MY.UAНовини
«Обмін Курської АЕС на Запорізьку». Пропагандистські телеграм-канали — про бойові дії на Курщині
«Обмін Курської АЕС на Запорізьку». Пропагандистські телеграм-канали — про бойові дії на Курщині

«Обмін Курської АЕС на Запорізьку». Пропагандистські телеграм-канали — про бойові дії на Курщині

Пропагандисти пропонують своїй аудиторії не звертати увагу на бойові дії на території Росії. Розповідаємо, як у пропагандистських телеграм-каналах пишуть про бойові дії на Курщині.

6 серпня близько 7 ранку за київським часом у російських медіа і телеграм-каналах почали повідомляти про «невдалу» спробу близько 100 українських військових прорвати російський кордон у Курській області.

«Противник продовжує підтягувати великі сили до переднього краю, насичувати район бойових дій засобами ППО і РЕБ, ЗСУ, зважаючи на все, серйозно планують розвивати наступ і не полишають спроби утримати частину нашої території. Обстановка складна», — написав о 7:25 російський «воєнкор» (так у Росії називають пропагандистів — «ДМ»), на якого у телеграмі підписані майже 719 тисяч користувачів.

Далі слово взяли місцеві чиновники з Курщини. О 10:26 тимчасовий виконувач обов’язків губернатора Курської області Олексій Смирнов повідомив:

«Бійці прикордонної служби ФСБ Росії та Збройних Сил РФ не допустили прориву кордону».

Його повідомлення поширили як провладні, так і опозиційні російські медіа й телеграм-канали.

Удень російські вони публікували огляди, «як почалася і чим закінчилася спроба прориву» у Курській області.

«Загалом вийшло кумедно, і тепер ви добре знаєте ціну подібних “репостів” салорейхівських сміттярок», — повчала медіаграмотності о 15:44 6 серпня за Києвом колись українська юристка, а нині російська пропагандистка Тетяна Монтян.

Вона писала, що «фейкову інформацію про масштабну операцію в Курську» начебто вкинули через українські телеграм-канали, аби спровокувати паніку. А насправді, писала Монтян, вона «невдала», тому пропагандистка порадила ніколи не довіряти інформації, що з’являється в українських телеграм-каналах. Наступного ж дня, не видаляючи попереднього допису, Монтян писала про «масштабну українську операцію в Курській області» як факт. І радила не довіряти повідомленням російського міністерства оборони про те, що армія Росії «відкинула нападників на територію України».

Попри «оголошення прориву закінченим» ще вдень 6 серпня публікації про ситуацію у прикордонні Курщини від російських пропагандистів і чиновників не припинились.

Зокрема, 6 серпня о 18:59 заступник начальника Головного управління з військово-політичної роботи Міноборони Росії, а раніше командир чеченського загону спецпризначення «Ахмат» Апті Алаудінов опублікував у телеграмі відео, де сказав, що ЗСУ використали останні свої резерви на кордоні Курської області.

«У принципі, напевно, це і є для нас уже ситуація, коли через знищення цих ресурсів ми вже вийдемо на фінішну пряму із завершення СВО», — сказав Алаудінов. При цьому низка російських «воєнкорів» звинуватила керівництво «Ахмату» в тому, що після початку «невдалого прориву» бійці цього батальйону «зникли в невідомому напрямку», хоча протягом останнього тижня перебували у Курській області.

Трохи згодом, о 19:21, про те, що «зазнавши втрат, українська ДРГ відступила на свою територію», повідомили й у телеграм-каналі Міністерства оборони Росії.

«Частина бойовиків спробувала закріпитися безпосередньо на території, що примикає до держкордону, де її було блоковано підрозділами російської армії», — йшлося в повідомленні. Але пізніше його відредагували, скоротивши до констатациї факту: «Сьогодні противник зробив чергову спробу прорватися на територію Курської області Російської Федерації. Вогнем артилерії, ударами армійської авіації та застосуванням ударних БпЛА противнику завдається вогневе ураження».

Ближче до 23:00 у телеграмі поширювали відео з підписами на зразок «Над Курчатовим Курської області (там розташована Курська АЕС — «ДМ») прогриміли вибухи». Такі відео, зокрема, опублікували і в українському  проросійському телеграм-каналі із 1,3 мільйона підписників.

