У Німеччині вимагають відновити контроль на кордонах Угорщини через спрощений в’їзд росіян
Німецькі політики вимагають обмежень для Угорщини через її рішення спростити в’їзд для громадян Росії та Білорусі. Зокрема від Будапешта вимагають пояснень та дій з боку Європейського Союзу.
Так, представник Німеччини, лідер консервативної групи в Європарламенті Манфред Вебер заявив у коментарі Bild am Sonntag, що будь-хто, хто пропускає росіян до ЄС без перевірки, ставить під загрозу безпеку усієї Європи. Він додав, що глави держав і урядів ЄС мають обговорити це питання на своєму наступному саміті.
«Повинні бути наслідки», - наголосив Вебер.
Міністр внутрішніх справ Бранденбурга Міхаель Штюбген вважає, що правильною відповіддю на це рішення Угорщини має бути відновлення прикордонного контролю на всіх кордонах ЄС з Угорщиною.
«Європейські договори дозволяють здійснювати прикордонний контроль у виняткових ситуаціях. Так само, як ми робимо з Польщею та Чехією, такі країни, як Австрія, Хорватія, Словаччина та Румунія, мають зробити те саме. Неприйнятно, щоб країна ЄС фактично безконтрольно допускала росіян до країни», - заявив він.
Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер також не виключає такого розвитку подій. Вона зазначила, що небезпека російського шпигунства та диверсій є високою та ще більше зросла з початку російського вторгнення в Україну.
«Всі партнери ЄС повинні посилити свої зусилля для захисту від російського шпигунства та диверсій і не повинні створювати потенційні точки входу», - зазначила вона.
Минулого місяця уряд Угорщини спростив умови в'їзду для громадян Росії та Білорусі, поширивши на них дію так званої «національної карти», яка надає право працювати в Угорщині протягом двох років з можливістю продовження терміну. Власник такої картки має право працювати в Угорщині без перевірки безпеки та може привезти в країну свою родину.
Після цього глава внутрішніх справ Європейського Союзу Ілва Йоханссон попередила Угорщину, що рішення Будапешта пом’якшити візові обмеження для росіян і білорусів становить потенційну загрозу безпеці, тому ЄС вживатиме відповідних заходів.