Тисячі протестувальників вийшли на вулиці по всій Великій Британії в середу ввечері після повідомлень про те, що поліція очікує на ультраправі демонстрації в більш ніж 100 місцях.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Politico.
Підприємства, ресторани та медичні центри закрилися раніше після попереджень від поліції після того, як у соціальних мережах з'явилися списки, що мали показати, де заплановані ультраправі акції.
Протягом останнього тижня Велику Британію сколихнули найсильніші заворушення за останні десять років, коли антиімміграційні протести переросли в насильство.
Однак у багатьох місцях, особливо у великих містах, тисячі протестувальників вийшли на вулиці в знак незгоди з ультраправими протестувальниками.
Демонстранти були молодими і старими, різних рас.
Одні несли антифашистські плакати, інші – бангладеські чи палестинські прапори або саморобні плакати.
Інші закривали обличчя.
Прем'єр-міністр Кір Стармер заявив у неділю, що винуватці насильства "відповідатимуть за всією суворістю закону", і це послання підтримали начальники поліції.
Поліція заарештувала понад 400 осіб, і деякі з них вже були засуджені і ув'язнені.
Уряд сподівається, що ця явно жорстка реакція зупинить насильство.
Деякі ультраправі заходи все ж відбулися в середу, хоча більшість з них привернули увагу невеликої кількості людей і пройшли без значних інцидентів.
У Портсмуті, військово-морському місті на південному узбережжі Англії, до 200 антиімміграційних демонстрантів зібралися на найбільшу ультраправу демонстрацію вечора.
The Telegraph повідомила, що ультраправі протестувальники були посаджені в поліцейський фургон для їхньої ж безпеки в Брайтоні, оскільки контрпротестувальники вигукували "ганьба".
Незадовго до 21:00 за місцевим часом міністр внутрішніх справ Іветт Купер написала в соціальній мережі X (Twitter): "Дякую всім поліцейським, які працюють сьогодні ввечері, щоб захистити і підтримати місцеві громади".
Безлади з антиіммігрантськими гаслами спровокували неправдиві чутки про те, що нападник-підліток нібито нещодавно прибув у країну як шукач притулку і є мусульманином.
Розкриття особи хлопця, який насправді родом з Руанди і народився у Британії, не допомогло заспокоїти ситуацію.
В уряді пообіцяли жорсткі заходи проти учасників безладів та заявили, що створюють 500 додаткових місць у в’язницях.
Детальніше про протести у Британії читайте у статті Заворушення з російським слідом: як фейк щодо масового вбивства дітей "розпалив" Британію.