MY.UAНовини
"Як раніше вже не буде" — Іван Оберемок про стратегії управління проектами в епоху змін
"Як раніше вже не буде" — Іван Оберемок про стратегії управління проектами в епоху змін

"Як раніше вже не буде" — Іван Оберемок про стратегії управління проектами в епоху змін

Бізнес-консультант, який працює з компаніями та установами на міжнародному рівні, розповів, чому принцип проектного управління став найбільш затребуваним і як проекти допомагають вирішувати бізнес-завдання в умовах невизначеності.

Проєктне управління переживає ренесанс. Метод, основи якого з'явилися ще в минулому столітті, виявився дуже актуальним у сучасних реаліях, коли компаніям необхідно швидко пристосовуватися до завчасто раптових змін умов праці. Одним із найкращих інструментів для адаптації є якраз проєкти, каже бізнес-консультант Іван Оберемок. При цьому, зазначає експерт, проєктне управління ефективно працює не лише в компаніях, а й у держустановах – невипадково підхід останніми роками активно використовують на рівні урядів. Свій досвід ефективного управління проєктами компаній та установ країн Східної Європи та Азії Іван Оберемок виклав у дисертації, присвяченій методам та засобам проектно-орієнтованого управління. Поговорив з автором про те, які сучасні методи використовуються у проджект-менеджменті та як змінюватимуться принципи проєктного управління найближчими роками.

— У вас великий досвід роботи з великими компаніями в країнах Східної Європи та Азії, який дозволив розробити унікальний метод управління проєктами. Цей метод значно покращує процеси та результати у різних бізнесах, наприклад, в Україні та Казахстані. Як саме цей метод вплинув на індустрію загалом?

— Методика проєктного управління полягає в тому, що вона дає змогу реалізовувати проєкти, спираючись на стандартні бізнес-процеси організації. Можна об'єднати бізнес-процеси та проєкти у загальний пул завдань, розставити їх за пріоритетністю, використовуючи розроблені алгоритми та моделі.

Так народжується чіткий план реалізації, який забезпечує реалізацію проєкту будь-якої складності без зміни своєї структури. Крім того, таким чином знижуються ризики невчасного виконання завдань. Як наслідок — компанія впроваджує нові технології, розвиває існуючі бізнес-процеси та підвищує свою конкурентну перевагу на ринку.

— Іване, ваш метод проектного управління допомагає компаніям адаптуватися до умов ринку, що швидко змінюються. Метод був розроблений Вами вже давно, але за сучасних умов він став особливо актуальним. Чому саме зараз цей підхід такий важливий для організацій?

— Тому що такий підхід орієнтований на ситуації, коли завдання та цілі зрозумілі, а умови, скажімо так, не зовсім динамічно змінюються. Проєктне управління найбільш ефективне, коли необхідно вирішити конкретні, чітко визначені завдання в обмежені терміни, чи коли робота носить нерутинний, унікальний характер, потрібна координація дій фахівців із різних областей. Є сенс використання цього підходу коли організація працює в умовах високої невизначеності та швидких змін ринку, а також при запровадженні інновацій та організаційних змін — це те, що зараз спостерігаємо і на території Східної Європи та Азії, та й в багатьох інших країнах світу. У таких ситуаціях застосування проєктного підходу допомагає компаніям більш ефективно використовувати ресурси, швидше реагувати на виклики та досягати бажаних результатів, що пояснює його широке використання в різних галузях.

— Ці принципи ви описали у дисертації "Методи та засоби проектно-орієнтованого управління у вищих навчальних закладах", проте викладена в ній методика настільки універсальна, що застосовувати її можна у будь-якій сфері. В чому секрет?

