MY.UAНовини
Стань «опричником» чи штурмуй Попасну разом із «вагнерами»: як Росія транслює пропаганду в комп’ютерних іграх
Стань «опричником» чи штурмуй Попасну разом із «вагнерами»: як Росія транслює пропаганду в комп’ютерних іграх

Стань «опричником» чи штурмуй Попасну разом із «вагнерами»: як Росія транслює пропаганду в комп’ютерних іграх

Російська пропаганда використовує комп’ютерні ігри для просування своїх наративів, зокрема виправдання агресії проти України та культивування імперського світогляду серед молодої аудиторії. Проте «вітчизняними» відеоіграми поки не задоволені навіть на російському ринку.

Пропаганда з’являється у різної ступені популярності комп’ютерних іграх, як спроба Росії завоювати та переконати нову аудиторію. Приклади транслювання Росією пропаганди можна знайти, починаючи від перших збройних інтервенцій путінського режиму. Наприклад, розробники з Red Ice Software у грі «Протистояння: Примус до миру» ще у 2008 фантазували на тему продовження подій російського вторгнення до Грузії. У грі нібито у 2009 році Грузія розпочинає власну операцію в Абхазії та Осетії. Водночас Україна начебто блокувала російський чорноморський флот, а до військових дій також приєднується «НАТО у вигляді польських збройних сил». На обкладинці диска з грою було зображено карикатуру на експрезидента Грузії Михаїла Саакашвілі.

«Детектор медіа» вже розповідав, як російські розробники відеоігор паразитують на темі Радянського Союзу та звеличення імперського минулого на прикладі ретро-футуристичної гри «Atomic heart». Розповідаємо, як російська ігрова індустрія продовжує розробляти продукти, які транслюють пропагандистські наративи на внутрішню російську аудиторію і на російськомовних гравців із пострадянських країн.

Манія «імпортозаміщення»

Російська влада впливає не лише на наповнення, але і на фізичний контроль над інтернетом, просуваючи концепцію так званого «суверенного інтернету». Поступово запроваджуючи зміни до законодавства з метою ізолювати «рунет», мотивуючи це захистом від «іноземних кібератак». Прикладом є нещодавнє «сповільнення» роботи відеохостингу YouTube на території Росії, яке відчули на собі також жителі тимчасово окупованих територій України.

Восени 2023 року Володимир Путін під час засідання Ради з розвитку фізичної культури та спорту погодився з ідеєю перенести на територію Росії сервери онлайн-ігор, у які грають жителі Росії, та зобов’язати їх перебувати у доменній зоні «.ru». На цьому ж засіданні було запропоновано створити у Росії державний орган регуляції мережевих ігор і блокувати онлайн-ігри які пропагують «антидержавні цінності», навіть у домені «.com». Деякі ігрові компанії відреагували на цю ініціативу. Наприклад, у компанії Astrum Entertainment (російський видавець багатокористувацької китайської гри Perfect World і вже згаданого Atomic Heart) повідомили, що локальні сервери для російських гравців і так перебували у Росії. А інші, такі які VK Play і Syberia Nova, розробники гри «Смута», відмовилися коментувати таку ініціативу російської влади.

Завдяки цим методам російська влада збирається залучити до $5 мільярдів доларів, які, за оцінкою федеральних чиновників, виводять російські гравці транзакціями за кордон. Російські чиновники з оточення Путіна, зокрема спортивний функціонер Умар Кремлев, вбачають у регулюванні ринку «онлайн-ігор і казино» додаткові можливості з розподілу впливу на ті сектори економіки, які досі менше страждали від санкцій, а також додаткові джерела збагачення.

До цього Володимир Путін доручив російському уряду просувати на іноземні ринки, зокрема в країни БРІКС, «вітчизняні відеоігри та російське програмне забезпечення». Окрім Росії до цього міждержавного об’єднання, після розширення, входять кілька держав «Глобального Півдня», Африки та Азії, зокрема Бразилія, Індія, Китай, Південна Африка, Саудівська Аравія, Іран, Об’єднані Арабські Емірати, Ефіопія та Єгипет.

