MY.UAНовини
Переговори, ескалація чи ядерний удар: до чого призведе операція ЗСУ в Курській області й чому Захід її підтримав
Переговори, ескалація чи ядерний удар: до чого призведе операція ЗСУ в Курській області й чому Захід її підтримав

Переговори, ескалація чи ядерний удар: до чого призведе операція ЗСУ в Курській області й чому Захід її підтримав

У вівторок, 6 серпня, росіяни буденно повідомили про спроби України прорватися на територію Курської області. 7 серпня російські пропагандисти й так звані "воєнкори" стверджували, що українські сили в прикордонній зоні блоковано, а російський диктатор Володимир Путін назвав ситуацію "провокацією та невибірковою стріляниною".

Спочатку загострення ситуації в російському прикордонні виглядало як звичайна робота диверсійно-розвідувальної групи, що відбувалося і раніше. Але на 8 серпня, як передає Інститут вивчення війни, ЗСУ просунулися до 15-20 км углиб РФ у Курській області. Розташування українських військ вказують на те, що СОУ прорвали принаймні дві російські оборонні лінії та опорний пункт. Російські "воєнкори" повідомляють про втрату міста Суджи, адміністративного центру Суджанського району Курської області й ключового пункту транзиту газу до Європи.

Українські офіційні особи поки що не коментують ці події. Єдиний, хто висловився з цього приводу, – радник глави офісу президента України Михайло Подоляк, який заявив в ефірі національного телебачення, що операцію у Курській області було здійснено для посилення позицій Києва на майбутніх переговорах із Росією. За словами Подоляка, втрата Росією території, людей і техніки позитивно позначиться на можливих майбутніх переговорах. Просування України на російську територію також "налякає" росіян і погіршить їхнє ставлення до російського диктатора.

Так чи інакше, але ця операція ЗСУ – ще один дієвий аргумент, який демонструє союзникам на Заході, що боятися загроз ескалації з боку Кремля не треба, а тому Україні варто дозволити боротися з агресором у будь-який спосіб, який вона вважатиме за потрібне, щоб прискорити закінчення війни.

Атака на Курську область, одна з найзухваліших на цей момент, переносить війну Путіна на територію РФ і підриває його наратив, що він може гарантувати безпеку простих росіян. Так чи інакше російські пропагандисти й офіційні особи другого-третього ешелону вимагають від Кремля оголошення війни, мобілізації і навіть застосування ядерної зброї.

Про те, що відбувається зараз у Курській області РФ та які наслідки це матиме для подальшого розвитку війни й миру, – у матеріалі OBOZ.UA.

Що відбувається та які цілі?

Ситуація у Курській області дуже динамічна та все ще активно змінюється. Головне, що можна сказати, як стверджують самі росіяни, місто Суджа – під контролем українців. Також українці нібито закріплюються на територіях прориву та підтягують нові резерви. На їхню думку, після взяття під контроль газовимірювальної станції "Суджа", єдиної, через яку здійснюється прокачування російського газу для транзиту до Європи, ЗСУ підуть у напрямку Курської АЕС. Нібито бої вже тривають біля села Кромські Бики, що по прямій 30 км до Курської АЕС.

Насправді операція може мати щонайменше дві мети, вважає військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

"Перша – створення санітарної зони. Вибраний напрямок прориву свідчить на користь саме цієї версії. Друга мета – відтягнути сили російських військ з інших напрямків. Уже з'явилася інформація, що російське командування розпочало перекидання підрозділів зі складу Брянського угруповання, загальна чисельність якого 10 тисяч, та Бєлгородського, загальна чисельність якого понад 50 тис. особового складу, але більша частина якого залучена у боях на півночі Харківської області. Тобто перекидання цих сил вплине на бої на Харківщині та послабить там тиск російських військ", – вважає Коваленко.

