MY.UAНовини
Курська операція. Чим Путін відповість на приниження?
Курська операція. Чим Путін відповість на приниження?

Курська операція. Чим Путін відповість на приниження?

Курська операція. Чим Путін відповість на приниження?

Ось уже тиждень як українські війська проводять «спеціальну воєнну операцію» у Курській області: несподівано для росіян їхня територія стала зоною бойових дій. І тепер російські літаки бомблять, а російська артилерія обстрілює російські села, а тисячі росіян залишають свої будинки. Така реальність для громадян країни, чиє керівництво почало війну проти України. Така реальність для росіян, які підтримують «СВО» і радіють убивствам українців.

У міру просування українських сил серед жителів області та Z-воєнкорів зростала паніка. Попри спроби локалізувати прорив, російське командування не змогло стримати наступ наших військ і на момент написання статті не змогло стабілізувати лінію фронту. Одночасно з відправленням різношерстого підкріплення для захисту Курської області міністр оборони РФ Андрєй Бєлоусов збирався провести там хресний хід із мощами Матрони Московської. Чи допоможе?

За оцінкою аналітиків групи Conflict Intelligence Team (CIT), кульмінація наступу вже позаду. Після стрімкого заходу до Суджанського і Кореневського районів Курської області наші війська займають позиції, будують опорники, бліндажі та блокпости, мінують підходи. І нарощують живу силу та техніку. Російські воєнкори також повідомляють, що ЗСУ заходять до Красноярузького району Бєлгородської області (де вже почалася евакуація жителів) і Бєловського району Курської області.

За словами джерела російського ТГ-каналу ВЧК-ОГПУ, «еще немного и ВСУ окопается так, что ВС РФ их будет очень сложно «выбить» с территории Курской области». Своєю чергою близький до Кремля російський політолог Сєргєй Марков заявив у коментарі The Washington Post, що якщо російські війська «діятимуть з такою самою швидкістю, з якою Росія наступає в інших місцях, то на повернення Курської області може піти рік».

У прориві російської оборони Z-блогери та воєнкори звинувачують російське військове керівництво, розвідку, «кадировців». Однак вони незадоволені й самопроголошеним президентом Білорусі Аляксандром Лукашенком, звинувачуючи його в «договорняку» з українським керівництвом: мовляв, його рішення відвести білоруські війська від кордону дало можливість Україні перекинути резерви для атаки на Курську область. Показуючи себе союзником Росії, Лукашенко розпорядився підсилити угруповання військ на кордоні з Україною.

Утім, українська прикордонслужба поки що не зафіксувала переміщень техніки або особового складу біля кордону. Офіційний представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко не виключив, що такі заяви Мінська спрямовані на відволікання резервів і сил ЗСУ та спробу підіграти Кремлю у розв’язанні проблеми із втратою Росією контролю над значними територіями Курської області.

У понеділок на нараді в Путіна т.в.о. губернатора Курської області Алєксєй Смірнов проговорився, що українські війська контролюють 480 кв. км території області та 28 населених пунктів, при цьому глибина фронту 12 км, ширина — 40 км. Але, за оцінкою аналітиків Deep State, росіяни могли втратити контроль над удвічі більшою кількістю населених пунктів. За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, українські війська контролюють близько 1000 кв. км території Курської області.

Однак аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що наші сили не контролюють усієї території в межах максимально заявлених просувань України. Нині з прикордонних районів Курської області, інших населених пунктів втекли близько 180 тисяч людей. Ті, хто залишився, звинувачують місцеву владу в бездіяльності та звертаються до Путіна, благаючи про допомогу. Путін же запровадив режим «контртерористичної операції» і пообіцяв по 10 тис. руб. (близько 115 дол.) тим, хто залишив свої будинки через бойові дії.

Українська ставка

Курська операція ЗСУ загнала в глухий кут експертів і політиків, які губляться в здогадах щодо стратегічних цілей широкомасштабних воєнних дій на російській території. Адже те, що спочатку виглядало як диверсійно-розвідувальна вилазка, виявилося стратегічною воєнною операцією. Ставки в цій ризикованій кампанії для України високі.

