MY.UAНовини
Наполовину порожня склянка, або Що не так із підтримкою українцями своїх спортсменів
Наполовину порожня склянка, або Що не так із підтримкою українцями своїх спортсменів

Наполовину порожня склянка, або Що не так із підтримкою українцями своїх спортсменів

Вимогливим українцям часто бракує об’єктивності, а ще — вміння приймати поразки. І це проблема.

Олімпіада в Парижі відгриміла, відбулася церемонія закриття й уже остаточно підбиті підсумки загального медального заліку. З 205 країн-учасниць нагороди отримали 84 країни. Україна — на 22-му місці з трьома золотими, п’ятьма срібними та чотирма бронзовими медалями. Ось колеги з «Суспільне Спорт» зробили колаж з українськими призерами Олімпіади.

 

 Українці на Олімпіаді-2024  вибороли 12 медалей

Це викликало чимало реакцій. Одні вважають, що це крутий результат для країни, яка перебуває у стані повномасштабної війни, інші — що це поганий результат і це набагато гірше, ніж 9 золотих і 23 нагороди загалом в Атланті 1996 року або 8 золотих і 22 медалі загалом в Афінах 2004 року. Всі інші реакції десь між тим.

Хейт спортсменів

Я стежила за Олімпіадою й бачила дуже багато коментарів під трансляціями в стилі «ой, всьо... жахливий результат», «узагалі нецікаво дивитися на цих невдах» і тому подібне. Особливо багато таких коментарів у соцмережах українських спортивних федерацій. Наприклад, 9 серпня Федерація легкої атлетики опублікувала допис про те, що українські атлети повертаються додому, і серед них зокрема Людмила Оляновська, яка разом з Іваном Банзеруком фінішувала 17-ю в естафеті зі спортивної ходьби, та Ігор Главан, який став 40-м у підсумку. Під цим дописом є дуже, навіть, можна сказати, до жорстокості критичні коментарі.

 

 Користувач у коментарі під дописом пише, що не було ніякої боротьби, а спортсмени лише як туристи за державний кошт з’їздили до Парижа

Аналогічна ситуація, наприклад, під дописом на сторінці Федерації дзюдо про повернення з Парижа Дільшота Халматова, Богдана Ядова та Дар’ї Білодід, яким, на жаль, також не вдалося вибороти медалей. І, справедливості заради варто сказати, що там є критичні, але притомні коментарі. Наприклад, «Молодці всі спортсмени! Дуже тяжка праця, все попереду ще. На своїх помилках вчимося» чи «Пригнічений настрій Дар’ї. Не так хотілося виступити на ОІ. Хочеться згадати вірш Ліни Костенко “І все на світі треба пережити, і кожен фініш — це, по суті, старт!”». Але є і ті самі відверто знущальні коментарі про «туристів».

 

 Хейтерські коментарі під дописом про повернення до України дзюдоїстів, які не надто вдало виступили на Олімпіаді

І таких коментарів безліч. Особливо багато їх було під прямими трансляціями змагань. Зараз знайти все це важко, але за 17 днів Олімпіади мені дуже запам’яталося, що хейтери навіть називали спортсменів «каліками», що взагалі є неприпустимим і вкрай неетичним як щодо спортсменів, так і щодо людей з інвалідністю. В сучасному світі взагалі ніхто нікого не мав би називати так, бо саме це слово має знущальний та образливий характер.

Заголовок новини NV

А вчора почалася дискусія про публікацію видання NV про підсумки України у медальному заліку. Видання спочатку опублікувало новину з заголовком «Другий найгірший результат в історії. Україна з 12 медалями завершила виступ на Олімпіаді-2024».

 

 Перший заголовок NV про підсумок України на Олімпіаді-2024

І проблема цього заголовку не в тому, що він неправдивий, — ні, бо справді менше, а саме 11 медалей Україна мала лише на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро 2016 року. Тоді у нас були два «золота», п’ять срібних нагород і чотири «бронзи». Проблема ж цього заголовку в його певній неетичності та клікбейтності — бо, якщо вже чесно сказати, то тоді Україна й наші спортсмени не були в таких важких умовах, як зараз.

