MY.UAНовини
Червоні лінії Путіна гнучкі, як російські кордони․ Чому Москва провалила захист Курської області
Червоні лінії Путіна гнучкі, як російські кордони․ Чому Москва провалила захист Курської області

Червоні лінії Путіна гнучкі, як російські кордони․ Чому Москва провалила захист Курської області

Наступ Сил оборони України на Курську область миттєво став новиною №1 у світі не лише через сам факт першого в історії сучасної Росії заходу регулярних підрозділів чужої армії на територію країни-терористки. Здебільшого – бо ця зухвала операція здатна докорінно змінити правила гри. Не можна стверджувати, що вона призведе до якогось переламу у російсько-українській війні чи до повалення режиму Путіна. На це наразі не варто сподіватися. Однак втрата Москвою контролю над понад 1000 квадратними кілометрами власної території, захоплення великої кількості полонених строковиків та кадировців, а також поява десятків тисяч внутрішніх біженців точно не покращує позиції вищої військово-політичної верхівки Росії. Особливо з урахуванням того, що за понад тиждень боїв що генералітет, що сам бункерний фюрер зі своїми посіпаками вкотре показали розгубленість і слабкість.

Звісно, ніхто крім вкрай обмеженого кола посадовців, не знає остаточної мети прориву кордону з Росією та захоплення її населених пунктів. Припускати щось у цій площині, коли операція ще триває, неможливо через цілу низку причин. Перш за все через те, що можна завадити нашим захисникам та захисницям. А от проаналізувати поточний стан справ у переляканого диктатора цілком можливо та доцільно.

Чому Росія виявилася абсолютно беззахисною перед наступом угруповань України? Чому Путін боїться визнати масштаби та втрату контролю над частиною Курщини, а також як ФСБшники вирішили поставити на місце нахабних кадировців, читайте у матеріалі 24 Каналу.

Строковиків покинули напризволяще, а "Ахмат" накивав п'ятами

Щоб розібратися, що відбулося у Курській області 6 серпня, треба перш за все проаналізувати події, які цьому передували. Ще наприкінці 2023 року російська армія заволоділа ініціативою на фронті та почала надзвичайно руйнівне і криваве просування на Донбасі. Попри виснаження власних сил після захоплення Авдіївки, у Кремлі вирішили не зупинятися на досягнутому й за будь-яку ціну рухатися вперед.

Користуючись тим, що Сили оборони довгий час не отримували допомогу від ключових партнерів, воєнні злочинці намагалися захопити максимум територій, які тільки зможуть. Вони хотіли встигнути досягнути хоча б якихось успіхів до того, як постачання боєприпасів та зброї з Заходу буде сталим.

Зокрема й через це окупанти зважилися у травні 2024-го почати наступ на Харківщину. У їх планах було не лише підійти до самого обласного центру, але й сформувати можливість для охоплення в кліщі Лимансько-Куп'янської ділянки фронту. Згодом, як зазначав голова української розвідки Кирило Буданов, вони збиралися ще й почати наступ на Сумщину.

Утім, російські війська змогли лише створити собі певний плацдарм у Вовчанську й окупувати кілька невеличких населених пунктів. Натомість цивілізовані країни дозволили Києву використовувати артилерію та РСЗВ по території Росії. Це одразу призвело до серйозного ускладнення для росіян.

Загнавши на територію України практично всіх доступних контрактників, Путін та Герасимов максимально залучали у Бєлгородській та Курській областях солдатів строкової служби. Саме вони виконували завдання з захисту кордону та забезпечували логістику військ, що наступали. Тож удари, які обрушилися на строковиків після надання Україні відповідних можливостей, стали одними з ключових передумов для появи Курської народної республіки.

