MY.UAНовини
США не готові до війни майбутнього, а Китай із Росією швидко набирають обертів, — Foreign Affairs
США не готові до війни майбутнього, а Китай із Росією швидко набирають обертів, — Foreign Affairs

США не готові до війни майбутнього, а Китай із Росією швидко набирають обертів, — Foreign Affairs

Сполучені Штати залишаються непідготовленими до воєн майбутнього, вважають у виданні. І хоча Вашингтон все одно не зробить усе правильно, він має зробити це менш неправильно, ніж його вороги.

На полях битв України майбутнє війни швидко стає справжнім: тисячі дронів зі штучним інтелектом заповнюють небо. Ці БПЛА та їхні оператори використовують системи ШІ, щоб уникати перешкод і визначати потенційні цілі, пише Foreign Affairs.

Моделі ШІ також допомагають Україні передбачати, куди завдати удару. Завдяки цим системам українські солдати ефективно знищують танки і збивають літаки. Російські підрозділи, як зазначається, перебувають під постійним наглядом, а їхні лінії зв'язку схильні до збоїв з боку противника — як і українські. Обидві держави поспішають розробити ще більш передові технології, які можуть протистояти нещадним атакам і подолати оборону противника, зазначає видання.

Однак війна в Україні — далеко не єдиний конфлікт, у якому нові технології змінюють характер військових дій. У М'янмі та Судані як повстанці, так і уряд використовують безпілотні літальні апарати та алгоритми у своїх боях. 2020 року автономний безпілотник турецького виробництва, розгорнутий військами, підтримуваними урядом Лівії, завдав удару по комбатантах, які відступають, — можливо, це була перша атака безпілотників, проведена без участі людини. Того ж року військові Азербайджану використовували безпілотники турецького та ізраїльського виробництва, а також боєприпаси, що баражують, щоб захопити спірний анклав Карабах. А в секторі Газа Ізраїль розмістив тисячі безпілотників, підключених до алгоритмів ШІ, допомагаючи ізраїльським військам орієнтуватися в міських каньйонах цієї території, нагадали у виданні.

У якомусь сенсі, немає нічого дивного в темпах таких розробок. Війна завжди підстьобувала інновації. Але сьогоднішні зрушення надзвичайно швидкі, і вони матимуть набагато більший ефект. Майбутні війни більше не залежатимуть від того, хто може зібрати більше людей або виставити кращі літаки, кораблі й танки. Натомість у них домінуватимуть дедалі автономніші системи озброєння та потужніші алгоритми.

Важливо У Росії показали новий дрон-бомбардувальник зі ШІ: чим може бути небезпечний для ЗСУ

Однак, на жаль, це майбутнє, до якого Сполучені Штати залишаються непідготовленими, констатують у Foreign Affairs. Їхні війська не повністю готові битися в середовищі, в якому вони рідко користуються елементом несподіванки. Їхні літаки, кораблі й танки не оснащені для захисту від натиску безпілотників. Військові ще не прийняли штучний інтелект. У Пентагону немає достатньої кількості ініціатив, спрямованих на виправлення цих невдач, і його поточні зусилля просуваються занадто повільно. Тим часом російські військові розмістили в Україні безліч безпілотників зі штучним інтелектом. А у квітні Китай оголосив про свою найбільшу за майже десятиліття військову реструктуризацію з новим акцентом на нарощування технологічно обґрунтованих сил.

І якщо США хочуть залишатися провідною світовою державою, їм доведеться швидко змінити курс, зазначають автори видання. Країні необхідно реформувати структуру своїх збройних сил. Американським військовим необхідні нові способи закупівлі обладнання. Їм необхідно закуповувати нові типи спорядження. І їм необхідно краще навчати солдатів управління безпілотниками і використання ШІ.

Автоматизація війни

Військовим аналітикам часто було важко передбачити, які інновації визначатимуть майбутні битви. Але сьогодні прогнози робити легше. Безпілотники всюдисущі, а роботи використовуються все частіше. Бойові дії в Газі та Україні показали, що штучний інтелект уже змінює способи ведення війни. Наступний великий конфлікт, найімовірніше, призведе до тотальної інтеграції ШІ в усі аспекти військового планування і виконання. Наприклад, системи ШІ можуть моделювати різні тактичні та оперативні підходи, що значно скоротить період між підготовкою і виконанням. Китайські військові вже створили командувача ШІ, який має вищу владу в масштабних віртуальних військових іграх. Хоча Пекін забороняє системам ШІ робити вибір у реальних ситуаціях, він може зробити висновки зі своїх численних віртуальних симуляцій і передати їх особам, які приймають рішення. І Китай може зрештою надати моделям ШІ право робити вибір, як і інші держави. Україна, як зазначається, вже спробувала передати якомога більше небезпечних завдань на передовій роботам, щоб зберегти дефіцитну робочу силу.

