MY.UAНовини
Три місяці «наступу» росіян на Харків. Підсумки
Три місяці «наступу» росіян на Харків. Підсумки

Три місяці «наступу» росіян на Харків. Підсумки

Вихідне становище: березень 2024 року (після Авдіївки). Енергетика на волоску, допомога США заблокована, РФ готується вичавити максимум із «вікна можливостей», щоб у листопаді 24-му січні 25 мати сильні аргументи. Очікується сплеск активності росіян наприкінці травня-початку червня та накопичення сил ворога до осені для «масштабного наступу».

Дві лінії – питання влади і бойові дії (як «політика іншими засобами»).

1

Питання про владу Кремлю потрібно було вирішити у трьох точках: Україні, Європі та США. Цілі очевидні: ослаблення України через дестабілізацію, параліч управління та блокування зовнішньої допомоги для подальшого добивання.

Що зрештою?

А) Незважаючи на сприяння окремих українських лиходіїв, спроба розгойдати ситуацію з «нелегітимністю» президента України провалилася.

Розіграти сюжет із «перемир'ям» та зривом ВП теж не вийшло.

Продовження ВП до 9 листопада забезпечує необхідну стійкість на найгарячіший період. Розірвати політико-правову тканину України та паралізувати державу Кремлю не вдалося.

Б) Зробити достатнє враження на Європу для зміни курсу не вдалося. Незважаючи на елементи «правого повороту» біля керма в Брюсселі залишилися ті самі обличчя. Інцидент у Франції купіровано. Екзерсиси Словаччини та Угорщини створюють більше галасу, ніж реального впливу на ситуацію. Загалом, скоріше фіаско.

В) А ось у США нічого не вирішено. Нещодавній обмін виглядає як надто явний пас чинної адміністрації з боку Кремля. Отже, Трамп не такий їм і друг.

Це укладається в мою гіпотезу, що Москві потрібен розкол у США та максимально ослаблений президент. Впевнена перемога будь-якого з кандидатів для них неприпустима, все має бути на межі та зі скандалом. Тому є логіка в тому, щоб зрівнювати шанси, підігруючи кампанії, що відстає по ходу.

Разом. Росія вже точно не досягне всіх цілей, але на ключовому напрямі бій ще попереду.

2

Військовий трек як забезпечення політичного.

На тлі драматичного виснаження української армії через зупинення американської допомоги в РФ ухвалювали рішення про вектор головного удару. Тиснули за декількома напрямками, щоб утруднити реагування, і водночас виявляли слабкі місця. Харків фігурував як один із основних варіантів розвитку кампанії.

Коли почалася метушня на півночі Харківської області, я припустив, що це фальстарт. Потім таку саму оцінку оприлюднили й наші офіційні особи. Причин поспішності я не знаю: Шойгу боровся за життя, готували фон візиту Пу до Сі або хотіли все вирішити, доки не дійшла західна допомога. Або все разом.

Факт у тому, що підготовку не було завершено. Як наслідок – росіяни організували ще одну топку для спалювання своїх військ за низького політичного ефекту (не спрацювало на виборах у Європі). Тепер навіть придані з інших напрямів морпіхи та десантники не допомагають.

Стійкість наших воїнів та стійкість самого Харкова завадили реалізації планів ворога. Більше того – відбулося важливе зрушення. Під громадським тиском Вашингтон був змушений зняти частину обмежень на використання американської зброї на території РФ.

Це послаблення позбавило росіян переваги, яка була на півночі, але була відсутня в Донецькій області. Наші отримали можливість завдавати ударів на недостатню, але глибину.

Як наслідок намітився абрис кампанії на осінь. Головні зусилля росіян концентруються в Донецькій області, де мають основні територіальні успіхи, хоча тиснуть вони, як і раніше, від Харкова до Запоріжжя.

Інциденти у Курській області ще більше знижують перспективи РФ навколо Харкова. Як вони відіб'ються на всьому фронті – передбачити складно залежить від результатів. Я думаю, в суто військовому плані – не дуже. А ось у комбінації з політичними чинниками – все можливе. Наприклад, ще пара грубих і наочних помилок розкомандування а-ля розгромлена колона в Жовтневому, і росіянам буде складніше залучати найманців.

І тут з'являється наступний сюжет.