Річ у тім, що після перших серйозних ударів по прикордонню та скупченню особового складу ворога на Бєлгородщині, досвідчені офіцери, які командували строковиками на місцях, накивали п'ятами. Лейтенанти, капітани та полковники відступили якомога далі від кордону, аби збільшити свої шанси на виживання. При цьому залишивши розгублених 18-річних підлітків наодинці зі своїми проблемами. І з загороджувально-каральними загонами кадировських спецпризначенців, які стояли за спинами строковиків, але подекуди приїжджали побити їх чи зґвалтувати. Абсолютно аналогічною була й ситуація на Курщині.

Так що коли гарно екіпіровані й ідеально злагоджені загони українських військ пішли на штурм російського кордону, зустрічати їх могли здебільшого лише демотивовані хлопчаки. Які зовсім не хотіли прикривати спини втікачам-кадировцям, не воліли гинути за Путіна і не були мотивовані якоюсь великою зарплатою (строковики отримували по 2500 рублів на місяць, тобто приблизно 10 доларів).


Одні з перших полонених строковиків на Курщині / Фото з телеграму "Офіцер+"

Якихось суттєвих резервів на Курщині в окупантів не було, адже ніхто з кремлівської верхівки просто не розраховував на подібну зухвалість з боку України. А саме командування, відповідальне за оборону області, на кілька днів втратило управління військами.

На початку операції ані у Москві, ані у Курську, ніхто не розумів, якою є ситуація на новому напрямку. Мобільні групи Сил оборони стрімко просувалися вперед, обходили населені пункти, створювали локальні котли для російських підрозділів, і лише потім зачищали оточену місцевість. Через необізнаність у тактичній обстановці окупанти зазнали безліч втрат, яких могли уникнути.

Тут можна згадати й знищення майже 500 строковиків у Рильську, яких перекидали для "гасіння пожежі".


Вщент спалені автівки, в яких їхали російські строковики / Фото російських ЗМІ

І направлену посилювати оборону Суджі групу ФСБшників, хоча саме місто вже давно не було під контролем Росії. Те саме стосується знищення українськими військовими працівників Федеральної служби виконання покарань, яких командування також вирішило залучити для зупинки просування ворожих військ.


Документи знищених охоронців тюрем, яких російське командування використало як піхоту / Скриншот з відео підрозділу Khorne group

Неабияк постраждали від тотальної втрати контролю за ситуацією й самі кадировці. "Суперспецпризначенці", яких "Дон-дон" відправив убезпечувати кордони Бєлгородщини та Курщини від диверсантів, не могли зрозуміти, наскільки далеко від небезпеки вони втекли. Зрозуміло, що при зустрічі з нашими "рексами", вони не стали записувати тіктоки, а просто поздавалися у полон.

Дивіться відео з полоненими у Курській області кадировцями:

Крім того, через необізнаність щодо подій на Курщині, росіяни дуже часто страждають від дружнього вогню. Випадки, коли пілоти гелікоптерів, знищують власні колони на марші, думаючи, що завдають удар по українцях, трапляються практично щодня.


Знищена російським гелікоптером САУ "Мста-С" / Фото з російських соцмереж

Словом, щонайменше у перші дні операції у російському генштабі не могли придумати нічого краще, аніж наказати закидати у бій всі доступні сили із завданням зупинити ворога за будь-яку ціну. До поспіхом сформованих підрозділів це доводили фразою: "Рухайтеся вперед, а там розберетеся, прикриємо всім".

Лише через три доби після прориву кордону та взяття Україною під контроль сотень тисяч квадратних кілометрів, у Москві вирішили зняти з інших напрямків чималу кількість військових. Деякі з них ще не дісталися до нового фронту, але багатьох вже й встигли поховати. Наприклад, понад 60 бійців 810-ї бригади морської піхоти, які лише 3 серпня закінчили базову військову підготовку. 8 числа вони опинилися на Курщині, а 10 з них привезли додому в цинку.

Помилятися можна, обманювати – ні (с)

Окремої уваги потребує реакція російської влади на події. Перші ластівки надії про життя у вільній республіці жителі Курщини почали плекати зранку 6 серпня, однак дізнатися про це можна було лише у телеграм-каналах так званих "воєнкорів". Ці посіпаки путінського режиму буквально волали про масштабність наступу, тоді як виконуюч обов'язів губернатора Олексій Смирнов лише розгублено заявляв про появу якихось-то ДРГ.

