MY.UAНовини
У ритмі Felicità: як за тиждень проїхати всю Італію й відпочити на морі
У ритмі Felicità: як за тиждень проїхати всю Італію й відпочити на морі

У ритмі Felicità: як за тиждень проїхати всю Італію й відпочити на морі

Чи варто їхати в Італію на тиждень? Спойлер – так. У цьому матеріалі для Закордон 24 я розповідаю про свій досвід семиденних канікул на трьох морських узбережжях: від романтичної півночі до загадкового півдня. Увімкніть собі Volare або Felicità, й поїхали.

На шляху у казку – як потрапити до Італії

Наразі є такі варіанти доїзду в Італію:

  • автобусом самостійно;
  • літаком з міст ЄС (як-от Краків чи Кишинів);
  • разом з турфірмою (автобусним або авіатуром).

Я обрала останній варіант. На щастя, одна з львівських турфірм запропонувала справжню "Формулу краси". Так одного липневого ранку автобус повіз з залізничного вокзалу у Львові прямісінько у мрію.

Щоб потрапити до Італії, потрібно проїхати територію Польщі та Австрії. Must have для відпочинку – коротка зупинка в Альпах. Ми зробили її на березі молочно-блакитного озера Вертерзее. Звідти відкриваються фантастичні пейзажі (такі зазвичай ставлять на заставку ноутбуків) на Картинтію – найпівденніший регіон Австрії. Він – ніби величезний й дуже цінний спойлер до краси, яка чекає попереду.

А найближчі сусіди австрійських гір – Доломітові Альпи. Наразі вони – у всіх тревел-трендах. Якщо австрійські Альпи – казкові, то Доломіти – могутні. Вони – як гострі зуби доісторичного звіра, який заснув у воротах Італії. Варто зауважити, що саме у цьому – велика перевага автобусних турів: перш ніж потрапити до місця призначення, чекає справжня мандрівка, а не короткий переліт. За вікнами бачиш сотні прекрасних панорам, а короткі зупинки дозволяють відчути колорит різних регіонів.

Венето – край масок та виноградників

Першим мандрівників в Італії зустрічає регіон Венетто. Він гостинно наливає келих просекко й запрошує прогулятися вуличками романтичного Тревізо. З цього містечка, де винайшли тирамісу, розпочалася моя італійська відпустка. Свої скарби Тревізо ховає за старими міськими стінами. А кожна будівля в центрі своєю красою так і каже: ура, нарешті ти – в Італії. Цікавий факт: Тревізо – помережене каналами. Хоча й, звичайно, не настільки, як його сусідка Венеція.

А далі, звичайно, саме час завітати й в гості до неї. Потрапити у Венецію "своїм" туристичним автобусом не можна. Спершу ми пересіли на локальний, а тоді – пливли катером. І це – один з найкращих спогадів. Бо коли з сіро-блакитних неспокійних вод Венеційської лагуни раптом виринають перші кольорові палаццо, мить здається настільки прекрасною, ніби її намалював хтось з місцевих художників.

Липень зазвичай називають найгіршим місяцем для мандрівки до Венеції, бо через туристів ніде яблуку впасти. Однак не можу сказати, що це дуже заважало. Ще один міф – коли спекотно, вода у Венеції смердить. Не варто хвилюватися: жодного неприємного запаху. Тільки над вузенькими вуличками й мереживними площами витає приємний аромат морської солі.


Атмосфера Венеції зачаровує / Закордон 24

Чарівні чарівниці, мудрі дожі, кмітливі шахраї, авантюрні мандрівники, привиди розлучених коханців, Марко Поло та Казанова. Венеція знає так багато легенд. Й дуже охоче розповідає їх. Здається, що навіть вода у місцевій лагуні щось шепоче, стиха перемовляються древні палаццо, а гондольєри поколіннями перевозять через вузенькі канали не лише мандрівників, але й зримі та незримі дива.

