MY.UAНовини
Зброя проти "Шахедів", розвідників і гелікоптерів: як в Україні створюють супердрони
Зброя проти "Шахедів", розвідників і гелікоптерів: як в Україні створюють супердрони

Зброя проти "Шахедів", розвідників і гелікоптерів: як в Україні створюють супердрони

Дешеві українські FPV-безпілотники вже полюють на "Орлан-10", Zala, SuperCam і збили два гвинтокрили у Курській області. Виробники розповіли, яким чином вони стануть ще небезпечнішими для Росії.

Сили оборони України вже досить масово збивають російські розвідувальні безпілотники і навіть гелікоптери за допомогою ударних FPV-дронів. Фокус довідався, які розробки цьому сприяють і що потрібно покращити, аби масово винищувати техніку Росії у небі. Для цього звернулися до виробників FPV-дронів, що є учасниками платформи Brave Inventors.

Перехоплення розвідувальних дронів

Благодійний фонд "Повернись живим" запустив акцію під назвою "Дронопад", яка має на меті збити 1 000 російських розвідувальних БпЛА за допомогою модернізованих FPV-дронів. У фонді зазначили, що десятки "розвідників" ЗС РФ літають над лінією фронту і в тиловій частині України, збираючи та передаючи окупантам інформацію про розташування і переміщення Сили оборони або обʼєктів критичної інфраструктури, саме тому їх потрібно збивати. Першочергово нові дрони-перехоплювачі разом з іншою технікою мають отримати бійці 38-ї бригади морської піхоти ЗСУ, які вже успішно полювали на розвідувальні апарати противника.

Російські військові використовують в Україні дрони "Орлан-10"
Фото: Министерство обороны РФ

Відомий блогер та волонтер Сергій Стерненко розпочав і вже закрив збір під назвою "Небесний русоріз", зібравши близько 70 мільйонів гривень на дрони, здатні збивати БПЛА-розвідники. Він зазначив, що останнім часом українські військові за допомогою FPV-коптерів збили вже десятки російських "Орланів", Zala та SuperCam, які наводять ракети та баражувальні боєприпаси типу "Ланцет". Росіяни тим часом жаліються, що ударні дрони чатують на їхні розвідувальні апарати, а потім таранять або підриваються поруч, завдаючи значних пошкоджень.

Фокус поспілкувався з Іваном Шишкіним, інженером компанії "Пташка Дронс", яка виготовляє FPV-дрони "Пташка-10", вони витримують до 3,5 кг корисного вантажу, а з вантажем у 650 грамів можуть пролетіти до 30 км. Крім того, компанія теж працює над системою для знищення розвідувальних дронів.

За словами Івана Шишкіна, кожен БПЛА має свої певні технічні характеристики, якi потрібно враховувати, щоб його збити: швидкість, маневровість, стійкість до засобів РЕБ, наявність системи наведення перехоплювача, можливість відхилення від маршруту. Окрім того, дрони можуть змінювати швидкість та напрямок залежно від рельєфу, над котрим летять, або від того, яке завдання отримали. Вони можуть долетіти до певного місця і неочікувано змінити свій напрямок та швидкість руху — розвернутися, полетіти зовсім іншим маршрутом. Це робиться для того, щоб заплутати систему ППО у багатьох різних місцях.

"Тому все це має бути враховано. Якщо це розвідувальні БПЛА, то зазвичай вони літають довго, високо, але не дуже швидко. Наприклад, "Орлан-10" — це швидкий, але доволі неповороткий БПЛА. Їх перехопити можна, зробивши дрони, які будуть літати високо, матимуть певні системи наведення. А для того, щоб мати системи наведення, треба мати технічні характеристики тих дронів, за якими ми будемо полювати", — пояснив експерт.

Російський дрон Zala, збитий в Україні
Фото: Telegram

Фокус також звернувся до Анни Чуднівець, директорки ТОВ "СокілСкай", яке виробляє FPV-камікадзе "Відьма-200" — апарат вже пройшов випробування Міністерства оборони та використовується Силами оборони у боях. Вона додала, що крім технічних характеристик потрібні ще й високі навички пілота, він повинен вміти дуже добре керувати FPV-дроном і мати великий досвід орієнтування у просторі. Наприклад, "Ланцет" може летіти на висоті 1000 метрів, а FPV-дрон, залежно від характеристик компонентів –це робоча висота 50-100 метрів, максимальна може бути 500-1000, інколи більша.