Російська влада продовжує послуговуватися концепцією так званого «імпортозаміщення» й у сфері розробки ігрових консолей. У квітні 2024 розробники російської операційної системи для мобільних пристроїв «Аврора» заявили, що їх операційна система буде використовуватися як програмна платформа для майбутньої «російської ігрової приставки», яка розробляється за дорученням президента Володимира Путіна. Поки що для цієї операційної системи було адаптовано кілька десятків «ретроігор», а основною проблемою залишаються санкції, накладені на Росію, які перешкоджають продажу ліцензій, і відмова від співпраці міжнародних гравців ігрової індустрії з російськими компаніями. Водночас навіть російські приватні компанії оцінюють строки розробки ігрової системи, аналогічної світовим лідерам на ринку консолей, таким як PlayStation або Xbox, у щонайменше 10 років. Та вважають, що наразі компетенцій для виробництва власних приставок такого рівня ні у кого з російських розробників немає.

Прикладом впливу санкцій на ігрову індустрію Росії також є закриття відділення SberGames російського державного «Сбербанку». У 2021 році «Сбербанк» планував інвестувати близько $100 мільйонів у проєкт «Сберінтертейнмент» і придбав домен games.ru, роблячи ставку на мобільні ігри на західному ринку. Проте після початку вторгнення в Україну та запровадження санкцій, компанія звільнила близько 200 співробітників через неможливість продавати свої розробки у маркетплейсах Google Play та App Store.

«Смута» як дзеркало російської держпропаганди

У вересні 2014 року в Росії був створений «Інститут розвитку інтернету» (ІРІ) — державна організація, яка мала «допомагати» Кремлю просувати пропагандистські наративи. З 2020 року ІРІ став оператором конкурсу зі створення цифрового контенту, який би відповідав цим завданням. Заступник голови адміністрації Путіна Сергій Кирієнко оголосив про спрямування на 2020 рік 3 мільярдів рублів для фінансування конкурсних проєктів. З того часу ІРІ «підтримує» провладних блогерів, зйомки серіалів для молоді («Слово пацана», наприклад) та, серед іншого, створення комп’ютерних ігор. Після початку повномасштабного вторгнення, у 2022 та 2023 роках, ІРІ спрямував 2,5 мільярда рублів лише на створення відеоігор. З них на 2024 рік було заплановано вихід трьох ігор під назвами «Смута», «Передній край» і «Спарта-2035».

З цих проєктів станом на серпень повноцінний реліз відбувся лише у «Смути». Це також найдорожчий (майже 500 мільйонів рублів державного фінансування) і найбільш амбіційний проєкт із трьох — рольова гра в історичному сетингу початку XVI століття, періоду так званих «Смутних часів» у Московському царстві. Гравцям пропонується побути в ролі головного героя гри Юрія Милославського — боярина, який «виправляє помилки минулого, а в результаті сприяє припиненню Смути й об’єднанню Московської Русі». Серед ігор, із якими розробники «Смути» порівнювали свій проєкт — «Witcher 3», «Ghost of Tsushima» та серія «Assassin`s Creed». Під випуск гри була організована рекламна кампанія з залученням не тільки ігрових блогерів, але й державного російського телебачення. У місті Нижній Новгород у день презентації гри було влаштовано цілий реконструкторський фестиваль. Окрім цього, «Смуту» мав супроводжувати теж фінансований ІРІ телевізійний серіал в тому ж сетингу.

