MY.UAНовини
Окупація, адміністрація, республіка — що може зробити Україна на зайнятих територіях РФ
Окупація, адміністрація, республіка — що може зробити Україна на зайнятих територіях РФ

Окупація, адміністрація, республіка — що може зробити Україна на зайнятих територіях РФ

Захоплення території РФ ставить перед Україною не тільки військові, а й організаційні, гуманітарні, політичні завдання. Розбираючи їх, аналітик Ігар Тишкевич малює кілька сценаріїв розвитку подій і пропонує кілька варіантів вирішення питань, що виникають.

Чотири незручних запитання, пов'язаних із рейдом Курською областю

Тривають рейдові дії ЗСУ в Курській області. Наразі, попри запевнення Генштабу РФ, зона контролю ЗСУ розширюється. Про цілі наступу в російському прикордонні керівництво України не говорить. Слова президента "про перенесення війни на територію агресора" лише характеризують ситуацію, що склалася. Проте є кілька сценаріїв розвитку подій, щонайменше два з яких передбачають довготривалий контроль над зайнятими територіями. І, як наслідок, створюють нові виклики. Про це пропоную поміркувати.

Кілька сценаріїв розвитку подій у Курській області.

Станом на сьогодні можна говорити про рейд ЗСУ, який уже досяг кількох політичних цілей. Зокрема:

  • послужив хорошим мотиватором для населення України, повністю перебивши негативний порядок денний просування ЗС РФ у Донецькій області. З одного боку, результат позитивний, з іншого (на чому наголошують частина військових і волонтерів), Торецьк, Покровськ і Часів Яр зникають з інформаційного порядку денного;
  • створив виклик для внутрішньоросійського порядку денного. Уперше з 1944 року війська іншої держави зайняли частину суверенної території РФ. І, що важливо, це війська України — держави, яка в уявленнях кремлівської верхівки є "штучною". Відповідно, неможливість відбити ці території — політичний виклик особисто для Путіна;
  • руйнує міф про ОДКБ і союзників Росії. Путін остерігся навіть називати те, що відбувається, "агресією" або "війною", оскільки такі визначення вимагають реакції союзників по ОДКБ. А у випадку з Білоруссю — не тільки в межах згаданої організації, а й у межах "Союзної держави". Однак імовірність того, що "союзники" виступлять "на допомогу" Росії, вкрай мала. А ось імовірність того, що вони знайдуть тисячу причин нічого не робити, велика. І якщо це відбувається — проявляється нікчемність ОДКБ і, як наслідок, нікчемність російської політики зі створення навколо себе військово-політичних блоків;
  • геополітичний порядок денний. Уперше в історії свого існування не тільки Росія намагається окупувати чужі території, а й сусідня держава окупує частину російської області. Україна продемонструвала, що заяви Росії про свою військову міць і готовність до жорсткої відповіді є скоріше блефом, ніж реальністю. Якщо раніше послідовно переходили окреслені Кремлем "червоні лінії" щодо окупованих територій, то зараз ідеться про території самої Російської Федерації в кордонах 1991 року. За ситуацією активно спостерігають інші держави і висновки для кожної свої. Для держав Близького Сходу та Африки РФ втрачає імідж "наддержави", яка має потужну силову компоненту. Адже Кремль не здатен захистити свою ж територію (і чим довше триває утримання районів Курської області, тим сильніший ефект). Для США і КНР поточні події наочно свідчать, що можна аналізувати варіанти навіть розпаду Росії, і цей аналіз не є фантастикою, а роботою над можливими (нехай і не найімовірнішими сьогодні) сценаріями розвитку подій. Ну і, нарешті, ця тема вкрай цікава для держав, які мають (навіть теоретично) територіальні претензії до Росії.

Кремль зараз створює ударне угруповання для того, щоб повернути контроль над втраченими територіями. Для цього вже почалося перекидання боєздатних частин з інших ділянок фронту. І для цього ж активно обговорюється тема залучення солдатів строкової служби до війни проти України.