Деталі складаються у фантастично красивий пазл / Закордон 24

Розпочати своє знайомство з Венецією варто з:

  • площі Сан-Марко (а щоб потрапити до собору Сан-Марко, будьте готові відстояти у довжелезній черзі);
  • Гранд-Канал (найрозкішніші палаццо);
  • міст Ріальто (той самий, з дитячих мрій і цукерок "Венеціанська ніч");
  • Палац Дожів (там творилася історія);
  • Палац Ка-д'Оро ("золотий будинок");
  • кафе Флоріан (працює з 1720 року й зберегло позолочену розкіш й портрети-витвори мистецтва, ціни – трохи оверпрайс, але один раз побувати варто).

І куди ж у Венеції без масок / Закордон 24

А якщо маєте час, щоб відчути "нетуристичну" (наскільки це взагалі можливо) Венецію, сплануйте мандрівку на острови Мурано та Бурано.

Що привезти з Венеції? Серед найпопулярніших сувенірів – прикраси з муранського скла. Однак тут важливо звертати увагу на місце продажу та якість товару, аби не потрапити на "гачок" китайських виробів. Те саме стосується й венеційських масок та різноманітного мерчу з ними.

Рим – місто величі й тіней

Якщо Париж часто називають містом привидів, а Прагу – містом чарівників, то Рим, без сумніву, належить тіням. Древні правителі продовжують спостерігати за славою та величчю свого міста, однак від їхніх епох минуло надто багато часу, аби залишатися римськими примарами.

Коли їдеш до Риму в липні, часто чуєш: все пропало. Начебто людей стільки, що біля Колізею "знесуть", а до Фонтану Треві чергу доведеться займати за три дні. Не знаю, кому як щастило, але з особистого досвіду: так, людей багато, однак жодного тревел-колапсу зі мною не сталося. І монетку на бажання у Треві кинула. Й спокійно пройшлася вуличками. Й навіть маю фото Колізею.


Колізей – вічний охоронець вічного міста / Закордон 24

Римські канікули, які тривають лише день, – ще той виклик. Однак, на щастя, більшість must visit локацій – у зоні пішохідної доступності. Зокрема, варто побачити: Колізей, Римський Форум, Пантеон, Пьяцца Венеція, Треві, Ватикан. На останній, до слова, варто виділити хоча б декілька годин. Бо місцеві твори мистецтва не лише привертають увагу, але й змушують залишатися біля них. Особливе місце – Сикстинська капела, яку розписав Мікеланджело. Там заборонено фотографувати. Водночас й не хочеться. Бо здається, що диво відбувається тут і зараз, перед тобою, й потрібно залишатися дуже уважною, аби не пропустити жодної деталі на прекрасних фресках.


Без Фонтану Треві уявити Рим – просто нереально / Закордон 24

Амалфітанське узбережжя – край лимонів та кришталевих хвиль

Упродовж останніх років Амальфітанське узбережжя стало одним з найпопулярніших курортів Італії. А його родзинками (чи то "лимонами") є міста Позітано та Амальфі. Вони розташовані на скелях серед лимонних садів й омиваються кришталевим Тірренським морем. Колись там плавали лише місцеві русалки, а тепер вони охоче діляться з туристами своїми пляжами.

Ми добиралися до Позітано та Амальфі з міста Салерно (рекомендую там прогулятися, якщо є можливість). Звідти фактично щогодини відходять рейсові кораблики. Перша зупинка – місто Амальфі (пливти близько 30 хвилин). Друга – Позітано (пливти до години). Повернутися можна тим же маршрутом. А дорога – суцільне задоволення, бо пропливаєш фантастичні гірські-морські-міські пейзажі.

Камерні кольорові містечка в обіймах блакитно-смарагдових гір погойдуються на бірюзових хвилях. Найкраще, що можна там зробити, – просто загубитися у плетиві вуличок, перебирати прикраси з кольорового скла, пити холодний лимонний сік. А тоді – пройти по гарячому піску у воду й звідти милуватися, як вершини гір огортає молочний туман.


Позітано тулиться до скель / Закордон 24

Існує легенда, що саме у цьому місці Посейдон колись закохався у прекрасну німфу. Що ж, мандрівники можуть на день відчути себе древнім богом і теж закохатися... щоправда, в прекрасне Амальфітанське узбережжя.