Досі автоматизація була зосереджена на військово-морській могутності та авіації у вигляді морських і повітряних безпілотників. Але скоро вона перейде на сухопутну війну. У майбутньому першу фазу будь-якої війни, найімовірніше, очолюватимуть наземні роботи, здатні на все: від розвідки до прямих атак. Росія вже розгорнула безпілотні наземні транспортні засоби, які можуть запускати протитанкові ракети, гранати і безпілотники. Україна використовувала роботів для евакуації поранених і знешкодження вибухових речовин. Наступне покоління машин буде очолюватися системами штучного інтелекту, які використовують датчики роботів для картування поля бою і прогнозування точок атаки. Навіть коли зрештою втрутяться солдати-люди, їх очолюватимуть повітряні безпілотники з видом від першої особи, які можуть допомогти ідентифікувати ворога, як це вже відбувається в Україні.

Вони покладатимуться на машини для розчищення мінних полів, поглинання перших залпів противника і виявлення прихованого противника. І якщо війна Росії після України пошириться на інші частини Європи, перша хвиля наземних роботів і повітряних безпілотників може дати змогу як НАТО, так і РФ контролювати ширшу лінію фронту, ніж ті, які люди можуть атакувати або захищати поодинці.

Автоматизація війни може виявитися необхідною для порятунку життів мирних жителів. Історично війни велися і вигравалися на відкритій місцевості, де живе мало людей. Але в міру того, як глобальна урбанізація привертає дедалі більше людей у міста, а недержавні суб'єкти переходять на тактику міської партизанської війни, вирішальними полями боїв майбутнього, найімовірніше, стануть густонаселені райони. Такі бої набагато смертоносніші і вимагають набагато більше ресурсів. Тому для них буде потрібно ще більше роботизованої зброї. Військовим доведеться розміщувати на вулицях невеликих маневрених роботів (наприклад, роботів-собак) і заповнювати небо безпілотними літальними апаратами, щоб узяти під контроль міські позиції. Їх спрямовуватимуть алгоритми, які можуть обробляти візуальні дані та ухвалювати рішення за частки секунди. Ізраїль допоміг стати піонером такої технології, застосувавши перший справжній рій дронів у Газі 2021 року. Ці окремі дрони обійшли оборону ХАМАСу і зв'язалися через систему озброєння на основі ШІ, щоб ухвалити колективні рішення щодо того, куди їм слід попрямувати.

Використання безпілотної зброї необхідне з іншої причини: вона дешева. Безпілотники — набагато доступніший клас зброї, ніж традиційні військові літаки. Наприклад, безпілотник MQ-9 Reaper коштує приблизно вчетверо менше, ніж винищувач F-35. А MQ-9 — один із найдорожчих видів такої зброї; простий FPV-дрон може коштувати всього 500 доларів. Команда з десяти таких безпілотників може знерухомити танк вартістю 10 мільйонів доларів. Така доступність могла б дозволити державам відправляти рої безпілотників — деякі з них призначені для спостереження, інші для атаки — не турбуючись про виснаження. Ці рої могли б придушити застарілі системи ППО, які не призначені для одночасного збивання сотень об'єктів. Навіть коли системи оборони переважають, вартість захисту від роїв набагато перевершить вартість атаки для противника. Масований удар Ірану по Ізраїлю з використанням безпілотників і ракет у квітні коштував йому максимум 100 мільйонів доларів, однак зусилля США та Ізраїлю з перехоплення коштували понад 2 мільярди доларів.

Жодна держава не готова до воєн майбутнього повністю. Жодна країна не почала виробляти необхідне обладнання для роботизованої зброї у великих масштабах, і жодна держава не створила програмне забезпечення, необхідне для повного живлення автоматизованої зброї. Однак деякі країни просунулися далі за інших. І, як зазначають у виданні, противники Сполучених Штатів у багатьох відношеннях лідирують. Наприклад, Росія, отримавши досвід в Україні, різко збільшила виробництво безпілотників і тепер використовує їх для досягнення великого ефекту на полі бою.

Коли справа доходить до ШІ, Сполучені Штати мають найякісніші системи і витрачають на них найбільше, проте Китай і Росія швидко набирають обертів. У Вашингтона є ресурси, щоб продовжувати витрачати більше, але навіть якщо він збереже це лідерство, йому може бути важко подолати бюрократичні та промислові перешкоди для розгортання своїх винаходів на полі бою. Американські військові ризикують вести війну, в якій їхня першокласна підготовка і чудове звичайне озброєння виявляться менш ефективними. Наприклад, американські війська не були повністю готові діяти на полі бою, де кожен їхній крок можуть помітити і де їх можуть швидко атакувати безпілотники, що зависли над головою.