Ввечері того самого дня у міністерстві вбивства Росії офіційно заявили про те, що "граница на замке", усі п'ять мільйонів американців групи диверсантів спочатку знищили, а потім ще й змусили відступити на українську територію. Як не дивно, але зранку 7 серпня з'ясувалося, що "знищені диверсанти" за ніч просунулися на кілька десятків кілометрів, набрали безліч полонених, та ще й захопили чимало ворожої техніки.

Пост про власні успіхи представникам російського міноборони довелося видалити, однак видавати бажане за дійсне вони не припинили. Чим продовжили спричиняти величезну хвилю обурення від "воєнкорів" та їх великої аудиторії. Бєлоусову та компанії навіть згадали епічну фразу: "Помилятися можна, обманювати – ні", яку новий міністр сказав після призначення на крісло Шойгу. Однак зрозуміло, що ніхто з російських високопосадовців не почав хоч якось адекватно комунікувати з власним населенням. Ба більше, коли через кілька днів Путін нарешті осмілився вилізти зі свого бункера (фюрер завжди ховається та самоусувається після початку якихось незрозумілих йому подій), він намагався максимально применшувати небезпеку ситуації на Курщині. Мовляв, це не Росія втратила ледве не третину області внаслідок оборонних дій України, це просто діє "маленька група диверсантів київського режиму".

Неабияк підклав дров у багаття й одіозний депутат держдуми Андрій Гурульов, який на фоні численних відео з полоненими строковиками розповідав про те, як "жодних втрат серед солдатів строкової служби нема". Згодом, ще до появи офіційних темників, він в ефірі пропагандистських каналів зізнався, що Росія не взмозі швидко відновити контроль над втраченими територіями.

Голосно патякали язиками й інші російські посадовці, слова яких ніхто з росіян не міг сприймати за правду банально через величезну кількість фото та відеодоказів зворотного.

ФСБ проти Кадирова

Не можна також не відзначити, що першими з усієї політично-силової гілки Росії зорієнтувалися "чекісти". Раптово для всіх спікером міністерства оборони Росії з приводу подій на Курщині зробили не офіційного представника відомства, а заступника начальника військово-політичного управління збройних сил та керівника "Ахмату" Лапті Аладдінов Апти Алаудінова. Якому довелося виправдовуватися не лише за глобальний безпековий провал, але й за тотальну втечу тіктокерних військ.

Спочатку "передислокацію в тил" бійців спецназу Чечні він пояснював тим, що "українці обійшли їх позиції", чим викликав на себе шквал критики. Деякі російські блогери навіть звинуватили кадировців у змові з українськими військовими, що фактично дорівнює державній зраді.


Так звані "турбопатріоти" накинулися на кадировців / Скриншот з телеграму російського пропагандиста

Згодом Алаудінов почав розповідати про те, що "ніхто з "Ахмату" не здався у полон. Тоді як у мережі було безліч записів із короткими допитами "дон-донів".

Дивіться відео виправдань Апті Алаудінова щодо полонених кадировців:

Чому саме "воєнкорам" дозволили безкарно критикувати Кадирова та його поплічників, питання риторичне. Особливо з урахуванням того, що Сили оборони успішно відловлюють бородатих позерів у дорогих костюмах не лише завдяки допомозі строковиків, а ще й через злив інформації з Луб'янки.


Полонений кадировець у худі за 2300 доларів / Скриншот з відео проєкту "Хочу жити"

Тож, судячи з усього, у ФСБ хочуть скористатися ситуацією та дещо зменшити вплив Рамзана Кадирова як у Росії, так і на окупованих територіях. Адже біснуватий "Дон" прибрав до рук чималі території та підприємства, з яких воліють годуватися російські спецслужбісти.

