Перехід на нічний тариф абсолютно безкоштовний, але побутовим споживачам додатково доведеться придбати двозонний лічильник.
В Україні коженспоживач електроенергіїмає можливість встановити багатозонний лічильник, зв'язатися зі своїм постачальником електроенергії та перейти на новий тариф. Про це йдеться в матеріалі видання "OBOZ.UA".
Наприклад, із двозонним лічильником у період із 23:00 до 7:00 можна оплачувати електроенергію за тарифом 2,16 грн за кВт-год, що вдвічі менше стандартного тарифу в 4,32 грн за кВт-год.
За інформацією, розміщеною на сайті одного з постачальників, денний тариф (з 7:00 до 23:00) залишиться незмінним. У нічний час (з 23:00 до 07:00) вартість електроенергії буде знижено на 50%.
"Якщо ж Ви вирішили розраховуватися за спожиту електричну енергію за трьохзонним тарифом, то під час пікового навантаження (з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00). Ви платитимете за тарифом, який на 50 % більший за чинний. Час (з 23:00 до 07:00 год.) — за тарифом, який на 60% менший за чинний", — повідомляють в організації.
Підключення нічного тарифу здійснюється безкоштовно, але для цього українцям потрібно придбати двозонний лічильник, вартість якого варіюється від 1,6 до 2,4 тис. грн. Однак ця інвестиція швидко окупиться. Наприклад, якщо ви споживаєте 250 кВт-год на місяць і половину енергії використовуєте в нічний час, ваша економія становитиме близько 460 грн щомісяця. Таким чином, витрати на лічильник повернуться вже через п'ять місяців.
Як розповіла заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук, планів підвищувати тариф немає. Він прийнятий аж до кінця квітня 2025 року.
"Встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних і колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грнкВт-год до 30 квітня 2025 року", — сказала вона.
Також у ПФУ розповіли, хто з українців має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг в умовах війни.
Фокус також писав, що з 1 травня в Україні призначають субсидії на літній період. Особам, які подають документи вперше або належать до певних категорій, як-от внутрішньо переміщені особи (ВПО) або орендарі, необхідно особисто звертатися до ПФУ.