MY.UAНовини
Процесор, відеокарта чи рушій гри? Шукаємо «вузьке горло» в ігрових системах
Процесор, відеокарта чи рушій гри? Шукаємо «вузьке горло» в ігрових системах

Процесор, відеокарта чи рушій гри? Шукаємо «вузьке горло» в ігрових системах

Який компонент комп’ютера винен в поганій ігровій продуктивності? Що таке «вузьке горло» або bottleneck у світі ПК, хто винен в пергу чергу, та що має знати кожен фанат комп’ютерних відеоігор? А може справа взагалі не в апаратному забезпеченні? Розберімося з цим явищем за порядком.

Зміст

  • 1 Що таке «bottleneck»?
  • 2 Процесор, відеокарта чи розробник?
  • 3 Великі та дорогі проєкти
  • 4 Кіберспорт і не тільки
  • 5 Стратегії реального часу, або нічне жахіття для вашого ПК
  • 6 Висновки

Що таке «bottleneck»?

«Bottleneck» дослівно переклається як «горло пляшки», а світі комп’ютерів має переклад «вузьке горло», «вузьке місце». Тобто це те, що обмежує швидкість роботи системи, а точніше якийсь один компонент, через який інші працюють не на повну потужність.

Наприклад, механік зібрав автомобіль з надпотужним двигуном, але не подбав про якісну підвіску. Прямі дистанції на 400 метрів це авто проходить швидко, завжди в лідерах, але програє іншим авто в класичних перегонах на треку, адже буквально розвалюється в поворотах.

Тобто підвіска стала тим компонентом, який порушив баланс в певних умовах використання. Двигун працює ледь на половину потужності, щоб перегонник встигав вписуватися в повороти, адже авто завжди заносить.

В спільноті комп’ютерних фанатів часто кажуть: «впирається у відеокарту», «впирається в процесор», але майже ніколи не говорять про проблеми програмного характеру, в яких винні самі розробники відеоігри.

В комп’ютерах bottleneck умовно можна розділити на три категорії:

  • Відеокарта – найпоширеніший вид «вузького горла» серед консольних портів для комп’ютерів. Зміна відеокарти на продуктивнішу помітно збільшує частоту кадрів;
  • Процесор – гра невимоглива до графічного прискорювача, натомість частота кадрів сильно зростає з заміною процесора на більш продуктивний, а на зміну відеокарти ніяк не реагує. Поширений bottleneck, особливо серед любителів замінювати GPU, залишаючи стару основу комп’ютера;
  • Рушій гри – під навантаженням двигуна (велика кількість об’єктів на екрані) отримуємо низьку частоту кадрів з комп’ютером будь-якого класу. Зміна відеокарти ніяк не впливає на FPS, але потужніший процесор може додати кілька % продуктивності, яка буде все ще неприйнятно низькою. Цей bottleneck є головним атрибутом неякісно зроблених відеоігор, особливо жанрів RTS, RPG, MMORPG;
  • Накопичувач – відносно свіжий вид «вузького горла», пов’язаний з новими стандартами розробки відеоігор, а саме сильною компресією ігрових ресурсів. В деяких сучасних іграх з відкритим світом повільний HDD може спричинити короткочасні підвисання, але на середній FPS це майже не впливає. Зустрічається дуже рідко.

Також дехто ще вважає «вузьким горлом» оперативну пам’ять. Це не зовсім доречно у всіх випадах крім інтегрованих рішень. Наприклад, для власника AMD Ryzen 7 8700G різниця між одноканалом і двоканалом буде величезною. Вищі частоти RAM також впливають на швидкодію APU в іграх.

Швидкісна оперативка додає декілька % продуктивності в іграх, де впираємось в процесор. Для випадку, коли відеокарта завантажена на 100%, приросту від зміни ОЗП не отримаємо, зате в кіберспортивних дисциплінах це може додати від 1 до 10% FPS. Втім, чи є радість від 275 FPS, якщо без розгону ОЗП було 255 FPS?

Є ситуації, коли найпотужніші комп’ютери сучасності стають на коліна, а очі гравця сльозяться від слайд шоу і відразу незрозуміла причина таких просадок FPS. Насправді оптимізація та якість написання самої гри вирішують значно більше за будь-яке начиння.

Буває так, що топові ПК не здатні забезпечити стабільну частоту кадрів в деяких іграх, а виною цьому є криво написане програмне забезпечення. Жоден процесор сучасності чи найпотужніша відеокарта не допоможуть розв’язати проблему, про яку поговоримо нижче.

Взагалі не обов’язково (і майже неможливо) мати ідеальну збалансовану систему. Цілком нормально, коли відеокарта завантажена на 95-100%, або працює на 40-50%, як і процесор (в кіберспорті тільки так). Головне, щоб кінцевий результат, тобто продуктивність була на високому рівні.