Зранку 7 серпня російський «воєнкор», який має у телегамі 118 тисяч підписників, написав, що «підрозділи ЗСУ» зайняли села Миколаєво-Дар’їне, Дар’їне та Свердликове. Крім того, за словами пропагандиста, українські та російські війська ведуть бої в Гончарівці й Олешні. Згодом з’явилися повідомлення про бої в місті Суджа.

«Загалом на територію Курської області вторглося до 400 військовослужбовців ЗСУ, ще до двох тисяч військових зосереджені вздовж кордону», — писав пропагандист і додавав, що «операція ЗСУ» може тривати ще щонайменше кілька днів.

На другий день бойових дій пропагандисти і російське міноборони заплутались у цифрах, скільки людей зайшло та скільки вони нібито знищили. 7 серпня Міноборони Росії повідомило, ніби російська армія знищили 315 військових. А за день перед тим повідомляло, що загалом на території Курської області перебуває триста українських військових. Врешті решт, під час наради Путіна з керівниками російської армії, що відбулася ввечері 7 серпня, начальник Генерального штабу Росії Валерій Герасимов доповів, що на Курщину «вторглося» близько тисячі осіб. 

Ввечері 7 серпня в Курській області ввели режим надзвичайного стану —  через 36 годин після повідомлень про початок бойових дій в області. Причина введення стану —  «ліквідація наслідків заходу ЗСУ», повідомили пропагандисти. при цьому бойові дії в той момент все ще тривали.

Відсутність позиції українських військових про бойові дії на Курщині

У офіційних зверненнях ні Генеральний штаб Збройних Сил України, ні Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський 6 і 7 серпня не згадували про ситуацію на Курщині.

Події там прокоментував керівник Центру протидії дезінформації Ради національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко. Їх він назвав доказом того, що росіяни не контролюють свій кордон.

У проукраїнському каналі, на який підписані 432 тисячі користувачів телеграму, відсутність у звітах Генштабу ЗСУ інформації про знищену російську військову техніку на Курщині подали як доказ, що «до подій у прикордонні ми відношення не маємо». Тих, хто веде бойові дії з російськими військами, на каналі називають «місцевими туарегами» та «невідомими повстанцями». А прикордоння Курщини — «буферною зоною». Це формулювання запозичене з російського агітпропу: там необхідністю створення «буферної зони» росіяни наприклад, виправдовували вторгнення на Харківщину у травні 2014 року та необхідність захоплення знищеного російськими військами міста Авдіївка на Донеччині в лютому цього ж року.

Не оминув увагою події в Курській області й український провладний телеграм-канал «Вертикаль», який має 196 тисяч підписників. Там (імовірно, іронічно) написали: «За вказівкою Путіна командування армії рф віддало наказ здійснити обстріл Курчатова».

Український воєнний кореспондент, головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов у своєму телеграм-каналі написав, що начебто один із російських гелікоптерів над Курщиною збили співробітники Служби безпеки України. Інформацію про причетність СБУ до падіння вертольота підтвердили «Радіо Свобода» й «Інтерфакс-Україна» з посиланнями на свої неназвані джерела. Проте СБУ теж офіційно не підтверджувала своєї залученості до бойових дій на Курщині ані 6, ані 7 серпня.

«Вторгнення в Курщину відволікає ЗСУ від тяжких боїв на Донеччині»

На ранок 7 серпня пропагандисти мали вже організованіший набір повідомлень. Насамперед із настановами споживачам пропаганди не звертати увагу на Курщину, адже, мовляв, важливіші бойові дії тривають на Донеччині. Для підкріплення цієї позиції вони навіть цитували українських воєнних експертів. Щонайменше 49 разів поширили позицію Юрія Бутусова про необхідність посилення оборони на сході:

«Не володію усією інформацією, але якщо ми десь почали наступати, значить, варто сподіватися, що Ставка Верховного головнокомандувача вжила необхідних заходів щодо посилання резервами оборони Мирнограда, Часового Яру, Торецька та Нью-Йорка, важливих міст, де зараз точаться бої. Значить, там найближчим часом зосереджуються боєприпаси, будуються надійні рубежі, покращується застосування дронів і РЕБ».

Ці слова Бутусова поширили й російські інтернет-видання. Зокрема, Lenta.ru. Лише за цей рік у цьому виданні для додавання авторитетності російській пропаганді позиції українського воєнного журналіста там поширили 34 разів.

