MY.UAНовини
Google починає та програє
Google починає та програє

Google починає та програє

Чи піде на користь користувачам і медіа рішення суду про визнання Google пошуковим монополістом.

5 серпня американський федеральний судпостановив, що компанія Google є монополістом на ринку інтернет-пошуку, причому ситуація стала наслідком дій Google, спрямованих на приборкання своїх конкурентів. Іншими словами, Google зловживав своїм монопольним становищем, не допускав на ринок конкурентів і використовував своє ринкове положення для власного збагачення. Саме так можна трактувати рішення судді Аміт П. Мехта з окружного суду округу Колумбія, який підкреслив: «Google — монополіст і діяв як монополіст, аби зберегти свою монополію».

Рішення це вплине на боротьбу урядів і регуляторів проти технологічних гігантів, а також на пересічних користувачів, які не шукають в інтернеті, а «гуглять», адже це слово використовують як дієслово, яке й означає пошук в інтернеті.

Статистика свідчить про те, що компанія володіє часткою понад 80% на світовому ринку пошуку. Це означає, що кожні 8 із 10 пошукових запитів обробляє саме пошук від Google. І лише у двох країнах світу — Росії та Китаї — Google-пошук не є найпопулярнішим. Ця ситуація досягається завдяки тому, що Google-пошук вбудовано не лише в найпопулярніший браузер Google Chrome та Android-смартфони. Сторінка саме цієї пошукової системи відкриється, коли користувач шукатиме на iPhone чи iPad (через пошуковий рядок чи браузер Safari), намагатиметься щось знайти на інших смартфонах (до прикладу, від Samsung) чи браузерах (Firefox).

Пошукова монополія компанії Google не викликала сумнівів і перетворилася на очевидність. Проте під час слухань виявилося, що компанія зробила багато для того, аби залишатися пошуком за замовчуванням — не лише платила за це великі гроші, а ще й складала угоди з виробниками пристроїв таким чином, аби вони не були зацікавлені у розробці власних пошукових систем.

Фото: Getty Images

Що прозвучало під час слухань і стало основним у рішенні судді

Позов проти технологічного гіганта було подано близько чотирьох років тому. Майже три роки тривало розслідування бізнес-практик, а восени 2023 року стартувало судове слухання в цій справі, яке отримало назву першого антимонопольного випробовування сучасної ери інтернету.

Під час слухань у суді давали свідчення як працівники Google, так і співробітники інших компаній. Виступали в залі суду й топменеджери, зокрема — CEO пошукового гіганта Сундар Пічаї.

Головним аргументом для судді Аміта П. Мехти, що озвучив фінальне рішення, стали деякі факти, про які стало відомо на процесі — всі вони й стали тими бар’єрами, які зміцнювали монополію Google, завадили появі конкурентів і дозволяли пошуковому гіганту неконтрольовано збільшувати свої доходи від реклами.

По-перше, стало відомо про величезні платежі за право бути пошуковою системою за замовчуванням на різних пристроях і браузерах. Ці платежі техногігант здійснював на користь Apple, Mozilla й інших компаній. Загалом за 2021 рік загальна сума, яку Google заплатив за те, аби бути єдиним пошуковиком, склала $26 млрд.

Окрім того, Google так складав угоди з деякими компаніями, до прикладу, з Apple, що вона обмежувала можливості цих гравців ринку створити власну пошукову систему.

Одночасно з цим Google посилював свої позиції через так званий цикл зворотного зв’язку. Таку назву має явище, при якому монополіст, отримуючи більшу частку ринку, може посилювати свої позиції на цьому. Власне, Google, отримуючи більше пошукових запитів від користувачів, міг краще вдосконалювати свій пошук, володіючи більшим обсягом даних про потреби й уподобання користувачів.

Результатом таких бізнес-практик Google стало те, що компанія як монополіст на ринку пошуку, заробляючи на пошуковій рекламі, могла як завгодно підвищувати ціни на цю рекламу. На ринку пошукових систем утворилася ситуація, в якій існування єдиної пошукової системи не залишало рекламодавцям вибору місця розміщення своїх оголошень, тож ті мусили погоджуватися на ціноутворення монополіста, тобто Google.

