Нове дослідження не тільки допоможе швидше заряджати гаджети й електромобілі, а й буде корисним для електромереж, вважають експерти.
Вчені з Університету штату Колорадо в Боулдері провели дослідження, під час якого виявили, як іони рухаються всередині складної мережі крихітних пор. Це відкриття потенційно може дозволити заряджати гаджети за хвилину, повідомляє портал SciTechDaily.
Повідомляється, що нове відкриття відкриває шлях для розроблення ефективніших пристроїв зберігання енергії. Йдеться про суперконденсатори, що працюють за принципом накопичення іонів у порах. Вони вирізняються швидким заряджанням і тривалішим терміном служби порівняно з акумуляторами.
Як зазначають експерти видання, дослідження може зробити реальністю зарядку ноутбука або телефону за хвилину, або зарядку електромобіля за 10 хвилин. Крім того, відкритя має важливе значення для електромереж. Мінливий попит на електроенергію вимагає ефективного зберігання, щоб уникнути втрат у періоди низького попиту та забезпечити швидке постачання в періоди високого попиту.
"З огляду на вирішальну роль енергії в майбутньому планети, я відчув натхнення застосувати свої знання в галузі хімічної інженерії для вдосконалення пристроїв зберігання енергії", — заявив доцент кафедри хімічної та біологічної інженерії Анкура Гупта.
Важливо Зарядити смартфон за 5 хвилин не вийде: чому зарядка потужністю 300 Вт не має сенсуЯк зазначають у виданні, до цього в літературі описувався рух іонів тільки в одній прямій порі. Нове дослідження показує, що крихітні заряджені частинки, звані іонами, рухаються всередині мережі з тисяч взаємопов'язаних пор.
"Це прорив у роботі. Ми знайшли ланку, якої бракує", — наголосив Анкура Гупта.
Нагадаємо, для того, щоб батарея смартфона прослужила якомога довше, не рекомендується заряджати її щоразу до показника в 100%. Для літій-іонних батарей, якими оснащуються всі сучасні телефони, рівень заряду в 80-85% — золота середина.
Крім того, продовжити термін служби батареї смартфона можна за допомогою одного маловідомого методу — обхідної зарядки. Ця функція доступна на різних пристроях, включно зі смартфонами і ноутбуками. Вона дає змогу отримувати живлення безпосередньо від зарядного пристрою, повністю минаючи батарею.