Відтоді, як Едмунд Гілларі та Тенцінг Норгей вперше підкорили Еверест у 1953 році, ця гора стала найвищим випробуванням для будь-якого альпініста. Але оскільки перспектива поширення людства по всій Сонячній системі стає більш реальною, альпіністи майбутнього можуть зіткнутися з ще складнішим викликом.
MailOnline опублікував інтерактивну карту, що показує найвищі гори в Сонячній системі – з кількома вершинами, які затьмарюють найвищі точки Землі. Найвищу вершину Сонячної системи можна знайти на астероїді Веста – космічній скелі, настільки великій, що на неї припадає дев’ять відсотків маси всіх відомих астероїдів.
Реасільвія
На висоті 22 500 м гора Реасільвія (астероїд Веста) майже втричі перевищує висоту Евересту та утворюється з ударного кратера, який покриває 90 відсотків усього астероїда.
Реасільвія є горою воістину космічних розмірів. Ця величезна вершина є центральною горою ударного кратера, який домінує над південною півкулею Вести. Вершина розташована в кратері діаметром приблизно 500 кілометрів – майже такої ж ширини, як сама Веста.
Olympus Mons – Марсіанський колос
На другому місці йде Олімп Монс на Марсі, який є найвищим вулканом у Сонячній системі на висоті 21 945 м над глобальною датою Марса – еквівалент рівня моря.
Гора Олімп не тільки надзвичайно висока, але й цей "щитовий вулкан" також надзвичайно широкий і займає територію такої ж площі, як Франція. Деякі вчені припускають, що гора Олімп потенційно знову стане активною, хоча наразі неактивна. На щастя для будь-яких майбутніх марсіанських дослідників, вулкан, здається, дрімав принаймні останні 25 мільйонів років.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що Сатурн викинув комету з Сонячної системи зі швидкістю 10 800 км/год.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!