Як передає Укрінформ, про це ідеться на сайті СЗР.
"Служба зовнішньої розвідки закликає утримуватися від подорожі до Білорусі, яка підтримує країну, що розв’язала збройну агресію проти України", - ідеться в повідомленні.
У СЗР поінформували про ризики, які мають менший масштаб у порівнянні з Росією, але також можуть загрожувати безпеці та життю українських громадян.
Українці можуть в’їхати на територію Білорусі через інші країни, які межують з РБ, окрім України.
Після прибуття громадяни України будуть піддані фільтраційним заходам (опитування про мету приїзду, особисті дані, політичні погляди тощо).
Особисті телефони вилучаються для більш поглибленого аналізу - їх підключають до спеціалізованого "криміналістичного софту" для того, щоб вилучити інформацію із месенджерів.
"Навіть видалені діалоги чи окремі повідомлення відновлюються. На цьому етапі є ризик бути затриманим, адже трактування отриманої інформації з телефона може бути непередбачуваним і нести за собою відповідальність у вигляді позбавлення волі", - підкреслили у СЗР.
За наявності інформування чи передачі даних, що для білоруської влади є чутливими, трапляються випадки депортації з країни чи звинувачення, які тягнуть за собою кримінальну відповідальність за статтею про екстремізм, зазначили у Службі зовнішньої розвідки.
Громадяни України на території Білорусі, як і у РФ, піддаються прискіпливій увазі з боку спеціальних служб та поліції.
Як повідомили у СЗР, у Білорусі діє консульський відділ посольства України, до якого можуть звернутися громадяни України. Телефон: +375 17 283 19 89.
У СЗР закликали пам’ятати, що права українців у Білорусі можуть бути порушені у будь-який момент.
Як повідомляв Укрінформ, Олександр Лукашенко пропонує притягатидо кримінальноївідповідальності за погрози колишньому президенту Білорусі та членам його сім'ї.
Фото: facebook.com