Фінансовий ринок України скорочується: банки і страхові брокери – без змін
На липень 2024 року кількість учасників небанківського фінансового ринку трохи зменшилася і становить, за підрахунками експертів Національного банку, 963 організації, порівняно з 990 у червні. Водночас кількість банків в українському фінансовому секторі залишається незмінною – 62 фінансово-кредитні установи. Про це повідомив Національний банк України за результатами постійного моніторингу фінсектору.
Небанківський сектор України: страховий сегмент найбільш стабільний
Серед компаній, що працюють у небанківському фінансовому секторі, найбільш стабільно, без зміни кількості компаній та їх профілю, працюють 12 life-страховиків, один лізингодавець і 40 страхових брокерів.
Незначні зміни відбулися в інших напрямках фінансового сектору, де станом на липень є наступна кількість бізнесів:
- 537 фінансових компаній (було 548);
- 69 страховиків non-life (було 78);
- 114 ломбардів (було 116);
- 114 кредитних спілок (було 120).
На одну компанію збільшилася кількість колекторських компаній, яких наразі налічується 75. Щодо платіжного ринку, то зменшилася на одну одиницю кількість платіжних систем – їх діє наразі 17. 15 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами – це стабільне тривалий час число відповідних фінансових інституцій.
У червні НБУ повідомляв, що в Україні скоротилася кількість компаній, що працюють у небанківському фінансовому секторі, наприклад, фінансових компаній, страховиків, ломбардів. За статистикою Національного банку, у червні працювало 1014 компаній. У квітні в цьому сегменті фінансового ринку працювало 1045 підприємств. Водночас кількість банків в Україні не змінилася – 63.