Відповідно, є кілька сценаріїв розвитку подій, з погляду українських інтересів. Вони взаємопов'язані один з одним і можуть реалізовуватися як окремо, так послідовно, коли логіка одного сценарію змінюється логікою іншого:

  • рейд залишається рейдом. Після того, як російські війська починають операцію в Курській області, ЗСУ проводять операцію з деокупації раніше зайнятої РФ української території. Водночас відведення частин з території Росії допускається як логічне завершення рейду;
  • розширення зон контролю і переведення війни зокрема й на інші регіони РФ. Тобто Україна намагається провести операції, спрямовані на розширення наявної зони контролю, включно із захопленням територій в інших областях;
  • варіант переговорів, за якого наявність зони контролю на території РФ виступає гарантом того, що Кремль не спробує "винести за дужки" обговорення майбутнього низки окупованих українських територій. Для прикладу, згадайте Мінський процес і поставте собі запитання — "а де там питання Криму?";
  • гра в "Курську народну республіку". Простіше кажучи, створення невизнаної російської держави, де при владі перебувають політичні противники Путіна.

Тепер питання, про які поки що не думали

Усі перераховані сценарії передбачають збереження контролю над зайнятими територіями деякий час. І тут уже через тиждень-другий перед нашою стороною постане питання — "що робити з мирними жителями?". Адже підвезення води немає, продуктів харчування також немає. Медичне обслуговування — навряд чи. Комунальні служби не працюють. А це не тільки електроенергія, а й водопостачання, газ, каналізація. І відсутність політики роботи з цими питаннями через деякий час може створити політичні виклики для України. РФ не буде зацікавлена в підтримці мирної інфраструктури на цих територіях. Адже в такий спосіб Кремль отримує ситуацію, коли, звинувачуючи Україну в небажанні подбати про життя цивільних осіб, можна намагатися спробувати "збалансувати" звинувачення на адресу РФ, які стосувалися весни 2022 року. Зокрема віддзеркалити звинувачення в порушенні міжнародного гуманітарного права. Це не призведе до зміни позиції партнерів України, але вплине на держави, які прагнуть зберегти нейтралітет, і дасть аргумент політичним силам у ЄС, які виступають за припинення війни, з досить швидким поверненням до режиму співпраці з Російською Федерацією.

У Курській області теж з'явилися свої біженці
Фото: Фонтанка

Три завдання на найближчі тижні

Отже, перше завдання, яке виникне вже за кілька днів — організація "зелених коридорів". Тобто, давати частині мирних жителів виїхати. Хороший політичний трюк, але є одне "але" — Росія, погоджуючись на словах, може всіляко гальмувати цей процес. Політично правильно через деякий час самим ініціювати такий кейс. Тобто продемонструвати турботу (на відміну від Кремля) про мирних жителів. І, нарешті, Путін змушений буде погоджуватися на пропозиції України, стосовно "росіян". У разі саботування російською стороною питання, є сенс розглянути можливість евакуації частини цивільних на українську територію. Але тут свої складнощі — це громадяни держави-агресора. І це евакуація на території, які безпосередньо постраждали від російського вторгнення. Тобто, крім логістичного завдання, постає завдання політичне і гуманітарне, яке полягає в демонстрації здатності до гуманітарного і гуманного реагування. Ну і, нарешті, пропагандистський момент — "росіяни тікають із Росії в Україну".

Наступне завдання — забезпечити роботу інфраструктури на окупованих територіях. Хоча б її мінімальний набір. І це завдання не тільки мирних жителів, а й бійців Сил Оборони України. Адже навіть для ефективної оборони бажано мати тил із наявністю зв'язку, води, електрики тощо. І тут питання полягає в тому, а чи буде можливість використовувати на цьому етапі російські ресурси (газ, електрику), запустити систему водопостачання.

Паралельно з цим необхідно вирішити завдання доставки гуманітарних вантажів на підконтрольну Україні територію. Запаси їжі у місцевого населення закінчуватимуться вже за кілька днів. І тут виникає питання: хто їх буде годувати? Принаймні найближчі тиждень-два. На місці це вирішується роздачею продуктів українськими військовими, але варто пам'ятати, що військовослужбовці роздаватимуть те, що призначено їм. Отже, постають питання: "як провести хоча б побіжний облік тих, хто залишився", "де взяти продукти", "як їх доставити і хто відповідатиме за процес".

