За словами журналістів, кожен переліт на Lilium Jet обійдеться з розрахунку приблизно у 2,50 доларів за кілометр. Відстань у 190 км коштуватиме 470 доларів в один бік.
Розкішний електроджет пропонує "золотий квиток" і порятунок від автомобільних заторів — тим, кому це по кишені. Lilium Jet, розроблений німецькою компанією Lilium Air Mobility, може запропонувати замість тригодинної поїздки на автомобілі переліт тривалістю 35 хвилин. Про це пише The Sun.
"Мені доводилося добиратися з Бірмінгема до Фарнборо майже три години через затори, — сказав співзасновник і головний інженер компанії Деніел Віганд. — Але я міг би зробити це за 35 хвилин на літаку Lilium".
Кожен переліт обійдеться з розрахунку приблизно у 2,50 доларів за кілометр, а з урахуванням того, що відстань від Лондона до Бірмінгема становить приблизно 190 км, поїздка коштуватиме приблизно 470 доларів в один бік.
Віганд каже, що, хоча такий вид транспорту може замінити вертольоти та бізнес-джети, це точно не повітряне таксі.
Його називають "регіональним електричним літаком", тобто він не призначений для польотів на 10 км через міську територію, а розроблявся для більш дальніх регіональних поїздок, приблизно 30 — 300 км.
"Така потреба в регіональному високошвидкісному транспорті для поїздок у різні міста за набагато менший час існує по всій земній кулі, — пояснив Віганд. — Ви проводите години на землі в заторах, тоді як можете заощадити багато часу, літаючи літаком".
За його словами, якщо взяти розвинене місто з мільйонним населенням, зазвичай потрібно менше ніж 30 хвилин, щоб перетнути його автомобілем.
"Тому немає сенсу користуватися повітряним таксі, тому що ви витрачаєте п'ять хвилин, щоб дістатися до машини, потім на літаку, потім назад у машині, а потім потрібно доїхати до кінцевої точки. Занадто багато пересадок", — пояснив він.
Вертикальний зліт
Середня крейсерська швидкість цього літака на акумуляторах становить 250 км/год, але може досягати 300. Літак заряджається приблизно за 45 хвилин, і йому навіть не потрібна злітно-посадкова смуга.
"Він злітає і приземляється вертикально, — пояснив Віганд, який почав оформляти ліцензію пілота в 14 років. — Усе, що йому потрібно, — це вертолітний майданчик".
За його словами, можна літати куди завгодно, наприклад у приватний гольф-клуб у будь-якій точці міста, де є вертолітний майданчик.
Літак, який коштує від 7 до 9 млн доларів залежно від конфігурації салону, як очікується, здійснить свій перший пілотований політ на початку 2025 року. Компанія-виробник сподівається, що перші переліти почнуться у 2026 році.
Нагадаємо, щов інтернеті показали незвичайний Volkswagen Transporter. Загалом виготовлено 30 дрезин Klv-20 на базі Volkswagen T1, які обслуговують залізниці в Німеччині.
Також повідомлялося, що в Україні з'явився першийелектричний пікап Tesla Cybertruck. Tesla Cybertruck пропонують у версіях на 600 і 845 сил.