MY.UAНовини
Google починає та програє
Google починає та програє

Google починає та програє

Чи піде на користь користувачам і медіа рішення суду про визнання Google пошуковим монополістом.

5 серпня американський федеральний судпостановив, що компанія Google є монополістом на ринку інтернет-пошуку, причому ситуація стала наслідком дій Google, спрямованих на приборкання своїх конкурентів. Іншими словами, Google зловживав своїм монопольним становищем, не допускав на ринок конкурентів і використовував своє ринкове положення для власного збагачення. Саме так можна трактувати рішення судді Аміт П. Мехта з окружного суду округу Колумбія, який підкреслив: «Google — монополіст і діяв як монополіст, аби зберегти свою монополію».

Рішення це вплине на боротьбу урядів і регуляторів проти технологічних гігантів, а також на пересічних користувачів, які не шукають в інтернеті, а «гуглять», адже це слово використовують як дієслово, яке й означає пошук в інтернеті.

Статистика свідчить про те, що компанія володіє часткою понад 80% на світовому ринку пошуку. Це означає, що кожні 8 із 10 пошукових запитів обробляє саме пошук від Google. І лише у двох країнах світу — Росії та Китаї — Google-пошук не є найпопулярнішим. Ця ситуація досягається завдяки тому, що Google-пошук вбудовано не лише в найпопулярніший браузер Google Chrome та Android-смартфони. Сторінка саме цієї пошукової системи відкриється, коли користувач шукатиме на iPhone чи iPad (через пошуковий рядок чи браузер Safari), намагатиметься щось знайти на інших смартфонах (до прикладу, від Samsung) чи браузерах (Firefox).

Пошукова монополія компанії Google не викликала сумнівів і перетворилася на очевидність. Проте під час слухань виявилося, що компанія зробила багато для того, аби залишатися пошуком за замовчуванням — не лише платила за це великі гроші, а ще й складала угоди з виробниками пристроїв таким чином, аби вони не були зацікавлені у розробці власних пошукових систем.

Фото: Getty Images

Що прозвучало під час слухань і стало основним у рішенні судді

Позов проти технологічного гіганта було подано близько чотирьох років тому. Майже три роки тривало розслідування бізнес-практик, а восени 2023 року стартувало судове слухання в цій справі, яке отримало назву першого антимонопольного випробовування сучасної ери інтернету.

Під час слухань у суді давали свідчення як працівники Google, так і співробітники інших компаній. Виступали в залі суду й топменеджери, зокрема — CEO пошукового гіганта Сундар Пічаї.

Головним аргументом для судді Аміта П. Мехти, що озвучив фінальне рішення, стали деякі факти, про які стало відомо на процесі — всі вони й стали тими бар’єрами, які зміцнювали монополію Google, завадили появі конкурентів і дозволяли пошуковому гіганту неконтрольовано збільшувати свої доходи від реклами.

По-перше, стало відомо про величезні платежі за право бути пошуковою системою за замовчуванням на різних пристроях і браузерах. Ці платежі техногігант здійснював на користь Apple, Mozilla й інших компаній. Загалом за 2021 рік загальна сума, яку Google заплатив за те, аби бути єдиним пошуковиком, склала $26 млрд.

Окрім того, Google так складав угоди з деякими компаніями, до прикладу, з Apple, що вона обмежувала можливості цих гравців ринку створити власну пошукову систему.

Одночасно з цим Google посилював свої позиції через так званий цикл зворотного зв’язку. Таку назву має явище, при якому монополіст, отримуючи більшу частку ринку, може посилювати свої позиції на цьому. Власне, Google, отримуючи більше пошукових запитів від користувачів, міг краще вдосконалювати свій пошук, володіючи більшим обсягом даних про потреби й уподобання користувачів.

Результатом таких бізнес-практик Google стало те, що компанія як монополіст на ринку пошуку, заробляючи на пошуковій рекламі, могла як завгодно підвищувати ціни на цю рекламу. На ринку пошукових систем утворилася ситуація, в якій існування єдиної пошукової системи не залишало рекламодавцям вибору місця розміщення своїх оголошень, тож ті мусили погоджуватися на ціноутворення монополіста, тобто Google.

