Під час активного способу життя, часто може не вистачати часу на буденні речі, що можуть покращити стан здоров’я. Вашому організму цілком може бракувати необхідної поживних речовин для нормальної життєздатності, що особливо актуально для людей з обмеженнями в їжі або вибагливими вподобаннями.
У такому випадку слід контролювати своє самопочуття, регулярно здавати аналізи та коригувати свій раціон з дієтологом. Які біодобавки можуть поліпшити ваше самопочуття та покращити здоров’я, дізнавались в Eat This, Not That.
Омега-3 DHA
Омега-3 DHA (докозагексаєнова кислота) — це жирна кислота, яку можна отримати з жирної риби і яка важлива для здоров'я серця та мозку. Вона допомагає знизити ризик серцево-судинних захворювань та покращує здоров'я плода у вагітних жінок. Дослідження підтверджують її роль у запобіганні серцевим захворюванням і відстроченню симптомів хвороби Альцгеймера.
Білок
Для жінок важливо щоденно отримувати достатньо білка для підтримки загального здоров'я. Недостатнє споживання білка може призвести до послаблення волосся, втрати м'язової маси та ослаблення імунної системи. Білкові добавки, такі як коктейлі або порошки, можуть бути зручним способом доповнити свій раціон.
Фолієва кислота
Фолієва кислота є важливою добавкою для жінок дітородного віку та може допомогти не тільки при вагітності, але й для загального здоров'я. Вона підтримує правильний розвиток нервової системи у немовлят та може знизити ризики серцево-судинних захворювань, інсульту, запалень, а також допомогти в боротьбі з хворобою Альцгеймера і депресією.
Магній
Магній міститься у вівсі, цільнозернових злаках, горіхах і насінні. Якщо ви регулярно не споживаєте ці продукти, можна спробувати замінити їх за допомогою магнію у пігулках. Цей мінерал допомагає м’язам скорочуватися та може бути корисним не лише для спортсменів, але і для жінок перед менопаузою. Дослідження показують, що магній також може підтримувати психічне здоров’я та в комбінації з антидепресантами, допомагати боротись із депресією.
Кальцій
Кальцій є ключовим елементом для здоров'я кісток, нервів та м'язів. Жінкам віком від 19 до 50 років рекомендовано отримувати щодня 1000 міліграмів кальцію, а старшим жінкам – 1200 міліграмів. Якщо ви не споживаєте молочні продукти, розгляньте добавки кальцію як альтернативу.
Вітамін D
Вітамін D є важливим для здоров'я кісток у жінок, особливо після менопаузи, оскільки він допомагає зміцнити кістки, коли рівень естрогену в організмі починає знижуватися. Хоча дослідження ще тривають, вже доведено, що вітамін D також підтримує імунну функцію, може знижувати ризик деяких видів раку та сприяє здоровій вагітності. Він також може бути корисним для жінок, які страждають від сезонної депресії.
Полівітаміни
Перед тим, як вживати мікроелементи, такі як вітамін C, кальцій, залізо, магній, калій та інші, рекомендується проконсультуватися з лікарем. Спеціаліст має допомогти з підбору необхідної комбінації добавок та їх дозувань, відповідно до особистих потреб та етапу життя.
РанішеOBOZ.UA розповів, які добавки слід вживати після 50 років.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.