Про це пише видання The Telegraph, передає Укрінформ.
«Менш ніж за 48 годин Україна захопила більше території, ніж за весь невдалий контрнаступ літа 2023 року», - пише видання.
У матеріалі припускається, що операція у Курській області має три мети - відволікання російських військ від наступальних операцій у Донецькій області, сіяння розбрату всередині самої Росії та просування угоди про обмін територіями під час можливих переговорів у майбутньому.
Водночас The Telegraph прогнозує, що незважаючи на свій початковий імпульс, просування України в Курській області, ймовірно, буде недовгим через західний і внутрішній тиск, що ймовірно, змусить Київ змінити курс.
«Тим не менш, наступ на Курськ показує, що Росія не винесла уроків із блискавичного захоплення Ростова групою «Вагнера» під час заколоту в червні 2023 року. Окрім передбачуваних погроз знищити Україну та застосувати тактичну ядерну зброю, Росіяне відреагувала суттєво на курський наступ. Оскільки літаки F-16 також прибувають на передову, у Путіна є багато причин для занепокоєння», - підсумовується у публікації.
Як повідомляв Укрінформ, 6 серпня російські телеграм-канали почали писати із посиланням на провоєнні пабліки про бої у прикордонні. Також зазначалося, що на територію Курської області нібито зайшли українські військові.
Офіційних заяв із цього приводу українські військові не робили.
Речник Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петер Стано, коментуючи події у Курській області, заявив, що згідно з міжнародним правом Україна має законне право захищатися, зокрема і завдаючи ударів по агресору на його території.
Як повідомляв Укрінформ, агентство Bloomberg писало, що події у Курській області РФ підривають образ глави Кремля Володимира Путінаяк «захисника простих росіян», а також можуть посилити аргумент України про те, що США і Європа не повинні боятися погроз Кремля щодо «ескалації».