MY.UAНовини
Переговори, ескалація чи ядерний удар: до чого призведе операція ЗСУ в Курській області й чому Захід її підтримав
Переговори, ескалація чи ядерний удар: до чого призведе операція ЗСУ в Курській області й чому Захід її підтримав

Переговори, ескалація чи ядерний удар: до чого призведе операція ЗСУ в Курській області й чому Захід її підтримав

У вівторок, 6 серпня, росіяни буденно повідомили про спроби України прорватися на територію Курської області. 7 серпня російські пропагандисти й так звані "воєнкори" стверджували, що українські сили в прикордонній зоні блоковано, а російський диктатор Володимир Путін назвав ситуацію "провокацією та невибірковою стріляниною".

Спочатку загострення ситуації в російському прикордонні виглядало як звичайна робота диверсійно-розвідувальної групи, що відбувалося і раніше. Але на 8 серпня, як передає Інститут вивчення війни, ЗСУ просунулися до 15-20 км углиб РФ у Курській області. Розташування українських військ вказують на те, що СОУ прорвали принаймні дві російські оборонні лінії та опорний пункт. Російські "воєнкори" повідомляють про втрату міста Суджи, адміністративного центру Суджанського району Курської області й ключового пункту транзиту газу до Європи.

Українські офіційні особи поки що не коментують ці події. Єдиний, хто висловився з цього приводу, – радник глави офісу президента України Михайло Подоляк, який заявив в ефірі національного телебачення, що операцію у Курській області було здійснено для посилення позицій Києва на майбутніх переговорах із Росією. За словами Подоляка, втрата Росією території, людей і техніки позитивно позначиться на можливих майбутніх переговорах. Просування України на російську територію також "налякає" росіян і погіршить їхнє ставлення до російського диктатора.

Так чи інакше, але ця операція ЗСУ – ще один дієвий аргумент, який демонструє союзникам на Заході, що боятися загроз ескалації з боку Кремля не треба, а тому Україні варто дозволити боротися з агресором у будь-який спосіб, який вона вважатиме за потрібне, щоб прискорити закінчення війни.

Атака на Курську область, одна з найзухваліших на цей момент, переносить війну Путіна на територію РФ і підриває його наратив, що він може гарантувати безпеку простих росіян. Так чи інакше російські пропагандисти й офіційні особи другого-третього ешелону вимагають від Кремля оголошення війни, мобілізації і навіть застосування ядерної зброї.

Про те, що відбувається зараз у Курській області РФ та які наслідки це матиме для подальшого розвитку війни й миру, – у матеріалі OBOZ.UA.

Що відбувається та які цілі?

Ситуація у Курській області дуже динамічна та все ще активно змінюється. Головне, що можна сказати, як стверджують самі росіяни, місто Суджа – під контролем українців. Також українці нібито закріплюються на територіях прориву та підтягують нові резерви. На їхню думку, після взяття під контроль газовимірювальної станції "Суджа", єдиної, через яку здійснюється прокачування російського газу для транзиту до Європи, ЗСУ підуть у напрямку Курської АЕС. Нібито бої вже тривають біля села Кромські Бики, що по прямій 30 км до Курської АЕС.

Насправді операція може мати щонайменше дві мети, вважає військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

"Перша – створення санітарної зони. Вибраний напрямок прориву свідчить на користь саме цієї версії. Друга мета – відтягнути сили російських військ з інших напрямків. Уже з'явилася інформація, що російське командування розпочало перекидання підрозділів зі складу Брянського угруповання, загальна чисельність якого 10 тисяч, та Бєлгородського, загальна чисельність якого понад 50 тис. особового складу, але більша частина якого залучена у боях на півночі Харківської області. Тобто перекидання цих сил вплине на бої на Харківщині та послабить там тиск російських військ", – вважає Коваленко.

На його думку, у цього прориву можуть бути й інші цілі, про які поки що рано говорити, адже минуло замало часу, а події розвиваються вкрай стрімко.

Реакція Кремля

Лише коли стало зрозуміло, що "міфічні ДРГ" так просто не підуть із Курської області, 7 серпня Путін екстрено скликав Радбез.

"Почати доведеться з подій у Курській області. Як відомо, київський режим здійснив чергову масштабну провокацію, веде невибіркову стрілянину з різних видів зброї, зокрема ракетної", – сказав він.

До слова, на засіданні російське міноборони заявило, що змогло відкинути українські сили з Курської області. На момент цих заяв українські війська, за даними російських пропагандистів, були присутні в 13 населених пунктах Курської області. Лише під вечір 7 серпня МО РФ визнало, що бої на території регіону продовжуються, а зоною бойових дій стали райони, які "безпосередньо примикають до російсько-українського кордону".