Післякритики видання таки змінило заголовок на, як написала блогерка Тетяна Микитенко, «ніякий» — «Україна з 12 медалями завершила виступ на Олімпіаді-2024». А пізніше на критику відреагувала заступниця головного редактора та редакторка сайту NV Юлія МакГаффі.

«Не буду виправдовуватися. Це ситуація, коли спортивний журналіст, який це зробив, абсолютно до неправий, — написала Юлія МакГаффі у своєму профілі. — Коли я побачила, що в заголовку про результати Олімпіади у Парижі було написано, що 22-ге місце України — це “другий найгірший результат в історії“, відчула абсолютно те ж саме, що й наша аудиторія, яка зараз нас справедливо розносить за це. Ми це виправили, але самі знаєте — “скриншоти не горять”. Таке позиціювання фактів є абсолютно неприпустимим. І мені прикро, що це сталося. Повністю поділяю обурення наших читачів. Хочу вибачитись і ще наголосити, що це помилка окремої людини, а не позиція редакції в жодному разі. Ми пишаємося нашою збірною,  її результатами, кожним спортсменом окремо і всіма разом».

Але ще до публічної реакції Юлії МакГаффі публікації NV на цю тему проаналізував проєкт «НотаЄнота» журналістки, фактчекерки та комунікаційниці Альони Романюк. «НотаЄнота» проглянула інші публікації видання та зробила висновок, що це не «просто помилка однієї людини», а системно негативна подача.

 

 Проєкт «НотаЄнота» зробив колаж із публікацій NV, де новини про Україну на Олімпіаді подаються в негативній конотації

«Ми б не здивувалися, якби побачили цей заголовок від російських пропагандистів, які будь-які перемоги та здобутки України подають як поразку. Звісно, нам би хотілося, щоб українці отримали все “золото” на Олімпійських іграх, але в умовах війни, втрачених територій, постійних обстрілів, зруйнованих залів, хвилювань за своїх рідних і близьких, коли гинуть українці, наші спортсмени показали неймовірний результат! І такий заголовок, який нібито подає факт, насправді вирвано з контексту, бо в жодних попередніх іграх українська команда не була в таких умовах як зараз, — ідеться у повідомленні проєкту “НотаЄнота”. — Тому питання: це відверте підігрування ворожій пропаганді, непрофесійність людини, яка пише такі новини, чи до біса стандарти, головне перегляди?».

Олімпіада, Євробачення... Українці люблять «розносити» своїх. Чому це проблема

Я ж від себе додам, що оці заголовки на кшталт «падіння України», «програш Коляденка», «розгромний програш Мчедлідзе уродженцю Дагестану» тощо для мене є типовим прикладом усіх тих зрадницько-негативних коментарів, які я бачила за час Олімпіади, коли стежила за змаганнями. Важко тільки зрозуміти, де тут яйце, а де — курка. В сенсі, незрозуміло, чи це NV й інші медіа з подібними заголовками так вплинули на українців і їхнє ставлення до спортсменів чи, навпаки, на сайтах сидять редактори під впливом такого градуса критичності у соцмережах.

Але ще 29 липня, якраз після програшу Дар’ї Білодід, на цю надмірну негативну забарвленість теми в українських медіа звертав увагу письменник Сергій Батурин.

«Хто взагалі навчає наших так званих “журналістів”, що вони так пишуть: “Білодід вилетіла з Олімпіади…”, “Чому Білодід вигнали з Олімпіади…”, “Тренер прокоментував виліт Білодід…”? Хіба не зрозуміло, що про своїх треба писати інакше: “...програла у 1/8 фіналу…”, “...припинила боротьбу за медалі…”, “...поступилася титулованій суперниці…”? Вона програла у гідній боротьбі дворазовій чемпіонці світу, яка наразі є однією з найкращих майстринь дзюдо у своїй категорії. Хто б таких писак вигнав із журналістики, щоб вилетіли й перекидалися... А Дар’ї хочеться сказати тільки таке: тримайтеся, боріться, найгучніші перемоги попереду! Та й таке», — написав Сергій Батурин у фейсбуці.