Проаналізувавши ці практики, суддя визнав Google монополістом і підкреслив, що техногігант використав свою монополію, щоб стягувати з рекламодавців вищу плату, ніж на більш конкурентному ринку. «Google просто не міг би застосувати такий підхід на конкурентному ринку, — сказано в рішенні судді Мехта. — На конкурентному ринку… Google усе ще міг би отримувати прибуток від продажу реклами, але компанія не змогла б досягти монопольного прибутку, який вона отримує зараз за відсутності конкурентів».

На свій захист у Google говорили, що користувачам нічого не заважає за бажання обрати іншу пошукову систему в налаштуваннях, проте цей аргумент був нівельований словами керівника DuckDuckGo, який наочно показав, що користувачу потрібно буде зробити занадто багато кроків, аби переналаштувати свій браузер під Google-альтернативу.

Генеральний директор Microsoft під час тих же слухань не лише розповів, що його компанія була готова купити право використовувати пошук Bing на Apple-пристроях, але й сказав: «Якщо звичка шукати в Google стала рутиною, то єдиний спосіб це змінити — змінити налаштування за замовчуванням».

Чому «зручна» монополія Google — це проблема для всіх

Для початку варто зрозуміти, чому монополія Google — це погано для кінцевого користувача та для учасників ринку. Помилки в роботі пошукової системи, які час від часу виникають, — це проблема, швидше, для користувача. Натомість залежність медіа та сайтів від алгоритмів роботи сервісу та вимушена необхідність не лише підлаштовуватися під алгоритми пошукової платформи, але й купувати рекламу на єдиному майданчику — це проблема, через яку техногіганти використовують контент медійників безплатно. А для видимості й просування цього контенту медіа повинні платити пошуковій системі. Google є точкою входу в інтернет для багатьох користувачів і практично єдиним інструментом пошуку (попри те, що останнім часом ситуація змінюється й люди обирають для пошуку соціальні платформи).

Показовою історією протистояння техногігантів та медіа є спроби влади Канадизмусити техногігантів платити медіа за контент. Хоча в результаті Google погодився на вимоги місцевого регулятора (на відміну відMeta), компаніятестувала обмеження доступу користувачів до новинного контенту. Ця історія показала не лише силу техногігантів, але й залежність медіа від них.

При цьому техногіганти є монополістами на рекламному ринку і не лише диктують ціни рекламодавцям, які не мають іншого майданчика для реклами своїх продуктів, а ще й заробляють на такій рекламі — Google отримує 30 центів на кожен долар, витрачений на цифрову рекламу в усьому світі.

Якими можуть бути кроки суду для приборкання монополіста

Озвучене суддею Амітом П. Мехтою рішення про визнання техгіганта монополістом у своєму сегменті є першим в епоху сучасного інтернету, унікальним за останні майже 25 років від часу судового протистояння між американським урядом і Microsoft. Але водночас це лише перше з багатьох інших розслідувань, що стосуються і Google (Alphabet), і Meta.

Google готується оскаржити це рішення. У заяві Кента Волкера, президента компанії з глобальних справ, сказано наступне: «Це рішення визнає, що Google пропонує найкращу пошукову систему, але робить висновок, що нам не можна дозволяти робити її легкодоступною. Ми цінуємо висновок суду про те, що Google є “найякіснішою пошуковою системою в галузі, яка заслужила довіру сотень мільйонів щоденних користувачів”, що Google “тривалий час був найкращою пошуковою системою, особливо на мобільних пристроях”, «має продовжувати впроваджувати інновації в пошуку” і що “Apple і Mozilla час від часу оцінюють якість пошуку Google порівняно з конкурентами та визнають, що Google є кращим”. Враховуючи це, а також те, що люди дедалі більше шукають інформацію більшою кількістю способів, ми плануємо подати апеляцію. Оскільки цей процес триває, ми й надалі зосереджуватимемося на створенні продуктів, які люди вважають корисними та простими у використанні». 

Тож тепер справа переходить до нової фази, де суддя слухатиме експертів щодо того, який засіб слід застосувати для боротьби з монополією. Ці слухання можуть тривати довго, за деякими оцінками, навіть декілька років. Очікується, що суд з цього приводу розпочнеться в серпні чи вересні цього року.