Проаналізувавши ці практики, суддя визнав Google монополістом і підкреслив, що техногігант використав свою монополію, щоб стягувати з рекламодавців вищу плату, ніж на більш конкурентному ринку. «Google просто не міг би застосувати такий підхід на конкурентному ринку, — сказано в рішенні судді Мехта. — На конкурентному ринку… Google усе ще міг би отримувати прибуток від продажу реклами, але компанія не змогла б досягти монопольного прибутку, який вона отримує зараз за відсутності конкурентів».

На свій захист у Google говорили, що користувачам нічого не заважає за бажання обрати іншу пошукову систему в налаштуваннях, проте цей аргумент був нівельований словами керівника DuckDuckGo, який наочно показав, що користувачу потрібно буде зробити занадто багато кроків, аби переналаштувати свій браузер під Google-альтернативу.

Генеральний директор Microsoft під час тих же слухань не лише розповів, що його компанія була готова купити право використовувати пошук Bing на Apple-пристроях, але й сказав: «Якщо звичка шукати в Google стала рутиною, то єдиний спосіб це змінити — змінити налаштування за замовчуванням».

Чому «зручна» монополія Google — це проблема для всіх

Для початку варто зрозуміти, чому монополія Google — це погано для кінцевого користувача та для учасників ринку. Помилки в роботі пошукової системи, які час від часу виникають, — це проблема, швидше, для користувача. Натомість залежність медіа та сайтів від алгоритмів роботи сервісу та вимушена необхідність не лише підлаштовуватися під алгоритми пошукової платформи, але й купувати рекламу на єдиному майданчику — це проблема, через яку техногіганти використовують контент медійників безплатно. А для видимості й просування цього контенту медіа повинні платити пошуковій системі. Google є точкою входу в інтернет для багатьох користувачів і практично єдиним інструментом пошуку (попри те, що останнім часом ситуація змінюється й люди обирають для пошуку соціальні платформи).

Показовою історією протистояння техногігантів та медіа є спроби влади Канадизмусити техногігантів платити медіа за контент. Хоча в результаті Google погодився на вимоги місцевого регулятора (на відміну відMeta), компаніятестувала обмеження доступу користувачів до новинного контенту. Ця історія показала не лише силу техногігантів, але й залежність медіа від них.

При цьому техногіганти є монополістами на рекламному ринку і не лише диктують ціни рекламодавцям, які не мають іншого майданчика для реклами своїх продуктів, а ще й заробляють на такій рекламі — Google отримує 30 центів на кожен долар, витрачений на цифрову рекламу в усьому світі.

Якими можуть бути кроки суду для приборкання монополіста

Озвучене суддею Амітом П. Мехтою рішення про визнання техгіганта монополістом у своєму сегменті є першим в епоху сучасного інтернету, унікальним за останні майже 25 років від часу судового протистояння між американським урядом і Microsoft. Але водночас це лише перше з багатьох інших розслідувань, що стосуються і Google (Alphabet), і Meta.

Google готується оскаржити це рішення. У заяві Кента Волкера, президента компанії з глобальних справ, сказано наступне: «Це рішення визнає, що Google пропонує найкращу пошукову систему, але робить висновок, що нам не можна дозволяти робити її легкодоступною. Ми цінуємо висновок суду про те, що Google є “найякіснішою пошуковою системою в галузі, яка заслужила довіру сотень мільйонів щоденних користувачів”, що Google “тривалий час був найкращою пошуковою системою, особливо на мобільних пристроях”, «має продовжувати впроваджувати інновації в пошуку” і що “Apple і Mozilla час від часу оцінюють якість пошуку Google порівняно з конкурентами та визнають, що Google є кращим”. Враховуючи це, а також те, що люди дедалі більше шукають інформацію більшою кількістю способів, ми плануємо подати апеляцію. Оскільки цей процес триває, ми й надалі зосереджуватимемося на створенні продуктів, які люди вважають корисними та простими у використанні». 

Тож тепер справа переходить до нової фази, де суддя слухатиме експертів щодо того, який засіб слід застосувати для боротьби з монополією. Ці слухання можуть тривати довго, за деякими оцінками, навіть декілька років. Очікується, що суд з цього приводу розпочнеться в серпні чи вересні цього року.

