Як передає Укрінформ, про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко.
«Центр реагування кіберінцидентів Міністерства оборони виявив три підробні веб-застосунки Резерв+. Сайти були виявлені на етапі створення, розсилка ще не почалася. Ми встигли вчасно. Наші спеціалісти виявили цю загрозу, і ми дуже оператвино вирішили повідомити про неї нашим громадянам, щоб люди не втрачали пильність і знали, як розпізнати цю підробку», - сказала Черногоренко.
За її словами, головна ознака підробного сайту - веб-адреса, яка схожа на реальну, але з невеликими відмінностями.
«Користувачам, насамперед, варто звернути увагу на адресний рядок. Резерв+ завантажується за офіційним посиланням з ім'ям mod.gov.ua. Там є лінк на застосунок в App store і Google play market. І ми наполегливо радимо не переходити за посиланнями, що імітують цю назву, але закінчуються на інші додаткові імена типу top, websate, org тощо. При завантаженні застосунку просимо перевіряти, що розробником є саме Міністерство оборони України», - додала заступниця міністра оборони з питань цифрових трансформацій.
Вона зазначила, що псевдосайти створюють для того, щоб збирати персональні дані українських військовозобов'язаних, використовувати для можливих атак або використовувати в інформаційно-психологічних операціях ворога, щоб дискредитувати роботу Міністерства оборони України. Також станом на тепер це декілька склонованих сайтів, які ще масово не розсилались.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони України попереджає про поширення росіянами фейкового застосунку Резерв+ для збору персональних даних.