Промокампанія гри «Смута» на російському телебаченні. Джерело: скриншот відео «Першого каналу»

Сюжет «Смути» загалом базується на романі 1829 року Михайла Загоскіна «Юрій Милославський, або Росіяни в 1612 році». Головний герой спочатку є прихильником запрошення на московський престол польського королевича Владислава, але згодом змінює свої погляди та приймає рішення доєднатися до антипольського ополчення. У грі внутрішня боротьба героя подається через містичну дуель із власним alter ego, «темним Юрієм» із майбутнього, яким став би головний герой, якби обрав бік поляків.

Діалог Юрія з «темним Юрієм» є ідеологічним піком гри. Альтер его називає Юрія царським холопом і вихваляється шляхетськими вольностями, яких московські бояри не мають. Юрій намагається відповісти, що нібито «позолочений хомут» вільніше дихати не дає, але «темний Юрій» наводить конкретний приклад виборів короля Польщі самими ж шляхтичами. На це головному герою вже відповісти, вочевидь, нічого, і він одразу переводить тему на те, що альтер его «зрадило рідну православну віру». «Темний Юрій» злодійським голосом відповідає, що обрав «істинну віру», а «католику по всій Європі двері храмів відкриті», після чого починається бій, у якому головний герой, звичайно ж, перемагає «зрадника». Після дуелі Юрій каже, що «не умом, але серцем чує», що треба бути разом з антипольськими силами.

В цьому маленькому епізоді (з загальних 30 годин геймплею та діалогів) гри розкривається її головний ідеологічно-пропагандистський наратив — поляки-окупанти погані тому, що вони чужинці, а свої ополченці хороші, тому що вони свої. Звісно, в інших епізодах персонажі-поляки подаються як злодії, які грабують і принижують місцеве населення, але більшу частину гри головний герой воює не з поляками, а з місцевими «зрадниками» та розбійниками, які теж так само грабують і принижують жителів Московії.

Проте цим пропагандистський елемент «Смути» не вичерпується. Вже на самому початку гри головний герой висуває важливу для сучасної Росії тезу: «Державі потрібен сильний цар, щоб ніхто воду каламутити не посмів». Усі негоди Смутних часів пояснюються саме тим, що на престолі немає «сильного царя». Тому на початку Юрій і підтримує Владислава, що навіть чужий католицький цар кращий, ніж відсутність «сильної руки». Промовляє це головний герой у діалозі з запорізьким «казаком Кіршею». Цей герой був у романі, залишився й у грі як позитивний персонаж і один із головних соратників Юрія. У грі Кірша, крім того, що виглядає саме як запорізький козак, ще й має специфічний акцент, яким російський актор озвучки намагався, мабуть, передати українську вимову, але вдалося тільки оглушене російське «г». Можна помітити, що підкреслення «українсько-російського братерства» у боротьбі проти Заходу у вигляді поляків було у XIX столітті та зараз залишається в російських наративах.

 Зображення головних персонажів гри «Смута». У центрі — Юрій Милославський. Зліва — «запорізький козак Кірша». Джерело: рекламний постер «Смути»

Є в «Смуті» і дрібніші моменти, які відсилають до сучасних наративів російської пропаганди. Наприклад, у діалозі з німецьким найманцем Юрій каже, що «у вас там дівки зовсім не дівки — а чоловіки перевдягнені», і що «коли не дивиться на вас ніхто, ви задом один до одного обертаєтесь і нахиляєтесь». Потім того ж німця головний герой обзиває «ліверною ковбасою». В іншому епізоді гри стрілецький воєвода дає Юрію завдання — знайти «смутьяна», який підбиває стрільців на бунт, налаштовує проти командирів, «відшукує крамолу на воєвод і бояр… бреше так гладко, що сам сумніватися починаєш». Звати бунтівника «Альошкою» (ймовірний натяк на померлого російського опозиціонера Олексія Навального), а при зустрічі він заявляє головному герою, що «воєводи та діти боярські — перші злодії на світі, гірші за поляків, а тут ми — влада». Також поданий явно негативним персонажем бунтівник озвучує «крамольні» думки про те, що не треба «класти живот за боярські тереми».