Амальфі та Позітано – ідеальні міста, щоб придбати італійські сувеніри. Особливо, якщо любите лимони. Бо там з них готують абсолютно все: лимончелло (його вигадали місцеві рибалки, щоб зігрітися), лимонні желе, льодяники та інші цукерки, лимонні косметичні засоби й парфуми, посуд, прикраси та елементи декору з лимонами. До слова, ціни – доволі демократичні.

Неаполь – свій світ у затінку вулкана

Неаполь в Італії – як окремий світ. До слова, легендарна Софі Лорен одного разу навіть сказала "я – не італійка, я – неаполітанка". Місто зібрало чимало стереотипів. Перший – там грабують на кожному кроці, буквально виривають сумочки з рук. Однак, як зауважила, гід: у Неаполі – такий же рівень небезпеки, як у будь-якому іншому туристичному місті. Звісно, можна спробувати самим пошукати неаполітанську мафію, але не варто сподіватися, що вона відразу знайде вас.

Звичайно ж, таке місто як Неаполь не могло обійтися без прекрасної й трагічної легенди. Колись, повертаючись з Трої, героїчний Одіссей не піддався чарівному співу німфи Партенопі. Розчарувавшись у власному смертельному таланті, вона кинулася зі скелі. Там, де знайшли її тіло, заснували місто. Присутність Партенопі повсякчас відчувається у Неаполі. У вивісках, ілюстраціях, вітражах, символах, мріях.


Колорит іспанських кварталів / Закордон 24

Загалом Неаполь – вочевидь, не те місто, в яке закохаєшся з першого погляду. А вже з другого – абсолютно реально. Бо спершу треба загубитися у класичних районах міста, насолодитися їхньою величчю та романтикою, побувати біля замків, помилуватися величними соборами, а тоді перейти в іспанські квартали, де трохи лячно та дуже колоритно. Ніби старенька добра Європа відчинила потаємні двері й випустила тебе десь на іншому континенті. За мандрівниками, аби нічого лихого не сталося, повсякчас спостерігають місцеві святі. Коли іспанські квартали Неаполя лише намагалися "підсвітити" електрикою, зображення святих всюди прикріплювали, аби на їхніх очах злодіям було соромно красти лампочки. Крадії тих лампочок вже давно відійшли до вічності, а святі так і залишилися: кожен на своєму місці.


Святі стежить, щоб все було гаразд / Закордон 24

Загалом ставлення до смерті у Неаполі приємно дивує. Коли хтось помирає, місто має дізнатися про це. Тому кожен покійний отримує свій некролог на вулицях Неаполя. Найчастіше кріплять аркуші паперу з іменем, прізвищем та фото. Часто дописують ще професію, бо у Неаполі – дуже багато повних тезків.

З будь-якої точки Неаполя видно Везувій. Він – кат, диво та невід'ємна складова місцевого пейзажу. Наразі на схилах вулкана мешкають близько 500 тисяч людей й вони не з чуток знають, що означає приказка "жити на вулкані". Зрештою, кожна їхня історія – виклик й перемога життя над смертю. Бо саме Везувій – винуватець однієї з найбільших трагедій в історії світу. 79 року до нашої ери Везувій поховав відразу чотири міста:

  • Помпеї;
  • Геркуланум;
  • Оплонтіс;
  • Стабію.

Найвідомішими стали Помпеї. Їхній спадок вражає й досі. З того, що ми точно знаємо: понад 2 тисячі років тому там вже успішно проводили трансплантацію, практикували франчайзинг (пекарні) та винайшли сухий корм для собак.

Везувій століття за століттям спостерігає за життям міста: дивіться відео

Тисячоліття Помпеї провели "законсервованими". Наразі відкопали близько 70% міста. Проїжджаючи повз, відчуваєш, як шкіра вкривається сиротами. Місто, яке буквально телепортує у минуле. Найживіше з усіх мертвих. Древній могильник. Музей просто неба. Місце болю та, вочевидь, для багатьох й місто сили. Або принаймні було таким, коли там вирувало життя.

Зараз поблизу Помпеїв на схилах Везувію вирощують помідори та виноград.
З останнього, до слова, виготовляють легендарне вино "Сльози Христа". Він плаче над своїм втраченим раєм.

