MY.UAНовини
Воля до перемоги. Як у Парижі під час Олімпіади працював Український дім Volia Space
Воля до перемоги. Як у Парижі під час Олімпіади працював Український дім Volia Space

Воля до перемоги. Як у Парижі під час Олімпіади працював Український дім Volia Space

За підсумком роботи Volia Space вийшло понад 900 публікацій у медіа, які вже отримали щонайменше 62 млн переглядів. Також за ці 17 днів Український дім у Парижі відвідали понад 15 тисяч людей.

Олімпіада-2024 в Парижі добігла кінця. Українські спортсмени здобули вже 12 медалей. Кожен такий спортивний здобуток — це можливість говорити не тільки про спорт, а й про Україну та війну, яка досі триває. Проте, згідно з правилами Міжнародного олімпійського комітету, говорити про політику на полях Олімпіади заборонено — за це можуть дискваліфікувати. І саме для того, щоб у Парижі українські спортсмени могли розповідати про Україну, війну та просувати наш порядок денний, там запрацював Український дім Volia Spase, організований Міністерством спорту України спільно з організацією Brand Ukraine. 

Volia spase запрацював на другий день Олімпіади. Його відкриття попередньо анонсувало Міністерство закордонних справ України. 

«Міністерство закордонних справ спільно з організацією Brand Ukraine та Projector готують запуск нової глобальної комунікаційної кампанії про волю як складову українського способу життя. Одним із перших проявів кампанії буде відкриття наприкінці липня Українського дому Volia Space у Парижі під час Літньої Олімпіади 2024, організоване Міністерством молоді та спорту України та НОК України у співпраці з Офісом Президента України», — було сказано в анонсі МЗС.

Радник міністра спорту Юрій Свиридов в коментарі «Детектору медіа» каже, що ця ідея народилась приблизно пів року тому. У Міністерстві спорту розуміли, що Україна має використати Олімпіаду як можливість розповісти більше про себе, про війну та про події, які тут відбуваються. А на полях Олімпіади це зробити майже неможливо. Саме тому Volia Space, за задумом, мав стати головним культурним і медійним хабом України на Олімпійських іграх з гаслом The Will to Win, тобто воля до перемоги. 

«На той час Міністерство спорту та Національний олімпійський комітет докладали зусиль, щоб заборонити участь росіян в Олімпійських іграх. Але ми розуміли, що нам також потрібно мати таку платформу, з якої ми зможемо максимально поширювати наші меседжі про Україну, про нашу культуру, про війну і маємо використати цю нагоду. Власне так народилася ця ідея, я запропонував це Матвію Бідному (в.о. міністра спорту України. — "ДМ"), йому це сподобалось і ми почали напрацьовувати сам концепт. Ми розуміли, що Олімпіада триває 17 днів І нам потрібно розробити концепт на всі 17 днів». 

На всі 17 днів визначилися, кого запрошувати як спікерів, що показувати та про що саме розповідати. Все це дуже важливо, каже Свиридов, але не мало б сенсу, якби не підтримка самих французьких чиновників, зокрема міністерства спорту Франції, з яким вели перемовини українські колеги, та мерії Парижа, яка надала приміщення для Volia space.

Олімпійський чемпіон з боксу Олександр Хижняк підписує український прапор

Простір відкрили у приміщенні, розташованому в парку La Villette в центрі французької столиці. Зараз, під час Олімпійських ігор, оренда цього приміщення обійшлась би у 250 тисяч євро, проте французька влада надала його українцям у безоплатне користування. За Україною було лише облаштування простору та сама його робота, яку забезпечили близько 40 людей. Все це, каже Свиридов, повністю профінансували благодійники.

За словами спортивного журналіста та блогера Романа Бебеха, який був одним з авторів ідеї та працює на Volia space, зокрема модерує публічні зустрічі зі спортсменами та знаменитостями, влада Парижа також забезпечила охорону цього об’єкта, аби вберегти українців від різного роду провокацій.

