Той факт, що столицю атакували ракетами "земля-земля" близько опівночі, є частиною плану окупантів, вважає військовий експерт Ігор Романенко.
В ніч на 6 серпня Росія завдала ракетного удару по Києву та столичному регіону. Ворог використовував ракети та дрони, а також змістив завдавання удару за часом, почавши атаку близько опівночі. Військовий експерт Ігор Романенко вважає, що той факт, що ЗС РФ били ракетами класу "земля-земля" є особливістю цієї атаки та свідоцтвом домовленості між США та РФ. Про це повідомляє ТСН.
Романенко зауважив, що цього разу ЗС РФ не використовували стратегічні бомбардувальники F-16 і не було ракет з морських платформ пуску.
"Це свідчить про те, що, можливо, все ж існує домовленість між США та РФ: якщо останні не застосовуватимуть свою стратегічну авіацію для пусків ракет по Україні, то з нашого боку не буде ударів по місцях їхнього базування", – вважає генерал-лейтенант у відставці та заступник начальника Генштабу (2006-2010 рр.).
Він нагадав, що 12 липня відбулася телефонна розмова між міністрами оборони США та РФ, Ллойдом Остіном та Андрієм Бєлоусовим.
Романенко каже, що росіяни просили, щоб Україна не завдавала ударів під час параду військово-морського флоту РФ у Санкт-Петербурзі 28 липня.
"Як бачимо, під час параду нічого не сталося, але від часу тієї телефонної розмови міністрів ворог не застосовує пусків ракет з бортів стратегічних бомбардувальників. Гадаю, що саме тому під час вчорашньої атаки РФ використала тактичну авіацію і вдарила ракетами Х-59 та чотирма балістичними ракетами "Іскандер-М"/KN-23, дві з яких були збиті нашою ППО. Ворог запустив їх з наземних пускових платформ і додав до атаки БпЛА. До цього Київ і столичний регіон росіяни атакували лише дронами", – розповідає Ігор Романенко.
І подібних ударів РФ завдаватиме і надалі, не застосовуючи стратегічну авіацію та пуски ракет Х-555 чи Х-101.
"Саме тому ворог зараз робить акцент на баражувальних боєприпасах, а щоб посилити ефективність цих атак, додає до них ракети", – зазначає Ігор Романенко.
Росіяни часто змінюють час завдавання атак, модернізують і вдосконалюють свої дрони, щоб обійти нашу систему ППО. Але на масовану атаку вони неспроможні, враховуючи невикористання стратегічної авіації, а відповідно і ракет Х-555 чи Х-101, виробництво яких вони налагодили.
"Флот окупантів фактично витіснений, залишилися лише підводні човни в Чорному морі. А ось ракет "Іскандер-М" вони не можуть багато виробляти, як і "Калібрів", про що свідчить застосування ракет північнокорейського виробництва. Загалом у ворога достатня кількість ракет, щоб тероризувати мирні міста України", – пояснює Ігор Романенко.
Чи можуть відбивати ракетну атаку F-16
На питання, чи може Україна застосовувати F-16, які нещодавно отримала для відбиття ракетних атак, експерт вважає, що ці винищувачі можуть бути залучені лише для знищення "Шахедів" та крилатих ракет.
"Закордонні джерела стверджують, що F-16 вже були залучені до відбиття ворожих атак як частина нашої системи ППО. Збивати балістику F-16 не можуть, на це здатні лише винищувачі F-35 за умов отримання своєчасної інформації про таку атаку. Наші F-16 можуть збивати дрони та крилаті ракети, а також ворожі літаки й гелікоптери, але для цього потрібно заходити до зони бойових дій. Зараз, я гадаю, так ризикувати винищувачами ніхто не буде", – каже Ігор Романенко.
Вибір регіону, а саме Києва та області був результатом розвідки ворога. "Столиця завжди була бажаною ціллю у Путіна, а якщо ще отримують розвідувальні дані про якесь виробництво в Києві чи у столичному регіоні, то ударів завдають саме туди… Все просто – розвідка ворога працює", експерт зауважив, що таким чином діє і Україна, але в нас менше можливостей для завдавання таких ударів.
Нагадаємо, під час останньої атаки по Києву ворог використав балістичні північнокорейські ракети KN-23. Уламки однієї із них знайшли в лісі на околиці Броварів.