Один із можливих варіантів — пропозиція користувачам так званого екрана вибору при першому запуску браузера чи налаштуванні смартфона. На цьому екрані можуть відображатися всі доступні пошукові системи, й користувачу потрібно буде обрати ту, яку він захоче використовувати за замовчуванням. Подібний екран вибору уже пропонується користувачам із ЄС. Можливий інший варіант — суд вимагатиме запровадити вимогу смартфонів і браузерів періодично звертатися до користувачів щодо того, чи хочуть ті спробувати іншу пошукову систему.

Ще одна можлива опція — вимога зробити свою пошукову систему доступною для конкурентів — запропонувати їм доступ до власних розробок, аби ті використовували пошуковий движок Google для створення своїх продуктів.

Не можна виключати накладання великого штрафу на компанію, понад те, мабуть, саме в такому варіанті розвитку подій Google був би найбільше зацікавлений. Тим більше, що техгігант не раз погоджувався саме на виплату штрафу у випадку антимонопольних порушень.

Малоймовірною, але не зовсім нереальною може стати пропозиція розділити компанію на декілька окремих структур, принаймні, відділити пошуковий бізнес Google від рекламного, або, як варіант, вимагати відокремлення пошукового бізнесу Alphabet від інших продуктів, таких як Android або Chrome.

Також може бути вимога скасувати ексклюзивні пошукові угоди — тобто ті, за якими пошук від Google є єдиним на смартфонах і в браузерах. Саме в цьому випадку, до прикладу, компанія Apple буде вимушена розірвати контракт із Google. Ще одне можливе обмеження — заборона Google ділитися рекламними доходами з іншими компаніями, на пристроях яких інтегровано її пошук. До прикладу, для Apple таке блокування може вартувати $20 млрд.

Як вплине рішення суду на користувачів, медіа й інших гравців ринку

Попри всю революційність рішення суду проти Google, до озвучення й імплементації реальних кроків, спрямованих на зменшення монополії техгіганта, ще далеко. Проте вже можна припустити, як ці кроки вплинуть на звичайних користувачів і на медіа.

Якщо компанія буде змушена поділитися своїм пошуковим API з іншими гравцями ринку, ми зможемо отримати багато інших «варіацій» Google, до прикладу, для дітей, геймерів чи розробників.

Ще одним варіантом розвитку подій може стати поява пошукового інструменту від інших техгігантів. Тим більше, що компанія Apple уже давно розробляє власний пошук. А за умови примусового розірвання контракту з Google власна пошукова платформа для виробника iPhone може стати нагальною потребою.

Можливе зниження цін на рекламу в Google — найголовніший і найочікуваніший результат антимонопольного позову проти техгіганта. Створення спеціального антимонопольного регулятора, який займатиметься тим, що стежитиме за технологічними монополіями — ще один можливий варіант розвитку подій.

Проте найважливішим цей позов стане для майбутнього розвитку ринку — в умовах прецедентного права це рішення може вплинути на інші антимонопольні розслідування, які тривають у США проти Apple, Meta чи Amazon, та й проти самого Google, до прикладу, через монополію на ринку інтернет-реклами.

У центрі уваги — штучний інтелект 

Частина судового процесу проти Google проходила за зачиненими дверима. Саме це вкотре демонструє бажання конфіденційності компанії щодо її наявних угод, що сприяли домінуванню Google у пошуку, а також їх впливу на майбутнє.

Проте репортери, яким вдалося долучитися до слухань, цитували експертів, що попереджали, що така пошукова монополія Google, яка живиться нескінченною кількістю пошукових запитів користувачів, може перетворити технологічного гіганта з пошукового монстра на компанію-лідера в галузі штучного інтелекту. Про це, зокрема, говорив генеральний директор Microsoft Сатья Наделла й інші експерти, які згадували загострення конкуренції серед альтернатив пошуку на основі штучного інтелекту. За умови спроб OpenAIвийти на ринок пошукових систем іспротив цим спробам з боку цифрових медіа, обмеження можливостей Google напевне вплине на подальший розвиток і ринку пошуку, і ринку AI-інструментів.