Не скажу, що я на 100% із ним згодна. Особливо у реченні про «писак», яких «треба вигнати з журналістики». Я вважаю, що треба пояснювати та в принципі вести дискусію про те, як можна писати про поразки, а як — не варто. І взагалі це питання не лише журналістів і медіа, а всього інформаційного простору включно з соцмережами та висловлюваннями коментаторів і блогерів. Ми маємо навчитися бути коректнішими, справедливішими та реагувати більш стримано — це я про все суспільство і журналістів зокрема.

А ще ситуація з хейтом олімпійців нагадала мені те, як українці реагували на Євробачення — ми настільки вимогливі, що цим самі собі шкодимо. Що я маю на увазі? Як людина, яка стежить і за Євробаченням, я пригадую ситуації, як українці надто критично ставилися до своїх представників. Наприклад, у 2023 році Україну представляв дует Tvorchi. І я прекрасно пам’ятаю, що як тільки журі оголосило свої бали — Україна за ними була на 15-му місці, — в соцмережах буквально полилися дописи та коментарі на кшталт «а я ж казав, що треба когось іншого відправляти», «це — провал». Ну, по-перше, 15 місце — це взагалі не провал, бо є купа країн, для яких навіть потрапити до фіналу — досягнення. А, по-друге, коли за голосуванням глядачів хлопці виявилися на четвертому місці й у підсумку на шостому, градус емоцій у соцмережах трохи змінився.

Так само українці захейтили представницю України на дитячому Євробаченні-2023 року.

А взяти навіть представниць України на конкурсі у 2024-му році. Після нацвідбору багато хто в соцмережах, особливо у твіттері, був незадоволений. То писали, що вони купили перемогу, то, що Джеррі Хейл самій не вдавалося пробитися на конкурс і тому вона вирішила робити дует. То пісня була не така. Зараз усю цю критику відшукати важко, але про неї робили окремий випуск авторки ютуб-каналу «Палає» Емма Антонюк та Яна Брензей.

Але вже під час Євробачення, коли українці побачили кінцевий номер, критика змінилася підтримкою. Цю кардинальну зміну у ставленні до співачок підмітила поетка Тетяна Власова.

«Український фейсбук після нацвідбору на Євробачення: “Та як таке взагалі можна було вибрати! Та вона товста! А та друга співати не вміє! І стиліста хай змінять! Ганьба України!”. Український фейсбук під час Євробачення: “Наші красуньки! Наші дівчата найкращі! До мурах! Україно, вперед! Пишаємось нашими!”», — написала Тетяна Власова.

Ми настільки сильно любимо переможців чи бодай призерів, що буквально не готові сприймати інші результати. І це було завжди. Наприклад, коли гурт O.Torvald посів 24 місце у 2017 році. Про це тоді писали багато медіа, наприклад, 24 канал, а сам лідер гурту Женя Галич розповідав про це «Українській правді» — прикметно, що каже він якраз про те саме, про що я пишу: «Українці люблять переможців і не визнають поразки навіть найближчих».

За рік до того, по суті, те саме пережив і Melovin, бо зайняв 17-те місце. Якщо коротко, то він казав, що буквально боявся повертатися додому.

 

 Melovin про Євробачення

Ще раніше, у 2012-му, Україну представляла Гайтана, яка посіла 15-те місце. І вона розповіла журналістам, що через це мала таку депресію, що навіть почала вживати наркотики.

 

 Гайтана розповіла про свою депресію після Євробачення

До чого це все призводить? Та до того, що часто зірки з величезними авдиторіями буквально не хочуть брати участі в конкурсі. Адже раптом щось не вдасться чи ти просто не потрапиш із композицією в смаки європубліки — і все, тебе у твоїй країні можуть просто зненавидіти. Для топзірок ставки надто високі й вони бояться ризикувати.