"У момент, коли FPV-перехоплювач підіймається за іншим ворожим дроном для збиття, йому треба піднятися вище, ніж цей ворожий дрон, щоб тримати його у полі зору і потім атакувати. У цей момент може "відпасти" відео, наприклад, через туман, дощ, або сильний вітер на висоті, і пілот має втримати свій дрон до появи картинки, не загубитись, — пояснила Анна Чуднівець. — Звісно, уразити дрон у повітрі можливо, як показали наші ГУРівці, можна навіть гвинтокрили збивати, тому що FPV-дрон має дуже хорошу швидкість і дуже швидко розганяється. Тобто можна за секунди до 100 км/год його розігнати, що дає перевагу над всіма розвідувальними безпілотниками ворога".

Іван Шишкін назвав кілька варіантів знищення таких цілей. По-перше, можна придушити радіозв'язок, для цього потрібно мати на борту якийсь пристрій, котрий буде глушити зв'язок того БПЛА, на який ведеться полювання, а також батарея, багато антен, генератори перешкод. Страждати будуть всі дрони у певному радіусі, навіть дружні, якщо працюють на таких самих частотах.

Також можна використати спрямований або не спрямований заряд, що уражатиме дрон супротивника уламками, шрапнеллю або ще чимось. У цьому випадку, скоріш за все, від вибуху буде страждати й перехоплювач.

Ще один варіант — накривати БПЛА противника сіткою, щоб обплутати гвинти і змусити впасти. Для цього пілот повинен дуже вправно і впевнено керувати "мисливцем" і бути дуже влучним.

"Зробити дрон-винищувач — це пів справи, треба ще придумати, як не втратити його, знищивши супротивника. Розмінювати один за один — це не дуже цікаво, цікавіше, коли одним дроном можеш збити 10-15 дронів супротивника", — зазначив Іван Шишкін.

Російські військові намагаються захищати свої розвідувальні дрони

FPV-дрони проти "Шахедів" та "Гербер"

Представниця "СокілСкай" переконана, що FPV-дронами можна збивати також іранські ударні безпілотники "Шахед" та їх російські копії "Гербера", які нещодавно почали застосовувати. Потрібен коптер з більшою маневровістю, здатністю легко підійматися на висоту вище за 500 метрів без втрати даних телеметрії. Для цього потрібно поставити потужніші передавачі, здатні тримати нормальний зв'язок з пілотом.

"Я думаю, що збивати "Шахеди" можна без питань, єдине, що мають бути дрони з дуже хорошими характеристиками", — додала директорка "СокілСкай".

Ударний безпілотник "Шахед" впав в Україні
Фото: Національна поліція

Дрони проти гвинтокрилів

6 серпня, як повідомили Фокусу джерела у спецслужбах, FPV-дрон уразив гелікоптер Мі-28 ЗС РФ у Курській області під час операції Служби безпеки України. 9 серпня з'явилося відео, як подібний безпілотник атакував Мі-8, теж на російській території.

Іван Шишкін каже, що гвинтокрили можна уражати системно, вони, як ціль, нічим не відрізняється від танка, окрім того, що не мають броні. Це така ж велика, дуже гаряча (бо гарячий двигун) і повільна машина. Достатньо влучити у будь-яке місце: паливопровід, двигун, під гвинт.

Дрон СБУ атакує російський вертоліт Мі-8

Найбільша проблема — це знайти гвинтокрил. Складність у тому, що гвинтокрили злітають несподівано. Якщо пілот зберігає радіомовчання, то Сили оборони не знають, коли і куди він полетить, тоді все залежить від удачі. Ті гвинтокрили, що були знищені під час війни в Україні, знаходилися на стоянці або тільки злітали. Знайти стоянку можна за допомогою розвідувального дрона, а після дорозвідки вже знищити бойову машину ударним.

Модифікація FPV-дронів для перехоплення

Багато розробників зараз намагаються збільшити швидкість або маневровість перехоплювачів, щоб вони могли наздогнати супротивника. Іван Шишкін вже бачив кілька варіантів, котрі розвивають швидкість близько 300-400 кілометрів на годину. Крім того, велику роль грає витривалість.

"Скажімо так, вони досягли впевнених 350 км на годину, але ще не досягли масового виробництва, на жаль, — зазначив він. — Є певні перехоплювачі, котрі досить маневрові і швидкі, але не мають достатньо енергозабезпеченості, щоб довго переслідувати ціль. Якщо пілот знайшов ціль, тома є лише 4-5 хвилин, щоб її знищити. Після цього у дрона вже сідає батарейка".