Процесор, відеокарта чи розробник?

Розгляньмо декілька різних прикладів, популярні відеоігри різних жанрів та типів, щоб зрозуміти види «вузького горла» в комп’ютерних забавках. Виявляється, що є багато ігор, які не під силу сучасному ПК преміального класу, а деякі забавки витискають з нього всі соки, змушуючи працювати, наче під час стрес-тестів.

Визначимо головних винуватців (процесор, відеокарта, рушій гри) та проаналізуємо на простих, зрозумілих прикладах. Зіграємо не лише хіти, а й маловідомі проєкти, які є зразковими для розуміння всієї проблеми ігрових рушіїв.

Перевіряли забавки на комп’ютері з процесором AMD Ryzen 9 7900 та відеокартою AMD Radeon RX 7900 XTX. Оперативна пам’ять Kingston Fury 2х16 ГБ 6000 МТ/с та CL30 з допомогою пресету MSI Memory Try It. (XMP профіль 6000CL40).

Відеоігри тестуємо з роздільною здатністю 1920x1080p, щоб показати різні види «вузького горла», а розпочнемо з найкращих ААА проєктів з найвищим рівнем оптимізації від гуру у сфері геймдеву.

Великі та дорогі проєкти

Battlefield 2042 — одна з небагатьох сучасних відеоігор, яка завантажує 8, 12 чи 16 ядерні процесори на 100%, буквально. Гра вміє використовувати всі можливості центрального процесора. 12-ядерний AMD Ryzen 9 7900 працює на 85-99% в цій забавці, видаючи 250-300 FPS.

З роздільною здатністю 1080p не впираємось в можливості відеокарти, хоча вона також добряче завантажена. Якщо грати на ультра налаштуваннях графіки, то навантаження трохи виросте, на 20-25%, а перехід до роздільної здатності Ultra HD тим більше завантажить графічний процесор на повну.

Battlefield 2042 є зразково оптимізованою грою, яка показує обидва види bottleneck’у. Ця забавка обов’язково поставить на коліна якийсь з компонентів у вашому комп’ютері, залежно від процесора, відеокарти та роздільної здатності монітора.

Як вже писали вище, на середніх картах в Battlefield 2042 отримуємо 250-300 FPS. При цьому частота кадрів дуже і дуже стабільна відносно інших онлайн шутерів (і не тільки).

Наприклад, в Counter Strike на відкритих локаціях з великою кількістю гравців можна побачити 180 FPS, а в закритому коридорі на тому ж комп’ютері 400-600 FPS. При цьому завантаженість процесора незначна, в межах 15-20%, адже працює лише частина потоків. Це ознака поганої оптимізації, непрофесійних розробників та слабкого рушія гри.

Battlefield 2042 не має таких різких стрибків, зберігаючи частоту кадрів стабільною з мінімальними коливаннями. Картинка плавна, відеоряд стабільний, немає статерів, адже гра використовує всю потужність комп’ютера на повну.

FPS тримається приблизно на тому ж рівні незалежно від того де на карті знаходиться гравець, скільки противників на екрані, вибухових ефектів тощо. Це ознака гарної оптимізації, професійних розробників та якісного рушія гри.

Отже, в Battlefield 2042 «вузьким місцем» може виступити процесор або відеокарта, але аж ніяк не рушій гри, який є зразковим, ідеальним прикладом того, як гра має використовувати ресурси комп’ютера. Таких технічно крутих ігор насправді дуже мало, вимираючий вид.

Forza Horizon 5 значно простіша гра. Казуальні перегони у відкритому світі не потребують значної процесорної продуктивності, але ця забавка доволі вимоглива до відеокарти. Важко знайти систему, де не вистачає процесора для цієї гри, а графічний адаптер відпочиває.

Навіть в 1080p AMD Radeon RX 7900 XTX працює на повну потужність. Звісно, налаштування графіки EXTREME зовсім не обов’язкові, адже ультра графіка в ААА іграх непотрібна, а в більшості випадків зайва. З профілем HIGH отримали б значно більше FPS, та чи є сенс для такої гри переходити межу 200-240 кадрів за секунду?

Однозначно, Forza Horizon 5 залежна більшою мірою від GPU. Двигун гри якісний, дозволяє отримати 200+ кадрів за секунду з системою середнього класу, якщо не гнатися за трасуванням променів. Вимоги до CPU невисокі, адже достатньо 4-6 ядерного бюджетного процесора, щоб грати зі стабільно високим FPS.

Більшість однокористувацьких ігор саме такі, тобто вимагають відеокарти вищого класу, ніж процесор. Наприклад, збірка Intel Core i3-13100F + Nvidia RTX 4070 Super чудово підходить для Quad HD чи Ultra HD моніторів.

