Цього тижня дослідники з Університету Арізони (UA) опублікували одне із найкрасивіших зображень дюн на поверхні Марса, які коли-небудь були зроблені. Команда зробила знімок за допомогою камери High-Resolution Imaging Science Experiment (HiRISE), якою керують вчені з України та розташована на борту NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO).
Це приголомшливе зображення полів дюн поблизу північної полярної крижаної шапки Марса демонструє вплив полярних вітрів на ландшафт Червоної планети. Фото було опубліковане 6 серпня 2024 року, пише Live Science.
Це поле дюн утворилося біля основи Північної полярної шапки. Для формування дюн потрібне джерело сипучого твердого матеріалу. Джерело північних дюн навколо полярної шапки може бути з шарів пилового льоду, які розмиваються сильними полярними вітрами.
Це зображення було зроблено під час марсіанського північного літа, тому на дюнах немає інею. Найближчі до основи полярної шапки дюни довгі та паралельні, що вказує на сильний вітер з боку шапки. Коли вони віддаляються від полярної шапки, вони починають утворювати більше дюн у формі півмісяця, які називаються барханними дюнами.
Неодноразові спостереження HiRISE за такими дюнами показують помітні зміни в деяких місцях. Це відкриття додає все більше доказів того, що сьогодні на всій поверхні Марса відбуваються активні процеси.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що Марс щодня зазнає ударів метеоритів розміром із баскетбольний м'яч.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!