На його думку, у цього прориву можуть бути й інші цілі, про які поки що рано говорити, адже минуло замало часу, а події розвиваються вкрай стрімко.

Реакція Кремля

Лише коли стало зрозуміло, що "міфічні ДРГ" так просто не підуть із Курської області, 7 серпня Путін екстрено скликав Радбез.

"Почати доведеться з подій у Курській області. Як відомо, київський режим здійснив чергову масштабну провокацію, веде невибіркову стрілянину з різних видів зброї, зокрема ракетної", – сказав він.

До слова, на засіданні російське міноборони заявило, що змогло відкинути українські сили з Курської області. На момент цих заяв українські війська, за даними російських пропагандистів, були присутні в 13 населених пунктах Курської області. Лише під вечір 7 серпня МО РФ визнало, що бої на території регіону продовжуються, а зоною бойових дій стали райони, які "безпосередньо примикають до російсько-українського кордону".

Судячи із заяви Путіна, підвищувати градус ескалації він поки що не ризикує. Події названо "масштабною провокацією та стріляниною". Поки що принаймні Путін не вживав слово "вторгнення". Не виправдалися прогнози оголосити Україні офіційно війну. Замість цього заведено кримінальну справу за статтею "теракт". У Курській області введено режим надзвичайної ситуації та створено оперативний штаб із НС – тобто формально цивільна структура.

Партнери підтримали

Росіяни вже активно розганяють методички про те, що вони стали жертвою агресії. Мовляв, "вторгнення" регулярних військ ЗСУ в Курську область вплине на громадську думку щодо конфлікту між Росією та Україною в усьому світі, а російським дипломатам потрібно якісно відпрацювати цей кейс. У цьому контексті наші вороги будуть розхитувати і питання про доцільність військової допомоги Україні, адже нібито більшість політиків у США та Євросоюзі не хочуть прямого військового зіткнення з Росією.

Та поки що реакція наших союзників на останні новини з Курської області доволі показова – українці можуть робити усе для свого захисту. Ну, майже все.

"Україна заздалегідь не поінформувала США про свій план наступу на територію Курської області. США перебувають у контакті з Україною щодо воєнних дій у Курській області та вважають операцію Києва його суверенним рішенням", – йдеться у повідомленні Білого дому.

У Державному департаменті США нагадали, що з території Курської області росіяни атакують Україну. І таким чином Україна має легітимне право захищати себе від агресії.

Європейські партнери були більш однозначні у своїх висловлюваннях. Так, представник Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Пітер Стано заявив, що згідно з міжнародним правом, Україна "має законне право захищатися, зокрема завдаючи ударів по агресору на його території".

"ЄС продовжує повністю підтримувати законне право України на захист від російської агресії та її зусилля щодо відновлення суверенітету й територіальної цілісності", – додав речник Єврокомісії.

Тож можна сказати, що події у Курській області стали своєрідною перевіркою того, як змінилася позиція Заходу протягом останніх місяців. Адже на початку війни на Заході підкреслювали, що не хотіли б, щоб воєнні дії поширювалися на територію самої РФ. Захід не дозволяв використовувати свою зброю для знищення воєнних об'єктів на території агресора, навіть коли мова йшла про ті об'єкти, які використовувалися для підготовки подальшого нападу на Україну. Навіть коли йшлося про ті об'єкти, які розташовувалися на прикордонних територіях РФ. Нарешті ця позиція змінилася.

Спочатку Захід переварив знищення воєнних цілей Росії на її суверенній території, незважаючи на всю істерику російського політичного керівництва та погрози ядерної ескалації. Тепер спокійно ставляться до ситуації із можливими воєнними діями на території РФ із використанням військ.

Винний Лукашенко

Розпач росіян зараз такий, що вони воліють звинувачувати у своєму провалі у Курській області будь-кого, навіть білоруського диктатора Лукашенка, який відвів свої війська від українського кордону.