 

 Співачки не радять колегам йти на Євробачення через ризик хейту

Тобто наше ставлення до зірок залежить не від емоцій, які нам дарує їхня творчість, а від міжнародного визнання. От якщо вже отримав нагороду десь за кордоном — ти наша гордість. А як, не приведи Боже, опинився не серед лідерів — ганьба, провал і купа-купа критики. Це є ознакою того, що ми досі хворіємо на меншовартість — нам надто важливе чуже визнання, титули, перемоги, медалі. З таким ставленням скоро дійде до того, що Україну на Євробаченні представлятимуть маловідомі артисти, для яких важливо просто показати себе. А зірки високого рівня не захочуть іти на такий ризик.

Хейт — не рішення. Треба вміти приймати поразки й працювати далі

Ми далеко відійшли від Олімпіади. Але хотілося показати, що це системна проблема — ми не вміємо адекватно реагувати на поразки тих, хто представляє країну.

Нещодавно ютуб-канал «Останній капіталіст» опублікував відео про те, чому країни з тоталітарно-авторитарними режимами на кшталт Китаю зараз або Радянського Союзу в минулому завжди показували такі добрі результати за кількістю медалей на Олімпіадах.

«Невже тоталітарні країни можуть бути успішними не менше або навіть більше за демократичні країни?», — запитує автор відео Валентин Краснопьоров на початку. І далі він пояснює, чому так. Насправді відео дуже цікаве і я радила б його передивитися повністю. Але якщо коротко, то у ньому сказано, що диктатори сприймають Олімпійські ігри як можливість самоствердитися і показати власну крутість. Для них спорт — це політика, зайва можливість показати демократіям, що можуть, як то кажуть, запхати їх за пояс.

І яким би неприємним для мене не було це порівняння, але отакі прості українці, які хейтять спортсменів за відсутність медалей і просто розчавлюють за невихід до фіналу чи півфіналу, мені нагадують ось цих диктаторів. Ладні буквально морально розтоптати людину за те, що не виправдала сподівання. Мені таким хочеться відповісти, що нема на них Сімони Байлз. Це — американська спортсменка, яка припинила виступи на Олімпіаді в Токіо через проблеми з психічним станом. Детальніше про це писало «Суспільне Спорт».

Надмірна вимогливість українців, як на мене, — це ще один стимул українським спортсменам змінювати громадянство та виступати за інші країни, як це у 2023-му році зробив харків’янин Семен Новіков, який зрештою зараз виграв для Болгарії «золото» з греко-римської боротьби. Я в жодному разі його не виправдовую, а в збірній, як писало видання Tribuna.com, його взагалі вважають зрадником. У принципі, я навіть із цим згодна. Але я кажу, що українські спортсмени, які часто тренуються за власний кошт і не завжди отримують нормальні виплати від держави, і в яких зараз усе це ускладнилося через війну, хочуть бодай мати повагу у суспільстві. Якщо ти представляєш країну на змаганнях такого рівня, то очікуєш від співгромадян справжньої підтримки, а не хейту в разі невдачі.

Я не кажу, що українці не повинні вболівати та сподіватися на медалі — ні. Просто ми маємо більш притомно реагувати на невдачі. По-перше, в Україні війна такого масштабу, що ми взагалі могли не брати участі в Олімпіаді. Натомість ми виступили краще, ніж багато демократичних і розвинених країн, наприклад, Бельгія опинилася на 25-му місці, Чехія та Данія — на 28 та 29-му відповідно, а Польща — взагалі на 42-му. По-друге, з 24 лютого 2022 року росіяни вбили 479 українських спортсменів і тренерів, а також зруйнували або пошкодили 518 спортивних об’єктів. По-третє, цьогоріч Україну представляли лише 140 спортсменів і це — найменша кількість за всі роки Незалежності. А по-четверте, важливо, що українські спортсмени, які змагались у Парижі, виконали важливу дипломатичну місію. Усі вони говорили про Україну, війну та те, що ми потребуємо підтримки, і це цитували світові медіа.