Судячи із заяви Путіна, підвищувати градус ескалації він поки що не ризикує. Події названо "масштабною провокацією та стріляниною". Поки що принаймні Путін не вживав слово "вторгнення". Не виправдалися прогнози оголосити Україні офіційно війну. Замість цього заведено кримінальну справу за статтею "теракт". У Курській області введено режим надзвичайної ситуації та створено оперативний штаб із НС – тобто формально цивільна структура.

Партнери підтримали

Росіяни вже активно розганяють методички про те, що вони стали жертвою агресії. Мовляв, "вторгнення" регулярних військ ЗСУ в Курську область вплине на громадську думку щодо конфлікту між Росією та Україною в усьому світі, а російським дипломатам потрібно якісно відпрацювати цей кейс. У цьому контексті наші вороги будуть розхитувати і питання про доцільність військової допомоги Україні, адже нібито більшість політиків у США та Євросоюзі не хочуть прямого військового зіткнення з Росією.

Та поки що реакція наших союзників на останні новини з Курської області доволі показова – українці можуть робити усе для свого захисту. Ну, майже все.

"Україна заздалегідь не поінформувала США про свій план наступу на територію Курської області. США перебувають у контакті з Україною щодо воєнних дій у Курській області та вважають операцію Києва його суверенним рішенням", – йдеться у повідомленні Білого дому.

У Державному департаменті США нагадали, що з території Курської області росіяни атакують Україну. І таким чином Україна має легітимне право захищати себе від агресії.

Європейські партнери були більш однозначні у своїх висловлюваннях. Так, представник Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Пітер Стано заявив, що згідно з міжнародним правом, Україна "має законне право захищатися, зокрема завдаючи ударів по агресору на його території".

"ЄС продовжує повністю підтримувати законне право України на захист від російської агресії та її зусилля щодо відновлення суверенітету й територіальної цілісності", – додав речник Єврокомісії.

Тож можна сказати, що події у Курській області стали своєрідною перевіркою того, як змінилася позиція Заходу протягом останніх місяців. Адже на початку війни на Заході підкреслювали, що не хотіли б, щоб воєнні дії поширювалися на територію самої РФ. Захід не дозволяв використовувати свою зброю для знищення воєнних об'єктів на території агресора, навіть коли мова йшла про ті об'єкти, які використовувалися для підготовки подальшого нападу на Україну. Навіть коли йшлося про ті об'єкти, які розташовувалися на прикордонних територіях РФ. Нарешті ця позиція змінилася.

Спочатку Захід переварив знищення воєнних цілей Росії на її суверенній території, незважаючи на всю істерику російського політичного керівництва та погрози ядерної ескалації. Тепер спокійно ставляться до ситуації із можливими воєнними діями на території РФ із використанням військ.

Винний Лукашенко

Розпач росіян зараз такий, що вони воліють звинувачувати у своєму провалі у Курській області будь-кого, навіть білоруського диктатора Лукашенка, який відвів свої війська від українського кордону.

Росіяни кажуть, що "мирні ініціативи" Білорусі дозволили Україні перекинути свої війська на Курський напрямок. Військові експерти РФ вважають, що керівництво Росії нібито повірило гарантіям Лукашенка, що українське керівництво не робитиме жодних дій після його відведення військ.

Як відомо, 13 липня Олександр Лукашенко доручив відвести війська після "напруженості біля кордону з Україною" у місця постійної дислокації. Це доручення дано після ліквідації "напруженості й відведення військ з українського боку".

"Хочу, щоб люди знали, я абсолютно переконаний і довіряю нашій розвідці: ситуацію стабілізовано на білорусько-українському кордоні. Війська їхні відведено. Ми не збираємося воювати й не збираємося тут концентрувати свої збройні сили, крім сил спеціальних операцій", – заявив самопроголошений президент.

Погрожують ядерним ударом

Російський пропагандист Юрій Баранчик, як і багато інших його колег, вимагають від Кремля ядерних бомбардувань Сумської області:

"Напрошуються удари тактичною ядерною зброєю (ТЯЗ) по бригадах ЗСУ, що перебувають у Сумській області. І привід для цього вдалий – спроба захоплення ядерного об'єкта на території Росії та його можливий підрив. Тобто ядерний тероризм. Для вирішення цього бойового завдання у нас є боєприпаси для "Іскандера-М" по 50 кілотонн, якраз призначені для ударів по скупченнях сил противника. Знищення чотирьох елітних бригад противника протягом 2-3 діб буде гарною передумовою для психологічного зламу противника, проривів фронту й нашого швидкого просування до Сум, Харкова й виходу до Дніпра".

