви роблять; розуміють наслідки війни; розуміють потребу переформатувати військові альянси в самій Європі. Переформатувати військові виробництва в самій Європі.

Вони інвестують у це гроші. Але це робиться повільно. Блокується через бюрократію. Дивні дискусії йдуть. Щойно європейці приберуть оці регламентні нонсенси, – а на прикладі Угорщини буде продемонстровано, що таке сучасна Європа, – тоді ви будете бачити іншу швидкість ухвалення безпекових рішень.

Україна пришвидшує трансформацію Європи

Повернусь до суб'єктності України. Україна завдяки своїй супервисокій суб'єктності суттєво пришвидшує всі ці трансформаційні процеси – оздоровлює Європу. Тобто європейці менше вкладатимуться в бюрократію та більше вкладатимуться у швидкі рішення.

Буде більше відповідальності, персональної відповідальності. Вони зможуть нарешті обговорювати ті питання, які створюють небезпеку та ризики.

Україна стимулює Європу пройти через цю трансформацію. І сьогодні Європа виглядає зовсім інакше, ніж це було у 2014 році чи на початку повномасштабного вторгнення, – відповідальніше.

А тепер ключове. Перейду до того, чому я з великою симпатією ставлюся до європейських політичних еліт. З великою повагою.

До початку повномасштабного вторгнення європейці бачили в росіянах партнерів та друзів. Росіяни інвестували багато грошей у європейські бізнеси. Вони багато інтегрувалися в життя європейців. Брали участь у фестивалях, фінансували культурні програми, через грантову підтримку фінансували університети.

Росія була синхронізована з Європою. Європа розуміла, що таке Росія. А також отримувала від цього не тільки бізнесові, але й культурні, інформаційні зиски.

А де була тоді Україна? Україна тоді була на периферії. Там взагалі не розуміли, що таке Україна. Ми не були друзями Європи. У нас не було суб'єктності. Ми були провінційною державою.

Починається повномасштабне вторгнення. І Європа робить вибір на користь кого? Не на користь тих, хто вчора був другом; хто інвестував в тебе; купляв в тебе нерухомість. Там зробили вибір на користь України. Це фундаментально. Відмовились від тих, з ким вчора разом сиділи за одним столом, а підтримали країну, яку треба було підтримати. Але яку вони не знали.

І це говорить про те, що внутрішньо Європа все одно завжди правильну позицію займає. І все одно вони ухвалять всі рішення.

Єдине, що сьогодні не дозволяє пришвидшитись, – це бюрократія. З цим треба боротись. Але з бюрократією дуже тяжко. Один чиновник має "плодити" більше чиновників, щоб бути на піраміді зверху. Тоді у нього буде більше розподільчих функцій. Він матиме більше можливостей контролювати фінансові потоки.

Тобто бюрократія тільки зацікавлена в збільшенні бюрократії. З цим треба боротися.

Що найбільше потрібно Україні від Заходу

Чи влаштовує нині українське політичне керівництво динаміка подій у міжнародному просторі щодо України та динаміка подій на полі бою?

Безумовно, не влаштовує, це зрозуміло. Нам хотілося б мати швидше ухвалення рішень щодо, наприклад, закритого неба, щодо передання відповідної кількості протиракетних систем класу "Петріот". Президент постійно на цьому наполягає. Тому що очевидно, що це ключовий інструмент психологічного впливу на Росію.

Коли вона масовано б'є ракетами по всій нашій території з наміром вбити максимальну кількість цивільного населення чи зруйнувати ту ж енергетику, то очевидно, який вплив хоче отримати. І очевидно, як цьому можна протидіяти, це абсолютно зрозуміло.

Тож хотілося б, щоб ці рішення в кількісному і в логістичному плані ухвалювали швидше.

Так само зрозуміло, що ми б хотіли отримати більше зброї тут і зараз. Не завтра. Принаймні президент говорить: якщо ми домовились про щось пакетно, то хотілося б, щоб це було в рамках тих часових домовленостей, які є, а не через три чи вісім місяців. Тому що за цей час Росія також отримає додатковий ресурс.