Росіяни кажуть, що "мирні ініціативи" Білорусі дозволили Україні перекинути свої війська на Курський напрямок. Військові експерти РФ вважають, що керівництво Росії нібито повірило гарантіям Лукашенка, що українське керівництво не робитиме жодних дій після його відведення військ.

Як відомо, 13 липня Олександр Лукашенко доручив відвести війська після "напруженості біля кордону з Україною" у місця постійної дислокації. Це доручення дано після ліквідації "напруженості й відведення військ з українського боку".

"Хочу, щоб люди знали, я абсолютно переконаний і довіряю нашій розвідці: ситуацію стабілізовано на білорусько-українському кордоні. Війська їхні відведено. Ми не збираємося воювати й не збираємося тут концентрувати свої збройні сили, крім сил спеціальних операцій", – заявив самопроголошений президент.

Погрожують ядерним ударом

Російський пропагандист Юрій Баранчик, як і багато інших його колег, вимагають від Кремля ядерних бомбардувань Сумської області:

"Напрошуються удари тактичною ядерною зброєю (ТЯЗ) по бригадах ЗСУ, що перебувають у Сумській області. І привід для цього вдалий – спроба захоплення ядерного об'єкта на території Росії та його можливий підрив. Тобто ядерний тероризм. Для вирішення цього бойового завдання у нас є боєприпаси для "Іскандера-М" по 50 кілотонн, якраз призначені для ударів по скупченнях сил противника. Знищення чотирьох елітних бригад противника протягом 2-3 діб буде гарною передумовою для психологічного зламу противника, проривів фронту й нашого швидкого просування до Сум, Харкова й виходу до Дніпра".

Посилення ескалації

Заступник голови ради безпеки РФ Дмитро Медведєв зажадав розпочати наступ на Київ та Одесу після початку операції України в Курській області.

"Росії необхідно розпочати наступ на Київ та інші великі міста України у відповідь на вторгнення українських сил у Курську область. З цього моменту "СВО" має набути відкрито екстериторіального характеру. Можна й потрібно йти на землі поки що існуючої України. До Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Миколаєва. До Києва й далі", – заявив Медведєв.

Він закликав відмовитися від "кимось визнаних кордонів Українського рейху" та говорити про це "відкрито, без сором'язливості й дипломатичних реверансів".

Це акти самозахисту

"Офіційна Москва має розуміти, що Україна – не боксерська груша, де вона тренує свої удари, а держава, яка намагається захистити себе від варварських нападів. І якщо українські війська зайшли до Курської області, то це був акт самозахисту, відповідно до міжнародного права, оскільки Росія напала на Україну, а не навпаки. І тому говорити про якесь вторгнення України просто смішно. Це акт самозахисту проти російської агресії з метою послабити натиск на наші війська на інших ділянках фронту", – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив український дипломат, посол України в Хорватії та Боснії і Герцеговині у 2010-2017 роках Олександр Левченко.

За словами дипломата, певною мірою ми показуємо міжнародній спільноті, що принцип взаємності працює. Тобто якщо ви вторгаєтесь, то тоді будьте готові, що й на вашу територію можуть зайти війська та проводити свої дії. Головне завдання в тому, щоб росіяни якомога швидше забралися з української території, тому Україна може робити усе необхідне для цього.

Щодо застосування ядерної зброї, то, на думку Левченка, це просто шантаж України та міжнародної спільноти, який навряд буде впроваджено у реальні дії.

"Ніхто не загрожує територіальній цілісності Росії. Українські війська в Курській області не з метою її анексії, а щоб російські війська якомога швидше прибралися з української території. Це велика різниця. Це сигнал, що Україна настійливо буде просувати план про вихід на кордони 1991 року, що відповідає статуту ООН і фактично всій системі міжнародних відносин, встановленій після Другої світової війни", – зазначив Олександр Левченко.