Наприклад, видання The New York Times написало статтю з заголовком «Олімпійські медалі дають Україні короткий перепочинок від війни». І в ній сказано, що «кожна медаль у країні, охопленій війною, є символом стійкості та непокори». Подібна думка висловлена в публікації Міжнародного наукового центру Вудро Вілсона (США): «В той час, коли українські спортсмени змагаються на Олімпіаді-2024, їхня боротьба полягає не лише у спортивній майстерності. Це також демонстрація стійкості перед обличчям безпрецедентних викликів, що символізує стійкий дух народу». А ще центр процитував слова Жана Беленюка: «На змаганнях мають бути українці, які розповідатимуть про те, що Росія робить в Україні, як вона вбиває мирне населення, скільки загинуло спортсменів, скільки знищено спортивної інфраструктури. Нейтральний статус російських спортсменів є фейковим, і нам доводиться проводити велику дипломатичну роботу безпосередньо на Олімпіаді».

До того ж критикувати треба більш об’єктивно і дивлячись у суть проблеми. Наприклад, я звернула увагу на інше — підсумки всіх літніх Олімпіад за участі України показують, що ми серйозно просіли за результатами трьох останніх — у Ріо-де-Жанейро, Токіо та Парижі. Це видно навіть із статті у Вікіпедії.

 

 Таблиця з результатами України на всіх літніх Олімпійських іграх за роки Незалежності

А ще я звернула увагу на те, що на цьогорічній Олімпіаді не з’явилося фактично жодної нової яскравої зірки від України. Практично всі наші медалісти вже отримували нагороди й на минулих великих змаганнях світового рівня, і не з’явилося наразі нікого нового, кому б пророкували медалі у Лос-Анджелесі.

Усе це свідчить, що в нашому спорті є системні проблеми і їх не розв’яжеш хейтерськими коментарями у соцмережах, а лише реформами галузі. Та це вже інша тема, в якій я зовсім не розбираюся. Але я точно знаю, що спорт треба робити популярнішим і доступнішим для всіх українців і вже серед них можна буде виявляти та розвивати майбутніх зірок. Я точно знаю, що найперше треба думати категоріями здоров’я нації, а не кількістю медалей.

Цей текст не про те, що треба вдовольнятися результатом і не прагнути його покращувати. А про те, що треба вміти приймати поразки, попри все підтримувати своїх і не втрачати людське обличчя.

Архівне фото на головній:  українська дзюдоїстка Дар'я Білодід на Олімпійських іграх-2020 у Токіо (Getty Images)