Апулія – "марсіанська" земля на півдні магічного чобітка

Коли, здавалося б, прекрасніше вже бути не може, Італія каже: пф, й автобус відвозить на південь чобітка – у загадкову Апулію.

Краєвиди за вікном змінюються: червона земля, вітряки виринають наче з піщаних дюн, а містечка, які пробігають за вікнами – кам'яні та екзотичні. Єдине, що залишається незмінним у всій Італії, – виноградники. Вони пронизують країну, як зелені лінії зв'язку, по яких місцеві діляться своїми таємницями так, аби туристи їх не почули.

Перша зупинка: Альберобелло. Мільйони років тому там було море, а останні чотириста років – одне з найнезвичніших містечок світу. Все через трулі – казкові будівлі, які називають оселями гномів. В Альберобелло можна було б зняти південний приквел до "Володаря перснів".

Сьогодні біло-сірі трулі з оберегами на дахах – справжня родзинка регіону. А колись вони були справжніми помешканнями італійців. Все завдяки аристократу, який у 1600-х роках прибув у цей край й вирішив проявити дива креативу: винайти будинки, за які не потрібно платити податки. Сьогодні трулі – всесвітня спадщина Юнеско, а колись господарі могли розібрати їхні дахи за лічені хвилини: доки посланець короля їхав за податком.

Казкові трулі: дивіться відео

У більшості трулі сьогодні – крамнички, де можна придбати милі сувеніри. Однак в центрі є особлива будівля, де зберігся початковий інтер'єр. За 2 євро можна побачити, як колись мешкали єпископ та його рідні. Тільки стережіться: з високим зростом ходити там – вкрай незручно через низькі стелі.

А далі настає час їхати до моря. У містечко Поліньяно-а-Маре. Його вузенькі вулички зі світлого каменю телепортують у минуле й здається, що у старовинних віллах досі зупиняються на літо хоробрі та прекрасні королі й королеви, а у місцевому порту вечорами все ще запалюють факели, щоб не проґавити піратські судна.

Родзинкою Поліньяно-а-Маре є один з найкрасивіших європейських пляжів. Готова закластися, що у місцевому гроті колись відпочивала Венера.


Магічне Поліньяно-а-Маре / Закордон 24

Флоренція – столиця Ренесансу

Вочевидь, хтось таки сказав Флоренції, що на вулиці – вже ХХІ століття, бо там є Starbucks. Однак у всьому іншому місто абсолютно належить Ренесансу.

Столиця Медичі, місто Данте й Мікеланджело, найпрекрасніша квітка у букеті Тоскани, сюди ведуть всі дороги закоханих у мистецтво... та й просто закоханих. Про Верону зняли фільм "Листи до Джульєтти", однак пасувало б зняти ще приквел – "Листи до Беатріче". Бо коханій Данте, яка мешкала у Флоренції, залишають не менше романтичних послань.


Беатріче залишають тисячі романтичних послань / Закордон 24

Перлиною міста є собор Санта-Марія-дель-Фьоре. Здається, його видно з будь-якої точки Флоренції. Найкрасивіша святиня. Найпрекрасніший оберіг. Місце паломництва й локація для сотень кадрів та світлин.

Якщо є час, варто відвідати Галерею Уффіці. Там можна зустрітися поглядом з Венерою Боттічеллі й помилуватись роботами Леонардо да Вінчі.

Чи їхати до Італії влітку

Мій варіант відповіді – так. Але тільки якщо ви нормально переносите спеку. Бо вона – буде. Але саме у розігрітому повітрі так солодко вловлювати мед тосканських трав, свіжість стиглих лимонів, запах древнього каміння й пилу, який пам'ятає кроки імператорів, богів та гладіаторів.