Microsoft Flight Simulator 2020 є унікальним симулятором, єдиним у своєму роді. Це дивовижна гра з неймовірно великими масштабами – карта в грі це вся наша планета Земля з мільйонами населених пунктів, сотнями мільярдів дерев та реалістичним ландшафтом.

MFS 2020 не був би таким, якби не велика дальність малювання об’єктів. З літака можна побачити будівлі, гори, ріки за десятки кілометрів. Польоти над двадцятимільйонним мегаполісом з тисячами  Це чи не єдиний випадок, коли ультра графіка дійсно дає свої результати.

До чого це все? Для розробника реалізувати таку складну гру з великою кількістю об’єктів дуже важко. Наприклад, в GTA V при збільшенні дальності рендеру сильно знижується FPS (впираємось в рушій), а в MFS 2020 частота кадрів більш-менш стабільна в різних локаціях.

Проблемою залишається поганий розподіл навантаження на ядра процесора, тому в найважчих локаціях можна побачити 35-40 FPS з флагманським процесором (врятує лише генератор кадрів).

Отже, з роздільною здатністю Full HD в Microsoft Flight Simulator 2020 впираємось в можливості ігрового рушія, але чи можна винити розробників, якщо вони зробили перший та єдиний проєкт такого масштабу без натяку на конкуренцію?

З 4K монітором чи слабшим графічним прискорювачем будемо впиратися саме в можливості GPU, а не CPU. Цікаво й те, що в цьому симуляторі зустрічається bottleneck всіх видів, тому розглянемо такі конфігурації та випадки «вузького горла» для MFS 2020:

  • AMD Ryzen 5 3600 + Nvidia RTX 3070 Ti, Full HD. Тут однозначно впираємось в можливості процесора. У важких локаціях слід очікувати на просадки до 15 FPS з неповним завантаженням GPU;
  • Intel Core i9-12900K + AMD RX 7900 XT. Ultra HD. Цій конфігурації однозначно не вистачає відеокарти з максимальними параметрами графіки;
  • AMD Ryzen 7 7800X3D + Nvidia RTX 4090. Wide Quad HD. Без генератора кадрів Nvidia не отримаємо ідеально плавну картинку та будемо завжди бачити неповне завантаження всіх компонентів. З найкращим ігровим процесором сучасності та найпродуктивнішою у світі відеокартою впираємось в можливості ігрового рушія;
  • AMD Ryzen 7 7800X3D + Nvidia RTX 4090 + HDD. Wide Quad HD. Ця забавка безперервно завантажує дані з мережі, на ходу рендерить текстури, так ще й у великій кількості, тому категорично не можна ставити MFS 2020 на жорсткий диск. Отримаємо просадки FPS та до двадцяти разів довше завантаження відносно 2 PCI-E 4.0 SSD. Впираємось в можливості накопичувача.

Кіберспорт і не тільки

Популярність ААА (читай консольних) забавок на комп’ютерах не надто висока, тому розглянемо ще й інші, значно цікавіші приклади, де не все так однозначно. З моменту виходу DOTA 2 пройшло багато часу, сотні оновлень, десятки глобальних патчів та змін.

Гру підтримують і наповнюють контентом, адже її досі грають мільйони користувачів. Через появу нових механік, героїв, предметів, велику карту, сотень косметичних предметів з унікальними ефектами старий (як світ) двигун гри отримує додаткове навантаження і потребує оптимізації.

Насправді оптимізація відеоігор — складне завдання, яке потребує багато ресурсів, перш за все людських. Розробнику достатньо забезпечити комфортну продуктивність гри для сучасного ігрового комп’ютера, не звертаючи увагу на те, що сама гра вже 13 річної давності.

Рушій DOTA 2 показує величезні коливання частоти кадрів залежно від ситуації на екрані. На малій карті для тренування можна побачити 500+ FPS з AMD Ryzen 9 7900. Відеокарта, звісно, відпочиває з енергоспоживанням 80 Вт.

Достатньо натиснути кілька здібностей 400-550 FPS перетворюються на 200, 150, 100 FPS. На найпотужніших системах сучасності (на яких грають успішні кіберспортсмени) запросто отримаємо десятикратне падіння швидкодії, якщо на екрані з’являється багато ефектів, героїв, юнітів тощо.

Це зразковий приклад, коли «вузьким горлом» стає саме рушій гри, бо процесор звантажується на 15-25%, працюючи на половину чи третину свого TDP, розгін ОЗП майже не допомагає, а зміна відеокарти тим більше нічого не вирішує, як і тип накопичувача.

Головне, що грати такі ігри все ще можна з потужним процесором, адже падіння з 240 FPS на початку гри до 50-100 FPS в активних битвах це все ще нормально для такого жанру, де зовсім непотрібна швидка реакція, але власники старих комп’ютерів можуть мати проблеми.