Один із можливих варіантів — пропозиція користувачам так званого екрана вибору при першому запуску браузера чи налаштуванні смартфона. На цьому екрані можуть відображатися всі доступні пошукові системи, й користувачу потрібно буде обрати ту, яку він захоче використовувати за замовчуванням. Подібний екран вибору уже пропонується користувачам із ЄС. Можливий інший варіант — суд вимагатиме запровадити вимогу смартфонів і браузерів періодично звертатися до користувачів щодо того, чи хочуть ті спробувати іншу пошукову систему.

Ще одна можлива опція — вимога зробити свою пошукову систему доступною для конкурентів — запропонувати їм доступ до власних розробок, аби ті використовували пошуковий движок Google для створення своїх продуктів.

Не можна виключати накладання великого штрафу на компанію, понад те, мабуть, саме в такому варіанті розвитку подій Google був би найбільше зацікавлений. Тим більше, що техгігант не раз погоджувався саме на виплату штрафу у випадку антимонопольних порушень.

Малоймовірною, але не зовсім нереальною може стати пропозиція розділити компанію на декілька окремих структур, принаймні, відділити пошуковий бізнес Google від рекламного, або, як варіант, вимагати відокремлення пошукового бізнесу Alphabet від інших продуктів, таких як Android або Chrome.

Також може бути вимога скасувати ексклюзивні пошукові угоди — тобто ті, за якими пошук від Google є єдиним на смартфонах і в браузерах. Саме в цьому випадку, до прикладу, компанія Apple буде вимушена розірвати контракт із Google. Ще одне можливе обмеження — заборона Google ділитися рекламними доходами з іншими компаніями, на пристроях яких інтегровано її пошук. До прикладу, для Apple таке блокування може вартувати $20 млрд.

Як вплине рішення суду на користувачів, медіа й інших гравців ринку

Попри всю революційність рішення суду проти Google, до озвучення й імплементації реальних кроків, спрямованих на зменшення монополії техгіганта, ще далеко. Проте вже можна припустити, як ці кроки вплинуть на звичайних користувачів і на медіа.

Якщо компанія буде змушена поділитися своїм пошуковим API з іншими гравцями ринку, ми зможемо отримати багато інших «варіацій» Google, до прикладу, для дітей, геймерів чи розробників.

Ще одним варіантом розвитку подій може стати поява пошукового інструменту від інших техгігантів. Тим більше, що компанія Apple уже давно розробляє власний пошук. А за умови примусового розірвання контракту з Google власна пошукова платформа для виробника iPhone може стати нагальною потребою.

Можливе зниження цін на рекламу в Google — найголовніший і найочікуваніший результат антимонопольного позову проти техгіганта. Створення спеціального антимонопольного регулятора, який займатиметься тим, що стежитиме за технологічними монополіями — ще один можливий варіант розвитку подій.

Проте найважливішим цей позов стане для майбутнього розвитку ринку — в умовах прецедентного права це рішення може вплинути на інші антимонопольні розслідування, які тривають у США проти Apple, Meta чи Amazon, та й проти самого Google, до прикладу, через монополію на ринку інтернет-реклами.

У центрі уваги — штучний інтелект 

Частина судового процесу проти Google проходила за зачиненими дверима. Саме це вкотре демонструє бажання конфіденційності компанії щодо її наявних угод, що сприяли домінуванню Google у пошуку, а також їх впливу на майбутнє.

Проте репортери, яким вдалося долучитися до слухань, цитували експертів, що попереджали, що така пошукова монополія Google, яка живиться нескінченною кількістю пошукових запитів користувачів, може перетворити технологічного гіганта з пошукового монстра на компанію-лідера в галузі штучного інтелекту. Про це, зокрема, говорив генеральний директор Microsoft Сатья Наделла й інші експерти, які згадували загострення конкуренції серед альтернатив пошуку на основі штучного інтелекту. За умови спроб OpenAIвийти на ринок пошукових систем іспротив цим спробам з боку цифрових медіа, обмеження можливостей Google напевне вплине на подальший розвиток і ринку пошуку, і ринку AI-інструментів.