«Французька поліція і представники влади дуже переживали щодо безпеки, щоб не було ніяких провокацій, тому що напередодні старту Олімпіади була хакерська атака, потім диверсія. Тому вони попросили Volia space стартувати не в день відкриття Олімпіади, а на наступний день, бо в день відкриття вони просто не в змозі нам гарантувати безпеку, оскільки будуть сконцентровані на самій церемонії. Це перше, на що я зверну увагу — вони прекрасно розуміють, що в Європі йде повномасштабна війна і на території всієї Європи триває гібридна війна. Силові служби це знають, це відчувається, — розповів Роман Бебех у коментарі "Детектору медіа". — Французи дуже великі сили віддали саме на безпеку нашого об'єкта. Наша будівля охороняється дуже серйозно. Вони прекрасно розуміють, що можуть бути провокації, тому не допускають всіх людей, які підходять до цієї адміністрації, перевіряють документи і, наприклад, не допускають ні росіян, ні білорусів».

Простір вирішили зробити таким, щоб він одразу говорив про боротьбу і випробування, які українці та українські спортсмени зокрема проходять у цій війні. На вході встановили інсталяцію, яка вперше була представлена у червні цього року в Берліні під час футбольного чемпіонату Євро-2024. Це шматок трибуни харківського стадіону «Сонячний», зруйнованого внаслідок російських обстрілів. Цей стадіон був збудований до Євро-2012 та був тоді тренувальною базою футбольної збірної команди Нідерландів, на ньому також тренувалися українські спортсмени, які готувалися до міжнародних змагань та до Олімпіади зокрема.

Інсталяція зі знищеної росіянами трибуни стадіону «Сонячний» у Харкові

Також тут показали саморобну штангу українського спортсмена, стрибуна у висоту Андрія Проценка, який на початку російського вторгнення разом із родиною опинився в окупації на Херсонщині. Там він зробив собі саморобну штангу з шин, аби підтримувати власну спортивну форму.

Український гімнаст Олег Верняєв із саморобною штангою іншого українського атлета Андрія Проценка

Такі речі покликані продемонструвати світовій громадськості та, зокрема, гостям Олімпіади, в яких умовах змушені тренуватися українські спортсмени в умовах загарбницької війни Росії проти України. І при цьому вони ще й досягають успіхів та виборюють олімпійські медалі.

У Volia spase також показали мініатюрну модель зруйнованого росіянами драматичного театру у Маріуполі, в якому переховувалися цивільні

«На вході в центр встановлена трибуна, далі — невелике кафе, де їдять борщ, українські страви. Ліворуч — місце, де ви можете сувеніри придбати, праворуч — виставка сувенірів, присвячених нашим спортсменам, які пов’язані якось з війною. Наприклад, тенісиста Сергія Стаховського, який у 2022 році завершив спортивну кар’єру та вступив до лав ЗСУ, та наших синхроністок сестер Алексіївих, які через війну мали непрості обставини тренувань були. Ще одне кафе і велика зала, де постійно відбуваються виставки — наприклад, виставка “Україна в мініатюрі”, де були такі артоб'єкти, як розбомблений Маріупольський драмтеатр, Донецький аеропорт, знищений росіянами будинок з Бородянки, чи виставка, присвячена Тарасові Шевченку. І потім велика зала, де відбуваються основні комунікації. Всі виступи перекладаються англійською мовою, щоб про все дізнавалась максимальна кількість людей», — розповів Роман Бебех.

Окрему увагу присвятили документальним фільмам про Україну та війну. Зокрема провели кілька показів оскароносної стрічки «20 днів у Маріуполі».

Показ стрічки «20 днів у Маріуполі» в Українському домі Volia space у Парижі

А також там свої стрічки «Довга доба» та «Ми, наші улюбленці і війна» презентували режисери Алан Бадоєв та Антон Птушкін.

Антон Птушкін та Алан Бадоєв

Також на Volia spase відбулися зустрічі з відомими українськими спортсменами, зокрема боксером Олександром Усиком, гімнасткою Лілією Подкопаєвою, футболістом Олександром Зінченком та іншими.

Зокрема, Олександр Усик говорив про перспективи розвитку спорту в Україні та його популяризації. Його виступ привернув до себе велику увагу глядачів та медіа.