Серед комп’ютерних геймерів часто зустрічаються системи з сильним «перекосом» в сторону відеокарти. Це найгірше, що може бути для кіберспорту. Більшість популярних забавок для ПК залежать перш за все від процесора, адже мають неякісні ігрові рушії з жахливою оптимізацією. Заміна ЦП на продуктивніший допоможе хоч трохи врятувати ситуацію, а відеокарта ні нащо не впливає.

Fortnite має схожу поведінку з таким самим «вузьким горлом», але стабільнішу. Розробник цієї гри стоїть вище на три голови за творців DOTA 2, тому гра поводить себе більш передбачувано.

Наприклад, висаджуємось у віддаленій місцині на карті, бачимо 400-500 FPS, вбиваємо одного гравця і кілька ботів з частотою кадрів 300-400 FPS, а зі зближенням до центру, де знаходиться більше реальних гравців та більше об’єктів в зоні видимості і частота кадрів падає до 180-250 FPS.

Однозначно з таким ПК у Fortnite також впираємось в можливості ігрового рушія, але з AMD Ryzen 9 7900 побачити 100 FPS, як в DOTA 2 (особливо з героєм Broodmother, який створює багато юнітів, які так не любить слабкий рушій), буде неможливо.

В бюджетних комп’ютерах «вузьким місцем» стане процесор, але є й рідкісні випадки, коли гравець вмикає ультра графіку (чи хоча б високу), а не найнижчу. За таких умов можна завантажити відеокарту на 100% та дати шалену перевагу противникам у видимості (саме тому всі успішні гравці грають лише з мінімальними параметрами графіки).

Lara Croft and The Guardian of Light не є онлайн грою та одночасно не є зразком оптимізації, адже зі слабкими ЦП частота кадрів запросто впаде нижче 60 FPS. На момент виходу забавка була вельми вимогливою до процесора, а наразі впираємось в можливості рушія.

Змінимо 12-ядерний AMD Ryzen 9 7900 на 12-ядерний Intel Xeon E5-2678v3 і частота кадрів впаде в кілька разів, пропорційно до продуктивності одного ядра. Тобто майже всі відеоігри такого плану, а особливо кіберспортивні, залежать від швидкодії одного ядра процесора, а не кількості ядер.

Якщо гравця цікавлять виключно кіберспортивні дисципліни, то в пріоритеті має бути сучасний процесор з якомога вищою продуктивністю Single Core, а кількість не вирішує. Наприклад, 4-ядерний Intel Core i3-14100F покладе на лопатки 8-ядерний AMD Ryzen 7 2700X в більшості відеоігор, які не вміють розподіляти навантаження на всі ядра рівномірно.

Стратегії реального часу, або нічне жахіття для вашого ПК

П’ятикратне падіння FPS в DOTA не лякає? Тоді поглянемо на ті ігри, де найпотужніших комп’ютерів вистачить лише для слайд-шоу, а заміна процесора може додати 2-10 FPS. Розпочнемо з українських розробників, а закінчимо модами від спільноти геймерів, які не мають знань у сфері розробки.

Рімейк Cossacks 3 став справжнім святом для фанатів класичних RTS, а також змусив багатьох фанатів задуматись над оновленням комп’ютера. Рушій гри насправді непоганий, бо підтримує величезні карти, кілометри ігрового поля з морями, островами, річками.

Також є підтримка десятків тисяч юнітів на одній карті, але з серйозним нюансом. Частота кадрів сильно залежить від віддаленості камери, кількості об’єктів на екрані та взаємодій між ними. Наприклад, починаємо гру з 350 FPS, ставимо кілька будівель та бачимо 150-190 FPS.

Зібравши кілька сотень воїнів частота кадрів падає до 100-120, а напад на вороже місто армією з 600 солдатів викликає падіння до 70, 60, 50, іноді 30-40 FPS. В запеклих онлайн матчах зі слабшим процесором (наприклад, Intel Core i5-6600) гравці змушені дивитися на слайд шоу 10-20 FPS у великих баталіях.

Залежність від процесора присутня, але лише від продуктивності на ядро, а не сумарної потужності всіх потоків. Залежності від відеокарти немає зовсім, адже для Cossacks 3 з головою вистачить інтегрованих рішень AMD чи найслабших дискретних відеокарт сучасності.

Це не єдина RTS, де рушій гри є «вузьким місцем» в системі – на фоні Козаків деякі проєкти виглядають посміховиськом. Такою стратегією є Stronghold Crusader 2. Розробникам було так начхати на своїх гравців, що вони випустили забавку з DirectX 9 у 2014 році, хоча про дев’яту версію тоді вже всі давно забули.

