Видання The Wall Street Journal виявило у «ТікТоці» понад 60 тисяч відеороликів з політичними дипфейками, пов’язаними із передвиборчою кампанією обрання президента США, у період до зняття кандидатури Джозефа Байдена. Опрацювавши їх, видання ідентифікувало 91 обліковий запис із Китаю, Нігерії, Ірану та В’єтнаму, складним чином пов’язаний між собою, які поширювали цю дезінформацію.
Медіа повідомило, що створило десятки ботів, зареєстрованих у всіх частинах США, щоб зрозуміти, який контент соцмережа просуває виборцям. Боти переглядали стрічку «для вас», персоналізовану під кожного зареєстрованого користувача тіктоку, яка формується алгоритмом.
WSJ запрограмував частину ботів зупинятися на відео з поширеними політичними гештегами, а інші зупинялися лише на відео з основних новинних видань на будь-яку тему.
Загалом боти переглянули понад 60 тисяч відео. Багато з них містили загальнополітичні коментарі. У вибірці опинилося понад 6 тис. відео, в описі яких згадувався Дональд Трамп, і це більш ніж удвічі більше відео, в яких згадувався Джо Байден.
Виявили закономірність: відео з очевидною неправдою про Трампа повторювали голоси, згенеровані ШІ, застосовуючи однакові вирази та формулювання. Їх нарахували 91.
Відео з цих акаунтів надходили майже всім ботам WSJ, іноді протягом кількох годин після їх появиї. На місяць надходило понад 3 тис. нових відео, а максимальна кількість за день сягнула 152. Вірусні дипфейки набрали більше 2,5 мільйонів лайків та понад 300 тисяч коментарів.
WSJ повідомив адміністрацію «ТікТоку» про виявлені мережі акаунтів, що апоширюють політичну дезінформацію.
На момент публікації, з тіктоку видалили майже половину з виявлених акаунтів.
У компанії медіа повідомили, що фальшиві облікові записи належали до кількох різних операцій впливу. Налаштування та відеоролики частини облікових записів, пов’язані із Китаєм і В’єтнамом. З останнім повязано багато виявлених акаунтів, що розміщували політичні дипфейки з метою фінансової вигоди. Інші виявлені акаунти повязані з Нігерією та Іраном.
WSJ дослідив, що при цьому вони мають схожий контент і поведінку, що може свідчити про координацію або наслідування.
«Немає прямих доказів того, що будь-які облікові записи були результатом операцій, які підтримувалися державою, але багато країн, включаючи Китай, передали деякі свої кампанії впливу приватним компаніям, що може приховувати як зв’язки з урядом, так і їхні мотиви. Хаос іноді — це сенс», — зазначено у публікації.
Незалежно від намірів власників акаунтів і тих, хто за ними стоїть, несподіваний і обурливий контент грає на руку державним діячам, які використовують риторику відносно виборів в США у своїх політинчих цілях, вважають експерти, опитані медіа.
- Читайте також: Збір даних тіктоку становить загрозу національній безпеці — Мін’юст США
«TiкToк» заявив, що за перші шість місяців 2024 року видалив 24 операції впливу зі своєї платформи. За перші три місяці було видалено понад 170 мільйонів неавтентичних та підроблених акаунтів.
Фото: Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.