Думки українських, російських, західних експертів в оцінці курської операції діаметральні. Одні вважають, що це авантюра Зеленського, й необхідно не відкривати нового фронту, витрачаючи на нього й без того обмежені ресурси, а концентруватися на Донбасі, де російські війська протискають українську оборону. Інші експерти оцінюють операцію як успішну для України, оскільки відбулася повна зміна правил гри, коли слабша сторона починає диктувати свої умови сильній.

Своїх цілей Київ не розкриває. Але операція в Курській області проходить в умовах, коли в нас існують проблеми з резервами й на сході підсилюється тиск росіян, зокрема на покровському напрямку, де є ризик прориву української оборони. Тому часто звучить запитання: чи варто жертвувати життями українських солдатів і нечисленною західною військовою технікою задля того, щоб зайняти кілька сотень квадратних кілометрів російської території, тоді як ми втрачаємо свою, українську?

То навіщо Київ проводить операцію в Курській області?

Щоб підняти український прапор у російському селі? Зайняти Курську АЕС та обміняти на Запорізьку? Взяти під контроль у Суджі газовимірювальну станцію, через яку російський газ надходить до Європи, і перекрити кран? Захопити обласний центр РФ — Курськ і якнайбільше російської території, щоб використовувати це як козир на майбутніх переговорах? Порушити російські лінії постачання північної частини фронту? Створити «санітарну зону» уздовж Сумської області? Відволікти російські війська з Донбасу та Харківської області?

Через тиждень після початку операції туман війни потроху розсіюється, й починають проглядатися стратегічні цілі українського керівництва. «Курська атака спричинить тиск на Росію та «відновить справедливість», — заявив Володимир Зеленський. Своєю чергою український чиновник сказав AFP, що мета наступу — «розтягнути позиції противника, завдати максимальних втрат і дестабілізувати ситуацію в Росії, оскільки вона не в змозі захистити свій власний кордон».

Російсько-німецький історик і соціолог Ніколай Мітрохін зазначає: «Те, що відбулося в результаті атаки ЗСУ на Курську область, називається «перехопленням стратегічної ініціативи», якою ЗС РФ володіли дев'ять останніх місяців. Попри певні успіхи ЗС РФ у Донецькій області, ЗСУ нині визначають динаміку перебігу воєнних дій, на їхні дії ЗС РФ мають реагувати швидше й чіткіше, ніж здійснювати свої».

Якщо українська операція в Курській області задумувалася для того, щоб змусити російське військове керівництво перекинути війська з покровського й торецького напрямків і тим самим послабити тиск на українську оборону, то цієї мети наразі не досягнуто. Російське командування не послабило «м'ясних штурмів» і продовжує захоплювати метри української землі. Щоб купірувати український наступ, Кремль бере підкріплення з другорядних ділянок, і загальне становище на фронті залишається для Києва важким.

Утім, нестача живої сили та техніки в росіян настільки велика, що Лукашенко дав вказівку передати росіянам частину військової техніки з бойових підрозділів білоруської армії.

На думку військового оглядача Костянтина Машовця, «поки російське командування вважатиме, що воно спроможне ОДНОЧАСНО «долати курську кризу» і вести наступ, наприклад, у бік Покровська, воно це робитиме». Для того щоб до Курської області було перекинуто резерви з головних напрямків, на курському напрямку «має відбутися справді катастрофа для росіян принаймні оперативного рівня, із чіткою перспективою розростання до стратегічного».

Україна у військовому протистоянні з Росією зробила акцент на асиметричних діях, перехопленні ініціативи на фронті, раптовості та потаємності, спроможності діяти мобільно й ефективно. Адже якщо ми не будемо ризикувати та намагатися перехопити ініціативу, тільки віддаючи з великими втратами метри та кілометри нашої землі щодня, то це призведе лише до поразки. Так, такі операції дуже ризиковані. Але вони дають шанс. А без цих операцій шансу немає взагалі.

Змінюючи наративи

Якщо військові результати поки ще не очевидні, то політичні та психологічні наслідки курської операції відчуваються вже сьогодні. Насамперед в українців — як на «нулі», так і в тилу — покращився настрій. Після торішнього провалу нашого наступу, місяців кривавого відходу на Донбасі, стрімкого натиску росіян на Харківщині кадри з українськими солдатами в Курській області та російськими полоненими підживлюють моральний дух.

