MY.UAНовини
Від правозахисту до культурних проєктів: як українські ОГС борються за наш Крим
Від правозахисту до культурних проєктів: як українські ОГС борються за наш Крим

Від правозахисту до культурних проєктів: як українські ОГС борються за наш Крим

9 серпня — міжнародний день корінних народів світу. Кримські татари — корінний народ, який живе в Україні. Згадуємо про українські організації, які працюють із тематикою Криму й кримських татар.

Після окупації Криму в 2014 році багато громадських організацій та активістів зіштовхнулися з постійним тиском, репресіями й обмеженням їхньої роботи. Росія намагається повністю зачистити інформаційний простір півострова і відрізати його від решти України. Журналісти й активісти опиняються в російських в’язницях або змушені виїжджати з півострова.

Та попри ці труднощі, кримські активісти продовжують свою місію: захищати права жителів Криму, зокрема представників корінних народів (яких російські силовики переслідують особливо часто), нагадувати світові про долю Криму та не лише. І навіть якщо довелося переїхати до Києва чи Львова — ОГС знаходять нові формати, аби працювати на відстані та не втрачати зв’язок із півостровом.

В Україні тематикою Криму на державному рівні опікується Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Меджліс як представницький орган кримськотатарського народу. Також діє ДП «Кримський дім» — культурний простір, що об’єднує зусилля суспільно-культурних організацій, які займаються кримською тематикою, у культурній, соціальній, правозахисній, освітній та інформаційній сферах.

Водночас цим матеріалом ми хочемо згадати різноманітні українські організації громадянського суспільства, які працюють у зовсім різних тематичних напрямах і мають різні цілі. Це не лише кримськотатарські організації, а й інші ОГС, які працюють з тематикою Криму.

Перелік усіх організацій необмежений, його можна (і треба) регулярно доповнювати, як і перелік тематичних напрямів. Цим текстом ми згадуємо правозахисні, молодіжні, медіаорганізації, а також тих, хто працює з культурними темами, наданням гуманітарної та іншої підтримки в Україні.

Організації, які працюють в напрямі захисту прав людини

Кримська правозахисна група — неурядова організація кримських правозахисників і журналістів, метою якої є сприяння дотриманню та захисту прав людини в Криму шляхом привернення уваги до проблем прав людини та міжнародного гуманітарного права на території Кримського півострова, а також пошуку та розробки механізмів для захисту прав людини у Криму.

Дім прав людини Крим — громадська спілка, яка обʼєднує чотири правозахисні організації: три з них виїхали з Криму на початку його окупації, а четверта заснована в Києві й працює з 2014 року, зокрема захищаючи права людини в Криму.

Громадська організація «КримSOS» — організація висвітлює незаконність окупації Криму та репресивної політики Росії стосовно жителів Криму, підтримує зв’язки півострова з материковою Україною, а також консолідацію українського суспільства через захист прав, свобод та інтересів внутрішньопереміщених осіб (ВПО) й інших людей, котрі постраждали внаслідок збройного конфлікту на сході України та в Криму.

Рух опору «Жовта стрічка» — громадянський рух спротиву на тимчасово окупованих територіях України. Активісти руху популяризують символ жовтої стрічки, організовували бойкот псевдореферендумів, агітують не отримувати паспорт країни-терористки тощо.

Активістський рух «Злі мавки» — це український жіночий рух опору, який виник в окупованому Мелітополі на початку 2023 року. Нині рух поширився і на інші окуповані Росією території, зокрема на Крим.

Кримські бойові чайки — рух громадянського спротиву, який прагне деокупації півострова та вигнання росіян шляхом поширення інформації різними способами. Зокрема, активісти руху інформують про способи уникнути мобілізації на тимчасово окупованих територіях.