— Вона адаптивна та гнучка, оскільки основні принципи та підходи, які я розробив, ґрунтуються на фундаментальних аспектах управління проектами, таких як ефективне планування, управління ризиками, оптимізація процесів та комунікацій. Все це можна адаптувати під різні галузі. А підходи, розроблені в дисертації, фокусуються на інтеграції проєктних процесів із типовими бізнес-процесами організації, що робить їх прикладними у будь-якій функціональній структурі. Плюс, для управління проєктами зараз можна і важливо використовувати сучасні інформаційні технології, які дозволяють ефективніше відстежувати та керувати проєктами у різних галузях. Мій практичний досвід роботи в різних сферах дозволив розробити підхід оцінки ризиків та управління ними, який також можна адаптувати до специфічних ризиків, властивих різним сферам діяльності.

— Свої методи ви застосували і у державних структурах. Зокрема, під час роботи заступником голови з модернізації київської обласної податкової адміністрації. Держструктури відомі своєю консервативністю. Наскільки складно було керувати процесами у такій організації, що вдалося?

— Справді, завдання було не з легких, в державних органах влади досить важко щось змінювати і перебудовувати. Однак мені вдалося автоматизувати процеси податкового адміністрування, покращити взаємодію з платниками податків та забезпечити точне і своєчасне виконання завдань. У тому числі я впровадив інформаційні технології для покращення стягнення штрафів та ведення реєстрів платників податків, навчив працівників роботи з новими системами. Вдалося автоматизувати багато процесів підвищення ефективності роботи служби. Одним із результатів роботи стала оптимізація управління податком на додану вартість за системою чотирьох коридорів за прикладом аналогічної діючої системи в Нідерландах. А якщо говорити більш глобально, то мій досвід був прийнятий у подальшому за основу та вплинув на вдосконалення аналогічної роботи з оптимізації державних податкових адміністрацій в інших областях.

— Ваші розробки вплинули на сферу проєктного менеджменту у найбільших компаніях України та Казахстану. У тому числі Ви застосовували його в Київському національному університеті будівництва та архітектури. З якими складнощами зіткнулися та за рахунок чого вдалося їх подолати?

— У багатьох компаніях зі сталою ієрархічною структурою важко оновлювати діяльність, запускати нові продукти та впроваджувати нові технології. Це стосується й вищих навчальних закладів: в епоху цифровізації економіки потрібне оновлення знань та навчальних програм, що означає необхідність масштабних змін. Як раніше вже не раціонально, а як робити по-новому — було незрозуміло, а моя технологія якраз дозволила вищим навчальним закладам використовувати проєктне управління без зміни своєї структури та управлінської культури за рахунок кількох елементів. По-перше, це створення чотирирівневої матричної моделі, яка дозволяє поєднувати процеси та проєкти. Далі важливо правильно організувати інформаційні потоки – щоб обмін інформацією всередині проєктів і в межах основної діяльності відбувався вільно, своєчасно і без перешкод. Значення має і програмний продукт, що допомагає обирати оптимальні процеси задля досягнення цілей, послідовність реалізації проєктів та здійснює оцінку ризиків.

— Ваш підхід дозволив вивести на нові рівні також бізнес-представників архітектури: компанію-лідера України в архітектурі та проєктуванні "Архіматику" та одного з лідерів у галузі проєктування та інжинірингу Казахстану — "Бюро Інженерного Проєктування". Які завдання для них вирішували і як ви оцінюєте результат?

— Компанія "Архіматика" одночасно працює над багатьма проєктами. Основне завдання полягало в тому, щоб рівномірно розподілити навантаження серед ключових фахівців — інженерів та архітекторів. Завдяки гнучкості моєї технології вдалося поступово розподілити трудові ресурси від найважливіших і завантажених до менш критичних. Це допомогло знизити, а згодом і прибрати, понаднормову роботу співробітників, зменшити витрати на проєкти та покращити управління ними. Як результат і ці дії сприяли "Архіматиці" зміцнити свій авторитет і здобути безліч нагород за визначні архітектурні проєкти.