Крім того, саме Алаудінова називають одним із головних претендентів на посаду царя окупованої Ічкерії після смерті любителя жіночого взуття.


Кадиров у жіночих черевиках Prada / Колаж Reddit

Зрозуміло, що провал "Ахмата" на Курщині аж ніяк не додає Алаудінову балів у боротьбі за престол.

Скиглення курян почула вся Росія

Ще одним неабияким наслідком операції в Курській області є поява на території країни-агресорки неабиякої кількості внутрішніх біженців. Десятки тисяч людей, які через дії російського військово-політичного керівництва опинилися без даху над головою, так чи інакше змінюватимуть позиції росіян відносно війни. Їх голоси не звучатимуть достатньо гучно, аби у населення напівзакритої бензоколонки стався соціальний злам. Однак вони так чи інакше будуть живими свідками того, що влада у Росії не здатна убезпечити людей від війни.

Поява таборів із переселенцями неабияк допоможе росіянам зрозуміти, що війна насправді прийшла не на якісь-то новоокуповані території, а безпосередньо до їх домівок. При цьому розповіді мешканців, звільнених від диктатури міст та селищ, про брехню влади також не додаватимуть Путіну балів.

Дивіться відео з пенсіонеркою з Суджі, яка звинувачує владу у брехні:

Сотні записаних до бункерного фюрера звернень, в яких росіяни розповідають про те, як вони опинилися у зоні бойових дій, ніхто не прийшов на їх захист, а місцева влада втекла, також допомагають населенню Росії усвідомити, що "СВО не йде за планом". А обіцяні Путіним 10 тисяч рублів (приблизно 100 доларів) кожному, хто вимушено втік з Курщини, виглядають і зовсім знущанням. Особливо з урахуванням того факту, що середня сума виплат за підписання контракту у країні-агресорці наближається до відмітки у 2 мільйони.

Запізніла ж евакуація цивільних з кількох районів Курської та Бєлгородської областей лише збільшить кількість тих, хто опиниться у безвиході та малопридатних умовах життя в якійсь російській глибинці. Адже повертатися переселенцям банально не буде куди, оскільки непідконтрольні собі території Москва нищитиме з усієї наявної зброї, а населені пункти, куди не дійдуть ЗСУ, вщент розмародерять самі ж росіяни. Ба більше, особливої пікантності ситуації додає ще той факт, що курян збираються привозити на охоплену війною Запорізьку область. Складно навіть уявити, наскільки російським чиновникам наплювати на власне населення.

Так чи інакше, скиглення курян наразі чує вся Росія, а приховати цього факту пропаганда банально не здатна через набуття подією надмасштабного характеру. Мобілізувати ж власне населення та використати операцію Сил оборони на власній території Кремль також навряд зможе. Бо охочих загинути на війні стає дедалі все менше. Тож усі розповіді про "розіп'ятих хлопчиків", наративи в стилі "Вставай, страна огромная" скоріше приречені на провал, аніж здатні забезпечити Путіну приток добровольців.

Червоні лінії Путіна стерлися

Як би не закінчилася операція українських військ у Курській області, одним із найголовніших її досягнень так чи інакше буде докорінна зміна підходів до протистояння з Росією як окремо Києва, так і цивілізованого світу загалом. Той факт, що вся "сверхдержава" є суцільним прохідним двором із горілкою, ведмедями та балалайками, був очевидним для всіх аналітиків ще з перших рейдів РДК. Проте деякі західні партнери чомусь боялися Москви та виставлених Путіним червоних ліній.


Один із перетинів червоних ліній Кремля / Фото бійців РДК

За будь-яких дій Заходу, які здатні були б призвести до суттєвих змін у війні, кремлівський диктатор, ніби бандит у підворітні: смикався до порожньої кишені у надії удавати, що має пістолет. Своїми погрозами застосувати ядерну зброю, росіяни настільки зачастили, що кожного разу їм доводилося пересувати ці самі червоні лінії. Російські добровольці зайшли на Бєлгородщину? Погрожуємо атомною бомбою. США нададуть балістичні ракети? Розказуємо про "Вашингтон в труху". Україні передадуть F-16? Діставай генератор ядерних погроз.