Тільки так можна змусити Путіна до переговорів

"У перші роки цієї війни на Заході була певна ілюзія, що коли Володимир Путін зрозуміє всю безпідставність своїх сподівань щодо окупації всієї території України, він погодиться на припинення бойових дій і мирні перемовини. Та стає абсолютно очевидним, що Путін буквально заточений на багаторічну війну. І тепер мова йде навіть не тільки про приєднання української території до Росії, а про перетворення всієї тієї території, яку не можуть окупувати російські війська, на справжню пустелю. Путін усе ще продовжує мріяти про перемогу над Україною", – заявив політичний аналітик, публіцист Віталій Портников.

На його думку, такий розвиток подій не подобається ані США, ані ЄС, які почали усвідомлювати всі наслідки цієї багаторічної війни в Україні для власної політичної та економічної стабільності. Тож призупинення чи припинення воєнних дій на довгий термін стає першочерговою метою для західних політик. Однак як до цього примусити Володимира Путіна, коли він усвідомлює, що багаторічна війна допомагає йому у протистоянні із Заходом та дестабілізації ворожого світу?

Відповідь очевидна, вважає Портников: тільки підвищення ставок дозволяє сподіватися на те, що ми побачимо в осяжному майбутньому припинення воєнних дій на території України. Для того, щоб це відбулося, звичайно ж, війна має поширитися на територію самої РФ.