«Мені подобається цей дух єдності, бадьорість, тому що успіхів на фронті нам сильно не вистачало. У багатьох побратимів період «мене все з…о» змінився на «відправте мене на Курськ!!!». Це нам справді потрібно, й тоді будуть великі перемоги, яким ми порадіємо пізніше», — написав у ТГ-каналі «Офіцер» український військовослужбовець «Алекс».

Наступ у Курській області, на думку військового аналітика Майкла Кларка, дає Києву можливість спробувати перевернути наратив про те, що українці повільно програють війну. А крім того, змінити ставлення США до цієї війни та динаміку дискусії, щоб українців не сприймали як «сміливих невдах», яким доведеться поступитися територіями.

При цьому відкритим залишається питання про ступінь поінформованості та участі західних партнерів Києва в організації та підготовці ризикованої операції на території агресора: раніше Захід виставив обмеження щодо застосування західної техніки та озброєння на російській території. Як можна зробити висновок із заяв радника Білого дому з комунікацій у сфері нацбезпеки Джона Кірбі, і у Вашингтоні не цілком мають уявлення про те, що робить Київ.

Однак Politico зазначає: немає ознак того, що західні союзники, які раніше були стриманими відносно атак на територію РФ, намагаються зупинити Україну в Курській області. Серед них і Німеччина, що зазвичай не бажала «провокувати Путіна», особливо коли йшлося про надання Україні зброї, яку можна використовувати для ударів по Росії. В остаточному підсумку, зазначає видання, події в Курській області можуть змінити ставлення союзників України до атак углиб території РФ.

Наразі в Києві відчувають розчарування. За інформацією The Telegraph, уряд Великої Британії не дозволяє Україні використовувати далекобійні ракети Storm Shadow для ударів по Курській області. Але ж з допомогою Storm Shadow ЗСУ могли б атакувати там транспортну інфраструктуру та аеродроми.

Успіхи українців у Курській області відповідно б'ють по моральному стану росіян, які змушені з мінімумом речей тікати з рідних місць і бачать, як російські ж літаки бомблять їхні будинки, спостерігають безпорадність влади. І в цьому криються ризики для стабільності внутрішньополітичної ситуації в Росії. Адже саме некомпетентність військового керівництва була однією з причин заколоту Євгенія Прігожина, який прагнув «правильно» вбивати українців.

Однак поки що немає ознак того, що це невдоволення в найближчому майбутньому переросте в щось більше — масові протести із закликом до влади припинити війну. Та й чи багатьох росіян — у Москві, Владивостоку, Єкатеринбурзі, Грозному — цікавить те, що відбувається в далекому Курську? Звичайно, невдачі російської армії в Курській області викликають у росіян обурення та гнів щодо власної влади, яка не зуміла забезпечити їм безпеку. Можливо, колись це й виллється в протести.

Курська аномалія

Набагато більш разючою є відсутність сплеску патріотизму росіян у відповідь на захід іноземних військ на територію Росії. Але ж експерти очікували демонстративного згуртування росіян навколо влади, Кремля, Путіна, мобілізації російського суспільства для «священної війни». Але черг біля військкоматів не спостерігається. Одна з причин цього криється в тому, що Кремль прийняв рішення применшити значення курської операції, мінімально реагуючи в публічному просторі на присутність української армії в Росії.

Як зазначає російська журналістка Фаріда Рустамова, «російська влада всіляко підтримує видимість того, що події в Курській області — це якесь чергове стихійне лихо у віддаленому регіоні, а не війна на території Росії». Поки що Путін не оголосив війни, не запровадив у країні воєнного стану і не оголосив мобілізації, обмежившись режимом контртерористичної операції (КТО). Мабуть, у Кремлі вважають, що подібна стратегія може вдарити по Путіну мінімально.