3

І Зеленський, і Буданов, і низка іноземних оглядачів відзначили точку виснаження, коли РФ не зможе продовжувати тиск без чергової хвилі масової мобілізації – приблизно середина 2025 року. Це якщо брати нинішні масштаби втрат та темпи їхнього поповнення.

За такого розкладу на нас чекає продовження бойових дій як мінімум взимку.

Головком Сирський зазначив, що до кінця 2024 року Кремль планує довести чисельність угруповання проти України до 690 тис. осіб. Що означає збільшення на 170 тис. та потреба мобілізувати близько 80 тис. щомісяця (зараз декларують близько 30 тис.).

Це має забезпечити Москві ресурси ведення активних дій взимку – навесні за збереження рівня тиску.

Для вирішення цього завдання в РФ значно збільшують разові виплати найманцям, а також задіяють нові методи непрямої мобілізації (наприклад, беруть людей не тільки з в'язниць, але і з СІЗО, обіцяючи зняти претензії). Результативність цих заходів – спірна. Особливо з урахуванням, що 8 вересня у РФ вибори та розганяти «рекрутинг» невчасно. Вони вже просто не встигають.

Поки що Курськ виглядає як масштабна антиреклама найманської програми. Якщо росіянам не вдасться це переламати, вони навіть близько не виконають свій план нарощування угруповання.

Як наслідок, опиняться перед вибором: або проводити мобілізацію раніше за план (що вкрай непопулярно), або погоджуватися на паузу перед зимою (що їм вкрай невигідно при поточних реаліях).

4

Важко не помітити, що в липні та на початку серпня почастішали роздуми про «переговори» на тлі корекції риторики.

Зокрема, пом'якшено умови для початку розмови. Президент України припустив, що дискусія може початися ще до виведення російських військ, а РФ синхронно заявила, що легітимною українська влада не вважає, але говорити з ними готова.

При цьому смикають слово «листопад». До листопада щось має статися. Незрозуміло, що. Але має. Часу – всього нічого, три місяці. Одних це мотивує, в інших викликає невиправдані очікування. Очевидно, це відчули, коли пішли заяви, що в листопаді нічого не закінчиться.

На мій погляд, до будь-яких переговорів РФ кров із носа вирішуватиме завдання-мінімум: вийти на кордон Дніпропетровської області хоча б в одній точці. Тоді вони з'являються більше простору для гри.

Вони можуть голосно анонсувати готовність «зупинитись» в обмін на добровільний відхід українських військ з території Донецької та Запорізької областей, про що Путін сказав у червні. Але тоді він не мав жодних аргументів. А у разі просочування на адмінкордон навіть на невеликій ділянці вони з'являться. Мовляв, ми все одно додамо.

Тому найбільш логічною виглядає концентрація зусиль РФ на покровському напрямку навіть із ймовірним обходом міста без захоплення. Я не можу оцінювати військовий ефект, але політичний буде значним.

Отже, політична логіка наших дій у найближчі місяці зводиться до 1) зриву/уповільнення нарощування російських військ (будь-якими симетричними та асиметричними діями); 2) недопущення прориву до кордону Дніпропетровської області. Військова може містити якісь доповнення.

Починати будь-які розмови до виходу на адмінкордон Донецької області росіянам не з руки. Але вони будуть змушені, якщо забуксують і не зберуть у термін потрібний обсяг гарматного м'яса (який треба навчити та озброїти). У цьому випадку виникає примарний шанс на якесь підморожування до нового року.

На розклад можуть впливати зовнішні чинники – тиск США, новий конфлікт Близькому Сході тощо. Але базово – як я описав вище.

5

Припустимо, що розпочався якийсь діалог і маячить перспектива підморозки. Ключовий момент тоді – чи продовжується військовий стан? Якщо ні – одразу виникає питання про вибори і президента, і ВРУ, у яких закінчаться конституційні повноваження.

Привід зберегти ВП залишиться залізобетонний – мирної угоди точно не буде, війна нікуди не подінеться. Плюс окупація частини території, наявність полонених та ін. Проте всім очевидно, який буде запит у суспільстві на припинення ВП і які розгорнуться баталії, як мінімум – з приводу відкриття кордону, демобілізації та ін. Інакше ми можемо самі себе хитати на радість Москві.