"Це створить у росіян відчуття безперспективності й незахищеності, а у російських політичних еліт розуміння неефективності власного політичного та воєнного керівництва на чолі з Путіним. Це примусить Путіна замислитися над тим, що буде, якщо кілька років поспіль українські війська входитимуть на російську територію і демонструватимуть неефективність російської армії, держави та її керівництва. Це створює можливість для переконання російського політичного керівництва, що Росія не тільки не зможе окупувати всю територію України й приєднати її, але й те, що вона не зможе перетворити Україну на державу-фікцію без населення, інфраструктури та перспектив розвитку. А це вже до певної міри обумовлює імовірність переговорного процесу між Москвою і Києвом у найближчі роки", – зазначає Віталій Портников.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росіяни «націоналізують» землі українців на тимчасово окупованій Луганщині
УкраинФорм
2024-11-20T11:31:25Z
У передмісті Херсона внаслідок обстрілу поранені двоє людей
УкраинФорм
2024-11-20T11:25:59Z
На Херсонщині росіяни зранку пункт видачі гуманітарної допомоги
УкраинФорм
2024-11-20T11:25:55Z
У деяких областях ще буде тепло: синоптик розповіла, кому пощастить
Политека
2024-11-20T11:25:41Z
До лав ЗСУ зарахували шістьох осіб з “білими квитками”
1News
2024-11-20T11:24:01Z
Боєць ЗСУ описав ситуацію на одному з найважчих напрямків фронту
24tv
2024-11-20T11:03:25Z
Сильний гул у Києві: жителі чують дивний звук і виглядають літаки в небі
Фокус
2024-11-20T11:00:04Z
Російські військові обстріляли маршрутку в передмісті Херсона
УкраинФорм
2024-11-20T10:52:38Z
Начальник Генштабу Баргилевич порівняв росіян із сараною і назвав кількісну перевагу ворога на фронті
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T10:45:38Z
На Прикарпатті виплавляють писанки з уламків російських ракет
Комсомольская правда
2024-11-20T11:10:42Z
За мотивами легендарної гри: вийшов офіційний трейлер фільму "Minecraft"
Фокус
2024-11-20T11:06:51Z
МКСК оголосило конкурс на здобуття фотопремії імені Анацького
УкраинФорм
2024-11-20T11:03:52Z
5 шикарних трилерів 2024 року, які треба встигнути переглянути до кінця осені
24tv
2024-11-20T10:57:53Z
Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського оголосила цьогорічних фіналістів
Детектор М
2024-11-20T10:43:14Z
З "Антитіл" через суд вимагали понад мільйон гривень: чим закінчилася справа
TSN
2024-11-20T10:33:21Z
Колишній янгол Victoria's Secret втратила дитину
GlavRed
2024-11-20T10:28:44Z
Трендове фарбування волосся на 2025 рік: ефектні відтінки, які носять зірки
24tv
2024-11-20T10:27:57Z
Нагадує декорації моторошного фільму: де живе Стівен Кінг та чим особливий дім "Короля жахів"
24tv
2024-11-20T10:27:35Z
Сьогодні Росія може потенційно завдати потужного удару по Україні, – посольство США
24tv
2024-11-20T11:39:35Z
Польські ЗМІ повідомили про обшуки в будівлі суспільного мовника
Европейская правда
2024-11-20T11:39:24Z
Рада ухвалила закон про виплату компенсацій постраждалим від сексуальних злочинів окупантів
УкраинФорм
2024-11-20T11:36:44Z
Росіяни намагаються сіяти паніку в Україні на тлі закриття посольств - ЦПД
УкраинФорм
2024-11-20T11:33:29Z
Задля перемоги: в Британії змінили політику щодо Storm Shadow – The Times
GlavRed
2024-11-20T11:33:22Z
Суд Гватемали ухвалив рішення повернути журналіста Хосе Рубена Замору до в'язниці
Детектор М
2024-11-20T11:31:09Z
Британію не зупинить "безвідповідальна" ядерна риторика росії – Стармер
iPress
2024-11-20T11:28:59Z
Зеленський назвав причину, за якої Україна може програти війну
TSN
2024-11-20T11:28:51Z
FT: Швеція вивчає можливу роль китайського судна у пошкодженні кабелів в Балтійському морі
Европейская правда
2024-11-20T11:28:41Z
Гороскоп на завтра 21 листопада: Дівам - несподіваний дохід, Левам - удача