Смутні часи й конкретно 1612 рік займають важливе місце в сучасній російській міфології. Офіційне свято, «День народної єдності», було призначено з 2005 року на 4 листопада саме на честь звільнення Москви від поляків у тому році. Хоча, за оцінками російських же істориків, зокрема медієвіста Владислава Назарова, у цей день насправді нічого помітного не відбулося. На цей же день було призначено і «День військової слави Росії». Журнал The Economist (і не тільки) навіть висловлював думку про те, що «День народної єдності» було запроваджено для заміщення старого радянського свята Жовтневої «революції», яке відмічали 7 листопада. Причому відбулося заміщення якраз після Помаранчевої революції в Україні, коли саме слово «революція» стало некомфортним для нового «царя» на московському престолі. «Смута» є одним із засобів для популяризації важливого для сучасного Кремля історичного моменту, висвітленого зі зручного для влади погляду.

Проблема лише в тому, що як і багато інших продуктів державної російської пропаганди, засіб виявився зламаним, причому буквально. Після виходу гри російські користувачі та критики розкритикували її. У багатьох із них «Смута» взагалі не запускалася. А ті, хто зміг увійти в гру, скаржився на надзвичайну кількість «багів» і погану оптимізацію. Російські розробники використали ігровий рушій Unreal Engine 5, розроблений американською компанією Epic Games, проте не впоралися з його пристосуванням до власної гри. Крім того, критиці піддали нудний і повторюваний ігровий процес, погано написані діалоги та нелогічний сюжет, «криву» озвучку й інші аспекти гри. Розгромні гумористичні відеоогляди на «Смуту» на певний час стали окремим жанром російськомовного Youtube. Проте, наприклад, пропагандист Олександр Малькевич звинуватив у хвилі «хейту» проти гри «релокантів та іноагентів… тих, хто виступає проти всього російського». А депутат Держдуми Віталій Мілонов навпаки, визнав провал гри та запідозрив, що «розробники були завербовані польськими спецслужбами», які нібито вчинили свідомий саботаж.

Прихований «Вагнер» і сучасна війна у російських іграх

Інститут розвитку інтернету надав фінансування ще двом іграм — «Передній край» і «Спарта-2035». Хоча обидві гри значно скромніші за запитами та претензіями, ніж «Смута», про них теж варто згадати. «Передній край» ще не вийшов офіційно, проте з сайту гри вже можна завантажити безплатну версію. Цю стратегію на сайті ІРІ описують так: «Гра реалізується в концепції “нових медіа”, коли гравець може сам стати частиною бойових дій, про які він ще недавно тільки чув у новинах».

Необхідність державної підтримки проєкту обґрунтовують тим, що він «спрямований на формування уявлень про міць і силу російської армії у молодіжної аудиторії». Грати у нинішній версії «Переднього краю» можна або за Росію, або за США, в перспективі до клубу «великих держав» планують додати Китай. Інших достойних ворогів для сучасної російської армії творці, мабуть, не бачать. Бої в грі розгортаються на до болю знайомих ландшафтах — поля з лісопосадками, зруйновані села, пострадянські міста з характерними панельними будинками, які нагадують реальні зруйновані російською армією міста сходу України. За відгуками гравців, у нинішній версії гри російська армія має перевагу над американською, тому більшість гравців обирають саме Росію, а ті, хто хоче «челенджу» — американців. Можливо, саме в такому форматі творці намагаються сформувати уявлення «про міць і силу російської армії».