Постійні брязкання зброєю масового ураження призвели до того, що після кожної так званої "ескалації" Путіну довелося принизливо робити вигляд, ніби він так і планував. Він почав виглядати не маскулінним лідером країни з великими амбіціями, а жалюгідним та ображеним нікчемою, якого "всі обманюють". Тому зовсім не дивно, що ураження елементів ядерної тріади Росії, удари по стратегічних аеродромах та низку серйозних операцій Путіну довелося мовчки ігнорувати.

У цьому контексті зміна риторики від "нас там нема" до "ми тут, і що?" виглядає цілком логічною. Адже росіяни, зрозуміло, запустять свої лякалки через іноземні ЗМІ про "рішучі удари по центрах прийняття рішень". Можливо, спрямують свої ракети по лікарнях чи об'єктах критичної інфраструктури, і доводитимуть, що це "помста за Курськ". Однак терористичні обстріли наших міст – це свідома тактика росіян з 2022 року, і вона аж ніяк не пов'язана з діями Сил Оборони.

Натомість значно більш промовистим є той факт, що Путін навіть побоявся шокувати своє населення рішучими діями типу оголошення воєнного стану у прикордонних територіях чи проведення мобілізації. Ба більше, він просто оголосив контртерористичну операцію, ніби у його країні діють не лінійні підрозділи української армії, а якась групка дагестанських ополченців.

Щоб хоч якось зменшити приниження, диктатор почав проводити часті наради з силовиками та губернаторами, концентруватися на розповідях про необхідність гуманітарної турботи про людей. Але це лише більше підкреслює безпорадність царя та його слабкість. Що й одразу відчули на Заході, адже успішний наступ на Курщину без якихось проблем підтримали усі партнери України.

У Берліні точно залишилися задоволеними тим фактом, що німецькі танки з хрестами не будуть нести смерть росіянам, оскільки озброєння зразків НАТО отримало тактичний знак у вигляді трикутника. Американці й взагалі похвалили українське керівництво та пообіцяли збільшити військову підтримку. Словом, доволі зухвала операція на Курщині не лише дає надію жителям звільнених територій на гарне життя, але й може докорінно змінити підхід країн-членів Північноатлантичного альянсу до країни-терористки. Бо червоні лінії Путіна виявилися настільки ж гнучкими, як і російські кордони, а сам цар так чи інакше наближає безславний кінець свого правління. Як там кажуть, було в нього два Курська. Один потопив, а другий – розбомбив. А ще у нього було дві Москви…