«Ми повинні масштабувати спорт і робити його максимально відомим. Я зараз кажу не тільки за свій вид спорту, я кажу за всі види спорту. Нам треба подивитися, які види спорту найбільше приносять нам нагороди і подивитися, в чому проблема тих видів спорту, які не приносять нагороди», — підкреслив Олександр Усик.

Абсолютний чемпіон світу з боксу у важкій вазі Олександр Усик

В Українському домі в Парижі також виступила переможниця «Євробачення-2016» Джамала та лідер українського гурту «Мандри» Сергій Фоменко. Крім того, парижан та гостей Олімпіади пригощали українськими стравами, які презентували шефкухарі Євген Клопотенко та Володимир Ярославський.

Відвідувачів Volia Spase пригощали українським борщем

«Ми зробили такий собі мікс спорту і культури, щоб цей дім максимально передавав наші ключові меседжі про Україну, щоб показати цінність для Європи, для світу в існуванні такої незалежної потужні держави, як Україна», — сказав Юрій Свиридов.

Пам’ятна медаль на честь вбитого на війні українського боксера Максима Галінічева

Також у домі організували зустрічі з пораненими українськими бійцями та двома маленькими українками, які втратили кінцівки через російську агресію, Яною Степаненко та Олександрою Паскаль. Все це покликане більше розповісти про війну і те, що зараз переживають українці.

Яна Степаненко, яка втратила ногу через російську агресію

«Ми працюємо тут з міжнародною агенцією, яка нам допомагає розповсюджувати інформацію, працюючи найперше з міжнародними ЗМІ. І в нас тут були топові ЗМІ, починаючи, з Washington Post, CNN, різні французькі медіа», — сказав Юрій Свиридов.

Особлива увага іноземних медіа, кажуть у Volia Space, була прикута до українських олімпійських чемпіонів — боксера Олександра Хижняка, шаблістки Ольги Харлан та стрибунки Ярославою Магучіх.

«До Олі Харлан та Ярослави Магучіх по 10–15 запитів на інтерв'ю щодня і вони — великі молодчинки, дуже круто це пропрацьовують. І це, варто зазначити, топові американські, японські, бразильські медіа. Їм це дуже цікаво і тому наш голос гучно звучить, коли ми перемагаємо. Головне, щоб просто сил вистачало у дівчат всі ці запити задовольнити і на всі питання відповісти», — сказав Роман Бебех.

Так спортсмени можуть говорити те, що на полях Олімпіади вони не можуть озвучувати. Наприклад, Ярослава Магучіх висловила свою позицію щодо присутності на Олімпіаді «нейтральних» російських спортсменів.

Михайло Кохан, Ірина Геращенко та Ольга Харлан у Volia Spaсe

«Ми всі прекрасно знаємо, звідки ці атлети в принципі. Вони не сказали жодного слова проти війни. Тобто вони не висловилися за мир навіть. Вважаю, це дуже прикро, бо Олімпійські ігри — це про мир. І в принципі завжди всі війни зупинялися на період ігор. Але Росія не зупинилася. І в період цих Ігор були масовані атаки на міста України. Тому як терористів можна допустити до змагань про мир?» — сказала Ярослава Магучіх під час зустрічі з журналістами у Volia space.

Ольга Харлан відповідає на запитання медійників у Volia Space

Також велике інтерв’ю CNN дала Ольга Харлан і вона також говорила багато про війну.

«Є у нас і фехтувальники, яких убила Росія, які пішли на передову. У мене все ще є друзі, які борються за наше майбутнє і наші життя. Ми повинні боротися за них, тому що вони не змогли. … Вони ніколи цього не зроблять знову, і вони завжди будуть у нашій пам’яті, — сказала вона CNN. — Це історія для моєї країни. Це історія для всього світу і показує всьому світу, що ми можемо це зробити. Україна може це зробити. І спорт — це один із способів сказати, що Україна може боротися, і сказати всьому світу, що Україна має перемогти».