Утримувати довго = створювати місцеву владу

Перераховані вище завдання актуальні в логіці рейду, за умови, що українські війська мають намір незабаром залишити зайняту територію. Але якщо контроль зберігається, ми переходимо до логіки окупації території та роботи окупаційних адміністрацій. І це не тільки політичне питання. Ситуація, коли на місцевому рівні є якісь структури, що займаються місцевими проблемами, запущено, нехай на низовому рівні, місцеву економіку, яка зменшує витрати на утримання цієї території.

І тут ми маємо три ключові варіанти дій.

1. Режим окупації з повнотою влади у військових. Простіше кажучи, в тилу створюються комендатури, які, крім вирішення, власне, військових завдань, займаються проблемами забезпечення можливості життєдіяльності для місцевого населення.

Безсумнівним плюсом цього підходу є повний контроль над процесом і відсутність необхідності ухвалювати політичні рішення в Києві. Простіше кажучи, військові воюють, але крім цього, керують ремонтами ЛЕП, водопроводу і каналізації, доставкою та розподілом продуктів харчування, медичним обслуговуванням. У такому форматі може навіть не знадобитися участь місцевих жителів — необхідних фахівців привозять (або під завдання, або вахтовим методом) з території України.

Мінус підходу — його надзвичайна дорожнеча. Простіше кажучи, за все Україна платить сама. Військові відволікаються на нетипові для них функції. І, нарешті, питання гарантування безпеки привезеного цивільного персоналу.

2. Створення місцевої військово-цивільної окупаційної адміністрації. Тобто, без політичних декларацій про майбутнє зайнятих регіонів і у форматі, коли місцеві фахівці перебувають у прямому підпорядкуванні у військових. Цей підхід потребуватиме для запуску залучення структур, здатних виявити серед місцевих жителів готових до співпраці, проаналізувати потреби в персоналі та ресурсах для мінімального запуску цивільної інфраструктури і, можливо, економіки. Але також це потребуватиме створення якщо не нормативної бази, то щонайменше якихось легальних меж, у яких існуватиме місцеве населення. І органів, які гарантуватимуть їх виконання. Зокрема, якщо запускається якийсь аналог "мирного життя", необхідна не тільки медицина, але і, наприклад, поліція.

Плюси такого варіанту — певна економія коштів і можливість (у разі успіху) демонструвати, що на зайнятих Україною територіях триває "нормальне життя".

До мінусів належить складність у пошуку місцевих колаборантів. Особливо, враховуючи відсутність політичних декларацій про майбутнє територій. На якомусь етапі потрібно дати таким людям відповідь, що з ними буде, якщо Україна піде.

3. Створення політичної влади. Це може бути гра в логіці "ЛДНР", коли місцеві окупаційні адміністрації протягом кількох місяців перетворюються на якусь подобу державних інституцій. Або створення таких спочатку. Шляхом запрошення частини російських політиків, опозиційних Путіну, до управління цією територією. Політично це може бути як аналог "ЛДНР" 2014-2015 років із декларацією можливості реінтеграції з РФ у разі зміни російського законодавства і зміни влади. Або умовна "Росія без Путіна" — тобто сценарій, за якого сформований політичний центр заявляє про прихильність політиці "єдиної і неподільної Росії (в межах 1991 року)" і свої амбіції до експансії аж до захоплення всієї території РФ.

Плюс такого варіанта — територія існує, нехай і за постійної підтримки України, але все ж таки за рахунок власних ресурсів. І громадянам РФ демонструється "альтернативна Росія". Що може призвести в перспективі до якихось міграційних процесів і можливого стимулювання громадянського конфлікту в Росії.