Теги за темою
Статьи
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Чому ворожі ракети так швидко долетіли до Києва: пояснення експерта
TSN
2025-01-18T19:06:15Z
Новий рубіж для майбутнього бомбардувальника B-52J Stratofortress
InternetUA
2025-01-18T19:01:05Z
«Укрзалізниця» обурила цінами на воду та чай: «Не привід ошукувати своїх громадян»
Политека
2025-01-18T19:00:19Z
Зеленський: Україна працює, щоб армія могла діяти проти пускових установок на території РФ
УкраинФорм
2025-01-18T18:49:23Z
Позбавлення права на спадщину: стало відомо, за яких умов це може статися в 2025 році
Политека
2025-01-18T18:27:50Z
США почали розміщення в Європі модифікованих ядерних авіабомб - NNSA
InternetUA
2025-01-18T18:00:57Z
Міноборони і Організація з науки та технологій НАТО координуватимуть дослідження у військовій сфері
УкраинФорм
2025-01-18T17:57:19Z
Українські школи хочуть наздогнати польські: які реформи впровадять у найближчі п'ять років
Знай
2025-01-18T17:36:49Z
Мобілізація в Україні: кому потрібно пройти ВЛК до 5 лютого
24tv
2025-01-18T17:27:39Z
Розкішне життя та гучні скандали: цікаві факти з життя Меланії Трамп
24tv
2025-01-18T18:30:37Z
Співачка FIЇNKA розкрила суму, яку заробляє на місяць: "Завжди не вистачає"
TSN
2025-01-18T16:48:05Z
Після критики через відпочинок за кордоном: Саніна розсекретила, як її чоловік виїхав за кордон
24tv
2025-01-18T16:09:56Z
Немає нічого неможливого: 3 найкращі фільми від Netflix про силу людського духу
Фокус
2025-01-18T16:00:44Z
Маша Єфросиніна похизувалася спортивним досягнення 10-річного сина: "Перші змагання"
TSN
2025-01-18T15:48:53Z
Класика та впевненість – головне ДНК стилю Дональда Трампа: як виглядає його улюблений одяг
24tv
2025-01-18T15:42:02Z
На Нацвідборі Молдови виник скандал із "українським слідом", за яким стоїть Росія: учасник відкликав заявку
Комсомольская правда
2025-01-18T15:34:38Z
Лілія Ребрик зворушила новим словом 10-місячної доньки та реакцією на це чоловіка: "До сліз"
TSN
2025-01-18T14:48:12Z
Сюрприз ціною 775 тисяч гривень: чоловік прибирав на горищі і знайшов скарб
GlavRed
2025-01-18T14:27:46Z
Сьогодні дуже добре попрацювали українські правоохоронці, - Зеленський звернувся до українців
24tv
2025-01-18T19:12:30Z
Затриманням посадовця за донати на армію РФ: у Sense Bank прокоментували ситуацію
УкраинФорм
2025-01-18T19:12:27Z
Два методи: в УДА "Південь" пояснили, як захистити Україну від цинічних атак Росії
24tv
2025-01-18T19:09:49Z
Росія запустила по Україні "Шахеди": де існує загроза
24tv
2025-01-18T19:09:25Z
У Третій штурмовій вказали, де ще треба шукати російських агентів
TSN
2025-01-18T19:06:46Z
"Добре попрацювали": Зеленський відреагував на гучні затримання і удар по Україні
GlavRed
2025-01-18T19:06:22Z
Європа буде наступною: які території України Путін хоче захопити 2025 року
TSN
2025-01-18T19:06:20Z
Колишній аналітик ЦРУ визнав себе винним у розголошенні інформації про плани Ізраїлю атакувати Іран
InternetUA
2025-01-18T19:01:32Z
Майже 200 тисяч гривень: хто отримує найбільшу пенсію у Верховній Раді
Фокус
2025-01-18T18:42:58Z
Поки це не деокупація: Братчук назвав головне завдання Сил оборони на фронті
24tv
2025-01-18T19:03:25Z
На окуповану Донеччину відрядили студентів-медиків з Якутії: що їм обіцяють
24tv
2025-01-18T18:48:02Z
Погода в Одесі 19 січня покращиться: синоптики порадували прогнозом
Политека
2025-01-18T18:42:41Z
В бій кидають "верблюдів" і солдатів на милицях: в ЗСУ розкрили нову тактику РФ
GlavRed
2025-01-18T18:27:27Z