Якщо ми говоримо про якісь неформальні заборони, наприклад завдавати тих же ударів по Росії, то, хотілося б усе-таки зрозуміти одне. Міжнародне право чітко говорить, що ти просто зобов'язаний знищувати інфраструктуру війни на території країни-агресора. Це абсолютно юридично коректна дія.

Якщо Росія відчує війну на своїй території, то це приведе до певних соціальних трансформацій, до тиску на політичні еліти Росії. Тобто люди проявлятимуть своє невдоволення максимально агресивно.

Росіяни в Краснодарі вийшли на мітинг через відсутність світла та води / росЗМІ

Безумовно, коли ти сидиш у Росії десь далеко від лінії фронту, тобі здається, що все нормально: ми там вбиваємо українців, але ж ми самі ж ніяк не страждаємо. А якщо вони також страждатимуть, тоді це буде зовсім інша атмосфера в Росії.

Так само хотілося б, щоб не було ніякої двозначності. Ми говорили про це на початку. Ну не можна ж удавати, що ви не розумієте абсурдність того, що Росія головує в Радбезі ООН. Не можна не розуміти абсурдності, коли Росія тотально контролює ті чи інші керівні органи в МАГАТЕ. Це нонсенс просто.

Не можна толерантно ставитись до Міжнародної організації Червоного Хреста, коли ви бачили знущання з військових та цивільних полонених. Не можна відправляти подвійні сигнали.

Не можна, щоб європейські компанії продовжували працювати на російському ринку. Як це виглядає для нейтральних країн? У такому випадку ти не можеш звертатись до такої держави і сказати: "Не співпрацюйте з Росією". А чому ви з нею співпрацюєте? Дивіться на "Кока-Колу", "Ашан" та інші компанії. Вони навпаки звітують, аж зі своїх штанів вискакують, про те, що збільшили доходи на російському споживчому ринку і тому платитимуть більше податків, за які Росія фінансує війну.

Ось Путін підписав указ про збільшення фінансування мобілізаційних процесів із федерального бюджету. Немає "м'яса", складно вже шукати. Добровільно ж іти вмирати мало хто хоче, тому платять великі гроші.

Так от компанії звітують, що збільшують податки, за які Росія відверто купляє людей, що мають вчиняти масові вбивства цивільного населення в іншій країні. Ну це ж абсурдно все виглядає. Безумовно, хотілося б, щоб це все закінчилось.

Так само санкції, так само використання заморожених активів. Тобто ви говорите про те, що не можна забрати російські активи, тому що це порушення суверенних прав Росії? Чекайте. А сам факт війни – це не порушення суверенного права на життя іншої країни? То як це?

Тут я перехожу до головного – до розуміння того, що у війні країна-агресор обов'язково має програти, якщо ви хочете мати стабільне майбутнє з певними правилами, із запасом часу для того, щоб далі вкладатись у технологічний розвиток.

Тепер підсумуємо щодо дефіциту зброї. Це Росія воює, скажімо так, в архаїчній методиці – кількісно. Немає сенсу воювати з такою великою країною "кількість проти кількості". Ми про це вже не раз говорили. І європейський, навіть не американський, ВПК є набагато технологічнішим. Це набагато прогресивніша зброя.

За допомогою більшого використання цієї зброї – а на складах вона вже є – можна було б урівняти розрив між технологічними можливостями українських оборонних сил і кількісними показниками російських окупаційних сил. Все. Треба просто перестати думати, що якщо ми відвернемось від якоїсь проблеми, то вона сама по собі там якось владнається.

Тобто це заклик до наших європейських партнерів, так? Чи передусім до американських?

Це до всіх партнерів, які так чи інакше належать до прогресивної частини людства, до демократичного табору.