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Спорт
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Києві зачинили станцію метро «Вокзальна», виявили підозрілий пакет
УкраинФорм
2024-11-25T11:18:47Z
Погода в Україні 26 листопада: на деревах - паморозь, сніг - на сході та заході
Комсомольская правда
2024-11-25T11:18:38Z
Бійці Третьої штурмової зачистили селище Копанки на Харківщині
24tv
2024-11-25T11:18:16Z
Уночі росіяни спробували прорватися через кордон у Харківській області
24tv
2024-11-25T11:12:38Z
РФ вдарила балістикою по житлових будинках Одеси: є руйнування і постраждалі
GlavRed
2024-11-25T11:12:06Z
У Криму відмовилися від масових заходів на Новий рік
УкраинФорм
2024-11-25T11:00:11Z
У Євпаторії росгвардія посилює оборону міста та околиць - партизани
УкраинФорм
2024-11-25T10:40:24Z
Ракетний удар по центру Харкова: що атакували росіяни і які наслідки "прильоту"
TSN
2024-11-25T10:36:09Z
Гороскоп на грудень 2024: Стрільцям - підвищення, Риб попросять про допомогу
GlavRed
2024-11-25T10:27:10Z
У Швейцарії вирішили, чи фінансуватимуть Євробачення-2025: відомі результати референдуму
24tv
2024-11-25T11:24:54Z
У Новій Каховці активісти спалили триколор загарбників
УкраинФорм
2024-11-25T11:24:54Z
Президент назвав нового начальника Сумської МВА: що відомо про Сергія Кривошеєнка
24tv
2024-11-25T11:22:59Z
У якому стані зараз ядерна зброя Росії
24tv
2024-11-25T11:21:22Z
Австрійські ультраправі вперше перемогли на земельних виборах у Штирії
Европейская правда
2024-11-25T11:19:36Z
Ле Пен повторно погрожує поваленням французького уряду
Европейская правда
2024-11-25T11:18:25Z
Те, чого реально треба боятися: одна помилка Трампа може мати серйозні наслідки для світу
24tv
2024-11-25T11:18:23Z
Британська розвідка проаналізувала стан економік України та Росії на тлі війни
Европейская правда
2024-11-25T11:18:18Z
Посадовці в Європі знову заговорили щодо відправки військ в Україну – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T11:06:57Z
46-річна відома українська ведуча вперше показала фото зі свого весілля в ОАЕ
TSN
2024-11-25T11:18:04Z
Україна має працю з іноземними режисерами, щоб бути присутньою в голлівудських фільмах - Ковальська
УкраинФорм
2024-11-25T11:07:25Z
На Netflix вийшов один із найновіших українських серіалів: про яку стрічку йдеться
24tv
2024-11-25T11:06:07Z
Херсонський режисер Сергій Павлюк: «Росіяни на допитах постійно примушували нас відновити роботу театру. Для них це було символом»
Детектор М
2024-11-25T11:01:56Z
Диван зачекає: куди піти у Києві на цьому тижні, 25 – 29 листопада
VGorode
2024-11-25T10:57:52Z
Режисер «Самотніх вовків» скасував продовження, бо «більше не довіряє Apple»
ITC
2024-11-25T10:55:00Z
Адель бере паузу в карʼєрі на невизначений термін
1News
2024-11-25T10:48:00Z
У Загребі виступив український театр міміки та жестової мови «Райдуга»
УкраинФорм
2024-11-25T10:37:05Z
"Меладзе дав шанс": Віра Брежнєва зробила гучне зізнання - що сталося
GlavRed
2024-11-25T10:27:54Z
Бджолине лікувальне ліжко в піраміді: авторська методика оздоровлення Ольшанського
TSN
2024-11-25T10:21:16Z
Дослідження попереджає: бути диванним овочем шкідливо для пам'яті
Фокус
2024-11-25T09:46:40Z
Хвороби крові: які аналізи здати, щоб виявити
24tv
2024-11-25T09:21:59Z
МОЗ посилює контроль над психіатричними оглядами з 2025 року
УкраинФорм
2024-11-25T09:13:47Z
Чому гарячі батареї — ворог вашого сну
360ua.news
2024-11-25T09:09:15Z