Кримськотатарський Ресурсний Центр — організація, створена для забезпечення колективних прав кримських татар як корінного народу й індивідуальних прав усіх жителів Криму задля досягнення сталого розвитку. Команда Центру розробляє проєкти законів і нормативно-правових актів, підтримує культурні, освітні, адвокаційні та демократичні ініціативи, пов’язані з Кримом та кримськотатарським народом. КРЦ також проводить моніторинг порушень індивідуальних і колективних прав у окупованому Криму, документує випадки порушення прав людини, інформує міжнародну спільноту про ситуацію в окупованому Криму, залучає правову, соціальну та гуманітарну допомогу для політичних в’язнів і членів їхніх сімей. Є і міжнародний напрям — направляти заяви, скарги та звернення до спеціальних та універсальних механізмів захисту прав людини, проводити міжнародні інформаційні кампанії та заходи, спрямовані на підтримання теми Криму у фокусі, а також навчальні програми для юристів та активістів, підготовка нових публічних дипломатів кримськотатарського народу.

Центр прав людини Zmina — працює у сфері захисту свободи слова, свободи пересування, протидії дискримінації, запобігання тортурам і жорстокому поводженню, боротьби з безкарністю, підтримує правозахисників і громадських активістів на території України (включно з окупованим Кримом), а також захищає потерпілих від збройного конфлікту в Україні.

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) — найбільша в Україні асоціація громадських правозахисних організацій, метою якої є сприяння практичному виконанню гуманітарних статей Заключного акту Гельсінської наради з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) 1975 року, інших прийнятих на його розвиток міжнародних правових документів, а також усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини й основних свобод. Один із напрямів їхньої роботи — захист прав людини в тимчасово окупованому Криму.

Ініціатива «Кримський процес» — об’єднує експертів у сфері права та незалежних активістів, які цікавляться судовою практикою на території Криму та стосовно кримців.

Громадський рух «Кримська солідарність» — рух, сформований зусиллями родичів людей, арештованих країною-окупанткою, а також адвокатів та активістів як неформальна правозахисна організація для захисту жертв політичних репресій. Окрім іншого, учасники організації надають первинну правову допомогу громадським активістам, журналістам, блогерам, імамам, представникам релігійних організацій та організацій, визнаних у Росії забороненими, таких як Меджліс кримськотатарського народу, Хізб ут-Тахрір, Джамаат ат-Табліг. Особливу увагу адвокати приділяють питанню звільнення політичних в’язнів, а також протидії дискримінації, міжконфесійній і міжрелігійній ворожнечі.

Кримська ліга захисту прав людини — метою її роботи є сприяння формуванню комплексної державної політики щодо статусу кримськотатарського народу, захист прав громадян України, які постраждали через окупацію Автономної Республіки Крим, а також задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших спільних інтересів членів організації та громадян.

ГО «Центр громадянської просвіти “Альменда”» — організація, яка була створена у 2011 році у місті Ялта. Ідея створення організації полягала у посиленні просвіти з культури демократії, культури миру, прав людини та медіаграмотності серед освітян і молоді Криму й України. З початком повномасштабної агресії Росії проти України організація фіксує та документує інформацію про порушення, скоєні щодо дітей в умовах збройного конфлікту.

Центр громадянських свобод — організація, створена у 2007 році для просування цінностей прав людини. Організація працює заради захисту прав людей в Україні та регіоні ОБСЄ. У 2022 році вони стали лауреатами Нобелівської премії миру. Основний пріоритет ЦГС — відновлення справедливості для всіх постраждалих від воєнних злочинів.

Молодіжні організації

ГО «Маріфет» (з кримськотатарської — «мистецтво») — творче об’єднання української та кримськотатарської молоді. Девіз організації — körem ve yapam («Я бачу і творю») розкриває основну місію організації — поширювати знання про історію, культуру та мистецтво корінних народів Криму, сприяти їх розвитку та популяризації як на національному, так і на міжнародному рівнях, розкривати творчий потенціал української молоді, залучати її до активного громадського та культурного життя та сприяти зростанню національної свідомості.

Проєкт «Qirimyoung» — освітньо-практичний проєкт, адаптований до потреб кримськотатарської молоді у контексті теперішніх реформ в українському суспільстві. Основна місія такої ініціативи — підготувати професійну еліту кримськотатарської молоді до деокупації Криму.