Рушій гри SHC2 не просто поганий, а жахливий, один з найгірших серед всіх ААА стратегій (якщо це неподобство взагалі можна вважати ААА). Здавалося б, ситуація така, як в Козаках, але масштаби гри в десятки, а іноді в сотні разів менші.

Тобто в Cossacks 3 на екрані йде битва з тисячі, двох, трьох тисяч воїнів, величезні битви, масштабні, епічні. В Crusader 2 маленька купка селян йде на іншу купку селян, FPS падає до неграбельних значень, а статери мозолять очі.

Розробники додали штучний ліміт (спільний для всіх гравців) 1000 юнітів на карту, адже чудово розуміють як погано оптимізували свій шедевр. В Stronghold Crusader 2 ігровий рушій зовсім не вміє працювати з великою кількістю об’єктів, а також не вміє завантажувати центральний процесор.

На початку гри CPU/GPU працюють в рази інтенсивніше, ніж під  час облоги міста двома сотнями кінних лучників, тобто проблема виключно в оптимізації гри, в її нікчемному рушії. 10-20% CPU та нестабільні 20-50 FPS на топовому комп’ютері це ненормально. Грати неможливо через нестабільний графік фреймтайму.

Неважливо який процесор має гравець: Intel Core 2 Quad Q6600, AMD A8-7600, Intel Core i5-2500, AMD Ryzen 5 1600, Intel Core i7-13700K чи AMD Ryzen 7 7800X3D – ця гра буде «тупити» на будь-якому ПК саме через вину розробників, які допустили фундаментальні помилки на етапі розробки ігрового рушія.

Гадаєте, що це максимум, на що здатні стратегії? Коли мова заходить про моди, то ситуація стає ще гіршою. Популярна RTS Star Wars: Empire At War так сподобалася фанатам, що за 18 років було випущено чимало модів, причому масштабних.

Варто похвалити авторів аматорських модів за неймовірну працю, адже часу вони витратили дуже багато, але їх технічні знання і розуміння самої гри знаходяться на найнижчому рівні, як в типового казуального гравця.

Розробник гри встановив жорсткі обмеження на кількість космічних корабликів на полі битви, адже розуміє недоліки ігрового рушія. Він просто не вміє працювати з великою кількістю об’єктів, тому тут можна побачити двадцятикратне падіння частоти кадрів без цих обмежень.

Модифікації фанатів мають такі ключові відмінності від оригіналу:

  • Камера сильно віддалена. Це навантажує ігровий рушій, адже гравець одночасно бачить в рази більше об’єктів;
  • Допустима кількість юнітів збільшена в рази. Перш за все це стосується найменших «літачків», тобто винищувачів, хоча великих кораблів також більше;
  • Кількість ключових вузлів на великих кораблях збільшена в рази, іноді в десятки разів. Кожен вузол являє собою інтерактивний об’єкт (лазерна гармата, ракетна установка, ангар, генератор, двигун тощо), що ще більше навантажує ігровий рушій;
  • Різноманітність юнітів та оновлені текстури. Різних корабликів стало більше, але це ніяк не впливає на продуктивність гри;
  • Спрощена економіка. Гравець отримує багато ресурсів для безперервного виробництва юнітів, що дозволяє весь час підтримувати максимально допустимий на екрані ліміт військ.

Це все погано впливає на FPS в міру наповнення ігрового світу. На початку гри маємо 330 FPS, а лише через 10 хвилин гри з трьома комп’ютерами цей показник впав до 25 FPS. Подальший розвиток та інтенсивні бої з постійними підкріпленнями знижують цей показник до 10-15 FPS, а на слабких системах можна побачити 5 FPS.

Нагадаємо, що гра тестувалася з комп’ютером на базі AMD Ryzen 9 7900 та AMD Radeon RX 7900 XTX. Це ідеальна ілюстрація того, що ніяке апаратне забезпечення не стоїть вище програмного. Від якості написаного коду та оптимізації залежить значно більше, ніж від апгрейду ПК.

Висновки

На відміну від консольних ігор, комп’ютерні ексклюзиви рідко бувають добре оптимізованими, тому гравці часто стикаються з обмеженнями ігрового рушія, а не дефіцитом потужності начиння. ПК стали надто потужними за останні кілька років інтенсивного розвитку в умовах конкуренції, але це не допомагає грати з комфортом багато відеоігор.

Деякі проєкти, як Battlefield 2042, дивують високим споживанням ресурсів ПК та одночасно високим FPS (ще й стабільним), а деякі графічно слабші забавки, як DOTA 2, просаджують частоту кадрів в 5-6 разів в деяких сценаріях.