В ефірі вже мусолили тему можливих виборів 30 березня 2025 року. Однак згідно із законом кампанія має тривати 90 днів. Потрібно або дотриматися цієї норми, або заздалегідь змінити її, щоб не було претензій до легітимності.

Якщо норму не буде змінено, то рішення ВРУ про проведення виборів має бути ухвалене в середині грудня (щоб ще внести зміни до бюджету), а кампанія розпочатиметься під новий рік. Як технічно підготувати цей процес за час, що залишився (наприклад, як локалізувати і перерахувати виборців?), щоб країну не розірвало, чесно кажучи, я не уявляю.

Наступне продовженням ВП – до 9 листопада. Термін не обов'язково має бути три місяці.

Поведінка наших політиків вказує, що всі ці дати знають і логіку можливого переходу у виборчу гонку спинним мозком відчувають. Тому і поводяться як перед початком виборів. Дуже дарма.

6

Що, крім військових та політичних чинників?

Енергетика. Експерт Віктор Куртєв у нещодавньому ефірі у Юрія Романенка дав загалом оптимістичну оцінку. Суть: навіть якщо Росія продовжити бити з енергетики, зиму ми пройдемо. Тяжко, але пройдемо. Бо деякі заходи таки вживаються.

Дуже червона лінія – це удари по АЕС (розподільчим вузлам). Тоді все буде погано. Але це за межею і важко прогнозувати.

Тобто енергетика не буде визначальним фактором на гіпотетичних переговорах, шантаж на цю тему не буде результативним.

економіка. Тут багато всього. Краще явно не стає. Податкові та інші заходи я не хочу обговорювати, в мережі повно оцінок фахівців на вибір.

Головне, на мій погляд, це обсяги закордонної допомоги на 2025 рік. Тут поки що ситуація виглядає не до кінця сформованою.

З позначеними НАТО 40 ярдами євро військової допомоги багато питань щодо їхнього розподілу між країнами. А є ще фінансова та ін. Не виключаю, що в частині столиць чекатимуть до того ж листопада. Хоча й доведеться перекроювати вже ухвалені бюджети...

Загалом, поки що той самий набір висновків, як і раніше, лише з більшою деталізацією.

Якщо РФ вдається вийти на адміністративний кордон Донецької області та забезпечити темпи збирання найманців, то з листопада всі почнуть тиснути на Україну, маніпулюючи, у т.ч. обсягом допомоги на 2025 рік. Щоб не входити до зимової кампанії, підморозити та політично якось розрулити навесні. Природно – рахунок поступок з нашого боку.

Якщо у РФ нічого не виходить, тиск буде чинний на Путіна, щоб він стримав хотілки. Тоді можлива пауза на порівняно вигідних для України умовах із переходом до якогось переговорного процесу, а за ним чи паралельно – до виборчого циклу.

Якщо буде якась половинчаста ситуація, то з високою ймовірністю зиму ми проходитимемо з активними бойовими діями. Відповідно, жодних виборів не буде.

Курська історія, окрім низки суто практичних результатів, ще підсвітить межі стійкості путінського режиму.

Поведінка Лукашенка, Кадирова, Дерипаски та інших персонажів вказує, що беззастережної віри в успіх Путіна у них немає. Вони (як і багато інших) явно вичікують та позначають дистанцію. Яку можна скоротити у разі успіху Кремля, або збільшити, щоб мати можливість маневру.

Чим менша стійкість – тим більше значення може мати збіг різних факторів, які самі собою картину радикально не змінюють. Наприклад, Ф16. Якщо вийде діставати російські аеродроми дронами і ганяти їхню авіацію в повітрі, росіяни втратить здатність рухатися вперед за рахунок винесення наших позицій КАБами. А це вже вихід на політичні наслідки...

Що можна робити, окрім допомоги армії – не сахатися. Бо стрибки з ейфорії до помиральної ями і назад втомлюють. Наприклад, треба бути морально готовим, що рано чи пізно (краще, звичайно, ніколи, але як є) один із Ф16 зіб'ють або дістануть на землі.

Результати курски битви теж можуть бути різними (хоча вона вже себе виправдала). Це не має вибивати.

Період запеклого обміну виробами з абрикосів переходить у період підкидання кабачків. Це заспокоює. А там уже й осінь.