Організації, що втілюють культурні проєкти

ГО «Кримськотатарський культурно-освітній центр “Qırım ailesi”» (з кримськотатарської «Кримська родина») — організація, заснована у 2015 році з метою збереження національної та культурної спадщини кримських татар, які почали масово виїжджати на материкову Україну через російську окупацію Криму. Організація реалізує шість культурно-освітніх ініціатив: кримськотатарська мова, кримськотатарська література, історія Криму та кримських татар, вокальне, хореографічне мистецтво, національна вишивка кримських татар.

На базі організації створений кримськотатарський культурно-освітній центр, в якому навчаються понад 100 дітей кримських переселенців і який втілює освітні ініціативи щодо культури кримських татар. За підтримки Українського культурного фонду організація також реалізує освітній курс «Кримські татари: Історія. Культура. Мистецтво».

Кримськотатарський культурний центр у Львові (Qırımtatar Medeniy Merkezi) культурний центр і мечеть у Львові. Місія центру — популяризація кримськотатарської культури.

Громадська організація «Алєм» — кримськотатарська громадська організація, яка займається популяризацією культури кримських татар як корінного народу України та інтеграцією культури цього народу до загальноукраїнського культурного простору. Зусиллями команди ГО «Алєм» підготовані документи й інформаційні матеріали для включення елементу нематеріальної культурної спадщини «Орьнек» — кримськотатарський орнамент і знання про нього — до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України (2018) та до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства (2021). ГО «Алєм» координує та проводить активності, пов’язані з охороною цього елемента нематеріальної культурної спадщини.

Громадська організація «Кримський інститут стратегічних досліджень» — фокусується на дослідженнях стану захисту об’єктів культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях України та виявленні основних тенденцій розвитку подій у цій сфері через призму міжнародного гуманітарного права. Організація створює критичний, цілісний і заснований на фактах контент, що забезпечує право на правдиву, неупереджену й актуальну інформацію про корінні народи України в історичному, культурному, політичному вимірах, а також про порушення проти культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях.

ГО Kitap Qalesi (з кримськотатарської — «книжкова фортеця») — перше кримськотатарське видавництво на материковій частині України, що видає книжки латинкою. Мета проєкту — розвиток кримськотатарської мови за допомогою літератури. Пріоритетом видавництва є кримськотатарська класика та розвиток сучасних авторів/-ок — представників/-ць корінних народів України.

Медіа

CEMAAТ. Кримське громадське медіа — перше громадське незалежне медіа для кримських татар, про кримських татар і від кримських татар. Платформа, яка об’єднує кримців і посилює їхню спроможність у всьому світі, допомагає зберігати їхню культурну та політичну ідентичність через контент, який пропагує демократичні цінності, а також покликаний бути джерелом натхнення для інших корінних народів.

QIRIM.Media — незалежний медійний майданчик про Крим і кримських татар. Місія — показати обличчя вільного Криму, розповісти про корінний народ, який активно бореться за свободу і готує ресурс для відбудови та встановлення історичної справедливості.

Інформаційна агенція «Голос Криму» — кримський інформаційний проєкт громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”», створений у 2014 році. Його робота — це висвітлення кримської тематики, питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим і Севастополя. Функціонує як незалежне некомерційне онлайн-видання, фінансування — з коштів міжнародних та українських донорів, благодійних пожертв. Доки півострів окупований, редакція працює з Києва.

«Кримська світлиця» — всеукраїнська літературно-художня і публіцистична газета, що видається з 31 грудня 1992 року. Засновники газети — Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка та громадська організація «Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”».

ATR — кримськотатарський телеканал, веде інформаційну боротьбу з агресором, спростовує міфи російської пропаганди, відстежує зрадників і відстоює народну самобутність кримських татар. Виступає за збереження кримськотатарської культури та традицій, а також займається відродженням і популяризацією кримськотатарської мови.