Проте наступ українських військ у Курській області, контроль Києва над 480 кв. км російської території, збільшення потоку біженців б'ють по авторитету Путіна, який допустив переведення повномасштабних бойових дій до Росії, адже подібне становище неможливе для країни, яка впевнена у своїй перемозі. Це удар по репутації військових, Кремля, Путіна. «Це приниження для Владіміра Путіна, і люди, звичайно, незадоволені», — сказав в інтерв'ю радіостанції Times російський політолог Сєргєй Марков.

Ситуація вимагає від хазяїна Кремля швидких заходів не тільки з локалізації українського наступу та відновлення контролю над кордоном, а й демонстративно жорсткої відповіді, яка має показати світу та Україні, що курська операція не залишиться безкарною. Інакше це буде «не по-пацанськи»: відсутність реакції виставлятиме Путіна слабким і вразливим.

Насправді в Кремля обмежені ресурси для подальшого підняття ставок в ескалації. По суті, це може бути тільки використання ядерної зброї. Але якщо Z-воєнкори й пишуть про необхідність завдати по українських військах удар тактичною ядерною зброєю, то Путін наразі не погрожує ядерною палицею. Мовчить і Дмітрій Мєдвєдєв, який неодноразово погрожував ядерним Армагеддоном. І це також демонструє, що встановлені Кремлем «червоні лінії» — фікції. Українцям же варто готуватися до чергових ракетних ударів.

У статті для Foreign Policy аналітик Шведського інституту міжнародних відносин Андреас Умланд пише, що «вторгнення України в Росію може привести до швидшого закінчення воєнного конфлікту». На жаль, це не так: у ситуації, коли Путін відчуває свою слабкість, він ще менше готовий до переговорів і компромісів, виставляючи умови, неприйнятні для Києва. Він уже заявив, що з Києвом, «який атакує мирних громадян і об'єкти ядерної енергетики, немає про що говорити».

Ось і російська журналістка Єкатєріна Вінокурова бачить такі настрої в істеблішменті: «У червні-липні 2024 року в цих колах домінував настрій — «це останнє воєнне літо», люди активно обговорювали проєкти «на майбутнє», вибори до Держдуми 2026 року тощо… Тепер обговорюється, що ситуація в Курській області — це серйозно, і що за три дні вона не вирішиться, хоча в результаті закінчиться повною перемогою Росії». Понад те, за її словами, російські «політичні кола» нині переконані, що «це воєнне літо не буде останнім».

Курська операція має для українців нехай несподіваний, але важливий побічний ефект. Захопивши сотні полонених — строковиків, «кадировців», співробітників ФСБ, Україна не тільки значно поповнила свій обмінний фонд і отримала шанс звільнити «азовців». ТГ-канал Gulagu.net повідомляє, що після початку курської операції «по лінії М ФСБ і 2 Служби пройшла негласна вказівка в ГОУ й ГУСБ ФСІН припинити систематичні катування й не допускати надалі очевидних НП і явних катувань, аналогічних тим, від яких загинув водій «Азова» Олександр Іщенко в ростовському СІЗО».

За умов поширення бойових дій на територію РФ дуже важливо, як зазначає колишній заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов, щоб українські солдати послідовно дотримувалися норм міжнародного гуманітарного права. «Ми завжди транслювали готовність дотримуватися МГП відносно як цивільного населення, так і військовополонених. Маємо продовжувати цю стратегію на захоплених територіях РФ, продемонструвавши якісну відмінність від армії противника», — наголосив Мамедов.

* * *

Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що курська кампанія є ключовим моментом у війні з Росією, спроможним змінити її траєкторію. Вона може прокласти шлях до перемоги України, а може й призвести до катастрофи. І якщо зараз українське суспільство відчуває викид адреналіну, то які почуття воно відчуватиме через місяць, коли курська операція перетвориться на рутину, а кількість втрат зростатиме?