Новий приколясік: вулицями Києва розсікає таксі Range Rover за 80 тисяч баксів
Знай
2025-01-18T18:21:07Z
У Києві завершили аварійно-рятувальні роботи на місці ракетного удару
УкраинФорм
2025-01-18T18:12:52Z
Жителька Курщини кланялася українським військовим у ноги
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T18:12:17Z
Негода накриє Київ та область: як довго лютуватиме сильний вітер
24tv
2025-01-18T18:06:33Z
ЗСУ успішно контратакували на Лиманському напрямку, – ОСУВ "Хортиця"
24tv
2025-01-18T17:42:23Z
У Дніпрі колишнього поліцейського судитимуть за збут психотропів через інтернет
InternetUA
2025-01-18T19:12:25Z
На відомому гірськолижному курорті загинула туристка
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T19:00:13Z
На Рівненщині викрили бізнесмена, який замовив убивство жінки
1News
2025-01-18T19:00:08Z
Від ракетної атаки росіян постраждав найстаріший в Україні McDonald's
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T18:51:27Z
У Тель-Авіві терорист з ножем напав на перехожих, є постраждалі
УкраинФорм
2025-01-18T18:36:56Z
В Австралії десятки тисяч людей залишилися без електрики через негоду
УкраинФорм
2025-01-18T17:39:41Z
Харківський ТЦК спростовує звинувачення в нібито побитті таксиста та пошкодженні його авто
УкраинФорм
2025-01-18T17:36:02Z
69-річна жінка втратила понад 24 тисячі гривень через шахраїв
InternetUA
2025-01-18T17:15:01Z
Окупант на Херсонщині ґвалтував та залякував дівчат: він отримав 12 років ув'язнення
FaceNews
2025-01-18T17:06:04Z
Перша допомога при пристріті: як розпізнати та нейтралізувати негативний вплив
Знай
2025-01-18T18:57:25Z
Вилікували рак крові: препарат від іншого захворювання може перемогти небезпечну онкологію
Фокус
2025-01-18T18:00:28Z
5 методів, які не допоможуть вам знизити тиск
24tv
2025-01-18T17:33:31Z
Що робити, якщо під час варіння яйця тріскаються: простий лайфхак, щоб цього запобігти
24tv
2025-01-18T16:48:51Z
Стало відомо, що необхідно для запису дитини до лікаря
TSN
2025-01-18T16:06:56Z
Названо дерево, плоди та листя якого чудотворно впливають на людей: про що йдеться
Фокус
2025-01-18T15:06:44Z
Вчені кількісно оцінили шкоду солодких напоїв
Portaltele
2025-01-18T15:01:39Z
Зберігайте цибулю окремо від цього овоча: буде свіжою набагато довше
24tv
2025-01-18T14:42:52Z
Хурма - найкраща ідея на кожен день: чому потрібно їсти цей фрукт щодня і де може бути небезпека
Знай
2025-01-18T13:51:37Z
Найкращі бюджетні смартфони початку 2025 року: названо топ-7 моделей
InternetUA
2025-01-18T18:18:28Z
Як очистити пам’ять смартфона, не видаляючи фото та відео: фахівці назвали швидкі способи
InternetUA
2025-01-18T17:34:33Z
Як зарядити телефон без зарядного кабелю або зі зламаним гніздом: експерти назвали дієві способи
InternetUA
2025-01-18T16:48:59Z
Парад планет у січні 2025 року: коли буде і що очікувати
Фокус
2025-01-18T16:36:13Z
Гості поб'ються за нього: приголомшливий салат Венеція - рецепт
GlavRed
2025-01-18T16:27:56Z
Чому небезпечно ставити Wi-Fi-роутер на кухні: 2 причини, які потрібно врахувати кожному українцю
Знай
2025-01-18T16:21:37Z
iPhone 17 Air вражає товщиною: нові фото
InternetUA
2025-01-18T16:04:45Z
Windows 10 постійно встановлює одне й те саме оновлення: як вирішити проблему
InternetUA
2025-01-18T15:34:07Z
У Китаї знайшли череп гігантського динозавра віком 200 мільйонів років
24tv
2025-01-18T15:06:36Z
Створить баланс естетики й комфорту: як зробити білу кухню затишною
24tv
2025-01-18T16:42:54Z
Ростимуть навіть без світла: ці рослини можна поставити в кімнаті без вікон