Суспільне Крим — філія Національної суспільної телерадіокомпанії України, яка веде телевізійне мовлення, а також має різноманітні диджитал-платформи.

Кримські українці — інформаційний портал, який поєднує новинну стрічку, джерело інформації про українських воїнів — уродженців і жителів Криму, які віддали свої життя за волю і незалежність нашої держави (починаючи з 18 березня 2014 року), а також містить розділ про видатні постаті українського Криму.

Організації, які допомагають ЗСУ, а також внутрішньо переміщеним особам

ГО «Кримські татари Одещини /CT Odesa vilâyetniñ Qırımtatar» — волонтерський центр, що підтримує внутрішньо переміщених осіб в Одесі.

ГО «Хайтарма» Крим і Кримська республіканська організація військових — допомагають війську, внутрішньо переміщеним особам.

Кримський фронт — обʼєднана ініціатива неурядових організацій, волонтерів і бізнесу для підтримки Сил оборони України та надання гуманітарної допомоги людям на прифронтових і тимчасово окупованих територіях. Ініціатива є продовженням дій спротиву російській окупації Криму, розпочатої 26 лютого 2014.

ГО «Актив Криму» — організація, що об’єднує волонтерів родом із Севастополя задля розробки дронів і надання військового спорядження для Збройних Сил України. В основному організація спрямовує допомогу вихідцям із Криму, які несуть службу в ЗСУ, добровольчих підрозділах.

Висновки

Об’єднавши різні організації за напрямами та сферами роботи, ми прагнули показати лише частину масштабної роботи для підтримки та захисту прав і свобод жителів окупованого Криму, збереження культурної спадщини, мови й історії представників корінних народів, а також величезне різноманіття інших тем і потреб. 

Підтримка правозахисних, молодіжних, культурних і волонтерських організацій допомагає зберегти ідентичність, захистити права та зробити кращим життя вихідців із Криму, а також поширити серед українців знання про культурні особливості та проблеми корінних народів.

Матеріал підготували: Олександра Мельник, менеджерка проєктів ЦЕДЕМ, спільно з Дар’єю Гросул, асистенткою юриста ЦЕДЕМ.

Публікація підготовлена у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізується ІСАР «Єднання» у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США).

Колаж: Микола Шиманський, «Детектор медіа» (джерело зображень: pixabay.com, freepik.com)