З-поміж російських пропагандистів тезу «про погані новини для ЗСУ, які намагаються перебити історією з Суджею», поширив, зокрема, «воєнкор», який має у телеграмі 862 тисячі підписників.

«Піар-вилазки на Тендрівській косі й на кордоні Курської області, зрозуміло, не можуть перебити наростаючий негатив із фронту та падіння морального духу від вимушеного відступу ЗСУ», — написав цей же пропагандист в іншому дописі.

«Через Україну знову страждають цивільні»

Одночасно зі звинуваченнями України у намаганні захопити чи атакувати Курську АЕС чи поширенні тез про «воєнну авантюру для відволікання від проблем ЗСУ на Донбасі» росіяни поширювали традиційну тезу російської пропаганди про цілеспрямоване вбивство цивільних Збройними Силами України. 

Ватажок терористів на окупованій Донеччині Денис Пушилін, який має у телеграмі 74,6 тисячі підписників, написав:

«Жителі Донецької Народної Республіки знають, що таке підступність і підлість противника. Ми щиро співпереживаємо курянам і поділяємо біль рідних і близьких загиблих».

7 серпня російське опозиційне видання Meduza повідомило, що через бойові дії на Курщині загинули щонайменше п’ятеро цивільних. Пропагандисти звинувачують у їхній загибелі ЗСУ, пишуть про «цинізм» і «жорстокість» українських військових. І навіть жахаються, що російська Суджа може «перетворитися на Вовчанськ». Звісно, вони не згадують, скільки українців загинуло у Вовчанську, Бахмуті, Бучі й інших українських місцях. Проте демонізують українських військових.

«15 осіб ховаються у Свято-Миколаївському Білогірському монастирі в Горналі Суджанського району. Будівлю постійно обстрілюють... Біси луплять по монастирях», — написали у телеграм-каналі російського пропагандиста Володимира Соловйова, на який підписані 1,3 мільйона користувачів телеграму.

Про те, що «терористи з ЗСУ прицільно б’ють по автівкам цивільних» та начебто знищують заправки в області, щоб заважати евакуації, писав і пропагандист Євген Поддубний  в телеграм-каналі з 740 тисячами підписників. 

Також у телеграмі поширювали звернення російського президента Володимира Путіна з наради з членами російського уряду 7 серпня. Путін доповнив інформацію про жертв і постраждалих, які озвучували російські чиновники й медіа, пропагандистськими кліше.

«Як відомо, київський режим зробив чергову масштабну провокацію, веде невибіркову стрілянину з різних видів зброї, зокрема ракетної, по цивільних будівлях, житлових будинках, машинах швидкої допомоги», — сказав Путін.

Представниця російського МЗС, пропагандистка Марія Захарова назвала бойові дії в Курській області «терактом ЗСУ», а потрібен він, за словами Захарової, аби подовжити мобілізацію, і саме тому президент підписав 7 серпня відповідний закон. Насправді Зеленський учергове підписав закон про подовження воєнного стану та мобілізацію: її  подовжують в Україні кожні 90 днів. Минулого разу президент підписував такий самий закон 14 травня — і він діяв до 11 серпня.

«Міняємо нашу АЕС на вашу»

1809 повідомлень у аналізованих телеграм-каналах містили обговорення «вибухів у місті Курчатов, де розташована Курська АЕС». Саме з такими формулюваннями зі згадкою атомної електростанції найчастіше говорили про місто Курчатов у ніч із 6 на 7 серпня. Від кордонів України це місто розташоване на відстані понад 100 кілометрів. Однак тимчасовий виконувач обов’язки губернатора Курської області Олексій Смирнов повідомив, що «атомна електростанція працює у штатному режимі». Його позицію поширили найбільші російські телеграм-канали і «воєнкори». Але заспокоєння від чиновника не зупинило додумування пропагандистів.

«Логіка така: узяти Курчатов і вести торг із Росією з приводу Енергодара із ЗАЕС і чого завгодно», — припустив російський «воєнкор» із 382 тисячами підписників у телеграмі.

Схожу позицію у пропагандистських телеграм-каналах, які потрапили у нашу вибірку, повторили щонайменше 132 рази.