Титульне фото: pixabay.com

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Google
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Коли зійде Благодатний вогонь у 2025 році: дата і значення події
Факти ICTV
2025-04-19T08:42:01Z
Як вітатися на Великдень: запам'ятайте, що слід казати і як відповідати
24tv
2025-04-19T08:39:08Z
Не викидай: що робити зі свяченою сіллю після Великодня
24tv
2025-04-19T08:33:14Z
Не "добрий день". Як правильно вітатися українською у Великдень
Telegraf
2025-04-19T08:33:04Z
11 років слідство шукає вбивцю мітингувальника, який став Героєм України посмертно
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T08:06:34Z
Виливати чи не виливати: що робити з торішньою свяченою водою
24tv
2025-04-19T08:03:31Z
Переможцем World Press Photo 2025 став знімок палестинської фотожурналістки
Детектор М
2025-04-19T08:01:23Z
"Розбили серце": хазяйка квартири показала, що залишили після себе 3 орендарі
Фокус
2025-04-19T08:00:42Z
Великодні традиції з різних країн світу: цікаві факти, які ви могли не знати
24tv
2025-04-19T07:51:23Z
США тиснуть на Україну й уникають тиску на РФ щодо завершення війни: деталі від Axios
GlavRed
2025-04-19T08:49:54Z
США готові визнати окупований Крим російським - Bloomberg
GlavRed
2025-04-19T08:49:28Z
США призупинили розгляд нової військової допомоги Україні – NYT
iPress
2025-04-19T08:49:05Z
Буря емоцій: вирази обличчя Мелоні на зустрічі з Трампом завірусились у мережі
24tv
2025-04-19T08:48:05Z
Кандидат у президенти Польщі Браун удерся до лікарні та погрожував лікарці арештом через аборт
24tv
2025-04-19T08:45:58Z
СБУ закликала українців дотримуватися заходів безпеки під час Великодня
Детектор М
2025-04-19T08:43:41Z
Україна підтримує 90% мирного плану Трампа, але Росія гальмує переговори
Vlasti
2025-04-19T08:24:55Z
Трамп і Стармер поговорили про мирне врегулювання в Україні
Европейская правда
2025-04-19T08:18:18Z
Вихід США з переговорів щодо закінчення війни зруйнує надії на мир в Україні, – Reuters
24tv
2025-04-19T08:12:49Z
Чи буде на Великдень тепло і дощі, коли знову похолодає: інтерв'ю про погоду в Україні
24tv
2025-04-19T08:03:19Z
У Херсоні помер хлопець, поранений унаслідок обстрілу 17 квітня
УкраинФорм
2025-04-19T07:58:48Z
Атака по Одеській області: пожежі у фермерських господарствах гасили до ранку
Факти ICTV
2025-04-19T07:48:07Z
Штурм за штурмом: РФ планує знищити місто, яке ЗСУ тримають вже три роки
GlavRed
2025-04-19T07:33:06Z
У Литві зафіксували температурний рекорд квітня: повітря прогрілося до 29 градусів
Европейская правда
2025-04-19T07:16:29Z
Родини старших офіцерів Чорноморського флоту РФ залишили Севастополь – «Атеш»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T07:03:13Z
Пенсія у Харкові: "Укрпошта" зробила важливу заяву про зміни у виплатах
Политека
2025-04-19T07:00:01Z
На фронті за добу - 162 зіткнення, Покровський напрямок найгарячіший
УкраинФорм
2025-04-19T06:48:29Z
У Львові на Сихові зупинилися трамваї. Як доїхати іншим транспортом
Telegraf
2025-04-19T06:42:16Z
Хорватія на Євробаченні 2025: хто такий Марко Бошняк та про що він співатиме в Базелі
Факти ICTV
2025-04-19T08:37:36Z
6 зачісок, які повернуться в моду у 2025 році: їх полюблять всі
24tv
2025-04-19T08:21:12Z
Путініста Боярського госпіталізували після падіння з триметрової висоти
24tv
2025-04-19T08:15:03Z
В Україні влітку пройде фестиваль мистецтва кіно для дітей «Чілдрен Кінофест»
УкраинФорм
2025-04-19T07:33:45Z
Рецензія на фільм «Сплячі пси» / Sleeping Dogs