На морі Сполучені Штати також будуть уразливі. Китайські гіперзвукові ракети можуть потопити американські авіаносці до того, як вони вийдуть із Перл-Гарбора. Пекін уже розгортає системи спостереження і радіоелектронної боротьби на базі штучного інтелекту, які можуть дати йому оборонну перевагу над Сполученими Штатами в усьому Індо-Тихоокеанському регіоні. У повітрі ефективний, але дорогий F-35 може зіткнутися з роями дешевих безпілотників. Те ж саме можуть зробити важкоброньовані танки Abrams і Bradley на землі. З огляду на ці сумні факти, американські військові аналітики дійшли висновку, що епоха кампаній "шоку і трепету", в яких Вашингтон міг знищувати своїх супротивників переважною вогневою міццю, закінчилася.

Важливо Наступний крок — ШІ. Як Заходу наздогнати Росію в розробці БПЛА

Необхідні реформи армії США

Щоб не стати застарілими, американським військовим необхідно провести великі реформи, переглянувши процеси придбання програмного забезпечення і зброї. Поточний процес закупівель занадто бюрократичний, не схильний до ризику і повільно адаптується до загроз майбутнього, що швидко розвиваються.

Сполучені Штати повинні прагнути закуповувати зброю у ширшого кола компаній, ніж зазвичай. У 2022 році Lockheed Martin, RTX, General Dynamics, Boeing і Northrop Grumman отримали понад 30 відсотків усіх грошей за контрактами Міністерства оборони. Нові виробники, навпаки, майже нічого не отримали. Менше одного відсотка всіх контрактів Міністерства оборони дісталося компаніям з венчурним капіталом, які, як правило, більш інноваційні, ніж їхні більші колеги. Ці відсотки мають бути набагато рівнішими. Наступне покоління невеликих дешевих безпілотників навряд чи буде розроблено традиційними оборонними фірмами, які зацікавлені у виробництві модного, але дорогого обладнання. Вони, найімовірніше, будуть створені, як це було в Україні: через урядову ініціативу, яка підтримує десятки невеликих стартапів.

Однак для адаптації до майбутнього Сполученим Штатам потрібно буде зробити більше, ніж просто реформувати спосіб закупівлі зброї. Вони також повинні змінити організаційну структуру і систему навчання армії. Вони повинні зробити свій складний ієрархічний ланцюжок командування більш гнучким і надати більшу автономію невеликим, високомобільним підрозділам. Ці підрозділи повинні мати навчених і уповноважених ухвалювати важливі бойові рішення лідерів. Такі підрозділи будуть більш гнучкими — надважлива перевага з огляду на швидкий темп війни з використанням ШІ.

"Війна — це огидно, жорстоко і часто занадто довго. Ілюзія — думати, що технології змінять глибинну людську природу конфлікту. Але характер війни змінюється і швидко, і фундаментально. Сполучені Штати також мають змінюватися й адаптуватися, і американські чиновники мають робити це швидше, ніж противники своєї країни. Вашингтон не зробить усе правильно, але він має зробити це менш неправильно, ніж його вороги", — резюмують у своєму матеріалі автори.

Нагадаємо, раніше ми писали, як відбувається роботизація армії США.

Водночас, як у липні зазначало видання The Sun, перегони ШІ-озброєнь можуть швидко вийти з-під контролю.