Реформа МСЕК: в Мінсоцполітики пояснили, що буде з інвалідністю, виплатами та кого перевірятимуть
Фокус
2024-11-25T07:15:46Z
Пити чи ні: наскільки корисне чи шкідливе шампанське
24tv
2024-11-25T06:06:17Z
Лікарі відкрили секрети самовідновлення людського серця
Portaltele
2024-11-25T05:49:28Z
Захистіть своє здоров’я під час магнітної бурі 25–27 листопада
360ua.news
2024-11-24T17:30:57Z
Українки здобули історичне "срібло" Кубка світу з фехтування в командній рапірі
TSN
2024-11-25T11:18:10Z
Українські шпажистки - срібні призерки Кубка світу у Ванкувері
УкраинФорм
2024-11-25T11:15:21Z
Реал готує трансферну бомбу: "вершкові" хочуть придбати одного з найкращих у світі бомбардирів
24tv
2024-11-25T11:03:45Z
Егіналду: Для мене було дуже важливо відзначитися дублем і перервати неприємну смугу
Football.ua
2024-11-25T11:01:08Z
Українські боксери виграли 40 медалей Євро серед Балканських країн
УкраинФорм
2024-11-25T10:52:11Z
Салах: Я розчарований, що досі не отримав пропозицію по контракту
Football.ua
2024-11-25T10:49:04Z
Полісся — Зоря. Напередодні
Football.ua
2024-11-25T10:43:14Z
Майстри українського кіокушинкай-карате здобули 5 нагород Кубка Європи
УкраинФорм
2024-11-25T10:31:14Z
Повторюєш пропаганду Путіна, – Кличко різко відповів коментатору UFC, який послав Зеленського
24tv
2024-11-25T10:25:02Z
Помер політв'язень радянських концтаборів Іван Мігус
УкраинФорм
2024-11-25T11:24:01Z
Релігійна складова впливає на політичні рішення західних партнерів - ОП
УкраинФорм
2024-11-25T11:21:36Z
Що на ТБ? Прем'єри тижня
Кино-Театр
2024-11-25T11:16:40Z
Чим насправді займається завод "Тайфун" у Калузі, який атакували українські БПЛА
24tv
2024-11-25T11:12:50Z
У Вільнюсі відбувся благодійний вечір на підтримку українських військових
УкраинФорм
2024-11-25T11:04:23Z
Сили оборони атакували низку важливих об'єктів у Брянській, Калузькій та Курській областях - Генштаб
УкраинФорм
2024-11-25T11:00:12Z
У Калузі безпілотники могли пошкодити одразу 4 резервуари з паливом, – ЗМІ
24tv
2024-11-25T10:51:05Z
Розвідники показали дрони, якими ГУР атакує військові об’єкти агресора
Украина Криминальная
2024-11-25T10:48:48Z
Значна частина українців втратить право на бронь від мобілізації, – нардеп Кицак
24tv
2024-11-25T10:45:45Z
Як зміниться тариф на електроенергію з грудня
24tv
2024-11-25T11:18:55Z
Мінагрополітики відкриває нові ринки для агровиробників
AgroNews
2024-11-25T11:16:36Z
В Україні цьогоріч приватизували майже 350 обʼєктів
Хвиля
2024-11-25T11:15:55Z
Електрика подешевшає вночі – як на цьому заощадити
Знай
2024-11-25T11:12:31Z
Співвласник «Нової пошти» порівняв нинішні податки з Голодомором і викликав шквал критики
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T11:12:02Z
З початку року в Україну ввезли легкових авто на $3,3 млрд: ТОП країн-лідерів
AutoCentre
2024-11-25T11:09:52Z
Українські виробники збільшили експорт яловичини та худоби у жовтні
24tv
2024-11-25T11:06:20Z
"Інтенсивно та врізнобіч": в обмінниках очікується значна зміна курсу валют, озвучено цифри
Политека
2024-11-25T11:04:57Z
Українські користувачі OpenAI почнуть платити ПДВ з 1 січня
ITC
2024-11-25T11:01:08Z
Кількість поранених внаслідок ракетного удару по Одесі зросла до восьми
УкраинФорм
2024-11-25T11:22:55Z
Затримано двох підпалювачів військових автівок та державних установ
Украина Криминальная
2024-11-25T11:12:58Z
У Житомирі затримали підозрюваного в смертельному травмуванні своєї 90-річної бабусі
Украина Криминальная