Посилення ескалації

Заступник голови ради безпеки РФ Дмитро Медведєв зажадав розпочати наступ на Київ та Одесу після початку операції України в Курській області.

"Росії необхідно розпочати наступ на Київ та інші великі міста України у відповідь на вторгнення українських сил у Курську область. З цього моменту "СВО" має набути відкрито екстериторіального характеру. Можна й потрібно йти на землі поки що існуючої України. До Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Миколаєва. До Києва й далі", – заявив Медведєв.

Він закликав відмовитися від "кимось визнаних кордонів Українського рейху" та говорити про це "відкрито, без сором'язливості й дипломатичних реверансів".

Це акти самозахисту

"Офіційна Москва має розуміти, що Україна – не боксерська груша, де вона тренує свої удари, а держава, яка намагається захистити себе від варварських нападів. І якщо українські війська зайшли до Курської області, то це був акт самозахисту, відповідно до міжнародного права, оскільки Росія напала на Україну, а не навпаки. І тому говорити про якесь вторгнення України просто смішно. Це акт самозахисту проти російської агресії з метою послабити натиск на наші війська на інших ділянках фронту", – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив український дипломат, посол України в Хорватії та Боснії і Герцеговині у 2010-2017 роках Олександр Левченко.

За словами дипломата, певною мірою ми показуємо міжнародній спільноті, що принцип взаємності працює. Тобто якщо ви вторгаєтесь, то тоді будьте готові, що й на вашу територію можуть зайти війська та проводити свої дії. Головне завдання в тому, щоб росіяни якомога швидше забралися з української території, тому Україна може робити усе необхідне для цього.

Щодо застосування ядерної зброї, то, на думку Левченка, це просто шантаж України та міжнародної спільноти, який навряд буде впроваджено у реальні дії.

"Ніхто не загрожує територіальній цілісності Росії. Українські війська в Курській області не з метою її анексії, а щоб російські війська якомога швидше прибралися з української території. Це велика різниця. Це сигнал, що Україна настійливо буде просувати план про вихід на кордони 1991 року, що відповідає статуту ООН і фактично всій системі міжнародних відносин, встановленій після Другої світової війни", – зазначив Олександр Левченко.

Тільки так можна змусити Путіна до переговорів

"У перші роки цієї війни на Заході була певна ілюзія, що коли Володимир Путін зрозуміє всю безпідставність своїх сподівань щодо окупації всієї території України, він погодиться на припинення бойових дій і мирні перемовини. Та стає абсолютно очевидним, що Путін буквально заточений на багаторічну війну. І тепер мова йде навіть не тільки про приєднання української території до Росії, а про перетворення всієї тієї території, яку не можуть окупувати російські війська, на справжню пустелю. Путін усе ще продовжує мріяти про перемогу над Україною", – заявив політичний аналітик, публіцист Віталій Портников.

На його думку, такий розвиток подій не подобається ані США, ані ЄС, які почали усвідомлювати всі наслідки цієї багаторічної війни в Україні для власної політичної та економічної стабільності. Тож призупинення чи припинення воєнних дій на довгий термін стає першочерговою метою для західних політик. Однак як до цього примусити Володимира Путіна, коли він усвідомлює, що багаторічна війна допомагає йому у протистоянні із Заходом та дестабілізації ворожого світу?

Відповідь очевидна, вважає Портников: тільки підвищення ставок дозволяє сподіватися на те, що ми побачимо в осяжному майбутньому припинення воєнних дій на території України. Для того, щоб це відбулося, звичайно ж, війна має поширитися на територію самої РФ.