Споживачі російської пропаганди були підготовлені до згадок Енергодара. Адже тиждень перед тим пропагандисти поширювали повідомлення, мовляв, українська влада визначилась із напрямками контрнаступу. І буде наступати на Енергодар, щоб урятувати енергосистему України від тяжкої зими.

«Привід не транспортувати російський газ»

Ще у щонайменше 37 повідомленнях обговорювали, що у Суджі є газовимірювальна станція газопроводу «Уренгой — Помари — Ужгород»:

«Через цю станцію перекачується до 42 млн кубометрів газу на добу, що приносить Росії доходи для фінансування війни. Україна не планує продовжувати контракти на транзит російського газу, і знищення цієї точки може бути ключовим для розриву угод», — написали у телеграм-каналі з 7 тисячами підписників.

Далі це повідомлення повторювали у чатах, де було від 1 до 5 тисяч учасників. Серед пропагандистів цю тезу поширив хіба що уродженець Сумщини Юрій Подоляка. Політичний «експерт» із 2,9 мільйона підписників у телеграмі грається у «якбитологію» та чекає, що вимірювальну станцію газогону підірвуть — і можна буде звинуватити Україну:

«Поки що жодної офіційної інформації немає, але якщо припустити, що це диверсія, то відповідь на запитання, кому вигідний вибух на магістральному газопроводі “Уренгой — Ужгород” (останній газопровід, яким іде російський газ до Європи), очевидна».

Подоляка запевняє, що від припинення транспортування російського газу через Україну виграють тільки США. Які заповнять нішу Росії.

 

Поквартальна структура імпорту газу в 27 держав-членів ЄС від Bruegel, опублікована 30 липня 2024

Пропаганда перебільшує вагу транзиту російського газу через Україну. 30 липня 2024 року Брюссельський дослідницький центр Bruegel опублікував огляд імпорту газу до Європи. За структурою джерел імпорту газу до Європи транзит газу через Україну у 2023 і першому півріччі 2024 року становив близько п’яти відсотків від загального імпорту. Росія має й інші шляхи постачання газу до Європи: газопроводи, які проходять через Білорусь і Польщу, а також через Туреччину. Потенційно Росія могла б наростити транспортування газу через Білорусь і Польщу до Німеччини. Проте з німецького кінця газогону російського газу не потребують.

«Усіх інородців треба заборонити»

Події у Курській області також призвели до сплеску ксенофобних висловлювань, приводом для яких стали слова голови узбецької діаспори в Москві Бахрома Ісмаїлова.

«Узбеки, таджики, киргизи... Будьте готові покинути це місце (Курська область)», — написав він у телеграмі 6 серпня.

У російських телеграм-каналах його заклик поширили щонайменше 92 рази. У частині з них примішували ксенофобію та накладання на заробітчан обов’язку громадян Росії захищати Росію.

«Значить, як користуватися благами країни, так вони перші. Але коли країні, яка утримує їх (а на батьківщині вони не потрібні), потрібна допомога, то тут уже вони допомагати не хочуть. Як би сумно це не звучало, але Росія для багатьох — це всього лише дійна корова», — прокоментували у телеграм-каналі на 568 тисяч підписників.

«Усі діаспори інородців необхідно заборонити, кожному з лідерів давати по 20 років колонії суворого режиму», — написав автор чи авторка допису в телеграм-каналі з 2,3 тисячі підписників.

«Може, йому теж покинути Москву, тільки не в інші регіони Росії. А у свій кишлак разом зі своїми земляками. Наші воїни захищають не тільки нас, а й цей набрід і їхні сім’ї», — написали у телеграм-каналі із 77 тисячами підписників.

Російська пропаганда у реакціях на нібито вторгнення українських військових у Курську область у телеграмі використала й офіційні заяви, і повідомлення від анонімних експертів у телеграм-каналах і медіа, і висловлювання українських експертів задля посилення позицій російської пропаганди. Серед ключових тем обговорення бойових дій на Курщині були звинувачення України у нападі на цивільних, тези про те, що бойові дії в прикордонні є способом відвернути увагу від подій на Донеччині, вигадана загроза Курській АЕС і спекуляції щодо газового транзиту.

