Дослідники з Іраку та Австралії розробили систему, яка може виявити різні захворювання, просто аналізуючи зображення язика людини. Про це повідомляє NewAtlas.
Використовуючи машинне навчання, вони досягли майже ідеальної точності у діагностиці. Аналіз язика як спосіб діагностики відомий вже тисячі років, особливо в традиційній китайській медицині. З огляду на цінність цього методу, вчені з Middle Technical University та Університету Південної Австралії вирішили модернізувати його за допомогою сучасних технологій.
Вони навчили штучний інтелект на основі 5260 зображень язиків, зроблених за різних умов освітлення. Також було використано зображення пацієнтів з відомими хворобами, такими як астма, діабет та анемія.
Під час тестування система правильно визначила діагноз у 98% випадків, аналізуючи язик пацієнта за допомогою камери, розташованої на відстані 20 см. Система робила це в реальному часі.
За словами професора Алі Аль-Наджі, колір, форма та товщина язика можуть вказувати на різні захворювання. Наприклад, жовтий язик часто зустрічається у людей з діабетом, пурпуровий з товстим нальотом може свідчити про рак, а білий язик – про анемію.
Цікаво, що технологію можна легко вбудувати у смартфони, що дозволить людям самостійно перевіряти своє здоров'я. Такий тест також може допомогти у виявленні випадків COVID-19, адже дослідження в Україні показало, що у 99% пацієнтів з важкою формою вірусу язик був темно-червоного кольору.
Таким чином, незабаром для перевірки свого здоров'я достатньо буде просто показати язик камері смартфона.