Від цього не можна вберегтися (хіба що частково «витягує» процесор), адже гравець нічого не вирішує. Залишається сподіватися на розробників, що вони вкладуть достатньо ресурсів, часу, сил в оптимізацію забавки, а не випустять сирий продукт, який «тупить» на найпотужніших ПК сучасності.

Підсумовуючи можна зробити висновки у вигляді тез:

  • Програмне забезпечення було, є і буде найважливішим аспектом для відеоігор. Ніяке «залізо» не замінить якісну оптимізацію, а також не врятує, якщо рушій поганий;
  • Процесор цінніший за відеокарту, адже більшість відеоігор (найпопулярніші) для ПК залежні саме від процесора в силу не надто добре оптимізованих ігрових рушіїв, які все ще дають високий FPS з потужними CPU;
  • Відеокарта має пріоритетне значення для однокористувацьких консольних портів, націлених на сюжет, особливо з 4K моніторами/телевізорами;
  • Оперативна пам’ять важлива для інтегрованих рішень. Для систем з дискретною відеокартою ОЗП також має вплив на продуктивність, хоча й менший;
  • Накопичувач не впливає на ігрову продуктивність, ніколи не виступаючи «вузьким місцем» за рідкісними винятками, як Microsoft Flight Simulator 2020.
Теги за темою
Ігри
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Ілон Маск продав соцмережу Х своїй компанії зі штучного інтелекту
InternetUA
2025-03-29T10:27:51Z
Гряде апокаліпсис через квантові комп'ютери: чому технологія може "зламати" світ
Фокус
2025-03-29T10:00:47Z
Карта повітряних тривог України онлайн: де є загроза ракетного удару
Факти ICTV
2025-03-29T09:51:56Z
Космічний корабель Cygnus 30 березня згорить в атмосфері
Portaltele
2025-03-29T09:34:55Z
"Ковбасити" буде конкретно: на вихідні по Землі вдарить потужна сонячна буря
GlavRed
2025-03-29T09:27:20Z
6 несподіваних трюків у командному рядку Windows, які вас здивують
InternetUA
2025-03-29T09:25:21Z
Революційний метод використовує повітря, щоб розщеплювати пластик за 4 години
24tv
2025-03-29T09:03:21Z
Топ-10 найкращих антивірусних програм 2025 року: захистіть свій комп’ютер від загроз
InternetUA
2025-03-29T08:46:23Z
Українські військові спародіювали відео Ніколаса Карми про луки
Antikor
2025-03-29T08:36:00Z
Не котлетами єдиними: такі фрикадельки у грибному соусі зведуть з розуму близьких
Telegraf
2025-03-29T10:15:25Z
Сподобаються всім: 6 українських імен для дівчаток, які неможливо забути
24tv
2025-03-29T09:48:51Z
Коли садити рослини у квітні 2025: детальний місячний календар
24tv
2025-03-29T09:30:22Z
Дітям – радість, вам – приємна ностальгія: готуємо знамениту "шипучку" з 90-х
24tv
2025-03-29T08:18:39Z
Пасуватиме до великоднього столу: як приготувати салат з філе та ананасами
Telegraf
2025-03-29T08:00:58Z
Втратити зір і стати стендап-комікесою. Історія резидентки "Підпільного" Ксенії Швець
Лига
2025-03-29T08:00:20Z
Від жертви до свободи: 7 порад щодо подолання дитячих травм
Фокус
2025-03-29T08:00:11Z
Хто зі знаків зодіаку боїться брати на себе відповідальність у стосунках
24tv
2025-03-29T07:27:43Z
Такі сирники вийдуть в усіх: у чому секрет приготування
Telegraf
2025-03-29T07:12:58Z
У Києві судитимуть екскерівницю банку за шахрайство з картками клієнтів
InternetUA
2025-03-29T10:28:17Z
У Кривому Розі “приліт” балістики, є постраждалі
1News
2025-03-29T10:27:47Z
Ракетна атака по Кривому Рогу: п’ять постраждалих
Antikor
2025-03-29T10:27:17Z
У Кривому Розі пролунав вибух: росіяни атакували балістикою
Лига
2025-03-29T10:27:16Z
Рекордні повені у Техасі
360ua.news
2025-03-29T10:12:21Z
Росіяни вдарили ракетою по Кривому Рогу: над містом здіймається густий дим
GlavRed
2025-03-29T10:09:16Z
Росіяни обстріляли Кривий Ріг: в місті пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-03-29T10:09:10Z
Знаменита пагода Сінбьюме в М’янмі зруйнована після потужного землетрусу
Antikor
2025-03-29T10:00:05Z