Читайте також
В окупованому Криму активісти руху «Жовта стрічка» провели флешмоб «Це — Україна»
ЄСПЛ визнав порушення Росією прав людини у Криму
Кримську правозахисну групу відзначили премією ОБСЄ «Захисник демократії»
Amnesty International: Кінцева мета росіян у Криму — викорінити місцеву культурну ідентичність і мову
Два роки повномасштабної війни, 10 років анексії Криму. Лідери громадської думки про зміни в суспільстві. Частина 3
Два роки повномасштабної війни, десять років анексії Криму. Лідери громадської думки про зміни в суспільстві. Частина 2
Два роки повномасштабної війни, десять років анексії Криму. Опитування лідерів громадянського суспільства. Частина 1
«Війна закінчиться лише з деокупацією Криму». Що робити з півостровом і його жителями Україні
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трамп викинув з Овального кабінету камінь, привезений з Місяця: де тепер перебуває артефакт
24tv
2025-02-07T13:36:29Z
Найбільші та найгучніші тварини у світі "невидимі" для косаток в океані: як їм це вдається
Фокус
2025-02-07T13:30:34Z
У Британії будують підводні модулі для життя на глибині у 200 метрів
УкраинФорм
2025-02-07T13:27:08Z
DOGE Ілона Маска розробляє ШІ-чатбот для Загальної адміністративної служби США
Детектор М
2025-02-07T13:18:46Z
Чого чекати від iPhone SE 4: п’ять серйозних оновлень
InternetUA
2025-02-07T13:16:00Z
Xiaomi 15 Ultra з камерою на 200 Мп та дизайном Leica M11: злиті фото
ITC
2025-02-07T13:10:51Z
Rivian запатентував інноваційний намет на даху
AutoCentre
2025-02-07T13:09:42Z
З’явилися ключові деталі про складаний iPhone
InternetUA
2025-02-07T13:01:32Z
Втомились від робочих «колів»? Дослідники кажуть, що в цьому винні наші «негарні обличчя»
ITC
2025-02-07T12:52:50Z
Для чого в духовку кладуть сіль: маловідомий лайфхак для пропікання тіста
24tv
2025-02-07T13:06:58Z
Простіше вже бути не може: Ектор показав, як легко приготувати кабаноси вдома
24tv
2025-02-07T13:06:01Z
Романтична вечеря вдома: три страви, які вразять в саме серце
Gazeta UA
2025-02-07T13:03:13Z
Соковитий киш Лорен: зірка "Майстер Шеф" Клопотенко поділився простим рецептом французького пирога
Политека
2025-02-07T12:30:53Z
Як зробити собі спартанський прес за рекордно короткий час: 4 поради від тренера
24tv
2025-02-07T12:21:25Z
Ви перете ці 5 речей надто часто: вони від цього псуються
24tv
2025-02-07T12:21:11Z
Швидкий десерт без випічки: готуємо шоколадний торт з печива
24tv
2025-02-07T12:15:52Z
Експерти назвали 3 рішення для зберігання, які лише заважають підтримувати порядок
24tv
2025-02-07T11:30:23Z
Чи можна прати рушники одночасно з одягом: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-02-07T11:27:32Z
Зґвалтування на Закарпатті: троє фігурантів отримали по 6 років тюрми
1News
2025-02-07T13:37:23Z
Справа закарпатських ґвалтівників. Суд ухвалив вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T13:34:41Z
Жінка “застрахувалася від шахраїв” на 120 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-07T13:28:09Z
У Краматорську командири вбили військового: в ДБР розповіли подробиці
Фокус
2025-02-07T13:27:41Z
Військовому присудили п’ять років тюрми за смертельну ДТП
1News
2025-02-07T13:21:39Z
Вбивство юнака на фунікулері: свідкам погрожують, а загиблого намагаються дискредитувати
24tv
2025-02-07T13:15:35Z
До 8 років позбавлення волі засуджено чоловіка, який позбавив життя приятеля
Украина Криминальная
2025-02-07T13:09:11Z
Поліцейський та мирна мешканка поранені внаслідок російських атак по Купʼянську
Мій Харків
2025-02-07T13:07:56Z
Знепритомнів на ВЛК і вже не встав: у Чернівецькому обласному ТЦК помер молодий ухулянт, який був у розшуку
FaceNews
2025-02-07T13:06:57Z
Кубок IBU. Норвежець Шевдаль виграв переслідування в Ріднау; Тищенко - 20-й
УкраинФорм