Підготовка до навчального року та зими. Підготовка в міру можливості до економічного стресу. Увага здоров'ю. Посильна допомога.

Як бачимо – навіть цього року Україна наскільки разів змінювала негативний сценарій за рахунок стійкості. Так що боротьба за краще з можливого виправдана і, як і раніше, може бути успішною.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Письменник Махно: Війна спонукає до глобалізації української літератури
УкраинФорм
2024-10-05T22:36:06Z
Кіану Рівз дебютував у професійних трекових гонках
УкраинФорм
2024-10-05T20:27:55Z
Осінній плейлист: нові пісні про кохання, розставання та підтримку, які не можна пропустити
24tv
2024-10-05T18:33:45Z
Трендові головні убори на осінь: що в моді цього року
24tv
2024-10-05T18:18:46Z
Музична колаборація поколінь: Святослав Вакарчук і YAKTAK — «На нічному небі»
Storyboom
2024-10-05T18:13:58Z
Рок-музикант INTUI презентує альбом «Емпатія»
Storyboom
2024-10-05T17:55:21Z
Олена Кравець замилувала фото з молодшими 8-річними дітьми вдома: "Рідкісні хвилини"
TSN
2024-10-05T17:51:34Z
Відпрацював багато в Харківській області, – Злата Огнєвіч розповіла про батька-добровольця
24tv
2024-10-05T16:03:46Z
На Lviv BookForum презентували книгу про журналістику незалежної України «Від майданів до війни»
УкраинФорм
2024-10-05T15:45:39Z
Бійці стрілецького батальйону запорізької поліції отримали дрони та спорядження
УкраинФорм
2024-10-06T00:33:41Z
Оборона Вугледара: ЗМІ дізналися, яку перевагу в артилерії мала Росія
1News
2024-10-06T00:00:42Z
Військовий назвали причину, чому ЗСУ покинули Вугледар
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T23:30:15Z
Окупанти обстріляли рейсовий автобус на Сумщині: є поранені
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T22:43:01Z
Фортуна обернеться іншим боком: яким знакам зодіаку не щаститиме в жовтні
GlavRed
2024-10-05T22:27:59Z
На Волині на тлі скандалу у Хмельницькій області перевірять роботу МСЕК та ВЛК
ZN UA
2024-10-05T22:22:49Z
61 обстріл, 108 вибухів, є поранені - Сумщина залишається під прицілом ворога
УкраинФорм
2024-10-05T22:06:47Z
Війна, день 955. Україна та її західні союзники обговорюють можливий компроміс
Football.ua
2024-10-05T22:04:09Z
В Одесі пролунали вибуїи: що відомо
TSN
2024-10-05T21:51:19Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
В Росії відновились підпали від партизанів: до чого призведе їх збільшення
24tv
2024-10-06T00:33:42Z
Кориневич: Формат створення спецтрибуналу на базі угоди між Україною і Радою Європи є найперспективнішим
УкраинФорм
2024-10-06T00:16:16Z
Стало відомо, де просунувся ворог - Deep State
TSN
2024-10-05T23:45:32Z
На кордоні з Польщею не працюють деякі пункти пропуску: у чому причина
24tv
2024-10-05T23:00:29Z
Керченський міст має припинити своє існування - Кориневич в Гаазі
УкраинФорм
2024-10-05T22:57:45Z
Ізраїль завдав серії ударів по Бейруту: ЦАХАЛ заявила про атаку на об'єкти "Хезболли"
24tv
2024-10-05T22:45:38Z
Ізраїль та «Хезболла» в суботу обмінялися ракетними ударами
УкраинФорм
2024-10-05T22:45:22Z
Ізраїль завдав серію авіаударів по південних районах Бейрута
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T22:27:31Z
Фіцо планує переконати Україну не припиняти транзит газу з РФ
1News
2024-10-06T00:22:55Z
Найбільший банк Кіпру від 2022 року закрив 20 тисяч рахунків росіян
УкраинФорм
2024-10-05T23:54:42Z
Працюють без світла: monobank виходить на ринок POS-терміналів
Хвиля
2024-10-05T23:12:48Z
Купівля та продаж доларів: чи впливає рік випуску на вартість валюти