Інші команди зосереджені на створеннi дрона, котрий буде сам знаходити цілі. Якщо БПЛА-ціль летить за наміченим маршрутом, його, швидше за все, можна вирахувати математично і перехопити. Якщо ж апарат може змінювати маршрут, керуватись віддалено пілотом чи приймати рішення, виходячи з наявної ситуації, маючи якісь зачатки штучного інтелекту, тоді потрібно мати хорошу систему наведення.

Якщо ворожий дрон має якийсь певний тепловий слід, то перехоплювач може відстежити його за допомогою теплової камери. Кожен дрон, що для керування використовує певні частоти, має певний "відбиток" радіозв'язку, за яким його можна розпізнати і навестися. Деякі БПЛА працюють гучно, тому їх можна визначити за звуком, якщо встановити на перехоплювач мікрофони. Таким чином можна виявляти "Шахеди", чий двигун має характерне звучання.

"Найбільш технологічним буде перехоплення за допомогою комп'ютерного зору. Якщо натренувати, наприклад, нейромережу розпізнавати у повітрі певні риси певного дрона — це буде найточніше перехоплення. Навіть можна зробити певне візуальне маркування "свій-чужий", прикріпивши на свій дрон QR-код або будь-яку іншу позначку. Тоді перехоплювач буде знати, що це союзний дрон, і відверне удар в останню мить. Це можливо, але технічно виконати доволі складно. Я думаю, все буде рухатися у певному напрямку розпізнавання радіо- або звукових "відбитків" чи візуальних образів за допомогою штучного інтелекту", — запевнив представник "Пташка Дронс".

Український FPV-дрон "Пташка-10"
Фото: Пташка Дронс

Слабке місце систем наведення — це рухомі цілі, які можуть змінювати напрямок або швидкість руху. Іван Шишкін особисто знає три команди, які працюють над автодоведенням, хоча насправді їх набагато більше. Деякі з них вже мають чудові напрацювання, але не 100% ефективність.

"Я був на декількох випробуваннях, і можу сказати, що наведення ефективне десь до 80-90%", — каже Іван.

"Пташка Дронс" зараз працюють саме над технологією ураження дронів, що повільно рухаються або зависають у повітрі — розвідників або бомбардувальників, але це складно для пілотів. На думку інженера, було б чудово поєднати цю технологією із розробками у сфері систем доведення.

"Якщо донаведення працюватиме досить впевнено, якщо це буде 3D-наведення, а не як це працює зараз — оце буде цікаво. Скажу відверто, наразі це скоріше 2,5D, тому що дрон тримає двовимірну картинку і наводить цю картинку на центр. Або якийсь квадратик чи прямокутник наводить на цю картинку. Потрібне 3D-донаведення з урахуванням зміни курсу дрона, система, що зможе враховувати вектор руху і математично передбачати рух цілі. На жаль, поки що не бачив такого донаведення, яке б працювало хоча б на 50%", — поділився він.

За інформацією Анни Чуднівець, в Україні вже шукають виробників, здатних зробити рішення, яке дозволить перехоплювати і розвідувальні дрони, "Шахеди" та інші загрози.

"Не можу назвати компанію, але вона веде розробку комплексу, який об'єднує не тільки дрон-перехоплювач із самонаведенням, а ще й станцію, яка виявляє ворожий БПЛА. Впевнена, що це класне рішення з погляду результативності, але воно дорого коштує. Тому що перехоплення — це не прости один дрон із пілотом, а ціла система, яка має бути правильно налаштована", — підкреслила вона.

Український FPV-дрон "Відьма-200"
Фото: Brave Inventors

Анна Чуднівець вважає, що складні системи перехоплення на базі FPV-дронів недоцільно використовувати на прифронтових територіях, наприклад, для захисту позицій, пунктів спостереження або бліндажів українських військових, їм потрібні мобільні комплекси. Однак такий підхід має бути корисним якраз для захисту міст, бо тут можна розмістити такі засоби статично.

Крилаті FPV-дрони кращі за коптери

Окрім коптерів, існує доволі рідкісний тип безпілотників — невеликі літаки з керуванням типу FPV, тобто з видом від першої особи. ЗС РФ останнім часом активно використовує апарати під назвою "Блискавка", в Україні ж виготовляють БПЛА під назвою Darts ("Дартс"). Цікаво, що український виріб нещодавно отримав систему автоматичного доведення до цілі. Фокус запитав у виробників, чи можна такі апарати використовувати для перехоплення різних російських засобів у небі.

