В Україні створили новий військовий дрон-розвідник STING Mini Max. Серед його особливостей – зручні "фішки" керування, невразливість до засобів РЕБ та висока якість зйомки ворожих позицій.
Про розробку на своїй сторінці у Facebook розповів підприємець та волонтер Юрій Голик, який і сформував команду інженерів, що створили нового розвідника.
"Комунікуючи з військовими, ми знаємо, які дрони і для яких цілей їм потрібні. Тож всі наші моделі – результат технологічного пошуку з поправками на запит "користувача". Маленький витривалий розвідник з безперебійним зв’язком саме такий, як треба для надійного нагляду за ворогом", – розповів Юрій Голик.
Базові характеристики дрона дозволяють йому літати впродовж 40 хвилин на 18 км. Весь час польоту контролювати маршрут дозволяє аналогова курсова камера, сигнал з якої передається на альтернативній частоті. А от якісний матеріал для більш прискіпливого вивчення надає цифрова відеокамера, яка має роздільну здатність 4К. Весь час місії вона працює на запис. Якщо дрон летить на автопілоті, за функцією "політ місією", запускати його можна наосліп, без камер – це дозволить приховати від росіян початкову точку маршруту розвідника.
Окрім режиму своєрідного автопілота, STING Mini Max може й зависати на певній висоті і у певній точці простору. Це корисне налаштування дозволяє пілоту не контролювати коптер щосекунди, якщо йому потрібне просто стабільне положення, хоч і в повітрі. Можна керувати розвідником і вручну, пультом. Загалом Юрій Голик підмітив, що простоту керування Mini Max пілоти порівнюють з поширеним на фронті Mavic.
Ключова особливість Mini Max, як і ударних дронів, камікадзе та ретранслятора з безпілотної родини STING, імунітет проти впливу засобів радіоелектронної боротьби. Як і свої "побратими", розвідник з легкістю обходить "глушилки". Цьому сприяють і захищений зв’язок, і автоматична здібність переналаштовувати частоту, якщо ворожий РЕБ спробує перервати місію.