GlavRed
2024-11-20T11:25:39Z
У програму «Доступні ліки» включать препарати для дітей, у тому числі антибіотики - Ляшко
УкраинФорм
2024-11-20T11:19:23Z
Вчені створили новий 3D-принтер, який вміє друкувати людські органи
InternetUA
2024-11-20T10:31:51Z
"Ти мене не поважаєш": чому пʼяні люди так часто витворяють дурниці
24tv
2024-11-20T09:36:58Z
Джефф Безос інвестував 7 мільйонів доларів у розроблення вакцини проти метеоризму в корів
InternetUA
2024-11-20T08:58:35Z
У Близнюківській громаді на базі медичного закладу будуємо підземне укриття
Мій Харків
2024-11-20T08:31:11Z
Знайшли простий та смачний спосіб підтримувати здоров'я серця та судин
24tv
2024-11-20T08:06:17Z
Чому випадає волосся: 8 факторів, які можуть стати причиною, – ендокринологиня
Фокус
2024-11-20T08:06:05Z
Більше користі чи шкоди: чи потрібно користуватись зубною ниткою
24tv
2024-11-20T06:06:53Z
Як і не було: чому пенсіонери не відчують наступну індексацію пенсій
24tv
2024-11-20T11:33:18Z
Єдиний податок, ЄСВ та військовий збір: які податки встановлені для 3 групи ФОП
24tv
2024-11-20T11:30:57Z
Житлово-комунальний колапс: Україна на межі катастрофи через кадрову кризу
Знай
2024-11-20T11:30:37Z
Окупанти на Херсонщині зі зрошувальних каналів роблять накопичувальні водойми
AgroPortal
2024-11-20T11:30:25Z
В Україні "впала" ціна на один популярний овоч: скільки коштує тепер
GlavRed
2024-11-20T11:25:11Z
Знецінення юаня становить серйозну загрозу для Китаю: чому уряд не рятує валюту
24tv
2024-11-20T11:21:22Z
Контрабанда в Україні: про що мовчать митники, не помічають БЕБ та СБУ
ZN UA
2024-11-20T11:20:51Z
Агросектор за держбюджетом-2025 на підтримку галузі отримає понад 6 млрд грн
AgroNews
2024-11-20T11:16:59Z
Гроші на дрова: хто з українців отримає понад 15 тисяч гривень
24tv
2024-11-20T11:12:01Z
Ексчемпіон світу, який нокаутував Льюїса, тріумфально повернувся на ринг у 59 років: відео бою
24tv
2024-11-20T11:27:45Z
Офіційно: Вієйра — головний тренер Дженоа
Football.ua
2024-11-20T11:19:58Z
Італійський ФК «Дженоа» тренувалиме француз Вієйра
УкраинФорм
2024-11-20T10:52:57Z
Зінченко може шукати нову команду: Арсенал хоче якнайшвидше продати гравця збірної України
24tv
2024-11-20T10:48:31Z
Український гонщик Лев Крутоголов пише нову картингову історію України
AutoCentre
2024-11-20T10:43:41Z
Ребров підбив підсумки групового етапу Ліги націй
24tv
2024-11-20T10:34:30Z
Українська баскетболістка Катерина Коваль отримала дві нагороди в NCAA
УкраинФорм
2024-11-20T10:19:04Z
Молодіжна збірна України зіграла внічию з Італією
360ua.news
2024-11-20T10:12:46Z
Найкращі спортсмени червня, серпня та вересня отримали заслужені нагороди
УкраинФорм
2024-11-20T10:00:13Z
Шкода викинути улюблені журнали: дизайнери радять не мучитися і використати їх як стильний декор
24tv
2024-11-20T11:27:53Z
Чи безпечно підігрівати каву в мікрохвильовці та чому змінюється смак
24tv
2024-11-20T11:27:35Z
"Нутелла" вдома всього за 10 хвилин: як приготувати шоколадну пасту без варіння
24tv
2024-11-20T10:52:27Z
Навіщо на одяг чіпляють булавку: просте пояснення, про яке ви й не здогадувалися
24tv
2024-11-20T10:36:31Z
"Do you speak English": де найкраще говорять англійською мовою, і на якому місці Україна
24tv
2024-11-20T10:03:29Z
Можна довірити все: 3 найнадійніші знаки зодіаку
GlavRed
2024-11-20T09:28:36Z
Китайський гороскоп на завтра 21 листопада: Драконам - фінансові проблеми, Півням - сімейні суперечки
GlavRed
2024-11-20T09:28:05Z
Зберігання тут ні до чого: навіщо досвідчені господині кладуть ковбасу у морозилку
24tv
2024-11-20T09:15:14Z
Батареї нагріються вдвічі сильніше: простий лайфхак на 5 хвилин
24tv
2024-11-20T08:45:33Z
Після закупівлі F-35: Данія передасть Україні весь свій парк винищувачів F-16
Фокус
2024-11-20T11:36:45Z
Чоловіка ледь не з'їла акула: тепер мета його життя – порятунок цих небезпечних риб