Мінусом такого варіанту є необхідність підтримки території навіть після формального завершення війни. Або прийняття у себе хвилі "біженців з умовної КурНР або "РосіїБезПутіна". Крім того, гра в аналог "ЛДНР" створює додаткові зовнішньополітичні ризики для України. І розіграш такої карти може позбавити нас частини зовнішньої підтримки. Варіант із "незалежною державою" також ризиковий, хоч і меншою мірою. Хай там як, але в новітній світовій історії є кейси колишніх республік Югославії, Косова, Південного Судану та інших нових держав. Але необхідною умовою для реалізації цього сценарію є затягування війни щонайменше на півтора року — час, необхідний для створення і зміцнення влади в новому прото-державному формуванні.

Замість висновків

Рейд ЗСУ територією РФ наразі є успішним. І є реальні шанси, що він і буде таким далі. Однак із кожним днем боїв у Курській області зростає потреба у вирішенні завдань, безпосередньо не пов'язаних із війною. Що лежать у сфері гуманітарного права, зовнішньої політики. Для їх вирішення необхідні додаткові ресурси і плани використання сил, безпосередньо не пов'язаних із подіями на фронті — спецслужб, медичного персоналу, МНС, поліцейських сил і, нарешті, суто цивільних фахівців.

Від вирішення цих завдань безпосередньо залежатиме успішність операції на території Росії. Єдиного варіанту дій немає — є безліч алгоритмів дій. Але кожен з них вимагає усвідомлення завдань, планування і залучення ресурсів.

Сподіваюся, найближчими днями ми побачимо, який із варіантів починає реалізовуватися на Курщині.

Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Суджа наша: коли і чому "степова Січ" відійшла Росії
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Стало известно, куда РФ перекидывает войска из Курщины для организации нового наступления
Comments UA
2025-04-04T04:15:31Z
4 апреля: церковный праздник сегодня, в чем помогает икона "Геронтисса" и о чем ей молятся
UAToday
2025-04-04T04:00:04Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Курская операция: полковник подвел промежуточные итоги
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
В Україні подешавшала морква
AgroNews
2025-04-04T05:06:44Z
Готовьте больше денег: части потребителей могут прислать увеличенные счета за воду
Знай
2025-04-04T05:06:11Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
В ближайшее время есть шансы заставить Россию прекратить огонь – Зеленский
Comments UA
2025-04-03T15:24:35Z
Россия обвиняет Украину в новых обстрелах: что известно
Comments UA
2025-04-01T10:00:36Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
Трамп связал свою каденцию не с Израилем или Китаем, а именно с Украиной: мнение эксперта
Политека
2025-04-02T20:19:19Z
Трампа предостерегают от звонка Путину - СМИ
Корреспондент
2025-04-04T05:18:37Z
СМИ: посланник Кремля встретился с сенатором Грэмом, который подготовил новые санкции против РФ
Европейская правда
2025-04-04T05:09:37Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
Раскрылись детали нового соглашения Украины и США о полезных ископаемых
Известия Киев
2025-04-02T06:36:11Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Просто гадость: пузатый российский певец вытер сопли о поклонниц на концерте
Comments UA
2025-04-03T19:57:47Z
Жена Виктора Павлика показала, как выглядит после операции
GlavRed
2025-04-03T19:30:33Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Потап показал новую партнершу: что о ней известно
Comments UA
2025-04-03T18:00:56Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Челси вырвал победу у Тоттенхэма в дерби Лондона
Корреспондент
2025-04-04T05:03:02Z
Экс-тренер Манчестер Сити может возглавить сборную Бразилии
Корреспондент
2025-04-04T04:21:21Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Челсі мінімально обіграв Тоттенгем у лондонському дербі
Football.ua
2025-04-03T21:06:38Z
Поздравления с днем рождения тренеру: пожелания и открытки
Telegraf
2025-04-03T19:30:08Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
Цены на продукты: какими они будут в апреле
ZN UA
2025-04-04T05:00:37Z
В Украине собрались менять размер субсидии: кого это коснется в первую очередь
Знай
2025-04-04T04:36:43Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Итоги 03.04: Реакция на пошлины и больше F-16
Корреспондент
2025-04-04T04:24:54Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Проверенные советы: как вытирать экран телевизора, чтобы не было никаких разводов
Comments UA
2025-04-04T03:36:10Z
Приготовьте эту паску — и вы непременно будете в тренде: выпечка "Сникерс" понравится близким
Telegraf
2025-04-04T03:18:23Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Гороскоп на сегодня 4 апреля: неожиданная новость может перевернуть пятницу
Знай
2025-04-04T01:33:23Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
Оккупанты ударили по Киевщине: произошел сильный пожар, есть раненые
Comments UA
2025-04-04T04:57:44Z
Москва сегодня содрогалась от взрывов: что известно
Comments UA
2025-04-04T04:36:36Z
Взрывы в Днепре: что известно о ночных ударах по городу
Comments UA
2025-04-04T04:30:08Z
БпЛА атаковали Москву и Липецк, в городах слышали взрывы
Gazeta UA
2025-04-04T03:06:20Z
Харьков под ударом дронов: есть погибшие и раненые
Хвиля
2025-04-04T02:18:19Z
На Киевщине произошли пожары из-за атаки БПЛА
Корреспондент
2025-04-04T00:12:52Z
Могут ли мобилизовать, если у вас больные легкие
Telegraf
2025-04-03T23:36:31Z
Какие позы для сна дают хорошо выспаться и не провоцируют морщинки
Знай
2025-04-03T18:51:32Z
Украинский производитель лекарств за год увеличил доход на 900 млн грн
Корреспондент
2025-04-03T16:15:18Z
Почему появляются темные круги под глазами: ТОП-10 причин
Comments UA
2025-04-03T16:12:44Z
В США одобрили первый тест, выявляющий у женщин половые инфекции
Факти ICTV
2025-04-03T15:40:46Z
Молодая женщина умирает от рака, потому что думала, что имеет проблемы из-за вегетарианства
Comments UA
2025-04-03T15:24:09Z
Мозг съедает сам себя во время марафонских забегов
ITC
2025-04-03T14:52:05Z
Назван возраст, в котором значительно ухудшается слух
Comments UA
2025-04-03T14:51:09Z
Помогут ли 10 тысяч шагов в день похудеть: тренеры дали однозначный ответ
UAToday
2025-04-03T12:03:11Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Утечка скриншотов раскрыла детали игры Star Wars от создателей XCOM
Знай
2025-04-04T04:51:35Z
Всего 18 тыс грн - играйся: Nintendo озвучила дату выхода Switch 2 и назвала характеристики
Знай
2025-04-04T03:51:45Z
Действительно ли под пирамидами есть скрытый город: ученые объяснили
Gazeta UA
2025-04-03T22:39:25Z
Снится ли компьютерам Матрица: Обзор I have no mouth, and I must scream
GameMag
2025-04-03T19:34:16Z
У Starlink появится конкурент: Amazon создает свой спутниковый проект
Gazeta UA
2025-04-03T19:00:19Z
Новый уровень производительности и впечатляющая графика: NVIDIA прокомментировала анонс консоли Nintendo Switch 2
GameMag
2025-04-03T18:21:35Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Hyundai презентовала туалет на колесах: главное - успеть добежать, а еще можно смотреть в окошко
Знай
2025-04-04T02:51:05Z
Составили рейтинг самых ненадежных авто
Gazeta UA
2025-04-04T01:48:06Z
Škoda представила новый электрический внедорожник
Корреспондент
2025-04-03T19:12:44Z
Hyundai представила обновленный водородный электромобиль
Корреспондент
2025-04-03T17:45:37Z
Вийшло важливе оновлення для серії Galaxy S20
Portaltele
2025-04-03T12:07:39Z
Как новые пошлины Трампа повлияют на рынок авто из США в Украине
Фокус
2025-04-03T10:36:05Z
Продажи автомобилей Tesla упали до трехлетнего минимума
Корреспондент
2025-04-03T10:30:17Z
Всего одно действие может стоить водителям почти 4 тысячи гривен: о чем следует знать
Знай
2025-04-03T02:51:43Z