Теги за темою
Зброя
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Смешное видео: актриса Ивано-Франковского театра сделала замечание прямо со сцены
GlavRed
2025-11-28T14:06:36Z
40-летняя звезда "Фабрики звезд" раскрыла пол первенца и работу мужа: "Не знаю, как растить"
Фокус
2025-11-28T13:57:45Z
Ирину Федишин обыскали на украинской границе - певица назвала причину
GlavRed
2025-11-28T13:39:49Z
В Киеве стартовала выставка ДТЭК и Константина и Влады Либеровых «К свету/Into the Light»
TSN
2025-11-28T13:30:05Z
"Жизнь поставлена на паузу": Настя Каменских рассказала об одиночестве
GlavRed
2025-11-28T12:12:43Z
"Отец на Покровском направлении": 21-летний певец возвращается в Украину
GlavRed
2025-11-28T11:06:46Z
Российский рэпер Macan будет служить в Росгвардии
Comments UA
2025-11-28T10:39:47Z
"Брось Тараса": участница "Холостяка" раскрыла, почему девушки уходят от Цимбалюка
GlavRed
2025-11-28T10:09:37Z
Светлана Лобода на концерте в Осло возмутила отношением к флагу Украины
TSN
2025-11-25T10:30:24Z
Украинцы получат по два миллиона помощи: премьер озвучила окончательные условия
GlavRed
2025-11-28T14:00:01Z
Цены на продукты подскочат к праздникам: что подорожает больше всего
TSN
2025-11-28T13:24:25Z
Льгота на оплату водоснабжения: ПФУ объяснил, как получить
Хвиля
2025-11-28T13:15:13Z
Прыгнет ли доллар выше 43 гривен: эксперт предупредил об изменении курса в декабре
GlavRed
2025-11-28T12:12:15Z
Должников "разденут" до последней рубашки: какое имущество пустят с молотка в первую очередь
Знай
2025-11-28T11:30:34Z
На Київщині НБУ виставив земельні ділянки на повторні торги
AgroNews
2025-11-28T11:24:12Z
Экспорт металлолома из Украины угрожает экономической нацбезопасности, ограничения нужны еще «на вчера» - Каленков
TSN
2025-11-28T11:21:07Z
Дороже доставка, скидка от налоговой, бронирование по-новому: что изменится для украинцев с 1 декабря
GlavRed
2025-11-28T11:06:55Z
Украина больше не может ждать: к какому решению Еврокомиссар призвал G7
Comments UA
2025-11-28T10:36:52Z
Без эффективной системы борьбы с коррупцией Украину могут не взять в ЕС – еврокомиссар
Лига
2025-11-28T13:54:54Z
Ситуация критическая: в Раде предлагают собирать деньги с украинцев
Comments UA
2025-11-28T13:51:18Z
Кто из украинских чиновников фактически не вызывает споров в обществе: интригующее заявление
Comments UA
2025-11-28T13:45:46Z
ОГП: Депутат и ее двое детей получили по 15 лет за работу на ФСБ
Украинская правда
2025-11-28T13:37:35Z
Война в Украине станет более жесткой: разоблачен новый циничный план Путина
Comments UA
2025-11-28T13:33:49Z
Российскому террористу Гиркину «стало стыдно» из-за мирного плана Трампа
Comments UA
2025-11-28T13:21:18Z
Критика войны непозволительна: стало известно, почему на самом деле Путин уволил Козака
Comments UA
2025-11-28T13:12:32Z
Расследовать нельзя закрывать глаза: что будет после обысков НАБУ у главы ОП Ермака
Фокус
2025-11-28T12:57:30Z
Прокуратура Швейцарии проверит жалобу на бизнесменов, которые передали подарки Трампу
Европейская правда
2025-11-28T12:54:54Z
Россияне дроном убили мужчину на Харьковщине
Украинская правда
2025-11-28T13:54:18Z
Експорт українського морозива до Великої Британії зріс майже у 20 р
AgroNews
2025-11-28T13:18:35Z
В Ровенской области мать задушила младенца — эксперты говорят о необходимости лечения
Новости Украины
2025-11-28T11:39:22Z
Во время атаки на Киев женщину с ребенком не пустили в укрытие
TSN
2025-11-25T11:06:42Z
Фермер з Харківщини втратив 8 тонн соняшника через влучання російського КАБу
AgroNews
2025-11-25T11:03:20Z