На тлі перших військових успіхів — установлення контролю над великою російською територією, захоплення сотень російських полонених — необхідно не впадати в ейфорію, не потрапляти в розставлені росіянами логістичні пастки та співвідносити стратегічні й тактичні цілі з наявними резервами. І, змінюючи динаміку збройного протистояння, разом із західними партнерами створювати умови, які все ж таки змусять Путіна сісти за стіл переговорів і перестати говорити мовою ультиматумів і ракет.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Лотерейный гений: пара пенсионеров обыграла систему и разбогатела на 26 миллионов
Знай
2025-02-22T18:51:23Z
Что делать, если домашний Wi-Fi плохо работает: обратите внимание на некоторые предметы – они мешают
TSN
2025-02-22T17:21:47Z
В египетской пирамиде обнаружили то, что люди научились получать всего 200 лет назад
TSN
2025-02-22T17:21:41Z
Легкий доступ к начинке: Обзор ноутбука MAIBENBEN Perfectum P687
GameMag
2025-02-22T16:15:54Z
Ученые исследовали возможные источники COVID-19: что показали исследования
TSN
2025-02-22T16:06:28Z
Circana: PlayStation 5 Pro отстает от PlayStation 4 Pro по динамике продаж
GameMag
2025-02-22T15:34:44Z
Нила Дракманна посещают мысли о создании The Last of Us 3
GameMag
2025-02-22T15:25:21Z
Новая студия создателя Yakuza не выпустила еще ни одной игры, но уже столкнулась с угрозой закрытия
GameMag
2025-02-22T15:25:09Z
Экс-дизайнер Arkane Lyon: Разработка Dishonored 2 стоила дороже Skryim, но игра провалилась
GameMag
2025-02-22T15:19:15Z
Убивает не только мотивацию: ученые рассказали, как травля на работе влияет на наши семьи
Фокус
2025-02-22T19:36:06Z
Таро гороскоп на воскресенье: кому следует быть очень внимательным
Comments UA
2025-02-22T18:30:21Z
Готовим невероятно вкусный щербет: рецепт восточных сладостей
TSN
2025-02-22T17:36:55Z
Гороскоп на 23 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-22T17:03:53Z
Как сделать равенство «3+3=3−3» верным: нужно перевести только одну спичку
TSN
2025-02-22T16:54:16Z
Три знака Зодиака, которые встретят свою любовь весной 2025 года
Фокус
2025-02-22T16:45:50Z
Как определить, что перед вами свежесрезанные розы: на что обратить внимание
TSN
2025-02-22T16:39:52Z
Куда поехать в конце зимы: ТОП-9 мест для незабываемого отдыха
Comments UA
2025-02-22T13:42:21Z
Чем дешево обработать древесину, чтобы она не портилась: лайфхаки для хозяев
TSN
2025-02-22T13:36:10Z
В Калифорнии нашли «виновного» в масштабных пожарах
Comments UA
2025-02-22T19:18:56Z
В Киеве водитель элитного автомобиля устроил стрельбу на дороге
Апостроф
2025-02-22T18:27:21Z
В Житомирской области во время пожара погибли двое детей и двое взрослых
Корреспондент
2025-02-22T17:27:57Z
В ужасном ДТП погиб музыкант рок-группы KISS из-за опрометчивости 90-летней матери
TSN
2025-02-22T17:27:33Z
Дроны СБУ остановили работу нефтеперекачивающей станции в Краснодарском крае – источники
UAToday
2025-02-22T17:03:30Z
За нападение на ТЦК - 180 тысяч штрафа: суд начал оформлять наказания
Знай
2025-02-22T16:30:43Z
В Житомире отчим ударил 7-летнего пасынка ногой в лицо: подробности
TSN
2025-02-22T16:21:14Z
Ужасный пожар в Житомирской области унес жизни четырех человек: среди погибших есть дети
TSN
2025-02-22T16:06:55Z
Трагедия в Житомирской области: погибла семья с двумя детьми
Comments UA
2025-02-22T15:54:30Z
Динамо – Карпаты: онлайн-видеотрансляция матча УПЛ
TSN
2025-02-22T18:33:20Z
В Саудовской Аравии готовы заплатить миллиард евро за звезду "Реала" – СМИ