24tv
2025-01-18T16:15:36Z
Знайомтесь, 2 знаки зодіаку, які постійно розпочинають нове життя
24tv
2025-01-18T16:06:41Z
Вистачить й 20 хвилин: "секрет" швидкого варіння овочів на салат
24tv
2025-01-18T14:30:16Z
Кому ніколи не можна дарувати червоні троянди: знають не всі
24tv
2025-01-18T13:21:01Z
5 речей, які не можна класти на ліжко: притягнете хвороби та біду
24tv
2025-01-18T12:39:26Z
Зверніть увагу на дах взимку: сніг і мороз вкажуть, що настав час оновити теплоізоляцію горища
24tv
2025-01-18T12:24:48Z
Гороскоп Таро на лютий 2025: Овнам - гроші, Тельцям - кохання, Близнюкам - успіх
GlavRed
2025-01-18T11:27:14Z
В 1000 разів смачніше за магазинне: готуємо домашнє морозиво з трьох інгредієнтів
24tv
2025-01-18T10:57:34Z
Ситуацію з тарифами на світло розглянуть у квітні: чи готуватись до 6 грн за кВт
Знай
2025-01-18T18:36:00Z
Приватний продакшн уже заробив третину мільярда на Єдиному телемарафоні
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T17:57:32Z
Традиційний борщ стає все більш недосяжним: ціни на основні овочі продовжують зростати - що далі
Знай
2025-01-18T17:21:33Z
Пенсія понад 23 тис. грн: хто може отримувати такі виплати
Фокус
2025-01-18T17:00:15Z
Стало відомо, як змінилися ціни на фуражну кукурудзу в Україні
AgroNews
2025-01-18T16:04:40Z
Ціни різко полетіли вниз: в Україні дешевшає популярний овоч - в чому причина
GlavRed
2025-01-18T15:51:12Z
Україна торік збільшила експортні перевезення залізницею більш як на 50%
УкраинФорм
2025-01-18T15:45:06Z
В Україні впроваджують нові правила перерахунку пенсій: на скільки виплати побільшають
Знай
2025-01-18T15:36:44Z
Експерти розповіли, коли сіяти насіння помідор взимку
AgroNews
2025-01-18T15:18:16Z
Слот про 2:0 із Брентфордом: Ліверпуль ледь не залишився без заслуженої перемоги
Football.ua
2025-01-18T19:09:54Z
Ретегі очолить напад Аталанти в грі проти Наполі
Football.ua
2025-01-18T19:03:42Z
Ювентус із бездоганним другим таймом переграв Мілан
Football.ua
2025-01-18T19:01:41Z
Клюйверт повторив бомбардирське досягнення кількох легенд АПЛ
Football.ua
2025-01-18T18:51:56Z
"Вишні" несуться в єврокубки: Забарний допоміг Борнмуту розгромити чергового фаворита в АПЛ
24tv
2025-01-18T18:45:23Z
Франк: Ліверпуль на голову вищий за Манчестер Сіті й Арсенал
Football.ua
2025-01-18T18:30:42Z
Мілан може посилитися ще одним гравцем збірної США
Football.ua
2025-01-18T18:21:09Z
"Дуже велика сума": ексчемпіон світу назвав умову, за якої Ф'юрі повернеться у бокс
24tv
2025-01-18T18:06:44Z
Брентфорд — Ліверпуль 0:2 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-01-18T18:00:15Z
Від пам'ятника до легенди: на Вінниччині трактор із постаменту знову завів двигун
Знай
2025-01-18T17:51:48Z
Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами
TSN
2025-01-18T17:36:03Z
На аукціон виставили яскравий суперкар Дональда Трампа
Фокус
2025-01-18T13:39:49Z
Що 4 тонни протипожежної рідини можуть зробити з автомобілем: повчальне відео з Каліфорнії
24tv
2025-01-18T12:27:03Z
Honda готує позашляхову версію популярного CR-V
AutoCentre
2025-01-18T10:04:15Z
Безпечний і довговічний: в Японії створили негорючий літій-іонний акумулятор
InternetUA
2025-01-18T10:04:09Z
ТОП 6 автомобільних аксесуарів, які можуть бути небезпечними для водія та спричинити ДТП
ТСН
2025-01-18T09:48:48Z
Передпродажна діагностика автомобіля – ключ до успішної угоди
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T09:24:18Z
Charge Cars зробила електромод із класичного Mustang
AutoCentre
2025-01-18T08:16:09Z