Теги за темою
Туризм
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 25 листопада
Мій Харків
2024-11-25T07:28:18Z
На Харківському напрямку росіяни штурмували позиції Сил оборони поблизу Козачої Лопані — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-25T07:25:16Z
Росіяни вдарили по центру Харкова. Вже відомо про постраждалих, половину з яких госпіалізували
ZN UA
2024-11-25T07:22:44Z
На фронті - 217 боєзіткнень за добу, найбільше ворог атакував на Курахівському напрямку
УкраинФорм
2024-11-25T07:21:25Z
Що віщюють зірки: астрологічний прогноз на тиждень з 25 листопада по 1 грудня
Фокус
2024-11-25T07:12:31Z
77 справ щодо війни, за якими варто стежити цього тижня: проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду
Украина Криминальная
2024-11-25T07:12:29Z
Росія найзапекліше штурмує на 3 ділянках фронту: карта боїв на 25 листопада
24tv
2024-11-25T07:06:41Z
Водіїв маршруток масово мобілізують: хто тепер буде займатись перевезенням
Знай
2024-11-25T07:06:31Z
Росіяни зібрали 130 тисяч військових для атаки на Запоріжжя, – The Economist
24tv
2024-11-25T07:06:16Z
"Учасниця громади": зрадниця Оксана Марченко показала, який зараз вигляд має
GlavRed
2024-11-25T07:25:55Z
Через санкції США дедалі більше країн не приймають картки російського Газпромбанку - ЗМІ
УкраинФорм
2024-11-25T07:21:58Z
Пентагон всередині США намагається отримати контроль над новими кіберсилами
InternetUA
2024-11-25T07:16:39Z
«У нас ще є час». Експрезидентка Тайваню заявила, що Україна має бути пріоритетом для США
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T07:15:41Z
У Грузії назвали майбутню главу МЗС
Европейская правда
2024-11-25T07:14:49Z
Підраховано майже 100 відсотків голосів: на виборах президента Румунії – несподіваний лідер
24tv
2024-11-25T07:06:45Z
Штраф становитиме 150 мінімумів доходів: для українців готують нове покарання, законопроект вже в Раді
Политека
2024-11-25T07:01:07Z
Сибіга візьме участь у міністерському засіданні G7 в Італії
УкраинФорм
2024-11-25T06:59:28Z
Представники Білого дому зустрілися з керівниками телекомунікаційних компаній щодо ймовірного злому з Китаю
InternetUA
2024-11-25T06:59:16Z
"Світле майбутнє": Максим Галкін наробив багато галасу своїм новим фото
GlavRed
2024-11-25T06:27:10Z
Микита Добринін зізнався, що не воює зараз оскільки зайнятий на іншому "фронті": "Це справді складно"
Знай
2024-11-25T05:51:44Z
Компанія Microsoft стала видавцем книг
InternetUA
2024-11-25T02:01:00Z
3 цікаві українські фільми для вечірнього перегляду
24tv
2024-11-24T20:57:34Z
Серіал «Ззовні», який вподобав Стівен Кінг, продовжений — третій сезон має 100% на Rotten Tomatoes
ITC
2024-11-24T20:57:20Z
Україна на Дитячому Євробаченні й "Міс Всесвіт" та інше: головні події тижня в шоубізі
24tv
2024-11-24T19:33:17Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2024-11-24T19:13:44Z
«Попай убивця» — трейлер горору з персонажем мультфільмів
ITC
2024-11-24T19:05:55Z
Дизайнери бренду Andreas Moskin запустили подкаст про факапи відомих людей: чим він особливий
24tv
2024-11-24T18:36:53Z
Реформа МСЕК: в Мінсоцполітики пояснили, що буде з інвалідністю, виплатами та кого перевірятимуть
Фокус
2024-11-25T07:15:46Z
Пити чи ні: наскільки корисне чи шкідливе шампанське
24tv
2024-11-25T06:06:17Z
Лікарі відкрили секрети самовідновлення людського серця
Portaltele
2024-11-25T05:49:28Z
Захистіть своє здоров’я під час магнітної бурі 25–27 листопада
360ua.news