Для "Бюро Інженерного Проєктування" була потрібна реструктуризація управління трудовими ресурсами. Ми впровадили інформаційну систему та унікальні технологічні рішення. Замість наймання вузькопрофільних фахівців на постійній основі в штат, ми налаштували інформаційну систему під виконання завдань шляхом залучення фахівців на підряд із погодинною оплатою. Це дозволило компанії скоротити витрати на утримання штату та значно збільшити кількість проєктів.

— Якими ви бачите перспективи розвитку в галузі управління проєктами у Європі, Азії та США, опираючись на свій досвід?

— Зараз ми бачимо, що світове економічне зростання пов'язане з повною автоматизацією процесів, збільшенням продуктивності праці та впровадженням принципово нових бізнес-моделей і технологій, як цифрових платформ, цифрових екосистем. У найближчому майбутньому управління проєктами буде сильно орієнтоване на цифровізацію та автоматизацію процесів. Впровадження штучного інтелекту, машинного навчання та великих даних дозволить оптимізувати планування та управління ресурсами, що підвищить ефективність команд. Також розвиватимуться гнучкі методології, які допоможуть адаптуватися до змін та керувати проєктами в умовах невизначеності. Забезпечити виконання проєктів у компанії здатні регламентовані бізнес-процеси, єдина інформаційна платформа обліку змісту, часу, грошей, ресурсів і, головне – кваліфіковані професіонали, здібних належним чином систему підтримувати та розвивати. Крім того, стане більш поширеною віддалена робота, а це вимагатиме нових навичок віртуального управління командами. Фокус на сталий розвиток та соціальну відповідальність також посилюватиметься, а управління проєктами стане інтегрованою частиною стратегічного управління компаніями. Компанії будуть інвестувати в навчання співробітників для адаптації до нових технологій та підходів, що дозволить ефективно досягати довгострокових цілей.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Команда Робинов в свежем ролике аниме «Бэтмен-ниндзя против Лиги якудза»
GameMag
2024-09-21T11:09:23Z
Самара Уивинг вернется в сиквеле слэшера "Я иду искать"
GameMag
2024-09-21T10:31:25Z
Девушка Роналдо в бикини похвасталась сочными формами
GlavRed
2024-09-07T21:27:17Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
«Новый сезон-2024»: самые стильные образы российских звезд на фестивале
Marie Claire
2024-09-16T15:25:02Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Карпати в меншості здолали Чорноморець
Football.ua
2024-09-21T11:58:10Z
Украинский боксер Чухаджян проведет бой за титул чемпиона мира
ZN UA
2024-09-21T11:09:56Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Всего 4 ингредиента и 10 минут времени: рецепт неповторимо вкусных и легких мини-пончиков
Знай
2024-09-21T10:51:45Z
Восьмой поверенный, или Возможность Третьего острова
ZN UA
2024-09-21T10:04:04Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
РФ хочет нанести максимальное огневое поражение по Украине до выборов в США, — комбат ВСУ
Фокус
2024-09-08T16:51:40Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
«Я не буду поставлять ракеты, которые долетают до Москвы»: Шольц о Taurus для Украины
Апостроф
2024-09-21T12:21:26Z
Британская разведка оценила последствия удара по складу боеприпасов в Торопце
Европейская правда
2024-09-21T12:13:30Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
Карьера Андрея Деркача в Москве — сигнал молодым агентам Кремля в Украине
Фокус
2024-09-19T07:30:12Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
В Одессе задержан мужчина, убегавший от представителей ТЦК
Корреспондент
2024-09-11T14:55:29Z
В РФ взорвался второй за ночь склад боеприпасов
Корреспондент
2024-09-21T12:06:41Z
На границе изъяли партию ноутбуков Apple
Корреспондент
2024-09-21T11:49:43Z
В Латвии в субботу разбился российский военный дрон
Европейская правда
2024-09-08T20:09:07Z
В Киеве водитель авто врезался в коляску с 3-летним ребенком на пешеходном переходе. Фото и видео
