Деніз Браун, координаторка системи ООН в Україні та гуманітарна координаторка, повідомила про відкриття нового офісу ООН у Херсоні. Ситуація в місті і області залишається дуже складною через постійні російські обстріли та наслідки катастрофи на Каховській ГЕС.
А такий Офіс координуватиме багато питань у контексті допомоги місцевому населенню. Це оголошення було зроблено в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".
"Ми відкриваємо офіс ООН у Херсоні. У липні я відвідала кілька можливих локацій. Це відповідь на ваше запитання про те, що далі. Ми забудемо? Ми не забудемо про війну, тому що ми там присутні. Я була в Херсоні десятки разів, але я хочу, щоб ми були присутні там більш фізично. Я знаю, що в Києві іноді кажуть: навіщо нам ООН? А ви запитайте херсонців. Вони знають", – сказала Браун.
Вона наголосила, що Херсон продовжує переживати важкі часи. Допомога ООН не обмежується лише поставками, йдеться також і про послуги.
"ЮНІСЕФ багато робить із "Водоканалом", ВООЗ, UNFPA підтримують лікарні. Тож ми намагаємося покращити ситуації, адже люди залишаються вдома", – додала Браун.
Вона повідомила, що близько 200 тисяч осіб отримали допомогу в рамках заходів з подолання наслідків підриву греблі. 19 автоколон доставили воду, їжу, медикаменти та ремонтні матеріали для постраждалих від повені. Понад 56 тисяч осіб отримали фінансову допомогу для термінових потреб. Протягом першого місяця стихійного лиха було роздано понад 65 тисяч одиниць ремонтних матеріалів і товарів для дому, а 70 тисяч людей отримали медичні засоби через мобільні служби.
Браун підкреслила, що ООН залишається активною в Україні, щоб не забувати про війну і підтримувати безперервність допомоги.
"Я не керую з Польщі. І я не працюю лише з Києва. У нас є 100 співробітників ООН у Харкові. У Дніпрі - 300 співробітників ООН, в Одесі - 200, у Миколаєві - 50. В нас дуже велика присутність, тому що ми хочемо забезпечити цю безперервність дій. Ми нікуди не тікаємо", – пояснила вона.
Крім того, Браун також зазначила, що з початку її місії в Україні кількість співробітників ООН зросла з 1800 до 3200.
Як повідомляв OBOZ.UA, постійний представник України при ООН Сергій Кислиця наголосив, що називати війну Росії проти України "українською кризою" – це неправильно та неправомірно. Попри це, деякі члени Ради Безпеки ООН досі продовжують давати саме таку назву агресії РФ проти нашої держави.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!