Титульне фото: pixabay.com

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Google
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Синоптик назвала дату найхолоднішої ночі: кому і коли варто терміново утеплятися
GlavRed
2024-11-26T08:34:19Z
За добу ворог 137 разів обстріляв прикордоння трьох областей України
УкраинФорм
2024-11-26T08:24:57Z
У Тернополі найкритичніша ситуація зі світлом за весь час війни, – мер
24tv
2024-11-26T08:24:45Z
Партизани пошкодили частину залізниці на адмінкордоні між Херсонщиною та Кримом
УкраинФорм
2024-11-26T08:24:18Z
В Тернополі розгортають пункти незламності, а в області ввели обмеження енергопостачання
ZN UA
2024-11-26T08:22:54Z
Руйнування садиби Зеленських у Києві: Верховний Суд дав оцінку діям забудовника
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T08:21:59Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на ранок 26.11.2024
Украина Криминальная
2024-11-26T08:18:04Z
Генпрокуратура намагається не дати забудовнику "віддяпати" ділянку Голосіївського парку на Теремках
Khreschatyk
2024-11-26T08:15:50Z
Бійці ЗСУ знищили ще 1480 окупантів на війні: втрати Росії 26 листопада
24tv
2024-11-26T08:15:22Z
Наступ росіян на Козачу Лопань: у РНБО відповіли, чи правдива інформація
TSN
2024-11-26T08:43:59Z
У Конгресі США пропонують переглянути зв’язки з Гонконгом через допомогу Росії
УкраинФорм
2024-11-26T08:43:05Z
Парламентська асамблея НАТО закликала якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу
УкраинФорм
2024-11-26T08:42:31Z
"Ще й громадянка України": зрадниця Лоліта приголомшила заявою
GlavRed
2024-11-26T08:39:19Z
Байден і Макрон мають намір оголосити про перемир'я між Ізраїлем і Хезболлою – Reuters
iPress
2024-11-26T08:37:44Z
ЄС потужно вдарить санкціями по танкерах Росії – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T08:37:19Z
НАТО закликало західний бізнес готуватися до війни
360ua.news
2024-11-26T08:36:59Z
У Путіна відреагували на заяву НАТО про можливі удари по Росії
24tv
2024-11-26T08:34:41Z
Глава МЗС Німеччини не виключила арешту Нетаньягу на території країни
Европейская правда
2024-11-26T08:30:47Z
Колишній чоловік Ані Лорак засвітився у компанії молодої дівчини - що відомо про нову обраницю бізнесмена
Фокус
2024-11-26T08:42:45Z
«Капітан Америка» в біді: тестовий показ фільму з Ентоні Макі провалився, а Marvel планує «ще щось» перезняти
ITC
2024-11-26T08:28:46Z
Син Потапа потрапив до лікарні - що сталося
GlavRed
2024-11-26T08:27:38Z
Надали паліативний статус: співак Буйнов помирає від раку
GlavRed
2024-11-26T08:27:18Z
Ексчоловік Ані Лорак показався в компанії нової дівчини і спровокував чутки про їхній роман
TSN
2024-11-26T08:21:46Z
Пономарьов показав, як виглядав у молодості: Дві різні людини
Комсомольская правда
2024-11-26T07:43:57Z
Олександр Пономарьов поділився архівним фото: як співак виглядав у молодості
24tv
2024-11-26T07:33:02Z
"Мені так боляче": дружина Павліка попрощалася з фанатами і не виходить на зв'язок
GlavRed
2024-11-26T07:27:58Z
Простий трюк, перевірений роками: як надати меблям у різних стилях єдиний вигляд
24tv
2024-11-26T07:27:16Z
У вітамінах для вагітних знайшли небезпечні речовини та майже повну невідповідність до складу
24tv
2024-11-26T08:39:32Z
Інноваційний метод відновлення кісток: гель створюють із крові пацієнта
24tv
2024-11-26T07:27:52Z
Нове відкриття виявило, що серйозна інфекція COVID може зменшити пухлини
Portaltele
2024-11-26T06:55:38Z
Чи варто приймати гарячий душ, який, кажуть, шкідливий для шкіри та волосся
24tv
2024-11-26T04:33:01Z