2024-11-24T17:30:57Z
Названо зелень, яка може спричинити тромбоз, хоча вона вважається дуже корисною
TSN
2024-11-24T16:06:26Z
Війна і сифіліс. Делікатна розмова про інтимне здоров’я українців
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T12:00:11Z
Це лакмусовий папірець: що означає, якщо ви не можете зробити бодай одне підтягування
24tv
2024-11-24T11:48:04Z
Природні джерела кальцію
360ua.news
2024-11-24T10:06:49Z
Вчені виявили молекулу, яка лікує кишківник і бореться з розвитком раку
Portaltele
2024-11-24T07:45:49Z
Українські рапіристки вперше в історії стали віцечемпіонками на Кубку світу
24tv
2024-11-25T07:30:27Z
ПСВ – "Шахтар": букмекери зробили прогноз на матч Ліги чемпіонів
ZN UA
2024-11-25T06:46:57Z
«Полісся» та «Зоря» у Житомирі завершать 14-й тур футбольної Прем'єр-ліги України
УкраинФорм
2024-11-25T06:39:22Z
Тренер Полісся накинувся на суддю після рятівного пенальті для суперника: скандальне відео
24tv
2024-11-25T06:36:11Z
Анчелотті прокоментував зміну позицій Мбаппе та Вінісіуса
Football.ua
2024-11-24T22:45:20Z
Ван Ністелрой претендує на посаду головного тренера Гамбурга
Football.ua
2024-11-24T22:39:48Z
Лаціо розгромив Болонью
Football.ua
2024-11-24T22:18:47Z
Верес — Олександрія 1:1 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-24T21:51:27Z
Барселона хоче влітку підписати захисників на обидва фланги
Football.ua
2024-11-24T21:37:18Z
В Британії ШІ використовується для сексуального здирства, шахрайства та жорстокого поводження з дітьми
InternetUA
2024-11-25T07:31:29Z
Російські дрони продовжують атакувати Київщину, знову працювала ППО
УкраинФорм
2024-11-25T07:27:28Z
Роздирають на шматки, – Терен вперше відреагував на критику через його вчинки на "Холостяку"
24tv
2024-11-25T07:15:00Z
Україна розширила потенціал: у ГУР розповіли, на якій відстані дрони можуть вражати цілі
InternetUA
2024-11-25T07:10:33Z
Литва передала нам новий пакет військової допомоги
Петр и Мазепа
2024-11-25T07:06:56Z
Ескімоси Канади отримають компенсацію за дії поліції, яка роками вбивала їздових собак
Фокус
2024-11-25T07:06:40Z
Вміє готувати кожна галицька господиня: що таке "пляцки" і чи українське це слово
24tv
2024-11-25T07:06:37Z
Пам’яті старшого солдата Миколи Шикерука
УкраинФорм
2024-11-25T07:03:52Z
Не може такого бути! Олександр Терен пожалівся на хейт після участі в «Холостяку»
Детектор М
2024-11-25T07:01:15Z
Польські фермери покинули кордон з Україною: чого хотіли і чи повернуться
AgroPortal
2024-11-25T07:30:39Z
В Україні цього тижня можуть скасувати графіки відключень світла: експерт назвав умови
Фокус
2024-11-25T07:21:31Z
Великий врожай сої спричинив зниження цін і аграрії повернуться до кукурудзи в 2025 році — Висоцький
Agravery
2024-11-25T07:13:28Z
З початку року в Україну ввезли легкових авто на $3,3 млрд: ТОП країн-лідерів
AutoCentre
2024-11-25T07:13:27Z
Нафта дешевшає після тижневого зростання цін
УкраинФорм
2024-11-25T07:09:55Z
В Україні ввели додаткові критерії для визначення критичної важливості підприємства
AgroNews
2024-11-25T07:09:02Z
МХП знизив продажі та експорт курятини
AgroPortal
2024-11-25T07:00:44Z
Небезпечний кешбек: чому споживачі насправді витрачають більше
Украина Криминальная
2024-11-25T06:40:03Z
Європі цікавіша українська фуражна пшениця, ніж продовольча
Agravery
2024-11-25T06:28:53Z
У Литві вантажний літак впав на житловий будинок: є жертви
Фокус
2024-11-25T07:28:05Z
52-річному чоловіку винесли вирок за зберігання дитячої порнографії