24tv
2024-10-05T21:21:45Z
Верховний суд Бразилії заявив, що соцмережа X сплатила штрафи не на той банківський рахунок
УкраинФорм
2024-10-05T20:51:35Z
Буде ще дорожче: сметана, сир та інша "молочка" стане справжньою розкішшю
Знай
2024-10-05T20:51:12Z
Обмін "старих" доларів на "нові": що варто знати про цю операцію
24tv
2024-10-05T19:48:19Z
Ціни на продукти та товари в Україні стрімко летять вгору: НБУ розкрив причини
GlavRed
2024-10-05T19:27:42Z
Пенсіонерів змусять платити: важливе звернення податківців
Знай
2024-10-05T18:36:12Z
Рівень смертності зашкалює: розкрито деталі демографічної катастрофи
GlavRed
2024-10-06T00:27:10Z
Названо прізвисько принца Гаррі, про яке він хотів би не згадувати
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T00:00:55Z
Вибухи пролунали у кількох українських містах та регіонах
TSN
2024-10-05T23:54:34Z
Творчого натхнення і професійного розвитку: гарні привітання з Днем вчителя у прозі та віршах
24tv
2024-10-05T23:36:44Z
На Київщині працюють сили ППО
TSN
2024-10-05T23:06:56Z
Білоруські активісти докладно розповіли про постачання РФ до Білорусі озброєння всіх видів
ZN UA
2024-10-05T22:58:01Z
У прикордонників Польщі не працює база даних: рух транспорту зупинено
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T22:00:18Z
Чоловік різко змінив спосіб життя і відклав понад $50 тисяч за короткий час
TSN
2024-10-05T21:51:05Z
День ангела 6 жовтня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-10-05T21:51:02Z
Лунін провів перший "сухий" матч за Реал в сезоні: шалена гармата принесла мадридцям перемогу
24tv
2024-10-05T21:55:02Z
Інтер — Торіно 3:2 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2024-10-05T21:49:11Z
Карвахаль у сльозах покинув поле на ношах у матчі з Вільярреалом
Football.ua
2024-10-05T21:43:39Z
Реал з Луніним обіграв Вільярреал
Football.ua
2024-10-05T21:02:57Z
Вінісіус Жуніор отримав травму в матчі з Вільярреалом
Football.ua
2024-10-05T20:55:00Z
Хет-трик Тюрама приніс Інтеру перемогу над Торіно
Football.ua
2024-10-05T20:46:41Z
Ребров викликав у збірну України новачка з Олександрії: через нього був скандал у грі з Шахтарем
24tv
2024-10-05T20:19:38Z
Манчестер Сіті — Фулгем 3:2 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-10-05T19:43:46Z
Дубль Буркардта допоміг Майнцу обіграти Санкт-Паулі
Football.ua
2024-10-05T19:22:19Z
У Китаї поширюється смертельна хвороба: 4 людей померли від нової інфекції
24tv
2024-10-05T20:24:30Z
Їжте квашену капусту якомога частіше і позбавтеся целюліту: чим ще корисний зимой смаколик
Знай
2024-10-05T18:51:56Z
«Майбутнє є!»: Danone спільно з МОЗ запускає масштабну соціальну ініціативу, що посилить систему медичної реабілітації
VGorode
2024-10-05T17:12:46Z
Вчені розкрили причини слухових галюцинацій
360ua.news
2024-10-05T15:00:54Z
Низка популярних трав'яних добавок погіршують здоров'я печінки – це може бути смертельно
24tv
2024-10-05T14:15:04Z
Вчені знайшли можливе просте рішення від болю в спині
Portaltele
2024-10-05T13:55:18Z
Це перетворює їжу на отруту: в жодному разі не розігрівайте страву в такий спосіб
24tv
2024-10-05T13:24:33Z
Лікар розповів кому і чому не можна пити каву
360ua.news
2024-10-05T12:57:23Z
У тампонах виявили токсичні метали: чи варто непокоїтися
24tv
2024-10-05T11:03:21Z
У Києві прогримів вибух: що сталося
TSN
2024-10-06T00:18:44Z
Запускали феєрверки під час війни: у Запоріжжі невідомі гучно "відсвяткували" у спальному районі
24tv
2024-10-06T00:03:43Z