ZN UA
2025-02-22T17:43:20Z
Забарный получил красную карточку: "Борнмут" проиграл "Вулверхэмптону" в поединке АПЛ
TSN
2025-02-22T17:33:59Z
Украинец Забарный впервые в карьере был удален в матче АПЛ
ZN UA
2025-02-22T17:12:03Z
Арсенал у меншості та із Зінченком поступився в дербі Вест Гему
Football.ua
2025-02-22T17:01:35Z
Франция выиграла женскую эстафету на чемпионате мира, Украина не вошла в топ-10
Корреспондент
2025-02-22T15:51:15Z
Манчестер Сити – Ливерпуль: где смотреть и ставки букмекеров на матч АПЛ
TSN
2025-02-22T14:21:36Z
Чжилей заявил, кого желает получить в соперники
Корреспондент
2025-02-22T14:12:58Z
Катмен Усика дал прогноз на реванш Бетербиева с Биволом
Корреспондент
2025-02-22T12:06:16Z
Россияне повторно ударили по Константиновке - погибла женщина, минимум трое раненых
Комсомольская правда
2025-02-22T19:30:46Z
По украинцам решили ударить заоблачными тарифами на воду: подорожание в 2,5 раза
Знай
2025-02-22T17:30:53Z
Гороскоп на воскресенье 23 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-22T17:03:30Z
«Военным ВСУ на подвале угрожали расстрелом за нежелание воевать»: что известно
Comments UA
2025-02-22T15:30:51Z
Россияне не хотят обменивать пленных морпехов и бойцов "Азова": в Коордштабе назвали причину
ZN UA
2025-02-22T15:25:18Z
Партизаны рассказали об акции в двух городах Крыма
Корреспондент
2025-02-22T14:39:01Z
Вышел из укрытия – получил адский подарок: бойцы ВСУ ликвидировали расчет БПЛА врага
TSN
2025-02-22T13:36:22Z
Самые кровавые бои еще впереди: The Independent назвав сроки захвата Донбасса
TSN
2025-02-22T13:18:03Z
Россия скинула на Константиновку семь ФАБов, есть погибшие
Лига
2025-02-22T13:00:51Z
Не Томом Харди единым: актеры, которым пророчат роль следующего Джеймса Бонда
Marie Claire
2025-02-22T18:00:42Z
Браслеты, ленты и бисер: Андре Тан подсказал, с какими аксессуарами нужно сиять весной 2025
Знай
2025-02-22T16:51:43Z
Вера Кобзарь рассказала, почему скрывала беременность от родных: "Родители узнали на седьмом месяце"
TSN
2025-02-22T16:21:19Z
Танго, твист и вог: лучшие танцевальные сцены из кино
Marie Claire
2025-02-22T15:00:56Z
12 недель в топе: какой фильм "не отпускает" фанатов Netflix уже 3 месяца
Фокус
2025-02-22T14:30:28Z
Весна-лето 2025: 5 новых тенденций в моде
Comments UA
2025-02-22T13:21:39Z
Глава Amazon пытается понять, кто должен сыграть нового Джеймса Бонда — зрители массово голосуют за Генри Кавилла
GameMag
2025-02-22T13:07:29Z
Расставляем акценты: 11 модных украшений на 2025 год, которые сделают образ ярче
Marie Claire
2025-02-22T13:00:30Z
Антон Лирник обратился к чиновникам РФ и назвал их "идиотами"
GlavRed
2025-02-22T11:30:52Z
Решила действовать: женщина умело проучила водителя, занявшего ее парковочное место
Фокус
2025-02-22T19:36:59Z
Мобилизация их обойдет: категории украинцев, которым точно не вручат повестку в марте
Знай
2025-02-22T19:30:00Z
"Я не понимаю русского языка": сотрудница ПриватБанка отшила русскоязычного клиента
Апостроф
2025-02-22T19:27:26Z
"Мне писать заявление?": как в Украине пересчитывают пенсии, если человек продолжает работать
Знай
2025-02-22T19:12:55Z
ВСУ испытали логистическо-эвакуационную платформу "Воля-Е" – видео
Лига
2025-02-22T18:03:49Z
Часть пенсионеров должна подать заявление на пересчет пенсии: появилось предупреждение
Политека
2025-02-22T18:03:31Z
Треть норвежцев боятся войны
Европейская правда
2025-02-22T17:49:39Z
Россия готовится к массированному удару по Украине: сколько самолетов снаряжено
Comments UA
2025-02-22T17:45:32Z