InternetUA
2024-11-25T07:28:02Z
РФ вдарила по центру Харкова: є "приліт", спалахнула пожежа, постраждали люди
GlavRed
2024-11-25T07:25:35Z
У Львові стався вибух під землею – піднялася бруківка
24tv
2024-11-25T07:21:42Z
У Туреччині через сильні снігопади закривають школи, є загиблий та постраждалі
УкраинФорм
2024-11-25T07:18:42Z
Росія вдарила по центральній частині Харкова, багато постраждалих
Комсомольская правда
2024-11-25T06:59:36Z
Затопило залізничну станцію і міст: Британія потерпає від шторму
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T06:54:01Z
Ворог вдарив по Харкову, у Київському районі - пожежа
УкраинФорм
2024-11-25T06:42:36Z
Трагедія на Рівненщині: 13-річного хлопчика засипало піском
24tv
2024-11-25T06:30:06Z
Чому не можна зберігати ножі поруч із виделками та ложками
GlavRed
2024-11-25T07:30:20Z
Ви будете здивовані: 5 рослин, якими варто замінити традиційну новорічну ялинку
24tv
2024-11-25T07:30:20Z
Кому зі знаків зодіаку категорично не можна бути разом
24tv
2024-11-25T07:06:15Z
Зануртеся у культуру Японії: як приготувати наваристий рамен
24tv
2024-11-25T06:24:44Z
Імбир можна зберегти свіжим понад місяць: головні секрети
Знай
2024-11-25T04:51:05Z
Плани геть сходять з рейок в Овнів і Стрільців: чоловічий гороскоп на 25 листопада – 1 грудня
24tv
2024-11-25T04:45:19Z
Рецепт тонких млинців: що додати в тісто для ідеального результату
24tv
2024-11-25T04:12:55Z
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Знай
2024-11-25T02:30:32Z
Ідеальний гарбузовий крем-суп за 30 хвилин: кулінар поділилася простим рецептом
Политека
2024-11-25T02:01:35Z
Рейтинг кращих смартфонів по тривалості роботи від однієї зарядки в 2024 році
InternetUA
2024-11-25T07:22:00Z
Не твій, от ти й бісишся. Як росіяни реагують на S.T.A.L.K.E.R. 2
Детектор М
2024-11-25T07:01:22Z
У NASA створили роботів для пошуку інопланетян у Сонячній системі: що відомо
Фокус
2024-11-25T06:51:25Z
7 маловідомих функцій Telegram, які полегшать ваше користування месенджером
InternetUA
2024-11-25T06:43:55Z
Як знайти загублений смартфон Android: 3 способи, які допоможуть користувачам
InternetUA
2024-11-25T06:22:10Z
Науковці створили пластик, що повністю розкладається у морській воді
УкраинФорм
2024-11-25T06:21:19Z
Дрон-амфібію розробили українські винахідники: чим допоможе нова модель військовим на фронті
InternetUA
2024-11-25T06:01:49Z
Casio представляє золотистий годинник A158WEGV-9A з сучасними функціями
Portaltele
2024-11-25T05:49:56Z
Прогноз магнітних бур на 25-27 листопада: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T05:03:54Z
Представлений Jeep Wrangler 4xe Willys ’41
Portaltele
2024-11-25T05:49:04Z
Тиск у шинах заощадить до 2000 гривень: що треба знати водіям
Знай
2024-11-24T22:30:20Z
Найнадійніші та найгірші авто року за версією TÜV
360ua.news
2024-11-24T20:12:33Z
Який найменший у світі мотоцикл
AutoCentre
2024-11-24T18:13:54Z
Дебют Mercedes-AMG E53 у Києві
360ua.news
2024-11-24T14:07:53Z
На продаж виставили "найстрашніше" американське авто
Фокус
2024-11-24T10:00:09Z
Понад 600 сил і 3,8 с до сотні: в Україну привезли новий спортивний седан Mercedes
Фокус
2024-11-24T08:51:23Z
Jaguar E-Type знаменитого шпигуна виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-24T08:03:54Z
KIA K5 та Porsche Cayenne майже задарма: співробітник ТЦК Дмитро Некраш на одну зарплату організував собі автопарк
Знай
2024-11-24T05:21:51Z