Запаси на зиму: які продути треба мати вдома
ZN UA
2024-11-26T03:31:19Z
Як можна використовувати аспірин під час прання: три способи
TSN
2024-11-26T02:39:10Z
Найкращі сніданки на думку дієтологів: десять варіантів
TSN
2024-11-26T01:39:44Z
«Будуємо першу в Україні підземну лікарню для 2000 пацієнтів», — Синєгубов
Мій Харків
2024-11-25T21:30:55Z
8 звичок, які роблять успішні люди щоранку
Знай
2024-11-25T20:51:57Z
"Я досі згадую промахи Довбика": в Італії рознесли українця за гру проти Наполі
24tv
2024-11-26T08:34:47Z
Модрич надіслав свій "Золотий м'яч" юному футболісту, який отримав жахливу травму голови
24tv
2024-11-26T08:33:08Z
Сьогодні футболістки збірної України WU19 стартують у відборі Євро
УкраинФорм
2024-11-26T08:24:21Z
Паламарчук йде до рекордів, Лівий Берег — до антирекорду, гранди спокійно перемагають. Підсумки 14-го туру УПЛ
Football.ua
2024-11-26T08:15:04Z
Бєлік – перед матчем з ПСВ U-19: Шахтар може грати на рівних і перемагати будь-якого суперника
Football.ua
2024-11-26T07:54:32Z
"Тоді бій складеться по-іншому": ексчемпіон світу дав пораду Ф'юрі на реванш з Усиком
24tv
2024-11-26T07:39:55Z
Усик – Ф'юрі 2: букмекери назвали найвірогідніший результат бою
ZN UA
2024-11-26T07:16:31Z
Сигари за мій рахунок, – Кулеба звернувся до скандального коментатора Рогана
24tv
2024-11-26T07:12:58Z
Магучіх станцювала запальний танець на підтримку Усика: драйвове відео
24tv
2024-11-26T06:57:48Z
Працівники Ubisoft у Барселоні подали до суду на компанію — вимагають скасувати повернення в офіс
ITC
2024-11-26T08:33:15Z
Зеленський провів засідання щодо відновлення енергетики та зміцнення оборони
360ua.news
2024-11-26T08:18:24Z
В Україні злетіли ціни на вершкове масло та соняшникову олію
AgroNews
2024-11-26T08:10:18Z
Курс валют 26 листопада: скільки коштують долар, євро та злотий
Комсомольская правда
2024-11-26T08:09:34Z
Естонія виділила мільйон євро на кліматичні та екологічні проєкти України
УкраинФорм
2024-11-26T08:07:28Z
Платежі в Україні будуть миттєвими: НБУ підготував зміни для банків
Украина Криминальная
2024-11-26T08:04:17Z
Валюти подорожчали: де курс долара та євро виріс
24tv
2024-11-26T08:03:27Z
Окупанти налагоджують логістику вивезення українського зерна з Херсонщини
AgroPortal
2024-11-26T08:00:09Z
Ціни на нафту змінилися після новин з Близького Сходу
Хвиля
2024-11-26T07:51:12Z
Над Чернівецькою областю вдруге з початку вторгнення збили російський дрон
Комсомольская правда
2024-11-26T08:37:33Z
Німеччина обіцяє передати Україні дві IRIS-T протягом кількох тижнів
iPress
2024-11-26T08:37:23Z
Причини нештатного спрацювання 120-міліметрових мін розслідує міжвідомча комісія - Міноборони
УкраинФорм
2024-11-26T08:34:48Z
Католицькі жінки звинувачують Папу Римського у «зраді»: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T08:34:28Z
Головні фрази, які необхідно вивчити перед поїздкою до Польщі
24tv
2024-11-26T08:34:10Z
Хто з українців має право на отримання виплати майже 11 тисяч гривень взимку
24tv
2024-11-26T08:30:34Z
Не долітали і не вибухали: розслідувачі розповіли про 100 тисяч бракованих мін ЗСУ
Фокус
2024-11-26T08:30:17Z
Православний календар на грудень 2024: коли відзначаємо Різдво і Святого Миколая
GlavRed
2024-11-26T08:27:10Z
Інна Мірошниченко розповіла про біологічних батьків названої доньки, які також росли в інтернаті
24tv
2024-11-26T08:24:56Z
Зловмисник встановив «розтяжку» з гранатою Ф-1 в орендованій квартирі, щоб підірвати поліцейських
Украина Криминальная
2024-11-26T08:31:10Z
За контрабанду лісоматеріалів судитимуть громадянина Греції