2025-02-07T13:39:04Z
Ворскла віддала Чорноморця та орендувала Пасіча
Football.ua
2025-02-07T13:34:02Z
Баскетбол. ФІБА продовжила відсторонення Росії та Білорусі
УкраинФорм
2025-02-07T13:18:30Z
Мендеш продовжив контракт з ПСЖ – Романо
Football.ua
2025-02-07T13:16:24Z
Леброн Джеймс побив історичний рекорд НБА, який утримував Майкл Джордан: відеоогляд перформансу
24tv
2025-02-07T13:15:13Z
Іраолу визнано найкращим тренером АПЛ у січні
Football.ua
2025-02-07T13:01:39Z
Український футбольний клуб потрапив у скандал через форму
Telegraf
2025-02-07T13:00:13Z
Кров, піт і сльози: з'явилося офіційне промо бою Берінчик – Девіс
24tv
2025-02-07T12:51:02Z
Ексчемпіон світу назвав боксерів, які можуть перемогти Усика вже у цьому році
24tv
2025-02-07T12:45:51Z
У будівлі КМДА проходять обшуки: реакція столичної влади
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T13:30:04Z
На узбережжі Криму та Краснодарського краю РФ зафіксували нові викиди мазуту
УкраинФорм
2025-02-07T13:27:51Z
Нас нам не було: командир "Ахмат" пояснив, чому вдруге "розминувся" з ЗСУ під Курськом
Фокус
2025-02-07T13:21:02Z
Розвідка Естонії: Україна використала перегрупування військ РФ для наступу на Курську область
Европейская правда
2025-02-07T13:13:26Z
Вихідні в Україні будуть без опадів, вночі - до 9° морозу
УкраинФорм
2025-02-07T12:57:59Z
Кілька факторів: генерал-лейтенант пояснив, як ЗСУ змогли прорватися на Курщині
24tv
2025-02-07T12:54:31Z
Бійці Нацгвардії взяли в полон шістьох росіян на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-07T12:46:37Z
Ворог обстріляв Гуляйполе, є пошкодження
УкраинФорм
2025-02-07T12:45:51Z
СБУ затримала зрадника, який наводив російські КАБи на позиції захисників Краматорська
Украина Криминальная
2025-02-07T12:27:14Z
Які країни беруть участь у Євробаченні 2025: повний перелік
24tv
2025-02-07T13:24:41Z
Венеційська бієнале: стартував прийом заявок на участь у комісії з відбору куратора українського павільйону
УкраинФорм
2025-02-07T13:12:26Z
Фіналісти Нацвідбору Євробачення. «ДК Енергетик»: постпанк-гурт, що підкорив геймерів Stalker 2
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T13:09:39Z
«Упироборець» та «Гадоборець»: героїчне, темне фентезі у світі Warhammer. Рецензія ITC.ua
ITC
2025-02-07T13:07:11Z
Виходила зі сльозами після переговорів, – Мішель Андраде висловилася про роботу з Потапом
24tv
2025-02-07T13:00:02Z
Радіо «Промінь» транслюватиме нацвідбір на «Євробачення-2025»
Детектор М
2025-02-07T12:55:58Z
ALA оголосила переможців 22 премій для дитячої і молодіжної літератури
Детектор М
2025-02-07T12:54:13Z
Оззі Осборн оголосив про завершення концертної кар’єри
360ua.news
2025-02-07T12:36:31Z
"У важкому стані": популярний російський актор потрапив у ДТП
GlavRed
2025-02-07T12:27:36Z
У рідних військовополонених шахраї вимагають гроші за посилки
Украина Криминальная
2025-02-07T13:40:46Z
Литва передала Україні запчастини для БТР М113
Европейская правда
2025-02-07T13:34:36Z
Відомий бариста прочитав у Кембриджському університеті лекцію про культуру споживання кави в Україні
УкраинФорм
2025-02-07T13:34:29Z
Росія витрачає на свою армію у 8 разів більше, ніж США допомагають Україні
FaceNews
2025-02-07T13:34:05Z
Україна наразі переважає ворога за обсягами виробництва FPV-дронів - генерал Гаврилюк
УкраинФорм
2025-02-07T13:33:57Z
Весь рік буде щасливим: що потрібно зробити 8 лютого - прикмети
GlavRed
2025-02-07T13:27:19Z
Які виплати та пільги доступні пенсіонерам у 2025 році
24tv
2025-02-07T13:21:13Z
"Усміхалась і плакала": психологиня назвала дитяче слово 2024 року
24tv
2025-02-07T13:15:57Z
Жінка під час ремонту зняла килим зі сходів та була вражена тим, що ховалося під ним
24tv
2025-02-07T13:15:47Z
Білий дім готує наказ про скорочення тисяч федеральних медичних працівників – WSJ
