Російський політтехнолог Аббас Галлямов сказав 24 Каналу, що Росія може бути зацікавлена у розпалювальні війни на Близькому Сході. Проте у разі непередбачуваного для Москви розвитку події, імовірні болючі наслідки для Владіміра Путіна.
Сценарій повалення режиму є реалістичним
Важко спрогнозувати, чим закінчиться конфлікт між Іраном та Ізраїлем. Проте якщо ці події для керівництва Тегерану розгортатимуться саме так, як і для Саддама Хусейна його експерименти в Перський затоці – падінням режиму, то це буде катастрофою для Путіна.
Водночас сценарій повалення іранського режиму є доволі реалістичним. Те, що він є нелегітимним, доводять соцопитування та масові протести, які час від часу виникають в Ірані.
В ситуації військової поразки нелегітимного режиму завжди є ризик, що військова поразка переросте у внутрішню революцію і він може бути повалений. Тому іранським аятолам та Путіну потрібно все дуже ретельно прорахувати,
– зауважив політтехнолог.
У разі початку відкритої конфронтації, Ізраїль може завдати потужного удару Ірану і в ситуації тривалого протистояння він все одно переможе. Хоча він також зазнає значних втрат, тому й не прагне цієї війни. Крмі того, Ізраїль може підтримати США – його стратегічний партнер.
Також, за словами політтехнолога, в Ірані все частіше звучать голоси, що, мовляв, чому країна діє в інтересах Путіна, адже підтримуючи агресію Росії проти України, Іран сам собі стріляє в ногу.
Тегеран через зближення з Росією зруйнував перспективи на укладення нової ядерної угоди. Проте вона була дуже важлива для скасування санкцій з Ірану, які призвели до деградації економіки країни, а також зростанню протестних настроїв,
– пояснив Аббас Галлямов.
Зазначимо, що візит Сєргєя Шойгу до Ірану пов'язують ізраїльські ЗМІ з можливим постачанням Тегерану російських систем РЕБ, а також ракет типу "Іскандер".
Водночас США намагаються у дипломатичній способи знизити градус конфронтації між Іраном та Ізраїлем. Проте Джозеф Байден запевнив Єрусалим у військовій підтримці з боку США.