"Це створить у росіян відчуття безперспективності й незахищеності, а у російських політичних еліт розуміння неефективності власного політичного та воєнного керівництва на чолі з Путіним. Це примусить Путіна замислитися над тим, що буде, якщо кілька років поспіль українські війська входитимуть на російську територію і демонструватимуть неефективність російської армії, держави та її керівництва. Це створює можливість для переконання російського політичного керівництва, що Росія не тільки не зможе окупувати всю територію України й приєднати її, але й те, що вона не зможе перетворити Україну на державу-фікцію без населення, інфраструктури та перспектив розвитку. А це вже до певної міри обумовлює імовірність переговорного процесу між Москвою і Києвом у найближчі роки", – зазначає Віталій Портников.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В Сербии присудили первые компенсации из-за резонансной аварии на железнодорожном вокзале
Европейская правда
2025-07-21T19:36:11Z
Норвегия подтвердила, что готова оплатить Украине систему Patriot
Европейская правда
2025-07-21T19:13:19Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
В Херсоне из-за российских обстрелов повреждены церковь и театр
Корреспондент
2025-07-21T18:24:08Z
В ОВА показали последствия обстрела Днепропетровщины
Корреспондент
2025-07-21T17:54:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Звезда "Шоу долгоносиков" Андриенко раскрыл сумму пенсии и какую надбавку получает: "Случилась проблема"
TSN
2025-07-21T15:33:32Z
Женщина с самыми большими в мире губами шокировала изменениями во внешности: как она выглядела "до" и "после"
TSN
2025-07-21T15:06:57Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Противораковые препараты остановили симптомы деменции - исследование
Корреспондент
2025-07-21T19:45:57Z
Какой напиток лучше пить утром: диетологи назвали два популярных напитка, которые вредят желудку, если их употреблять натощак
TSN
2025-07-21T15:33:45Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Пенсионер заразился бубонной чумой от своего кота: как это случилось
TSN
2025-07-21T15:18:44Z
Как правильно просыпаться, чтобы не терять возможности в жизни: секреты богачей
TSN
2025-07-21T15:06:32Z
Бессонница исчезнет навсегда: стало известно об уникальном напитке для идеального сна
Comments UA
2025-07-21T14:45:00Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Шампанское» из чернобровцев: не только интересно, но и очень вкусно
TSN
2025-07-21T15:33:14Z
Гороскоп на 21 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиак9
UAToday
2025-07-21T15:30:14Z
Быстрая стирка: что можно постирать за 15-20 минут, а что категорически запрещено класть в барабан
TSN
2025-07-21T15:06:28Z
"С ноткой любви": Клопотенко показал, как приготовить нетрадиционный квас
Апостроф
2025-07-21T15:06:11Z
Гороскоп на 22 июля: избегайте сомнительных сделок
Новости Украины
2025-07-21T15:03:45Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
РФ может потерять 19 млрд долларов доходов из-за потолка цен на нефть
Корреспондент
2025-07-21T19:03:41Z
Китай сократил закупки российской пшеницы в 16 раз
Корреспондент
2025-07-21T17:27:45Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Канада выделит 15 млн долларов на ремонт украинских танков Leopard 2
Корреспондент
2025-07-21T19:39:29Z
ВСУ поразили российский зенитный ракетный комплекс С-300
Корреспондент
2025-07-21T18:48:16Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Шовковский объявил, какие футболисты пропустят начало Лиги чемпионов
Корреспондент
2025-07-21T18:39:40Z
FAVBET заплатил 4,37 млрд грн налогов за первое полугодие 2025 года
Bin UA
2025-07-21T18:08:20Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Усик не остался равнодушным и поблагодарил зрителей за поддержку
Корреспондент
2025-07-21T17:21:40Z
Сиренко прокомментировал свое поражение в андекарде боя Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-07-21T16:42:39Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В России из-за БПЛА повреждена железная дорога, 75 поездов задерживаются
Корреспондент
2025-07-21T19:21:59Z
В Австрии вынесли приговор 15-летнему стороннику ИГИЛ
Европейская правда
2025-07-21T17:19:43Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Японские компании объединились для создания спасательного робота
Корреспондент
2025-07-21T18:42:40Z
Samsung представила бюджетный Galaxy F36
Корреспондент
2025-07-21T17:00:00Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Умный туалет: о качестве вашего кала можно будет узнать в смартфоне
TSN
2025-07-21T15:18:11Z
У США створюють нову картоплю з генетичною стійкістю до фітофторозу
AgroNews
2025-07-21T15:06:14Z
Китайская BYD подтвердила запуск конкурента Bentley и Ferrari в Европе
Корреспондент
2025-07-21T18:30:40Z
На таком катался Американский жиголо. В Украине заметили изысканный ретро-спорткар
Telegraf
2025-07-21T14:18:57Z
Важно знать всем водителям: за какие нарушения с номерными знаками могут оштрафовать
Comments UA
2025-07-21T14:06:49Z
Бешеный спрос: подержанные электрокроссоверы Xiaomi стали дороже новых
Фокус
2025-07-21T10:57:50Z
В Украину завозят больше легковых автомобилей: какие авто выбирают украинцы
Comments UA
2025-07-21T10:27:04Z
Назвали бестселлеры новых легковушек на рынке - рейтинг
Gazeta UA
2025-07-21T10:03:36Z
Настоящий эксклюзив: в Украину привезли очень редкий спорткар Porsche на 500 сил
Фокус
2025-07-21T10:00:48Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z