24tv
2024-11-20T11:36:35Z
Чи зараховується в стаж перебування на обліку в центрі зайнятості
24tv
2024-11-20T11:36:11Z
У Сеймі Латвії підтримали виділення 65 млн євро на українських біженців у 2025 році
Европейская правда
2024-11-20T11:34:27Z
У Чорнобильській зоні з'явилося 125 тисяч "поселенців": це коштує бюджету 15 мільярдів гривень
24tv
2024-11-20T11:33:38Z
Українські військові не бачать небезпеки від північнокорейських солдатів у Курській області
УкраинФорм
2024-11-20T11:28:46Z
У Росії БПЛА атакували завод із виробництва дронів та ракетно-артилерійський арсенал
ZN UA
2024-11-20T11:28:02Z
ЗСУ рятують Сумщину: у Брянській області знищено важливий арсенал РФ - Жмайло
GlavRed
2024-11-20T11:25:30Z
Начальник Генштабу ЗСУ порівняв масштаби втрат Росії та України станом на кінець 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-20T11:21:43Z
У Тисі виловили тіло 42-го потопельника
1News
2024-11-20T11:33:23Z
СБУ і Нацполіція затримали ще 5-х організаторів «ухилянтських схем»
Украина Криминальная
2024-11-20T11:21:04Z
У Києві затримали ділків, які за 58 000 доларів обіцяли призовникам «працевлаштування» в друкарні й відрядження за кордон
Украина Криминальная
2024-11-20T11:18:34Z
СБУ затримала ще одного агента рашистів, який коригував повітряні атаки та вчиняв підпали в Україні
Украина Криминальная
2024-11-20T11:15:55Z
Депутату Житомирської облради, який володіє ТЦ, повідомлено про підозру у шахрайстві
Украина Криминальная
2024-11-20T11:09:59Z
В Подільському районі столиці водій збив на смерть 52-річну жінку
Украина Криминальная
2024-11-20T11:06:45Z
На Буковині у підпільних виробників нафтопродуктів вилучили неякісного палива на ₴20 млн
Украина Криминальная
2024-11-20T11:06:36Z
Авто з військовим злетіло у повітря: четверо українців скоїли злочини проти ЗСУ, розкрито деталі
Политека
2024-11-20T11:03:47Z
21-річного жителя Ізмаїльського району затримали за замах на вбивство свого знайомого
Украина Криминальная
2024-11-20T10:52:04Z
Instagram дозволить вам перезавантажити стрічку рекомендацій, щоб почати все з нуля
24tv
2024-11-20T11:33:34Z
Що робити, якщо телефон видає помилку мережі: проста інструкція для вирішення проблем із інтернетом
Политека
2024-11-20T11:31:53Z
Авторка шалено популярних модів для Skyrim покинула справу через невігластво фанатів гри
InternetUA
2024-11-20T11:31:08Z
Samsung готується випустити оновлення Android 15 для понад 50 своїх пристроїв
InternetUA
2024-11-20T11:16:34Z
Microsoft презентувала свій варіант Mac mini
InternetUA
2024-11-20T11:01:45Z
Який вигляд має з космосу вулкан із правами людини, оточений "Лісом гоблінів"
Фокус
2024-11-20T10:57:31Z
Запуск 5G в Україні: як це працюватиме та що отримає абонент
Знай
2024-11-20T10:52:32Z
Control 2: від шутера до екшен-RPG – Remedy змінює правила гри
ITC
2024-11-20T10:51:11Z
Як повернути гроші за застосунки та підписки Apple — допоможуть ці прості кроки
InternetUA
2024-11-20T10:47:19Z
Jeep показав сучасну версію культового Willys
AutoCentre
2024-11-20T11:12:48Z
На аукціон виставили рідкісний вінтажний Ferrari відомих кінозірок
Фокус
2024-11-20T10:52:08Z
«Ми не нюхали білих штук»: галюциногенний ребрендинг Jaguar викликав насмішки в мережі і спантеличив Ілона Маска
ITC
2024-11-20T10:51:03Z
Новий Dodge Charger отримає АКП та потужний ДВС
AutoCentre
2024-11-20T10:34:05Z
Американська міць: культовий спорткар 60-х завівся і поїхав після 25 років простою
Фокус
2024-11-20T10:10:49Z
Інноваційний гібридний реактивний двигун випробували у США
InternetUA
2024-11-20T09:31:54Z
Знаменитий спорткар Jaguar 80-х повернули на ринок
Фокус
2024-11-20T09:06:26Z
Новий електрокар Kia побудували за допомогою яблук та грибів
AutoCentre
2024-11-20T09:04:54Z
Цікаві факти про автомобільні галогенові лампи
AutoCentre
2024-11-20T08:46:20Z