Обозреватель
2024-09-08T16:06:23Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Новые правила проверки документов и выдачи повесток: какие изменения готовят украинцам
Апостроф
2024-09-21T11:00:22Z
Народные приметы и народный праздник 21 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-21T06:54:14Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
Принц Джордж совершил свой первый полет
Корреспондент
2024-09-13T12:24:46Z
Готовьте мешки для денег и открывайте валютные счета: на кого из знаков Зодиака свалятся сумасшедшие деньги еще до конца года
Знай
2024-09-21T11:51:25Z
Иран на военном параде представил новые ракеты и улучшенный БПЛА "Шахед"
Фокус
2024-09-21T11:27:54Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
День ангела 10 сентября: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2024-09-09T21:24:50Z
Почему нельзя переезжать 9 сентября и кому запрещено шить сегодня: приметы и запреты на Анны
Знай
2024-09-09T02:04:14Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
В аптеках Украины появится новая французская вакцина: врачи призывают украинцев ею воспользоваться
Знай
2024-09-21T12:12:45Z
Довести уход за собой до идеала: врач рассказала об основных нюансах комплексного душа
Фокус
2024-09-21T12:12:26Z
Липосомы в косметике: как «доставить» крем в самые глубокие слои кожи
Marie Claire
2024-09-21T11:00:25Z
В США одобрена первая назальная вакцина против гриппа: детали
Comments UA
2024-09-21T10:15:55Z
Ученые спустя 5 лет нашли эпицентр распространения COVID-19: названы все "подозреваемые"
UAToday
2024-09-21T09:06:27Z
Посланник с небес: хирург увидел рай во время клинической смерти
Фокус
2024-09-21T08:45:59Z
Три утренние привычки, которые сделают ваш день ярче, а жизнь — проще
Marie Claire
2024-09-21T03:00:28Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 21 сентября в Украине
UAToday
2024-09-21T06:54:10Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Осеннее равноденствие 22 сентября 2024 года: история праздника и запреты
Фокус
2024-09-21T12:12:32Z
Украина привела доказательства причастности России к удару по миссии Красного Креста
Апостроф
2024-09-21T12:09:31Z
Устали от неудач и пошли в обход: как ВС РФ продвигаются к Курахово, — DeepState
Фокус
2024-09-20T15:43:18Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
ВСУ переломили ситуацию под Покровском, - NYT
Хвиля
2024-09-08T20:15:34Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
В Украине работает шеринг автогражданки для водителей, сообщил hotline finance
Корреспондент
2024-09-20T13:15:09Z
Заброшенные раритеты: в Украине обнаружили коллекцию винтажных Mercedes и Cadillac
Фокус
2024-09-20T13:06:15Z
Харьковские рекордсмены: история уникальных украинских спорткаров ХАДИ
Фокус
2024-09-20T12:06:18Z
Британская армия впервые представила новый основной боевой танк Challenger 3
Хвиля
2024-09-20T11:27:35Z
Цена $10750 и запас хода 510 км: дебютировал новый электрокроссовер от General Motors
Фокус
2024-09-20T10:36:28Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
"Антонов" уже провел инспекцию конфискованного российского самолета Ан-124 "Руслан" в Канаде
ZN UA
2024-09-21T12:16:51Z
Украина конфисковала заводы российского олигарха
UAToday
2024-09-21T10:06:40Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Two Point Museum выйдет 4 марта 2025 года
GameMag
2024-09-21T12:10:12Z
Sony анонсировала линейку игр для Tokyo Game Show 2024
GameMag
2024-09-21T12:04:12Z
Сказка с двойным дном: Геймплей нарисованного от руки платформера The Eternal Life of Goldman
GameMag
2024-09-21T11:16:57Z
Объявлены системные требования Microsoft Flight Simulator 2024
Overclockers
2024-09-21T11:03:17Z
Им пропитано буквально все: ученые озвучили реальные масштабы загрязнения микропластиком
Фокус
2024-09-21T11:00:08Z
Одолейте Вихрь: Первые 15 минут одиночного прохождения Windblown от создателей Dead Cells
GameMag
2024-09-21T10:39:40Z