Від російського обстрілу Дніпра постраждав будинок сестер Кіченок
ГЛАВКОМ NET
2025-03-29T09:52:14Z
Усик підігрів чутки про можливий бій із блогером Джейком Полом за правилами ММА
Фокус
2025-03-29T10:30:08Z
Іспанський тренер зізнався, чи стане поява у стартовому складі Луніна проблемою для Реала
24tv
2025-03-29T10:24:06Z
"Бронзовий бомбардувальник" знову у грі: Вайлдер отримав наступного суперника – дата бою
24tv
2025-03-29T10:18:45Z
Пішов з життя перший чемпіон світу незалежної України
24tv
2025-03-29T10:18:14Z
Барселона хоче продовжити контракт з Кунде
Football.ua
2025-03-29T10:01:08Z
Ковалець, Копина та Смирний гратимуть із перших хвилин проти Лівого Берега
Football.ua
2025-03-29T09:51:39Z
Усик анонсував бій з Джейком Полом
ГЛАВКОМ NET
2025-03-29T09:36:33Z
Крушинський: Де тренер ставить — там і граю
Football.ua
2025-03-29T09:36:20Z
Колишній боєць UFC оцінив шанси Усика в битві з Полом за правилами MMA
24tv
2025-03-29T09:33:18Z
Ворог виправдовує удар по Дніпру: що видумали пропагандисти РФ
GlavRed
2025-03-29T10:27:47Z
Росіяни просунулися на Курщині та Донеччині: оновлення карти Deep State
24tv
2025-03-29T10:09:16Z
Курська операція втрачає сенс: Росія повернула 80% території, послабивши позиції України
Vlasti
2025-03-29T10:00:28Z
Зеленський опублікував відео наслідків нічних ударів по Україні: росіяни застосували 170 безпілотників
Antikor
2025-03-29T09:48:51Z
Київ вводить нові обмеження швидкості для водіїв
360ua.news
2025-03-29T09:33:52Z
Якою буде погода в Україні у квітні 2025: температура різко зросте, литимуть дощі
GlavRed
2025-03-29T09:27:48Z
Гороскоп на квітень 2025 для Левів: хороші новини, гроші та кохання
GlavRed
2025-03-29T09:27:26Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 29 березня 2025 року
Фокус
2025-03-29T09:12:54Z
Російські дрони викликали масштабну пожежу у Сумській області: ДСНС показали фото і відео наслідків
ZN UA
2025-03-29T09:12:53Z
Вітальня просто неба Міли Куніс – тренд 2025 року
24tv
2025-03-29T10:30:01Z
ШІ спитали, яка б голлівудська актриса підійшла б на роль першої леді України
Antikor
2025-03-29T10:24:20Z
Стрельнікова та Литвиненко звів серіал «Володимирська, 15», Федінчика з Денисенко – «Клан ювелірів»
Комсомольская правда
2025-03-29T10:04:51Z
Пройшла психіатричну лікарню, – українська акторка відверто розповіла про боротьбу з депресією
24tv
2025-03-29T10:00:48Z
Найкращі серіали Netflix: топ-7 успішних адаптацій книг короля детективів Гарлана Кобена
Фокус
2025-03-29T10:00:11Z
Коштує більше, ніж машина: Мадонна показала обновку для зубів
GlavRed
2025-03-29T08:27:14Z
Ретрофутуризм у кіно та серіалах: «Фолаут», «Той, хто біжить по лезу» та інші
ITC
2025-03-29T08:25:39Z
Перші міські театри Києва: один розібрали на дрова арештанти, другий - згорів вщент
Комсомольская правда
2025-03-29T08:04:23Z
Трендові ідеї весняного манікюру: з такими нігтями ви виглядатимете бездоганно
24tv
2025-03-29T08:03:49Z
Пенсіонерів попередили про нові правила: як тепер виплачуватимуть пенсії
Знай
2025-03-29T10:30:06Z
У Івано-Франківській області активістку смикнули за волосся після вимоги вимкнути російську музику
Antikor
2025-03-29T10:12:34Z
"Я не знаю всіх столиць світу": вчитель географії розвіяв найпоширеніші міфи про свою професію
24tv
2025-03-29T10:06:19Z
Трансгендерна дочка Ілона Маска розкритикувала батька та шокувала заявою про своє народження через ЕКЗ
Antikor
2025-03-29T10:06:16Z
Турецькі розробники представили новітню систему запуску бойових ракет Midlas
InternetUA
2025-03-29T10:01:16Z
Пенсія в Україні: готують нові доплати для пенсіонерів, на скільки можуть зрости виплати
Политека
2025-03-29T10:01:04Z
"Інституційні гени" пропаганди
Хвиля
2025-03-29T09:57:52Z
Причетні до ситуації з моделлю Марією Ковальчук в ОАЕ постануть перед судом, — ЗМІ
Фокус
2025-03-29T09:57:00Z