Ілюстрація на головній: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Соцсети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На Харківському та Куп’янському напрямках боєзіткнень не зафіксовано — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-04-21T13:37:34Z
Корпуси Нацгвардії "Азов" та "Хартія" створені не на основі бригад з цими назвами – НГУ
Лига
2025-04-21T13:36:57Z
Папа Франциск: футбольний фанат, симпатик ЛГБТ та неоднозначний миротворець
Комсомольская правда
2025-04-21T13:34:22Z
Демографія проти війни: як мобілізація молоді вплине на майбутнє
Gazeta UA
2025-04-21T13:33:53Z
Вступила на трон у 25 років: як виглядала покійна Єлизавета II до того, як стати королевою
Telegraf
2025-04-21T13:33:41Z
Виїзд чоловіків за кордон: зміни з 1 травня
Факти ICTV
2025-04-21T13:30:52Z
Перший тиждень після Великодня: що не можна робити у Світлу седмицю
GlavRed
2025-04-21T13:27:50Z
Чим запам’ятався Папа Римський Франциск: найгучніші заяви про Україну
GlavRed
2025-04-21T13:27:38Z
Багато успіхів і багато провалів: чим запам'ятається понтифік Франциск
24tv
2025-04-21T13:24:52Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
У Білорусі вісьмох колишніх силовиків внесли до "списку терористів"
Европейская правда
2025-04-21T13:34:48Z
Ракета "Довгий Нептун" може влаштувати блекаут в Москві: експерт зробив прогноз
GlavRed
2025-04-21T13:33:18Z
У Литві впевненні: сильна Німеччина може запобігти різанині литовців Росією
Европейская правда
2025-04-21T13:31:16Z
Як візит до України вплинув на радника Трампа
360ua.news
2025-04-21T13:30:23Z
"У цьому був задум росіян": в РНБО назвали справжню причину оголошеного "перемир'я" на Великдень
24tv
2025-04-21T13:27:46Z
Армія Ізраїлю визнала, що випадково розстріляла авто з рятувальниками в Газі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T13:18:33Z
Трамп заявив про швидку мирну угоду: як реагують у Москві
24tv
2025-04-21T13:18:28Z
"Великоднє перемир'я": що насправді хотів зробити Путін
24tv
2025-04-21T13:18:20Z
Все залежить від одного фактору: скільки часу можна зберігати яйця, аби не отруїтися
Telegraf
2025-04-21T13:33:12Z
Цей ранковий ритуал може зіпсувати ваш метаболізм
360ua.news
2025-04-21T13:03:55Z
Україна закупила в Ізраїлю препарат від радіаційного опромінення на випадок ядерної загрози
УкраинФорм
2025-04-21T13:01:58Z
Українська компанія підписала договір з ізраїльською фірмою для виготовлення ліків від променевої хвороби
ZN UA
2025-04-21T13:01:53Z
Підготовка до ядерної аварії: Україна закупила у Ізраїля препарат проти променевої хвороби
Фокус
2025-04-21T12:15:46Z
Найкращий чай для заспокоєння розладу шлунка: варто мати під рукою
24tv
2025-04-21T11:39:27Z
Найкорисніші продукти для мозку, які попереджують ризик появи інсульту та хвороби Альцгеймера
Gazeta UA
2025-04-21T11:15:31Z
Як розрізнити укуси комах: характері ознаки, які допоможуть уникнути ускладнень
Gazeta UA
2025-04-21T08:30:04Z
Експерти назвали чотири дивні ознаки старіння
Факти ICTV
2025-04-21T07:54:05Z
"Рідкісний випадок": Міша Кацурін розповів, у чому унікальність Dorofeeva
GlavRed
2025-04-21T13:27:02Z
Ведучий М1 Андрій Чорновол став багатодітним батьком
Комсомольская правда
2025-04-21T13:19:31Z
5 наймодніших суконь на літо: їх вже носять європейські модниці
24tv
2025-04-21T13:18:33Z
SLAVIA пояснила, чому досі не одружилася з новим обранцем, від якого чекає дитину
24tv
2025-04-21T13:12:26Z
Померла актриса театру Лесі Українки Ізабелла Павлова-Рушковська
Детектор М
2025-04-21T13:06:43Z
Грузія на Євробаченні 2025: що відомо про Маріам Шенгелію та скандал довкола неї