Всі ці медіа теоретично могли б намагатися звернутися до українських спортсменів напряму, але в цьому випадку роботу медійникам спростила комунікаційна команда Volia Space. Вони організували відкриті зустрічі спортсменів із шанувальниками, запросили туди медіа, комунікували по конкретних запитах медійників та організовували інтерв’ю.

Також комунікаційники Українського дому посприяли тому, що в прямому етері на CNN побував виконувач обов’язків міністра спорту України Матвій Бідний, який вкотре заговорив про важливість недопуску спортсменів з країни-агресорки до великих міжнародних змагань, а також про волю до перемоги української олімпійської збірної.

«The will to win — це гасло нашої олімпійської збірної цього року, — сказав очільник українського Міністерства спорту в інтерв’ю CNN, — Ми розуміємо, що Олімпійські ігри нам потрібні. Нам потрібна ця платформа. Ми маємо бути там, щоб показати світові нашу стійкість та силу».

Загалом за 17 днів роботи Volia Space стала медійним майданчиком для 80 спікерів — українських спортсменів, знаменитостей, чиновників тощо. Усі вони з різних боків представляли Україну, розповідали про розвиток спорту в Україні, нашу культуру та про війну. Все це було в центрі уваги світових медіа, що для України зараз вкрай важливо. За підсумком роботи Volia Space вийшло понад 900 публікацій у медіа, які вже отримали щонайменше 62 млн переглядів. Також за ці 17 днів Український дім у Парижі відвідали понад 15 тисяч людей. Це доводить, що говорити про війну та просувати свій порядок денний можна і на Олімпіаді — майданчику, на якому, здавалось би, такі теми табуйовані.