Спасатели показали последствия атаки России по Киеву: масштаб разрушений ужасает. ФОТО
Новости Украины
2025-11-25T10:12:56Z
Опоздание на работу спасло жизнь: работница склада супермаркета рассказала об атаке по Киеву
TSN
2025-11-25T09:36:48Z
В Краснодарском крае во время атаки звучал сигнал радиационной опасносности
UAToday
2025-11-25T09:03:10Z
Скандал в Киеве: в Подольском районе не пустили женщину с ребенком в укрытие – комментарий КГВА
Comments UA
2025-11-25T09:00:58Z
Проблемный счетчик воды может стоить дорого: в каких случаях начислят дополнительные суммы
Comments UA
2025-11-28T14:12:31Z
Украинка пожаловалась на русскоязычную курьершу: оказалось, что та из Узбекистана
Фокус
2025-11-28T14:12:04Z
В Иране разработали антидроновые "прыгающие" мины Jaljaleh: в чем суть решения
Фокус
2025-11-28T14:06:11Z
Работа для пенсионеров в Харькове: кто имеет возможность получать от 30 тысяч в месяц
Политека
2025-11-28T14:01:12Z
Чего ждать украинцам в Германии после завершения войны: в Берлине озвучили категоричное заявление
Comments UA
2025-11-28T13:55:04Z
На продажах запчастей к бронетехнике разворовали более 15 млн – объявлены подозрения
Украинская правда
2025-11-28T13:55:02Z
Украинцам будут платить двойные пенсии
Знай
2025-11-28T13:30:34Z
Дроны, ИИ, разведка и РЕБ: почему танковые прорывы остались в прошлом, – эксперт
Фокус
2025-11-28T13:21:40Z
Более половины украинских военных покупают снаряжение сами
Новости Украины
2025-11-28T13:00:44Z
Привычка, которая может окончиться ампутацией: медики показали шокирующий клинический случай
Comments UA
2025-11-28T13:45:09Z
"Старение" в 20 лет: ученые раскрыли два фактора, вредящих мозгу молодежи
ZN UA
2025-11-28T12:36:31Z
После трех лет в плену: защитнику Мариуполя сделали сложную операцию по удалению обломка у сердца
TSN
2025-11-28T12:21:57Z
Как хранить разрезанное авокадо, чтобы оно не темнело: простой способ
GlavRed
2025-11-28T12:12:51Z
Давление подскочит моментально: привычка, которая может привести к гипертонии
Знай
2025-11-28T11:51:52Z
Татуировки неожиданно связали с риском развития рака: названы три шага, чтобы защититься
Фокус
2025-11-28T10:42:46Z
Почему после кофе хочется спать: объяснение неожиданной реакции организма
TSN
2025-11-25T11:06:33Z
"Новий Зір" победил на премии EPHA Awards 2025: украинская клиника впервые получила награду от организации мирового уровня
VGorode
2025-11-25T10:21:38Z
Кому нельзя есть финики: как их правильно потреблять
UAToday
2025-11-25T10:06:15Z
Volkswagen хочет разрабатывать электромобили в Китае: у компании раскрыли планы на миллиарды евро
Comments UA
2025-11-28T13:51:52Z
Легендарные рекордсмены: самые быстрые автомобили в истории
Фокус
2025-11-28T13:36:11Z
В Японии вернули в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2025-11-28T12:51:20Z
Honda создала уникальный мотоцикл с полным приводом
Фокус
2025-11-28T11:45:45Z
Один из 2500: в Киеве заметили редкий семейный спорткар Audi 2000-х
Фокус
2025-11-28T10:51:44Z
В Европе появился недорогой кроссовер BYD с расходом 1,8 л на 100 км
Фокус
2025-11-25T09:36:49Z
Почему зимой ГБО начинает "барахлить": эксперты назвали критические ошибки водителей
TSN
2025-11-24T17:06:58Z
Съедают аккумулятор: какие устройства воруют энергию даже в состоянии покоя авто
Знай
2025-11-24T16:51:38Z
Toyota Land Cruiser 300 превратили в роскошный лимузин с огромным телевизором
Фокус
2025-11-24T16:12:22Z
Прохлада и дожди: синоптик удивила погодой на выходные: синоптик удивила погодой на выходные
GlavRed
2025-11-28T14:00:01Z
Сколько скамеек и урн в Киеве: ответ власти показал реальную картину
Comments UA
2025-11-28T13:39:23Z
