В окупованій Ялті викорінюють згадки про українську культуру - знищено музей Лесі Українки
Російські окупанти в Ялті знищили музей Лесі Українки. Культурна установа повністю підлаштована під потреби росіян, а експозиції, присвяченій українській поетесі, більше не існує, як і згадки про перебування Лесі Українки у Криму.
Про це стало відомо під час моніторингу культурних установ на території окупованого Криму. Про це повідомило інформаційна агенція Голос Криму.
Ще у 2015 році музей був перейменований на Ялтинський історичний музей", і згадки про те, що це музей Лесі Українки вже не було, хоча існувала експозиція "Ломикамінь", яка була до окупації. Потім музей було закрито ніби на реконструкцію, а вже після відкриття жодної згадки про Лесю Українку в музеї не було. Зняті навіть таблички радянського часу перед будівлею, на яких була інформація про музей.
Тепер під егідою "Ялтинського історико-літературного музею" тут діє експозиція "Ялта. Століття ХІХ-е (історія, музика та література)" та виставка, присвячена архітектору Ніколаю Краснову.
Зараз відвідувачам пропонують огляд чотирьох приміщень: перше присвячене історії будівлі та частково Ялти, у музичній вітальні розміщена експозиція про музичне життя Ялти на межі ХІХ – ХХ століть, у третьому приміщенні розповідають про літературне життя міста, а в останньому залі експонати присвячені архітектору Краснову.
Про Лесю Українку немає жодного згадування, окрім кількох дрібних світлин на вітринах, де вони перемішані з фотографіями Пушкіна, Толстого та Цвєтаєвої, а також маленького письмового столика, за яким вона працювала. Втім, можливо навіть ці світлини попадуть до фондів музею - відвідувачам їх не показуватимуть, щоб не задавали зайвих питань.