Факти ICTV
2025-04-21T12:33:05Z
У Римі відкрили виставку «Писанка – тендітна краса українського мистецтва»
УкраинФорм
2025-04-21T12:24:43Z
Після шести років стосунків: зірка "Сутінок" Крістен Стюарт таємно одружилася
24tv
2025-04-21T12:03:37Z
"Кохаю без всяких "але": Кацурін ніжно привітав Дорофєєву з 35-річчям та показав милі фото з нею
24tv
2025-04-21T11:51:07Z
У Китаї дівчинка вижила після падіння з 25-го поверху
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T13:36:18Z
На Тернопільщині 19-річна породілля покинула новонародженого сина на вулиці - її знайшла поліція
УкраинФорм
2025-04-21T13:34:35Z
На Харківщині третю добу горить ліс
Комсомольская правда
2025-04-21T13:34:24Z
Ще можуть вивергнутись: де в Європі є активні вулкани
24tv
2025-04-21T13:24:57Z
ВАКС арештував майно та готівку підозрюваного у махінаціях у Києві Комарницького, – журналіст
24tv
2025-04-21T13:24:45Z
На Одещині зловмисники видали себе за військовослужбовців ТЦК та незаконно позбавили волі чоловіка
Украина Криминальная
2025-04-21T13:15:49Z
Військовий, якого побила група молодиків в Гідропарку, виявився нацгвардієць у відпустці
Khreschatyk
2025-04-21T13:12:43Z
Підліток може провести “десятиліття за ґратами” після того, як він влаштував підпал кібервантажівок
Топ Жир
2025-04-21T13:00:30Z
У Німеччині госпіталізували людей внаслідок вибуху акумулятора електросамоката
Европейская правда
2025-04-21T12:51:18Z
У застосунку «Київ Цифровий» стартувало опитування щодо перейменування вулиці Лаврської
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T13:36:42Z
Відключення газу в Київській області 22 квітня: Газмережі попередили про обмеження, перелік адрес
Политека
2025-04-21T13:30:39Z
Евакуація на Харківщині триває: виїзд обов’язковий із сотень населених пунктів
Telegraf
2025-04-21T13:30:08Z
Фортуна увірветься успіхом: 4 знаки, яким пощастить найбільше до початку травня
GlavRed
2025-04-21T13:27:38Z
Випускні в Харкові пройдуть у безпечних місцях
Мій Харків
2025-04-21T13:25:52Z
Росіяни відступають із західних околиць Покровська - Трегубов
УкраинФорм
2025-04-21T13:24:01Z
У Харкові встановлютимуть бювети з безкоштовною водою
Мій Харків
2025-04-21T13:21:17Z
Прогноз погоди в Одесі на 22 квітня: синоптики попередили про похолодання
Политека
2025-04-21T13:16:41Z
Українські захисники підбили рідкісну інженерну машину КРВД
AutoCentre
2025-04-21T13:10:42Z
Ніколи не робіть це на кухні: 4 помилки, яких слід уникати
24tv
2025-04-21T13:12:55Z
Броварня у Дніпрі запускає мистецьку лінійку пива
AgroPortal
2025-04-21T13:00:47Z
Скільки годин має спати собака: ветеринар дав несподівану відповідь
GlavRed
2025-04-21T12:27:19Z
Як захистити гараж від злому за допомогою звичайної локшини для басейну: практичний лайфхак
24tv
2025-04-21T12:18:13Z
Що додати у борошно, щоб не заводились міль та жучки
Знай
2025-04-21T11:52:46Z
Ці парфуми, кажуть, неможливо змити навіть у душі
24tv
2025-04-21T11:15:25Z
Ресторанний бізнес "відштовхнувся від дна". На відкриття яких закладів варто очікувати
Лига
2025-04-21T10:51:19Z
Потрібно всього 2 порошки: як за день позбутися мурах на ділянці
GlavRed
2025-04-21T10:27:54Z
Забудьте про Санторіні і Крит: секретний острів у Греції стане вашим улюбленим місце біля моря
24tv
2025-04-21T10:24:00Z
Китай застеріг країни від укладення торгових угод із США
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T13:37:51Z
Власник "Сільпо" відкрив магазин Carrefour у Польщі – перший у партнерстві
24tv
2025-04-21T13:36:43Z
Переговори концерну VW з адміністрацією Трампа про мита