iPress
2025-02-07T13:13:52Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T13:12:40Z
Зі шлунка дівчини видалили 1 кг волосся
TSN
2025-02-07T13:06:53Z
Чим обробити землю після зими: як допомогти ґрунту швидше відновитися
TSN
2025-02-07T12:36:28Z
Експерти назвали найшкідливіший колір фарби для волосся: це зовсім не блонд
TSN
2025-02-07T12:18:52Z
Б’юті-хак для чистої шкіри: як обрати ефективний засіб для вмивання
Вива
2025-02-07T12:15:31Z
Чому каву варто замінити на зелений чай: думка японських науковців
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:06:38Z
Заборона USAID б'є і по медицині? На Київщині лікарі залишилися без зарплати за січень
Telegraf
2025-02-07T10:15:25Z
Ідеальний обід за 20 хв.: як приготувати салат-мікс від Джеймі Олівера
Gazeta UA
2025-02-07T10:06:32Z
«Нафтогаз» продавав газ нижче ринкових цін, тепер змушений імпортувати дорожче – економіст
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T13:36:25Z
Стало відомо, скільки компаній покинули «Дія.City» за час існування проєкту
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T13:36:13Z
Партнери в ЄС уже мають попередні рішення про фінансування в Україні програм замість USAID - Стефанішина
УкраинФорм
2025-02-07T13:31:57Z
Українців чекають податкові потрясіння: що треба знати
Знай
2025-02-07T13:30:39Z
Україна та Естонія визначили напрямки співпраці в агросекторі до 2029 року
УкраинФорм
2025-02-07T13:27:09Z
Стартував експорт біометану трубопроводом з України
AgroPortal
2025-02-07T13:19:24Z
Нобелівський лауреат спрогнозував цілковите знецінення біткоїна за 10 років
ITC
2025-02-07T13:16:57Z
Вчені працюють над сортами картоплі тривалого зберігання
AgroNews
2025-02-07T13:16:16Z
Міжнародні резерви України на початок лютого становили $43 мільярди - Нацбанк
УкраинФорм
2025-02-07T13:15:48Z
Досвідчені водії закликали возити в авто лак для нігтів: у чому причина
GlavRed
2025-02-07T13:27:40Z
Електрокросовер Volvo EX60 повинен стати бестселером бренду: тестуватимуть вже цього року
AutoGeek
2025-02-07T13:12:33Z
Експерти пояснили, що станеться, якщо заправити машину бензином з високим октановим числом
ТСН
2025-02-07T12:48:24Z
Від 59 000 євро: DS відкрив прийом замовлень на флагманський електричний кросовер
AutoGeek
2025-02-07T12:36:13Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
Фокус
2025-02-07T12:27:58Z
Без перекупів та ризиків: продати та купити авто можна через Дію та AUTORIA
24tv
2025-02-07T12:24:40Z
Знайдено ефективне рішення щодо вторинного використання акумуляторів електровантажівок
AutoCentre
2025-02-07T12:10:29Z
Майбутні моделі Mercedes-Benz можуть одержати колеса з дисплеями
AutoCentre
2025-02-07T11:48:15Z
Tesla вдруге за зиму різко підняла ціни на електрокари у США
УкраинФорм
2025-02-07T11:36:45Z
Трамп запровадив санкції проти МКС через переслідування Нетаньягу
УкраинФорм
2025-02-07T13:39:26Z
В ЄС знайшли, як збільшити витрати на оборону без покарання - Reuters
УкраинФорм
2025-02-07T13:34:44Z
У Гренландії планують провести референдум щодо незалежності
360ua.news
2025-02-07T13:33:11Z
Рютте: Європа та Канада збільшили витрати на оборону на 20% у 2024 році
Европейская правда
2025-02-07T13:30:48Z
Марк Цукерберг зустрівся з владою США
360ua.news
2025-02-07T13:28:18Z
Росія начебто запустила "Орєшніком" по Києву: з'явилася перша реакція України
GlavRed
2025-02-07T13:27:59Z
Чи повернуться війська КНДР на фронт: експерти озвучили цікавий прогноз
GlavRed
2025-02-07T13:27:51Z
Україна переконана, що МКС не припинить розслідувати воєнні злочини Росії й після санкцій Трампа - МЗС
УкраинФорм
2025-02-07T13:27:41Z
У Британії судять експідрядника уряду за розголошення інформації про національну безпеку
Европейская правда
2025-02-07T13:25:52Z