2024-11-25T11:06:49Z
"Люди телефонують і просять їх врятувати": нові подробиці ракетного удару по Одесі
TSN
2024-11-25T11:06:11Z
У Червоному морі потонула яхта, понад 40 людей зникли безвісти: вода кишить акулами
24tv
2024-11-25T11:03:43Z
У Литві не виключають, що літак DHL міг впасти через технічну несправність
Европейская правда
2024-11-25T10:58:52Z
Три благодійні фонди продали понад 700 авто, які ввезли під виглядом допомоги для ЗСУ
УкраинФорм
2024-11-25T10:48:11Z
Cерійний шахрай під привидом обміну грошей ошукував фармацевтів та касирів столичних магазинів
Украина Криминальная
2024-11-25T10:48:04Z
Сімейна драма зі смертельними наслідками в Польщі
360ua.news
2024-11-25T10:45:17Z
Як перетворити звичайну гречку на справжній кулінарний шедевр: додайте цю спецію
TSN
2024-11-25T11:06:14Z
Ці 4 кімнатні рослини допомагають спати: поставте їх у спальні вже зараз
24tv
2024-11-25T10:57:28Z
Без муки, зайвого цукру та випікання: готуємо супершвидкий шоколадний пудинг з хурмою
24tv
2024-11-25T10:42:02Z
Що категорично не можна давати курям: фермер назвав продукти, які викликають діарею та інші проблеми
TSN
2024-11-25T10:36:20Z
Їх у житті не розлучить ніхто: 3 пари знаку Зодіаку, яким бути разом написано за долею
Знай
2024-11-25T09:51:59Z
Астрологи назвали три щасливі знаки Зодіаку цього тижня
360ua.news
2024-11-25T09:48:09Z
Китайський гороскоп на завтра 26 листопада: Драконам - зриви та сварки, Козлам - підозри
GlavRed
2024-11-25T09:27:49Z
5 речей у домі можуть притягнути лихо: ніколи не тримайте їх в оселі
24tv
2024-11-25T09:00:25Z
Салати на Новий рік 2025: тут знайдуться рецепти на будь-який смак
24tv
2024-11-25T08:45:59Z
Оновлення Windows 11 24H2 спричиняє збої в роботі популярних ігор від Ubisoft
ITC
2024-11-25T11:22:54Z
Зваріть своє авокадо, якщо воно недозріле: геніальний лайфхак з TikTok
24tv
2024-11-25T11:18:09Z
Instagram і WhatsApp очистили від більш ніж 2 мільйонів шахраїв
InternetUA
2024-11-25T11:16:49Z
Китайські науковці запустили революційну центрифугу, що у 1900 разів перевищує силу гравітації Землі
InternetUA
2024-11-25T11:01:08Z
У Землі є «другий Місяць», споріднений з першим, — вчені
ITC
2024-11-25T10:55:45Z
OnePlus готує компактний смартфон на базі Snapdragon 8 Elite
ITC
2024-11-25T10:55:38Z
Шоуранер «Аркейн» підтвердив розробку трьох нових проєктів за League of Legends
ITC
2024-11-25T10:55:17Z
«Унікальна» знахідка скам’янілостей може розкрити таємницю інтелекту сучасних птахів
Portaltele
2024-11-25T10:52:37Z
Ще один великий виробник смартфонів може інтегрувати штучний інтелект від OpenAI
24tv
2024-11-25T10:36:03Z
Чорна п’ятниця з Mitsubishi: знижка 5% на кросовери!*
AutoCentre
2024-11-25T11:04:44Z
Volkswagen презентував спецверсію Amarok для суворої бездоріжжя
AutoCentre
2024-11-25T11:04:31Z
На тлі непопулярних електрокарів: Volkswagen повертає у продаж найдешевшу модель
ЗаРулем
2024-11-25T10:46:55Z
Volvo готує новий гібридний кросовер із запасом ходу понад 1000 км
AutoCentre
2024-11-25T10:10:02Z
ТОП автівок, що претендують на звання «Автомобіль року в Україні»
ITC
2024-11-25T09:52:57Z
Представлено новий кросовер Kia Sportage: подробиці та ціни
ЗаРулем
2024-11-25T09:33:34Z
Зміниться до невпізнання: нову Toyota Corolla показали за рік до презентації
Фокус
2024-11-25T09:30:45Z
Ентузіаст побудував стильний спорткар із розбитої Tesla
AutoCentre
2024-11-25T09:04:11Z
Електромобіль Tesla після ДТП перетворили на яскравий спорткар
Фокус
2024-11-25T08:42:51Z