Про це повідомляє сайт Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа, передає Укрінформ.
«Музей визвольної боротьби отримав цікаві документи про діяльність Служби безпеки ОУН… Це п'ять документів: протоколи допитів московської агентури, їх психологічні портрети та особливості», - зазначив Марцінків.
За словами директора Музею визвольної боротьби, історика Ярослава Коретчука, найбільш цікавим серед документів є звіт підпілля ОУН, яке діяло на Калущині.
«Також у нас є один протокол допиту агента МГБ села Танява, який співпрацював з органами НКВД. Він був затриманий працівниками Служби безпеки ОУН, які провели допит і на цьому документі зафіксували його протиправні дії щодо українського народу та українського визвольного руху», - пояснив Коретчук.
Зазначається, що ще три документи - це розслідування загибелі підпільників ОУН.
«СБ ОУН особливо детально вивчала загибель кожного зі своїх побратимів, щоби з’ясувати, хто причетний до смерті підпільника і виключити слід ворожої агентури», - зауважили на сайті.
Зазначається, що всі ці архівні документи для Музею визвольної боротьби придбали на інтернет-аукціоні. Історики сподіваються, що нові матеріали будуть цікавими для дослідників і допоможуть у створенні книг про діяльність Служби безпеки ОУН.
Як повідомляв Укрінформ, на Львівщині започаткували проєкт«Віртуальний пантеон: місця поховань членів ОУН».
Фото: mvk.if.ua