Где можно купить елку в Киеве: адреса официальных точек продаж
TSN
2025-11-28T13:15:02Z
Военные бьют тревогу из-за нехватки людей: дыры на фронте все расширяются
Знай
2025-11-28T13:12:16Z
Донецкая область под огнем: люди ранены, жилье разрушено. ФОТО
Новости Украины
2025-11-28T13:09:10Z
График отключения света в Киевской области на 29 ноября: где не будет электричества 8 часов подряд
Политека
2025-11-28T13:00:25Z
"Мы сорвали планы противника": бойцы ВСУ остановили наступление вблизи Гуляйполя
Фокус
2025-11-28T12:30:16Z
В РФ будет на одно преступление больше: в Мариуполе готовится что-то чрезвычайное
Comments UA
2025-11-28T12:27:31Z
Близка ли РФ к захвату Покровска: украинские десантники сделали заявление
Comments UA
2025-11-28T12:27:21Z
Родственники устраивают допрос за праздничным столом: какая фраза поставит их на место
Знай
2025-11-28T13:51:22Z
Те самые имбирные пряники, от которых в квартире пахнет Рождеством и волшебством, рецепт
Знай
2025-11-28T10:51:40Z
Четыре знака Зодиака в декабре получат неожиданный отдых
Comments UA
2025-11-28T10:42:17Z
Гороскоп Таро на сегодня 29 ноября: Овнам - новые возможности, Водолеям - открыться
GlavRed
2025-11-28T10:09:37Z
Даже сантехник не понадобится: как решить проблемы с радиаторами, простые лайфхаки
Знай
2025-11-25T10:51:23Z
Не добавляйте этот популярный продукт в фарш: котлеты становятся жесткими и сухими
TSN
2025-11-25T10:48:32Z
Что делать с продуктами во время блэкаута: сколько они могут храниться, как уберечь пищу от порчи
TSN
2025-11-25T10:33:34Z
Что ни в коем случае нельзя сливать в раковину: об этом не знают даже опытные хозяйки
TSN
2025-11-25T09:36:41Z
Как очистить стиральную машину: 75г этого в отсек для порошка — грязь и плесень выйдут черными хлопьями
TSN
2025-11-25T09:36:39Z
Черная Пятница 2025 в Алло: все о главной распродаже года
Знай
2025-11-28T14:12:38Z
Приложение для знакомств: Кацурина намекнула, что больше не с Дантесом
GlavRed
2025-11-28T14:03:46Z
"Новый класс машины": на что способен наземный робот Ratel X, созданный для ВСУ
Фокус
2025-11-28T13:31:46Z
Layers of Fear: Final Masterpiece Edition для Nintendo Switch 2 выйдет 19 декабря — появился трейлер
GameMag
2025-11-28T13:31:26Z
Авария на Байконуре лишила россиян запусков в космос — впервые с 1961 года
ITC
2025-11-28T13:00:43Z
Remedy зарегистрировала торговую марку Control Resonant
GameMag
2025-11-28T12:49:29Z
Dying Light: The Beast получила режим «Новая Игра+» и поддержку трассировки лучей
GameMag
2025-11-28T12:48:46Z
Какой ноутбук купить в "Черную пятницу" 2025: топ-3 лучших модели с выгодной ценой
Фокус
2025-11-28T12:45:26Z
Межзвездный объект 3I/ATLAS и его странные особенности: 3 факта, обнаруженные NASA
Фокус
2025-11-28T12:44:35Z
"Спасибо, что сделал меня мультимиллионером": Фьюри вспомнил свою победу над Владимиром Кличко
ZN UA
2025-11-28T10:13:18Z
Лига чемпионов: расписание всех матчей дня 5 ноября
ZN UA
2025-11-25T12:15:57Z
Европу охватили антипутинские акции: от мостов до футбольных трибун
Знай
2025-11-24T22:33:24Z
Тяжелая стадия: известный российский футболист борется со страшной болезнью
Comments UA
2025-11-24T21:42:13Z
"Шахтер" продлил контракт с основным украинским футболистом
ZN UA
2025-11-24T19:18:25Z
Ливерпуль готовит рекордный трансфер на 160 миллионов
Корреспондент
2025-11-24T16:00:13Z
Динамо ищет нового вратаря в УПЛ - СМИ
Корреспондент
2025-11-24T12:57:09Z
Betking Foundation провел пятый «День с командой Королей»
Comments UA
2025-11-24T09:51:01Z
Премьер Японии не смогла вручить главный трофей украинскому сумоисту, потому что женщина
Комсомольская правда
2025-11-24T09:21:21Z