Фото надані Українським домом

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Гороскоп на 21 сентября 2024 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2024-09-20T15:33:00Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Не созданы для брака: мужчины этого знака Зодиака разводятся чаще других
Marie Claire
2024-09-20T22:30:37Z
Удивительно мягкий и вкусный: рецепт домашнего хлеба на дрожжевом тесте, видео
Политека
2024-09-20T18:45:54Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Девушка Роналдо в бикини похвасталась сочными формами
GlavRed
2024-09-07T21:27:17Z
Один скелет: скандальная российская певица экстремально похудела
GlavRed
2024-09-20T21:27:57Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
Новое непо-поколение: 5 звездных детей, которых мы теперь будем видеть везде
Marie Claire
2024-09-18T13:31:39Z
Прямые брови возвращаются в моду и подходят практически всем: в чем секрет
Обозреватель
2024-09-16T16:08:08Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
Сборная Украины со счетом 1:7 проиграла на старте чемпионата мира по футзалу. Видео
Обозреватель
2024-09-15T16:46:35Z
Эксглава УЕФА Платини предлагает уменьшить количество футболистов на поле
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T20:03:38Z
Футболист "Шахтера" попал в команду недели Лиги чемпионов
ZN UA
2024-09-20T19:03:15Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
На камеру попало, что делал на трибуне Мудрик после пропущенного гола от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T17:23:03Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
Российские войска используют тактику выжженной земли в Курской области - эксперт
Хвиля
2024-09-21T00:12:34Z
Разрешение на удары по РФ может быть на следующей неделе - СМИ
Корреспондент
2024-09-20T21:12:50Z
"Послам приготовиться?": Безуглая перешла в комитет Рады по внешней политике
Фокус
2024-09-17T20:06:18Z
Россия в ООН заявила, что готова воевать "со всем НАТО"
Корреспондент
2024-09-13T16:48:03Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
В Латвии придумали способ обеспечить ВСУ автомобилями: подробности
Хвиля
2024-09-08T14:45:29Z
Вторая годовщина смерти Елизаветы ІІ: пять интересных фактов о покойной королеве
Фокус
2024-09-08T08:06:29Z
Стало известно, сколько добровольцев ежемесячно присоединяются к Силам обороны
Comments UA
2024-09-20T22:48:04Z
21 сентября 2024 года: апостола Кодрата — что сегодня нельзя делать
Фокус
2024-09-20T22:45:10Z
Немецкие истребители сопровождали российские самолеты возле Латвии
Европейская правда
2024-09-13T19:37:07Z
На фронте погиб сын Главного раввина Украины
Comments UA
2024-09-11T16:03:25Z
Почему нельзя переезжать 9 сентября и кому запрещено шить сегодня: приметы и запреты на Анны
Знай
2024-09-09T02:04:14Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
В харьковской больнице на момент удара находились сотни человек
Корреспондент
2024-09-20T21:18:00Z
Зажал и раздел: в США робот-кот дерзко задержал опасного преступника
Фокус
2024-09-20T19:21:40Z
Удар по Харькову: стало известно о последствиях
Корреспондент
2024-09-09T01:57:50Z
На складе в Воронежской области двое суток детонируют боеприпасы после попадания БПЛА
ZN UA
2024-09-09T01:50:11Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Три знака Зодиака, которым нужно быть осторожнее на выходных 21-22 сентября 2024 года
Фокус
2024-09-20T20:21:50Z
Следуют за нами везде: ученые узнали причину, незаметно подрывающую нашу продуктивность
Фокус
2024-09-20T18:51:27Z
Хочу есть: 6 причин, по которым вы постоянно чувствуете голод
Фокус
2024-09-20T17:06:00Z
Найден эпицентр распространения COVID-19: ученые назвали всех подозреваемых в распространении. ВИДЕО
Новости Украины
2024-09-20T15:36:45Z
Опасные симптомы, предупреждающие о развитии онкозаболевания
Comments UA
2024-09-20T15:30:07Z
Крем-суп из тыквы с грушей: рецепт изысканного блюда
Фокус
2024-09-20T15:21:47Z
Захочется об них тереться: как сделать свои пятки мягенькими, как после педикюра
Знай
2024-09-20T14:51:52Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
РФ ударила по центру Харькова
Корреспондент
2024-09-21T00:00:59Z
Убытки и разрушения получили почти 70% сельхозпредприятий Донетчины
Хвиля
2024-09-20T22:09:29Z
Украина вернула из плена 103 воинов - Зеленский
Корреспондент
2024-09-14T12:18:14Z
Стало известно, сколько людей сейчас проживает в Харькове
Корреспондент
2024-09-13T11:30:36Z
Вражеские БПЛА атакуют Киев: что известно
Корреспондент
2024-09-08T23:09:39Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
В Украине работает шеринг автогражданки для водителей, сообщил hotline finance
Корреспондент
2024-09-20T13:15:09Z
Заброшенные раритеты: в Украине обнаружили коллекцию винтажных Mercedes и Cadillac
Фокус
2024-09-20T13:06:15Z
Харьковские рекордсмены: история уникальных украинских спорткаров ХАДИ
Фокус
2024-09-20T12:06:18Z
Британская армия впервые представила новый основной боевой танк Challenger 3
Хвиля
2024-09-20T11:27:35Z
Цена $10750 и запас хода 510 км: дебютировал новый электрокроссовер от General Motors
Фокус
2024-09-20T10:36:28Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Восстановление самолета Мрія приостановили
Корреспондент
2024-09-20T23:54:13Z
Кто из украинцев уже сейчас может купить 3 года стажа, и во сколько это обойдется
Знай
2024-09-20T20:51:28Z
Р2Р-трейдинг криптовалют: что нужно знать о нем
Comments UA
2024-09-13T11:23:28Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Параллельные миры существуют и мы живем в одном из многих – физики провели поразительное исследование
Знай
2024-09-20T20:30:50Z
PSSR против "мыла": Digital Foundry проверили Final Fantasy VII Rebirth, запущенную на PS5 Pro
GameMag
2024-09-20T20:07:40Z
Создатели Helldivers 2 представили "Национальный гимн Суперземли"
GameMag
2024-09-20T19:31:09Z
Разработчики российской игры "Спарта 2035" проводят конкурс среди художников
GameMag
2024-09-20T19:01:53Z
Китайская блогерша показала, как может выглядеть Nintendo Switch 2 — фото, видео, сравнение с PlayStation Portal и Steam Deck
GameMag
2024-09-20T18:56:32Z
Упоминание PS5-версии Palworld исчезло с официального сайта Tokyo Game Show 2024
GameMag
2024-09-20T18:01:01Z