У розробників «Переднього краю», студії «Cats Who Play», це не перша стратегічна гра, присвячена сучасним бойовим діям. Перед цим вони випустили гру, яка в англомовній версії називається «Syrian Warfare», а в російській — «Сирія. Російська буря». Гра пропонує погляд на війну в Сирії з російської перспективи, причому автори не намагаються приховати своїх намірів. У описі гри на платформі Steam (так, ця гра там офіційно продається, так само як існує вже створена сторінка під майбутній реліз «Переднього краю») автори пишуть: «Сучасні ігри не просто розваги, це... ще один спосіб донести інформацію, часто навіть більш дохідливо, ніж найдокладніші аналітичні статті та новинні блоки. Ми хочемо використати цей канал, щоб показати, що і як відбувалося на Близькому сході». На сайті-агрегаторі ревю Metacritic один із користувачів висловив схожий погляд на гру: «Якщо є гра для пропаганди, то це вона». На своєму ж сайті розробники пишуть, що «Сирія. Російська буря» піддалася критиці з боку західних медіа та сирійських правозахисників із Лондона. Але розробники називають критиків з-поміж західних журналістів не інакше як «пропагандистами терористів». Також в одному з інтерв’ю з творцями згадується, що активно гру купувала китайська аудиторія.

За доступною на цей час інформацією, пропагандистським продуктом є і третя зі спонсорованих ІРІ ігор — «Спарта-2035». Вона описується як «тактична RPG» (РПГ жанр відеоігор, у якій гравці беруть на себе ролі персонажів у вигаданому середовищі — «ДМ»), у «сетингу» уявної африканської країни, де після перевороту до влади прийшли «радикальні фанатики», а з ними борються «співробітники приватної військової компанії, які воюють в Африці в інтересах Росії». За словами розробників, прямих відсилань до злочинної організації «Вагнера» у грі не буде, проте «кілька сценаристів, які працюють над грою, брали участь у військових діях у Сирії». В бесіді про гру, яку провів пропагандистський канал «Царьград» із «викладачем кафедри кіберспорту» Олександром Горбаченком, останній сказав, що «завданням російського геймдеву є представити російських солдатів удачі в максимально вигідному світлі: як частину російської військової машини, що виступає на боці добра».

Не можна не згадати також іншу заплановану російську гру — шутер «Best in Hell» («Найкращі у пеклі»), заснований на однойменному фільмі, знятому за продюсерства померлого ватажка групи «Вагнер» Євгена Пригожина. За словами розробників, у центрі подій гри будуть бої за Попасну Луганської області, яку російські війська повністю зруйнували навесні 2022 року. В трейлері гри можна почути пісню, яка звеличує «подвиги» угруповання «Вагнер» і в одному з куплетів якої йдеться про «свиноріз» (назва специфічного мисливського ножа та рядок із пісні, яка принижує українських солдатів — «ДМ»). Головними персонажами шутера заявлені саме найманці «відомої ПВК», а також і дехто, дуже схожий на самого вбитого засновника «Вагнера» Пригожина.

Цей проєкт державного фінансування від ІРІ не отримав. Можна припустити, що через занадто явні відсилання до «зрадників», які підняли бунт проти Кремля. До речі, наскільки відомо, у «Спарті-2035» відсилань конкретно до Пригожина не заплановано, та й фінансування їй надали ще у 2022 році, коли найманців «Вагнера» ще подавали в Росії як героїв.

 

Зображення православної ікони, на яке перетворилася сімейна фотографія, яка має підкреслювати цінності, за які бореться гравець. Джерело: трейлер гри «Best in Hell»

Як пишуть журналісти видання The New York Times С. Л. Майерс та К. Браунінг, не тільки ігри, але і пов’язані з ігровою культурою та спільнотою майданчики для комунікації та обміну повідомленнями, такі як Discord і Steam, можуть стати мішенню для розповсюдження російського агітпропу. Поширюючи серед молодої аудиторії пропагандистські наративи, Росія не лише виправдовує війну в Україні або вторгнення до Грузії у 2008 році, але і гуртує прихильників імперського завойовницького та шовіністичного світогляду.