Папа Римский вторую неделю подряд не будет читать воскресную молитву
Комсомольская правда
2025-02-22T17:33:11Z
Можно ли спать всего 4 часа в сутки: ученые дали неожиданный ответ
TSN
2025-02-22T19:24:00Z
Залог здорового сна: ученые заявили, что дело совсем не в его продолжительности
Фокус
2025-02-22T18:12:47Z
Заменитель сахара в напитках может провоцировать проблемы с сердцем
Знай
2025-02-22T17:51:32Z
Буддийский секрет: ученые назвали необычный способ успокоения раздраженного кишечника
Фокус
2025-02-22T17:30:42Z
В Украине рентген и КТ пациенты должны получать бесплатно: куда звонить, когда требуют деньги
UAToday
2025-02-22T17:03:56Z
Она есть в коле и йогуртах: популярная добавка оказалась источником инфарктов и инсультов
Фокус
2025-02-22T16:30:35Z
Почему кофе пьют с холодной водой: простое объяснение, что с нею нужно делать
TSN
2025-02-22T15:33:40Z
Какая пища сбивает давление: лучшие продукты, рекомендуемые кардиологами
TSN
2025-02-22T14:21:09Z
Какое масло для роста волос лучше — кокосовое или розмариновое?
Marie Claire
2025-02-22T14:15:21Z
Цены на сливочное масло бьют рекорды: известно сколько стоит
Политека
2025-02-22T19:30:43Z
Украина заняла первое место в мире по уровню потребления овощей населением
ZN UA
2025-02-22T19:01:16Z
Будут ли графики газоснабжения для населения: эксперт ответил
TSN
2025-02-22T18:33:27Z
45 грн за доллар – это счастье: банкиры советуют украинцам готовиться к резкому скачку
Знай
2025-02-22T18:30:46Z
Цены на овощи и фрукты в Украине: что подешевело
Политека
2025-02-22T17:30:04Z
Пенсионный фонд проводит инвентаризацию пенсий: кто может потерять значительную часть выплат
Политека
2025-02-22T17:03:40Z
Пенсия без стажа: сколько получат украинцы, никогда не работавшие официально
Политека
2025-02-22T16:30:39Z
Пенсии после индексации: как изменятся выплаты и будет ли повышение справедливым
Знай
2025-02-22T15:30:55Z
ПФУ обратился к украинцам насчет февральских выплат: когда ждать пенсии и субсидии
Хвиля
2025-02-22T15:18:18Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
Дебютировала новая Honda Accord 2025: как изменился семейный седан
Фокус
2025-02-22T10:00:17Z
Кто кого должен пропустить: запутанный тест на правила дорожного движения с ответом
TSN
2025-02-22T08:06:07Z
Культовая капсула времени: обнаружен знаменитый BMW 2002 года в новом состоянии
Фокус
2025-02-21T14:51:32Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Renault выпустит недорогой городской электромобиль за 18 000 евро
Фокус
2025-02-20T16:00:17Z
Делаем все возможное, чтобы переговоры об Украине проходили с участием Украины и Европы, - Зеленский
Комсомольская правда
2025-02-22T19:30:12Z
Зять Орбана хочет купить Raiffeisen у РФ. Банк слухи не опровергает
Лига
2025-02-22T19:30:07Z
Зеленский рассказал о переговорах с мировыми лидерами о гарантиях безопасности для Украины
Хвиля
2025-02-22T19:27:59Z
Бессент разъяснил позицию США по соглашению о минералах с Украиной
Хвиля
2025-02-22T19:27:32Z
Соглашение о полезных ископаемых: Стефанчук сделал важное заявление
TSN
2025-02-22T19:27:31Z
Зачем Запад и Россия навязывают Украине выборы
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T19:21:38Z
Выборы в Германии: Шольц настроен на победу
ZN UA
2025-02-22T19:15:58Z
Орбан назвал Украину "территорией" и заявил, что она никогда не будет в НАТО
ZN UA
2025-02-22T19:15:56Z
"Уверяли, что этот КА-52 невозможно уничтожить". История, как украинский фотограф заткнул московских журналистов
Апостроф
2025-02-22T19:06:07Z