"Навіщо руйнувати освіту": колишній міністр розгромив реформу МОН
Знай
2025-03-29T09:51:13Z
Що їсти перед сном, аби схуднути
24tv
2025-03-29T10:09:20Z
Стоматолог пояснила, який популярний продукт в жодному разі не можна додавати до чаю чи кави
24tv
2025-03-29T09:39:53Z
Підливала токсини в чай: прибиральниця місяцями труїла колегу на роботі
Фокус
2025-03-29T09:00:44Z
Що робити, якщо кіт чхає, і чи варто хвилюватися: поради, які потрібні всім батькам пушистикам
Знай
2025-03-29T08:51:53Z
Кабмін розширив повноваження Міноборони України в галузі медичної допомоги та кібербезпеки
Antikor
2025-03-29T07:36:33Z
Помилка, яку допускають прихильники білкової дієти
24tv
2025-03-29T07:06:03Z
З цими хворобами не мобілізують. Хто не підлягає призову у квітні
Telegraf
2025-03-29T04:12:58Z
МОЗ анонсує зниження цін в аптеках ще на 116 препаратів
TSN
2025-03-29T00:06:22Z
Чим полити розсаду помідорів: навіщо додавати йод
TSN
2025-03-28T20:30:22Z
У яких випадках використовується право на земельний сервітут
24tv
2025-03-29T10:06:06Z
Прожитковий мінімум перевищить зарплату: українцям готують нові соціальні стандарти
Хвиля
2025-03-29T10:00:29Z
Подорожчання овочів у Дніпрі: яких цін очікувати у квітні
Политека
2025-03-29T09:31:32Z
Мексика заборонила вирощувати ГМ кукурудзу
AgroPortal
2025-03-29T09:30:11Z
Український експорт зерна скоротився
360ua.news
2025-03-29T09:12:36Z
Мінагрополітики анонсувало нову хвилю заявок на допомогу фермерам
Agravery
2025-03-29T09:07:32Z
Маск продав X своїй іншій компанії xAI за 33 мільярди доларів
Antikor
2025-03-29T09:00:14Z
Зростання тарифів на комуналку в Одесі: як зміниться вартість з 1 квітня 2025 року
Политека
2025-03-29T08:30:45Z
АМКУ оштрафував учасників аукціонів за викривлення конкуренції при реалізації спецдозволів на користування надрами
Antikor
2025-03-29T08:30:43Z
Honda показала недорогий заряджений хетчбек із витратою 3,6 л на 100 км
Фокус
2025-03-29T10:21:58Z
Українська машина для розмінування Germina URCM-3000 успішно пройшла випробування
AutoCentre
2025-03-29T10:07:00Z
Ілон Маск є одним із небагатьох переможців від тарифів Трампа на автомобілі
InternetUA
2025-03-29T09:16:12Z
Skoda засвітила заряджену версію електрокросовера Elroq
AutoCentre
2025-03-29T08:12:26Z
Чому в деяких авто є четверта педаль: загадка для багатьох водіїв
GlavRed
2025-03-29T07:27:09Z
Як швидко доставити авто з Європи в Україну у 2025: покрокова інструкція
Детектор М
2025-03-29T07:00:06Z
За яких умов водії можуть залишитися без прав через стан автомобільних фар
Gazeta UA
2025-03-29T03:18:37Z
Зміна кольору антифризу в автомобілі: що це може означати та як запобігти проблеми
Gazeta UA
2025-03-29T01:33:09Z
Чи Справжнє Відео? Tesla Cybertruck Витягує Засмикану Ford F-150 З-під Снігу
Топ Жир
2025-03-29T01:30:29Z
У Грузії група активістів пройде 100 км, щоб підсвітити вимоги протестів
Европейская правда
2025-03-29T10:30:49Z
США припинили фінансування програми пошуку викрадених Росією українських дітей
360ua.news
2025-03-29T10:30:02Z
У 2025 році війна не закінчиться, але в України є шанси перемогти – Коваленко
GlavRed
2025-03-29T10:27:54Z
Росія буквально знахабніла: політолог розібрав абсурдні заяви Кремля про європейські санкції
24tv
2025-03-29T10:24:28Z
Росіяни вдарили балістикою по Кривому Рогу: відомо про перших постраждалих
24tv
2025-03-29T10:24:22Z
Маск анонсував "переслідування" у США за брехню та пропаганду про Tesla
InternetUA
2025-03-29T10:16:46Z
Чи платить Україна пенсії Януковичу та Азарову? Відповідь Пенсійного фонду
ГЛАВКОМ NET
2025-03-29T10:03:48Z
Попри атаки на інфраструктуру: у США вважають, що енергетичне перемир'я вже діє
24tv
2025-03-29T10:00:54Z
ЗМІ: У Трампа вирішили, що заборона програм "різноманіття й інклюзивності" стосується і підрядників з ЄС
Европейская правда
2025-03-29T09:57:09Z