ITC
2025-04-19T07:19:35Z
Соліст Coldplay заспівав для росіянина і заявив, що гурт зіграє в Росії, коли Путін скаже "так"
24tv
2025-04-19T07:12:28Z
Про що "Чорне дзеркало" 7-й сезон: наш мозок вкрали корпорації та маніяки
Фокус
2025-04-19T06:51:25Z
Вампірський блюз на старому американському півдні: рецензія на фільм "Грішники"
Фокус
2025-04-19T06:00:42Z
Топ 5 детективних серіалів з високими рейтингами, які захоплять з першої серії
Фокус
2025-04-19T06:00:16Z
Білий дім оновив сайт про COVID-19: стало відомо звідки зʼявився смертельний вірус
InternetUA
2025-04-19T08:49:08Z
Як встановлюється група інвалідності військовослужбовцям
24tv
2025-04-19T08:42:46Z
У США заявили про лабораторне походження COVID-19 та звинуватили Китай
360ua.news
2025-04-19T08:31:16Z
Як кількість солі в їжі може впливати на ризик депресії
24tv
2025-04-19T06:24:57Z
Магнітна буря 18 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-19T02:30:41Z
101-річний дієтолог назвав свої 7 правил довгого та здорового життя
TSN
2025-04-19T02:29:50Z
Знайдено "формулу успіху", яка допомагає розбагатіти: дослідження вчених
TSN
2025-04-19T02:29:06Z
Три рецепти паски в хлібопічці: як легко приготувати великодню випічку
TSN
2025-04-19T02:24:54Z
Біополе, характер і стрес: що кажуть зморшки на обличчі про ваш стан
TSN
2025-04-19T02:24:05Z
У Канаді горить музей української культури й побуту просто неба
УкраинФорм
2025-04-19T08:31:16Z
У США внаслідок аварії невеликого літака загинули троє людей
УкраинФорм
2025-04-19T08:07:04Z
На Сумщині рятувальники ліквідували пожежі, спричинені російським ударами
УкраинФорм
2025-04-19T07:42:48Z
Пʼятеро людей постраждали внаслідок чергової атаки ворога по Купʼянську
Мій Харків
2025-04-19T07:36:47Z
На Вінниччині бійка закінчилась вибухом: двоє чоловіків постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T07:10:12Z
Викрито громадянина рф, який здавав ворогу дані про оборонні об’єкти у Києві
InternetUA
2025-04-19T06:49:51Z
Катування неповнолітнього «на камеру» – на Київщині трьом чоловікам повідомлено про підозру
Украина Криминальная
2025-04-19T06:48:45Z
На Харківщині за добу семеро людей постраждали внаслідок обстрілів
УкраинФорм
2025-04-19T06:45:49Z
В Тернополі у вчиненні сексуальних злочинів підозрюють 20-річного іноземця
Украина Криминальная
2025-04-19T06:30:48Z
Де 3 відмінності між котами: лише найрозумніші знайдуть розгадку за 29 секунд
GlavRed
2025-04-19T08:31:29Z
Гороскоп Таро на травень 2025: Ракам - задоволення, Левам - перемога, Дівам - свято
GlavRed
2025-04-19T08:27:44Z
Китайський гороскоп на завтра 20 квітня: Тиграм - стрес, Півням - конфлікти
GlavRed
2025-04-19T08:27:10Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 19 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-19T07:15:52Z
Аромат успіху: як Molton Brown підкорює світ, залишаючись вірним своїм цінностям
Фокус
2025-04-19T07:00:32Z
Чому тюльпани не цвітуть: п’ять поширених причин і що з ними робити
24tv
2025-04-19T06:39:55Z
Куди поїхати на велосипеді під Львовом: 5 цікавих маршрутів
24tv
2025-04-19T06:12:57Z
2 знаки зодіаку, які в травні 2025 будуть багато плакати
24tv
2025-04-19T06:09:57Z
Швидко застигне і не липнутиме: як приготувати просту, але ефектну глазур для пасок
Telegraf
2025-04-19T05:12:42Z
Великдень-2025: за святковий стіл українцям доведеться викласти 1660 грн
Фокус
2025-04-19T08:42:46Z
Підвищення тарифів на газ у Харкові: що буде з цінами в травні після постанови уряду
Политека
2025-04-19T08:31:36Z