Атака дронів: на Київщині пролунали вибухи
1News
2024-10-05T23:48:45Z
У Полтавській області у пожежі загинула ціла сім'я
TSN
2024-10-05T23:45:07Z
Республіканка Марджорі Тейлор Грін заявила, що ураган "Хелен" має штучне походження
ZN UA
2024-10-05T22:25:51Z
У Харкові косметологиню підозрюють у вбивстві клієнтки через передозування анестетика
Украина Криминальная
2024-10-05T21:57:12Z
У Туреччині жінка з рушницею увірвалася до пологового будинку й взяла людей у заручники
24tv
2024-10-05T21:54:57Z
У Карпатах заблукав киянин, прямуючи за кордон до Словаччини по «карті» за $2000
InternetUA
2024-10-05T20:40:38Z
На Сумщині війська РФ скинули з дрона вибухівку на автобус - троє поранених
УкраинФорм
2024-10-05T20:03:59Z
Куди ставити сумку за етикетом у ресторані - на стіл, на підлогу або за спиною
GlavRed
2024-10-06T00:27:00Z
Вас не зможуть обманути: як легко відрізнити сир від сирного продукту
24tv
2024-10-05T21:51:45Z
Після багаторічної перерви відновили будівництво найвищого хмарочоса світу
InternetUA
2024-10-05T20:52:34Z
Як обрізати сливу для щедрого врожаю у наступному році: хитрощі садівників
Политека
2024-10-05T20:31:21Z
Курка в клярі з бататом: "Мастер Шеф" Хіменес-Браво дав ситну вечерю без клопоту
Политека
2024-10-05T20:00:14Z
Як доглядати за ґрунтом восени, щоб покращити родючість: важливі поради городників
Политека
2024-10-05T19:35:16Z
Затхлий запах з шафи щезне назавжди: цей засіб допоможе
24tv
2024-10-05T19:15:18Z
Справжній закарпатський суп: як зробити ситну страву з крильцями на всю родину
Политека
2024-10-05T18:45:59Z
Від потреби у виживанні до високої моди: відколи й навіщо ми носимо одяг
24tv
2024-10-05T18:09:29Z
Нові правила оренди автомобілів: що пропонують змінити для водіїв
Хвиля
2024-10-05T20:18:09Z
В Україні оновили вікові обмеження для водіїв: хто не зможе сісти за кермо
Хвиля
2024-10-05T19:45:38Z
В Одесі помічено лімузин Cadillac від улюбленого кузовного ательє Дональда Трампа
AutoCentre
2024-10-05T16:46:03Z
Молодший брат Juke: представлено найдешевший кросовер Nissan за $7100
Фокус
2024-10-05T16:00:35Z
Більше ця проблема не потурбує: як впоратися із запріванням скла в авто
Знай
2024-10-05T14:51:01Z
У Києві помічено рідкісний електрокрос Fisker Ocean
AutoCentre
2024-10-05T14:17:25Z
На аукціон виставили вінтажний суперкар Ferrari Анджеліни Джолі
Фокус
2024-10-05T14:15:37Z
В Одесі помічено лімузин Cadillac від улюбленого ательє Дональда Трампа
AutoCentre
2024-10-05T12:37:05Z
Пітеру Фальку довелося обирати машину для Коломбо, і ось чому він зупинився на Peugeot 403
24tv
2024-10-05T11:54:07Z
У шматку каменю віком 2 млрд років вчені знайшли мікроби
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T00:30:01Z
Meta анонсувала нову ШI-модель для генерації відео та звуку
InternetUA
2024-10-06T00:01:46Z
WhatsApp додає функцію тегів для статусів, подібну до Instagram
InternetUA
2024-10-05T23:01:08Z
Вчені виявили, що лід на Землі стає дедалі небезпечнішим
ГЛАВКОМ NET
2024-10-05T23:00:03Z
Android 16 вводить режим покращеного захисту конфіденційності
InternetUA
2024-10-05T22:01:53Z
У Windows 11 24H2 швидкість копіювання файлів збільшена на 94%
InternetUA
2024-10-05T20:46:24Z
У США двоє шахраїв замінили 6000 підроблених iPhone на оригінальні за гарантією Apple
InternetUA
2024-10-05T20:13:26Z
Вчені розкривають секрети «м’яких» напівпровідників нового покоління
Portaltele
2024-10-05T19:59:22Z
Facebook боротиметься за молодь: платформа запускає декілька цікавих оновлень
InternetUA
2024-10-05T19:46:46Z