Теги за темою
Россия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
МИД раскритиковал разговор Шольца с Путиным
Comments UA
2024-11-15T22:45:17Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
В Кремле рассказали, в чем важность разговора Путина и Шольца
Comments UA
2024-11-16T06:42:47Z
Тутэйшы гэрэушник. Как агенты спецслужб режима Лукашенко внедрились в оппозицию и к волонтерам
Украина Криминальная
2024-11-16T06:42:09Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
Войска НАТО могут быстро "выгнать россиян из Украины": почему не будут этого делать
Comments UA
2024-11-13T14:28:05Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Полный разврат на "Холостяк-13": первые поцелуи сразу с двумя, неизлечимые болезни и уехавшие домой в 3 выпуске
Знай
2024-11-16T04:21:44Z
Накладные ногти: 8 любимых дизайнов знаменитостей и новые тренды
Marie Claire
2024-11-16T03:00:36Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
69-летняя Вупи Голдберг пожаловалась, что не может уйти на пенсию: в чем причина
Фокус
2024-11-14T09:45:42Z
Врачи не давали сроков: легендарная украинская актриса оказалась в больнице
Comments UA
2024-11-14T20:15:39Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Мобилизация людей с инвалидностью: что изменится после новых правил
Знай
2024-11-16T06:06:44Z
Распространенные продукты, которые "убивают" кровь
Comments UA
2024-11-16T04:27:11Z
Содержат скрытый сахар: 3 продукта, которые вредят здоровью мозга
Фокус
2024-11-13T17:27:00Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
Как бросить курить и не набрать вес: пошаговая инструкция
Marie Claire
2024-11-14T13:01:50Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Потери России приблизились к 720 тысячам человек
Корреспондент
2024-11-16T06:48:06Z
Украинцам с минималкой назвали сумму пенсии: еды хватит на неделю
Знай
2024-11-16T06:36:22Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Украина превентивно снижала мощность АЭС - МАГАТЭ
Корреспондент
2024-11-16T06:40:18Z
Размер минимальной пенсии: вырастет ли он в 2025 году
ZN UA
2024-11-16T06:03:15Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Некоторые категории украинцев могут получить дополнительные 7 тыс. грн: кого это касается
Фокус
2024-11-16T04:12:32Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Во сколько обойдется Рождество и Новый год: в Карпатах, Львове и Черновцах
Комсомольская правда
2024-11-16T06:03:15Z
Картофельные деруны с мясной начинкой: шеф-повар дала простой бюджетный рецепт
Политека
2024-11-16T06:01:34Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Флоренция ужесточила запреты для туристов
Корреспондент
2024-11-16T02:48:23Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Жизнь Джейка Пола вне ринга: с кем встречается и чем владеет скандальный боксер-блогер
Фокус
2024-11-15T20:12:29Z
"Он должен умереть": Джейк Пол пообещал убить Майка Тайсона за пощечину перед боем
Фокус
2024-11-15T16:27:39Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Футбол Грузия – Украина: что сказал Ребров, подробности перед матчем 67 и 25 команд ФИФА
Фокус
2024-11-15T14:42:20Z
Футболист по УПЛ оформил дубль в матче за сборную
Корреспондент
2024-11-15T14:37:45Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
В Киеве есть повреждения в результате воздушной атаки
Апостроф
2024-11-16T06:33:51Z
За прошедшие сутки россияне обстреляли 15 населенных пунктов Херсонщины, включая областной центр – в ОВА рассказали о погибшем и большом количестве раненых
ZN UA
2024-11-16T06:21:04Z
Попытка войти в Купянск. Опасный прорыв россиян
Корреспондент
2024-11-14T22:06:59Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
В КГВА сообщили о последствиях атаки беспилотников на Киев
Корреспондент
2024-11-16T04:33:38Z
В Сумской области раздался 71 взрыв
TSN
2024-11-16T03:36:51Z
В Киеве раздались взрывы
Корреспондент
2024-11-16T00:15:16Z
Стрельба под Киевом: в Сухопутных войсках сделали заявление
Апостроф
2024-11-15T18:21:47Z
"Сходка" в колонии Черкасской области: суд арестовал руководителя заведения
Корреспондент
2024-11-15T12:39:14Z
Шокирующие факты насилия и "лечения" психотропами в школе на Тернопольщине: результаты проверки
Comments UA
2024-11-15T12:27:37Z
В Одессе маленькая девочка обворовала магазин на 2 тысячи: суд принял решение
Политека
2024-11-15T12:01:21Z
В Житомирской области экс-налоговик два года обманом незаконно получал зарплату военного
Известия Киев
2024-11-15T11:31:48Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Ремастеры Metal Gear Solid 2 и 3 получили поддержку 4K на консолях PlayStation 5 и Xbox Series X
GameMag
2024-11-16T06:07:06Z
Тест The Last of Us Part I на PS5 Pro — в старых режимах графики отрыв от базовой PS5 оказался невелик
GameMag
2024-11-16T05:03:47Z
Продюсер Anthem: С радостью бы поработал над перезапуском игры — у нее есть богатый потенциал
GameMag
2024-11-16T03:39:24Z
Инсайдер: Microsoft раскрыла не все крупные игры для Xbox Series X|S на 2025 год — у компании есть сюрпризы
GameMag
2024-11-16T03:13:20Z
Ремейк Resident Evil 2 получил точную дату выхода на iOS — хоррор смогут пройти владельцы iPhone 15 Pro и iPhone 16
GameMag
2024-11-16T02:36:34Z
Стильный Xbox-эксклюзив Replaced, похоже, выйдет только во второй половине 2025 года
GameMag
2024-11-16T02:19:48Z
Stellar Blade для PlayStation 5 назвали игрой года на Korea Game Awards 2024
GameMag
2024-11-16T00:09:39Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z
Кислоты, ржавчина и царапины: листья вредят автомобилю, больше чем могут казаться
Знай
2024-11-13T19:21:19Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z