Топ Жир
2025-04-21T13:30:17Z
Українці можуть отримувати щомісяця 500 гривень на оплату комуналки
24tv
2025-04-21T13:27:48Z
Ціни на пальне в Україні впадуть на 2-3 гривні за літр: експерт озвучив умову
GlavRed
2025-04-21T13:27:17Z
Розпочався прийом заявок від бізнесу на участь у конференції з відновлення України в Римі
УкраинФорм
2025-04-21T13:24:47Z
Тариф на світло з 1 травня 2025 року: скільки платитимуть українці
Факти ICTV
2025-04-21T13:24:36Z
Подорожчання кави у Львові: ціни досягли рекордних позначок, названо причини
Политека
2025-04-21T13:21:20Z
АРМА продало російський нафтовий танкер Nika Spirit
УкраинФорм
2025-04-21T13:18:00Z
Леонов залишив Актобе
Football.ua
2025-04-21T13:21:39Z
Бійця ММА з Афганістану заарештували перед боєм через сексуальні злочини проти дітей
24tv
2025-04-21T13:18:10Z
Ван Дейк: Трент — фантастичний гравець, але ми не знаємо, що станеться
Football.ua
2025-04-21T12:55:32Z
Бронзовий призер ЧС з боротьби, який представляв Україну, став тренером в Росії
24tv
2025-04-21T12:48:16Z
Збірна України зі спортивної акробатики здобула 13 нагород на чемпіонаті Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T12:33:00Z
Флік прокоментував ситуацію з травмою Левандовські
Football.ua
2025-04-21T12:28:00Z
Юнацька хокейна збірна України програла Данії на чемпіонаті світу
УкраинФорм
2025-04-21T12:24:01Z
Перед історичним півфіналом: помер колишній головний тренер Буковини
24tv
2025-04-21T12:18:58Z
Непереможний боксер розповів, як бій проти українця зробить із "Бізнесмена" суперзірку боксу
24tv
2025-04-21T12:18:15Z
Розробники Lockheed Martin хочуть побудувати систему протиракетної оборони Золотий купол для США
InternetUA
2025-04-21T13:37:35Z
Виявлено новий вірус для Android, що краде банківські дані через NFC
24tv
2025-04-21T13:33:18Z
Павло Дуров: Telegram не розкрив «жодного байта» приватних повідомлень за 12 років існування
ITC
2025-04-21T13:31:16Z
GTA 6 буде дуже великою грою: скільки місяця вам знадобиться для її встановлення
24tv
2025-04-21T13:21:37Z
NASA пообіцяла $3 мільйони тому, хто придумає, як утилізувати на Місяці пакети з людськими екскрементами
Фокус
2025-04-21T13:12:20Z
Перемога матерії над антиматерією. «Частинка краси» підказала фізикам, чому виник Всесвіт
ITC
2025-04-21T13:01:46Z
Фішинг атакує маркетплейси: кіберполіція попереджає про нову хвилю шахрайств в інтернеті
InternetUA
2025-04-21T13:01:01Z
Telegram не розкривав особисті повідомлення спецслужбам — Дуров
InternetUA
2025-04-21T12:51:11Z
Використали розсекречені американські креслення. У Китаї запустили безпечний торієвий реактор
InternetUA
2025-04-21T12:31:46Z
Найкращі авто з пробігом: автомеханік назвав ТОП-2 моделі, які не підведуть
GlavRed
2025-04-21T13:33:07Z
Дивовижно, цей Понтіак вижив після масового знищення реплік з менше ніж 1 тисячею миль на одометрі
Топ Жир
2025-04-21T12:15:28Z
Citroen C4 виходить на український ринок у новому вигляді
360ua.news
2025-04-21T12:00:39Z
Напарник Ферстаппена потрапив в аварію на старті гонки Формули-1: відео зіткнення
24tv
2025-04-21T10:51:52Z
Перший електричний седан від компанії Leapmotor під назвою B01
Топ Жир
2025-04-21T10:45:57Z
Продажі нового Opel Combo та Opel Combo Electric в Україні набирають обертів!
AutoCentre
2025-04-21T10:37:13Z
Новий гібридний мінівен Buick розсекретили до прем’єри
AutoCentre
2025-04-21T10:34:37Z
BYD розгортає повний драконів стиль на автосалоні у Шанхаї, демонструючи концепції ЕВ
Топ Жир
2025-04-21T09:45:20Z
Marchi Mobile пропонує будинок на колесах за $3 мільйони
AutoCentre
2025-04-21T09:03:59Z