Росія використовує комп’ютерні ігри та кіберспорт для поширення пропаганди серед молоді на тимчасово окупованих територіях (ТОТ). Зокрема, Федерація кіберспорту Росії (ФКС) проводить турніри та змагання з різних кіберспортивних дисциплін і є ініціаторкою запровадження уроків із конструювання та пілотування дронів у школах на окупованих територіях. Це можна розглядати не лише як спробу завоювати прихильність серед молоді, але і як пряму підготовку майбутніх солдатів російської армії для участі у війні проти України. Серед власної ж молоді, за допомогою таких ігор як «Смута» або «Передній край», агітпроп формує радикальні настрої несприйняття всіх «чужинців» та «інородців».

Ілюстрація на головній: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россия запустила по Украине ракеты и подняла бомбардировщики
Корреспондент
2025-04-05T23:57:24Z
Мониторинговые каналы сообщили о вылетах вражеских Ту-95мс: когда ждать ракеты
TSN
2025-04-06T00:30:04Z
Россия комбинированно атаковала Украину "Калибрами" и "Шахедами": что известно
Фокус
2025-04-06T00:12:57Z
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Вербная неделя: традиции и запреты
ZN UA
2025-04-06T01:33:12Z
Потеря удостоверения УБД: можно ли восстановить документ
ZN UA
2025-04-06T01:04:08Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Маск: Европе грозит волна терактов
Корреспондент
2025-04-05T20:39:38Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Гороскоп на воскресенье 6 апреля 2025 года
UAToday
2025-04-05T15:30:24Z
В Киевской области зафиксированы вражеские дроны: работает ПВО
TSN
2025-04-06T01:39:52Z
РФ замедлила продвижение на фронте - разведка
Корреспондент
2025-04-06T01:31:37Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Трогать нельзя! В Запорожье заметили редкого жука, но он очень ядовитый
Telegraf
2025-04-04T15:13:16Z
Две европейские страны призывают избегать импульсивных решений в ответ на пошлины Трампа
ZN UA
2025-04-05T23:51:32Z
Трамп хотел "соскочить" с переговоров, но оказался в ловушке: эксперт
TSN
2025-04-05T22:30:33Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Россия распространила дипфейк об "окружении" ВСУ на Курщине
Корреспондент
2025-04-05T23:21:57Z
Канадцев предупредили, что пограничники США могут проверять их телефоны
Корреспондент
2025-04-05T22:27:38Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Из оккупации, России и Беларуси удалось вернуть 45 украинцев
Лига
2025-04-05T20:31:50Z
Что вновь пошло не так: в чем США обвинили Зеленского
Comments UA
2025-04-05T13:03:58Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Актер Ярошенко прокомментировал, почему не вернулся в Украину после выезда за границу с разрешения Минкульта
Комсомольская правда
2025-04-04T16:36:52Z
Невеста Стейтема показала идеальную фигуру в облегающем топе и лосинах
Gazeta UA
2025-04-06T01:12:01Z
Телеведущий оконфузился с поздравлением певицы Ирины Билык с юбилеем/Константин Грубич сообщил, что почему-то именинница не взяла трубку
Апостроф
2025-04-05T21:37:15Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Барселона зіграла внічию проти Бетіса та лише частково скористалась хибою Реала Мадрид
Football.ua
2025-04-05T21:01:31Z
Шевадзуцкий проиграл олимпийскому чемпиону, нарушив рекорд его побед
Корреспондент
2025-04-05T20:51:42Z
"Динамо" обыграло "Рух" в Кубке Украины благодаря соло голу Пихаленка
Telegraf
2025-04-02T16:57:27Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
Jaguar Land Rover приостанавливает экспорт в США из-за пошлин Трампа
Корреспондент
2025-04-06T00:27:50Z
Продажа недвижимости: какие документы должен иметь продавец
ZN UA
