Про це повідомила пресслужба МОН, передає Укрінформ.
Конкурс розпочинається 20 серпня 2024 року. Відповідне рішення ухвалено наказом МОН від 09.08.2024 № 1118.
У МОН зазначили: "За результатами конкурсного добору найкращим молодим ученим буде призначено 25 державних іменних стипендій строком на один рік у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб кожна в п’яти номінаціях: стипендія імені Дмитра Максимова, стипендія імені Назарія Войтовича, стипендія імені Романа Гурика, стипендія імені Устима Голоднюка, стипендія імені Юрія Поправки".
У відомстві наголосили, що обов’язковою умовою для здобуття стипендії є наявність у претендента вагомих наукових результатів з наукового напряму, у якому працює (за яким навчається) претендент (не менше як три з перерахованих форм: монографії, наукові статті, зокрема опубліковані у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Web of Science, Scopus (Index Copernicus для гуманітарного та соціоекономічного напрямів), наукові доповіді, охоронні документи на об’єкти інтелектуальної власності, науково-методичні документи, звіти).
"Вагоме значення під час визначення переможців конкурсу має активна громадянська позиція претендента щодо захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів держави, її європейського вибору, а також у формуванні національної самосвідомості, гідності та почуття патріотизму", - підкреслили в Міністерстві.
На сайті МОН зазначено, що вперше документи для участі в конкурсі заклади вищої освіти, наукові установи або ради молодих вчених при органі виконавчої влади подають в електронному вигляді до Національної електронної науково-інформаційної системи "URIS". Відповідний модуль конкурсу Національної електронної науково-інформаційної системи "URIS" для подання документів буде доступний з 02.09.2024.
Кінцевий термін подання документів — 20 вересня 2024 року.
У МОН зауважили, що виплата стипендій розпочинається з 1 січня 2025 року.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство освіти та науки спільно з провідними істориками України розробило й затвердило Концептуальні засади реформування історичної освітив системі загальної середньої освіти.