Украина Криминальная
2024-11-26T08:28:01Z
Жінка через інтернет-шахраїв втратила з рахунку 382 404 гривень
InternetUA
2024-11-26T08:22:49Z
Росіяни з дрона скинули вибухівку на авто у Херсоні - поранена жінка
УкраинФорм
2024-11-26T08:21:26Z
Швеція попросила судно з Китаю, яке проходило біля пошкоджених кабелів, перейти у її води
Европейская правда
2024-11-26T08:12:07Z
На Київщині уламки дронів пошкодили будинки та лінію електромереж
УкраинФорм
2024-11-26T07:57:53Z
Правоохоронці затримали двох паліїв, які виконували завдання рф на Київщині та в Сумах
InternetUA
2024-11-26T07:28:46Z
РФ атакувала Київську область: пошкоджені будинки, поліція показала фото
TSN
2024-11-26T07:21:59Z
У Хмельницькому 33-річний злодій обікрав приватний будинок на суму понад ₴430 000
Украина Криминальная
2024-11-26T06:57:09Z
Які новорічні прикраси найбільш небезпечні для котів і собак: повний список
TSN
2024-11-26T08:39:13Z
Які знаки зодіаку народжені для того, щоб керувати людьми: таких лише три
TSN
2024-11-26T07:51:23Z
Ектор поділився у TikTok рецептом пасти, яку можна приготувати за 10 хвилин
24tv
2024-11-26T07:24:57Z
Хто зі знаків зодіаку буде активно шукати кохання у 2025 році
24tv
2024-11-26T07:09:24Z
Як Чорна п'ятниця змінила наші звички покупок
Корреспондент
2024-11-26T07:03:44Z
Найсмачніший шоколадний пиріг у світі: рецепт із грушами, який зробить вас королевою десертів
Знай
2024-11-26T06:51:15Z
Для тих, кому не вдається спекти пишний торт: секрет досконалого бісквіта
24tv
2024-11-26T06:39:35Z
Морози не страшні: як правильно підготувати виноград до зими - ефективні поради
GlavRed
2024-11-26T04:27:44Z
Тепер ви знаєте, що робити з кислими фруктами: готуємо неймовірний джем з апельсинами
24tv
2024-11-26T04:12:59Z
На британському узбережжі знайшли загадкову істоту з "собачою головою" та плавниками
TSN
2024-11-26T08:39:33Z
Планета висихає: учені фіксують критичне зменшення запасів прісної води
TSN
2024-11-26T08:39:00Z
Що робить цікавими Baldur’s Gate 3 та Avowed? Геймдизайнер Obsidian про найголовніше в RPG
ITC
2024-11-26T08:35:26Z
Розумні монітори, що здатні на більше: нова лінійка Odyssey від Samsung для ігор і не тільки
24tv
2024-11-26T08:34:43Z
СИЛА ТРЬОХ: обрано трійку найкращих ноутбуків зі штучним інтелектом
Фокус
2024-11-26T08:33:35Z
Назвали найкращі бюджетні смартфони на ринку
InternetUA
2024-11-26T08:28:55Z
Огляд AMD Ryzen 7 9800X3D: ігровий процесор №1 у світі
ITC
2024-11-26T08:28:13Z
MediaTek Dimensity 8350: еволюція 8300 з фокусом на іграх та енергоефективності
ITC
2024-11-26T08:28:09Z
Як зробити так, щоб смартфон прожив удвічі довше
InternetUA
2024-11-26T08:08:55Z
На базі унікального концепту: Chrysler готує новий електричний мінівен Pacifica
AutoGeek
2024-11-26T08:36:55Z
Легендарний Chevrolet Corvette ZR1 розігнали до 1000 к.с. та виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-26T08:10:33Z
Електричний кросовер Kia EV9 отримав найшвидшу та найпотужнішу версію
AutoGeek
2024-11-26T08:06:15Z
Тепер офіційно: Toyota повертає на ринок легендарну модель
ЗаРулем
2024-11-26T08:04:00Z
Працівник автосалону розбив новітній BMW M5 за $165 000
Фокус
2024-11-26T08:00:09Z
BMW достроково припинить виробництво популярного електрокросовера iX3
AutoGeek
2024-11-26T07:36:00Z
Випускатимуть з наступного року: Volvo готує новий гібридний кросовер
AutoGeek
2024-11-26T07:15:27Z
Toyota повертає на конвеєр культовий спорткар: деталі
AutoCentre
2024-11-26T07:13:55Z
Українцям пропонують дизельні кросовери BMW за дуже вигідною ціною
ЗаРулем
2024-11-26T05:09:46Z