Навіть за умов повномасштабної війни в Україні продовжують функціонувати пункти щеплень у медичних закладах. Українців закликають вакцинуватися від COVID-19, адже лише за липень коронавірус діагностували майже у 12 тис. осіб.
Вакцинація залишається єдиним дієвим та безпечним способом набути імунітету. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.
Щеплення проти COVID-19 залишаються безкоштовними для всіх українців. Вакцинуватися можна за записом у свого сімейного лікаря або у пункті щеплень при медзакладах.
Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їх адреси та графік роботи можна знайти за посиланням або запросити у операторів контакт-центру за номером 0 800 60 20 19.
Водночас у МОЗ зазначили, що після початку повномасштабної війни роботу центрів масової вакцинації, які працювали в ТРЦ та інших пристосованих для масових щеплень приміщеннях, з міркувань безпеки було зупинено. Проте мережа пунктів щеплень, які працюють в амбулаторіях, лікарнях, ЦПМСД, діє. Графік роботи пунктів щеплень у медустановах в областях можна переглянути за цим посиланням.
На сьогоднішній день в Україні доступно понад 500 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини проти COVID-19 (вакцина Comirnaty від Pfizer) для дорослих та понад 50 тисяч доз для дітей.
Згідно з останніми рекомендаціями, схеми вакцинації для населення спрощуються. Для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19. Для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз – ревакцинація через 6-12 місяців.
У Міністерстві охорони здоров'я рекомендується робити ревакцинацію через 6-12 місяців лише людям із груп ризику. До таких категорій належать дорослі та діти з ослабленим імунітетом або супутніми та хронічними захворюваннями, вагітні, люди старше 60 років, а також дорослі та діти, які перебувають у групі ризику тяжкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції. Крім того, проводити повторну вакцинацію рекомендують представникам професійної групи ризику (наприклад, лікарі, вчителі, військові).
Нагадаємо, в Україні зафіксували стрімке зростання захворюваності на коронавірус. Лише протягом липня COVID-19 був діагностований майже у 12 тисяч українців, тоді як у червні хворих було вдвічі менше.
Раніше стало відомо про поширення нового субваріанту коронавірусу FLiRT в Україні. Його симптоми не відрізняються від попередніх варіантів, хіба що рідше втрачається здатність відчувати смак та запах.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.