2025-04-05T22:22:30Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T10:30:26Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Гороскоп на сегодня 6 апреля готовит много сюрпризов: внимание, ссоры и деньги
Знай
2025-04-06T01:33:23Z
Зодиакальная совместимость: какие знаки зодиака лучше всего подходят для успешных отношений
Comments UA
2025-04-05T22:00:38Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Гороскоп на 6 апреля: вы почувствуете потребность в расслаблении
Новости Украины
2025-04-05T20:15:40Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
В Днепре во время теракта погиб товарищ Филатова
Comments UA
2025-04-04T11:15:56Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Увеличилось количество российских Ту-95мс, совершивших вылет
TSN
2025-04-06T01:39:07Z
Дроны атаковали Николаев: есть пострадавшие
TSN
2025-04-06T00:30:04Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
Появились фото последствий удара РФ по Николаеву
Корреспондент
2025-04-06T00:27:14Z
В Киевской области раздались взрывы, в Украине объявлена ​​масштабная тревога
Корреспондент
2025-04-05T23:22:40Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
"Вовсю трудимся": Insomniac Games напомнила о разработке PS5-эксклюзива Marvel's Wolverine
GameMag
2025-04-05T23:07:16Z
В следующей Battlefield может появиться платная подписка
GameMag
2025-04-05T23:07:00Z
Что нужно знать покупателям переизданий игр с первой Switch на Switch 2 — появилось важное уточнение от Nintendo
GameMag
2025-04-05T20:42:03Z
"Планируете купить новую консоль Nintendo?": Sony отреагировала на анонс Switch 2 опросом для владельцев PlayStation 5
GameMag
2025-04-05T19:52:45Z
"Большей помойки не найти": в СНБО Украины распекли соцсеть Маска
Апостроф
2025-04-05T19:06:07Z
Буданов назвал наиболее безопасный мессенджер
Апостроф
2025-04-05T16:06:34Z
Худеть во время сна: какой продукт сжигает калории ночью
Gazeta UA
2025-04-05T21:39:40Z
Почему после обеда хочется сладкого: о чем сигнализирует организм
Comments UA
2025-04-05T21:27:14Z
Это точно поможет от длительных запоев: действенные заговоры от пьянства и алкоголизма
Знай
2025-04-05T19:51:10Z
Нужно ли мыть мандарины? Разбираемся в вопросе раз и навсегда, ответ может удивить
Знай
2025-04-05T13:51:07Z
Можно ли похудеть без тренировок - объяснение звездного тренера
Gazeta UA
2025-04-05T12:30:23Z
Почему надо пить воду при высокой температуре
UAToday
2025-04-05T12:03:42Z
Что будет, если есть по 100 грамм кабачковой икры регулярно: польза продукта и кому запрещено употреблять
Знай
2025-04-05T10:51:39Z
В Украине начал существенно снижаться уровень заболеваемости гриппом и простудой
Известия Киев
2025-04-05T09:31:38Z
Как похудеть без ежедневного подсчета калорий: исследователи нашли эффективный метод
UAToday
2025-04-05T09:00:05Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Британская компания остановила поставки авто в США
ZN UA
2025-04-06T01:13:06Z
У знаменитого Шумахера родилась внучка
Корреспондент
2025-04-05T20:21:52Z
У Михаэля Шумахера случилось долгожданное радостное событие
GlavRed
2025-04-05T19:33:36Z
Водителей ждут радикальные изменения: строгие проверки только начало, всех "прогонят" через "Оберег"
Знай
2025-04-05T19:30:34Z
Культовый грузовик Chevrolet 1935 года удалось запустить "пинком": ржавчина на скорость не влияет
Знай
2025-04-05T14:51:04Z
Nissan прекращает прием заказов на мексиканские Infiniti в США из-за пошлин
Корреспондент
2025-04-04T17:24:15Z
У монстра теперь два "сердца": легендарную Honda превратили в мощный спорткар
Знай
2025-04-04T12:51:49Z
Продажи автомобилей Tesla в мире резко упали из-за одиозной политики Илона Маска
Известия Киев
2025-04-04T10:30:07Z