Військові вже використовують українські крилаті дрони "Дартс"
Фото: Kyiv Defenders

Іван Шишкін каже, що крилаті FPV-дрони мають такі ж недоліки, як і коптери, наприклад, уразливі до засобів РЕБ, але мають значно кращу енергозабезпеченість, то можуть на таких самих двигунах і з тими ж батареями літати довше, бо, завдяки певним фізичним законам, їх крила підтримує повітря. При цьому вони витрачають менше енергії, рухаються далі, а у певних умовах мають більшу швидкість.

"Тому якщо ціль буде більш рухома і швидша, то "крило" буде вигіднішим за мультикоптер, це однозначно. У нас не дуже зараз розвинені "крила" і я скажу чому: бо ними керувати набагато важче, ніж мультикоптером. Потрібні досвідченіші пілоти, багато тренувань. У випадку втрати зв'язку крилом значно складніше повернути або посадити, ніж мультикоптер", — висловився фахівець.

Анна Чуднівець підтвердила, що при відносно однакових складниках БПЛА літакового типу забезпечить кращі тактико-технічні характеристики, тобто зможе пролетіти далі і довше.

"Плюс цей дрон може бути також неодноразовим, тобто зі скидом, щоб повертався. Або одноразовим, тут вже залежно від цілі", — підсумувала розробниця.

Важливо Нічим збивати Zala й "Орлан-10": Сирський розповів, якої зброї не вистачає ЗСУ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Дефицит хлеба в Киеве: когда ждать рекордного роста цен
Политека
2025-07-17T20:00:12Z
«Укрзалізниця» оголосила рамковий тендер на закупівлю 15,5 тис т металопрокату
AgroNews
2025-07-17T18:18:09Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Эскалация конфликта в Сирии: ООН созвала Совбез
Корреспондент
2025-07-18T01:48:50Z
Путин дал Героя России Герою Украины: что известно
Comments UA
2025-07-17T23:12:40Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Даже если с собственного огорода: как правильно мыть овощи, чтобы не отравиться
Знай
2025-07-17T20:51:16Z
Лето, жара и стройная фигура: как худеть в зной с кайфом, а не с насилием над собой
Знай
2025-07-17T18:51:56Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Рыбачишь под проводами - рискуешь жизнью: линии могут убить даже без прикосновения
Gazeta UA
2025-07-18T00:00:54Z
Гороскоп по картам Таро на 18 июля 2025 года: у Козерогов улучшатся дела, а Стрельцам не стоит загонять себя в рамки
TSN
2025-07-17T23:06:08Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Норм или стрем: брать деньги у мужа за домашнюю работу
Comments UA
2025-07-17T21:57:44Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Где нужно смыть пот 18 июля и зачем натираться яблоком сегодня: приметы и запреты на Емилиана
Знай
2025-07-18T02:00:23Z
Денежная помощь в случае гибели военнослужащего: когда могут отказать в выплате
ZN UA
2025-07-18T01:04:21Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Им стоит сделать ребут: Трейлер фильма «Мортал Комбат II»
GameMag
2025-07-17T23:10:08Z
В оккупированной Ялте скончался известный режиссер-фанат Путина, родившийся из Донецка
Comments UA
2025-07-17T18:51:54Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Люди с высоким IQ не делают этого: три привычки, которые сознательно избегают
Gazeta UA
2025-07-17T21:39:14Z
День ангела 18 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-17T21:18:19Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T02:03:59Z
Погиб экстремальный спортсмен Феликс Баумгартнер, совершивший прыжок в стратосферу
ZN UA
2025-07-17T21:01:48Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Стало известно, с кем сыграет житомирское "Полесье" в Лиге конференций
Gazeta UA
2025-07-18T01:42:49Z
Полузащитник Русенборга пришел развивать свой талант в Манчестер Сити
Корреспондент
2025-07-17T21:39:35Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Рекордные гонорары: сколько заработают Усик и Дюбуа за бой-реванш
UAToday
2025-07-17T21:06:54Z
Погибший в аварии Диогу Жота увековечен в Зале славы Вулверхэмптона
Корреспондент
2025-07-17T21:03:32Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Федоров: Дія будет отвечать на голосовые запросы
Корреспондент
2025-07-18T00:39:59Z
Состоялся релиз RoboCop: Rogue City Unfinished Business — отдельного дополнения для игры с Робокопом
GameMag
2025-07-17T23:10:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z
Сэкономит немалые деньги: эксперты назвали простой способ устранения царапин на кузове авто
Фокус
2025-07-17T15:36:41Z
General Motors показали электрифицированный седан с запасом хода более 1000 км
Фокус
2025-07-17T13:51:51Z