Євросоюз виробляє понад мільйон тонн продукції аквакультури
AgroPortal
2025-04-19T08:30:35Z
Німецька залізниця хоче отримати 150 мільярдів євро на модернізацію
Европейская правда
2025-04-19T08:28:23Z
Стане доступним для всіх: в Україні різко "впала" ціна на популярний овоч
GlavRed
2025-04-19T08:27:05Z
Курс долара та євро на Великдень: прогноз для готівкового ринку України
Хвиля
2025-04-19T08:15:37Z
Чи буде індексація пенсій військових у 2025 році
24tv
2025-04-19T08:15:26Z
Перший рибний аукціон для ЗСУ: перемогли товстолоб, короп і форель з України
Agravery
2025-04-19T08:07:32Z
Через "вірусний" дубайський шоколад у світі виник дефіцит фісташок
Комсомольская правда
2025-04-19T08:04:16Z
Мирон Нетребка з Дніпра став чемпіоном світу з шахів
Комсомольская правда
2025-04-19T08:49:29Z
Слот: Ми граємо у лізі, в якій сьома команда перемагає ПСЖ
Football.ua
2025-04-19T08:37:11Z
Ярмоленко забив розкішний гол у київському дербі та повторив рекорд Реброва: ефектне відео
24tv
2025-04-19T08:12:35Z
ФА підтвердила зміну футбольного громадянства Грінвуда
Football.ua
2025-04-19T08:10:46Z
Мілан спробує придбати Кіна, якщо команду очолить Аллегрі – ЗМІ
Football.ua
2025-04-19T07:52:45Z
58-річний легендарний Майк Тайсон зазіхнув на перехід у реслінг
24tv
2025-04-19T07:51:04Z
Команда Усика жартома назвала наступного суперника Дюбуа
24tv
2025-04-19T07:48:20Z
Мессі назвав найперспективніших молодих футболістів світу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T07:48:05Z
Максимов: Поспілкуємось із керівництвом Ворскли, і ухвалю рішення
Football.ua
2025-04-19T07:36:41Z
Виконання "Плакучої гітари" розчулило користувачів у TikTok: відео стало вірусним
24tv
2025-04-19T08:39:54Z
Google здивував святковою анімацією до Великодня 2025
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T08:33:41Z
Учені знайшли спосіб "воскресити" старіючі батареї та збільшити їхній термін служби у 2 рази
Фокус
2025-04-19T08:30:58Z
Мільйони власників iPhone мають негайно оновити смартфони: що їм загрожує
Фокус
2025-04-19T08:30:23Z
iPhone може більше. 5 прихованих налаштувань, які захистять вашу приватність і дані
InternetUA
2025-04-19T08:25:48Z
Унікальні, як сніжинки: вчені виявили, що двох однакових льодовиків не існує
24tv
2025-04-19T08:06:19Z
Штучний інтелект захоплює соцмережі: як наші слова можуть бути використані проти нас
Фокус
2025-04-19T07:12:07Z
Що буде, якщо назавжди втратити доступ до Google-акаунту: ризики, про які ви не здогадувалися
InternetUA
2025-04-19T07:10:56Z
Після скандалу з Cambridge Analytica Facebook задумався про підписку без реклами
InternetUA
2025-04-19T06:46:40Z
Subaru показала подушку безпеки для велосипедистів
AutoCentre
2025-04-19T07:13:55Z
Ціна здивує всіх: скільки коштує найдорожча машина у світі
24tv
2025-04-19T05:12:47Z
Знову дозволили Mansory поблизу Audi RSQ8
Топ Жир
2025-04-19T01:45:31Z
Які звичайні автомобілі є насправді крутими?
Топ Жир
2025-04-19T00:45:12Z
У 2023 році хтось планує продати Suzuki Jimny Turbo за подвоєну вартість закупки
Топ Жир
2025-04-19T00:15:01Z
Якщо ви вважали, що зірковий CLA був поганий, подивіться на це шедевр…мистецтво
Топ Жир
2025-04-18T23:15:51Z
Зростаючий попит на електричні продажі у всьому світі, але наближається темна хмара
Топ Жир
2025-04-18T22:45:10Z
Хлопець розбив автомобіль Ford GT свого батька, намагаючись догнати Miata
Топ Жир
2025-04-18T21:15:23Z
Тарифи Трампа можуть змушити Toyota виготовити наступний RAV4 у США
Топ Жир
2025-04-18T21:00:01Z