MY.UAНовини
Змести цифрові крихти. Як ШI-чатботи харчуються даними користувачів
Змести цифрові крихти. Як ШI-чатботи харчуються даними користувачів

Змести цифрові крихти. Як ШI-чатботи харчуються даними користувачів

Штучний інтелект потребує для навчання величезні обсяги даних ― і тих, що доступні в мережі, вже недостатньо. Тому їм потрібні наші з вами дані з соцмереж.

Поява та популярність інструментів штучного інтелекту (ШІ) спричинила проблему, обговорення якої ще десять років тому було б складно уявити ― принаймні, на шпальтах серйозних видань, а не в наукпопі. Йдеться про те, чи може раптово ШІ заговорити вашим власним голосом? Або чи може  чатбот привласнити ваш номер телефону? Насправді ці та інші питання впираються в одне глобальне суперпитання: як і для чого компанії використовують дані юзерів соціальних мереж і чи можуть користувачі цьому запобігти?

Раніше цифровий слід користувача (набір даних про його використання інтернету, активність у соціальних мережах, створений ним контент) використовувався здебільшого для заробітку на рекламі. Знання про юзера та його активність давали змогу доволі точно таргетувати рекламні оголошення. Натомість поява ChatGPT та аналогів― генеративних моделей штучного інтелекту ― породила потребу в датасетах, тобто наборах даних, на яких ці сервіси навчатимуться. Перші версії великих мовних моделей, що лежать в основі ChatGPT, використовували загальнодоступні онлайн-дані. Проте для покращення їхніх здібностей їм потрібно все більше даних, бажано актуальних. 

«Палива» для штучного інтелекту не вистачає ― про це писали ще наприкінці 2023 року. Тоді прогнозували, що до 2026 року закінчаться всі доступні в світі дані, на яких навчається ШІ. Нове дослідження, про яке розповіли в липні 2024 року, підтвердило цю тенденцію. Його автори, фахівці з дослідницької групи Data Provenance Initiative, виявили, що проблема з даними для штучного інтелекту стає дедалі актуальнішою. Це відбувається ще й тому, що все більше власників онлайн-платформ та вебвидавців, серед яких й онлайн-медіа, блокують доступ ШI-чатботів до їхнього контенту. 

Цей дефіцит «палива» для ШI став відчутним для розробників усіх мовних моделей. Натомість соціальні платформи, які теж намагаються стати учасниками ринку інструментів штучного інтелекту, розробляючи свої власні сервіси, почали навчати свої моделі на даних власних користувачів. Подекуди просто ставлячи юзерів перед фактом, що весь їхній соціальний «цифровий слід» відтепер служить для навчання ШІ. 

Як Ілон Маск перетворив твіти на навчальний датасет для Grock 

Долучитися до перегонів на ринку штучного інтелекту вирішила й компанія Twitter (X), запустивши свого чатбота Grock AI. Перша його версія для обмеженого кола користувачів стала доступною в листопаді 2023 року, а в березні 2024-го було представлено першу повноцінну версію продукту. Перша версія сервісу використовувала публічні онлайн-дані, доступні до третього кварталу 2023 року.

Наприкінці липня стало відомо, що платформа Twitter (X) активувала параметр у налаштуваннях користувачів сервісу, який дозволяє компанії навчати свій чатбот зі штучним інтелектом Grok AI на публікаціях користувачів. Це налаштування платформа X увімкнула за замовчуванням без попередження користувачів. Про це дізналися випадково журналісти, які переглядали сторінку налаштувань X. Хоча доволі оперативно з’явилися інструкції про те, як деактивувати цю функцію, сам факт такого вільного поводження з даними користувачів викликав обурення і серед юзерів сервісу, і серед регуляторів різних країн. 

Завдяки такому навчанню на даних користувачів чатбот Grok AI навчився давати оцінку профілю юзерів. Тепер за допомогою опції «Докладніше про цей акаунт», наразі доступної лише для платних користувачів, він  може «розповісти» про юзера, який вам цікавий,  написати «коротке резюме»  про нього (щоправда, журналісти, які проводили тестування, кажуть, що він доволі часто помиляється; а коли не помиляється, розповідає те, що ви й самі з’ясуєте, якщо уважно почитаєте інформацію про користувача і його пости). Ймовірно, саме для цієї задачі Grok AI необхідно було навчатися на твітах користувачів. Загалом же Grok AI працює як аналог ChatGPT ― здатен вести діалог та відповідати на запитання користувачів. 

Ще у вересні минулого року, при останньому оновленні Політики конфіденційності, компанія Twitter (X) додала до неї одне речення, яким сповіщала користувачів про те, що вона «може» використовувати зібрану нею інформацію для навчання її моделей машинного навчання або штучного інтелекту. Проте інших анонсів про те, що політика щодо даних чи якісь налаштування змінились, у компанії не робили. 

Після перших публікацій про нові можливості чатбота Grok AI стали з’являтися новини про реакцію на них регуляторів різних країн. До прикладу, Ірландська комісія із захисту даних (Ireland's Data Protection Commission (DPC) подала до суду на Twitter (X) через використання публічних даних європейців для навчання ШI-чатбота. Цей крок, на думку представників DPC, порушує Загальний регламент захисту даних (GDPR). Стурбованість цією практикою соціальної мережівисловив й Офіс уповноваженого із захисту інформації у Великій Британії. Згодом Ілон Маск нібито погодився припинити навчання Grok на даних європейців. Проте не лише регулятори звернули увагу на таке занадто вільне поводження з даними ― загалом проти X з цього приводу було подано дев’ять скарг щодо порушення GDPR з боку організації noyb, що займається захистом конфіденційності та цифрових прав. Обурення, висловлене і комісією DPC, і організацією noyb, полягало в тому, що Ілон Маск і Twitter (X) вирішили використати дані юзерів, навіть не повідомляючи їх про це, тобто вважаючи, що всі користувачі на це погодились за замовчуванням. 

Google та Meta продовжують експлуатувати дані користувачів, тепер задля ШI-навчання 

Не лише Twitter (X) був помічений у перетворенні даних користувачів на паливо для свого ШI. Багато інших технологічних компаній без особливих анонсів (або з мінімальними повідомленнями) змінили свої угоди з користувачем таким чином, щоб вони містили дозвіл на використання даних юзерів. 

До прикладу, компанія Google ще в липні минулого року повідомила користувачів про навчання її ШI-моделей на юзерських даних. В угоді з’явилося таке сповіщення: «Наприклад, ми можемо збирати загальнодоступну інформацію з інтернету або інших відкритих джерел, щоб навчати моделі ШІ від Google і розробляти такі продукти й функції, як Google Перекладач чи Bard... Також, якщо інформація про вашу компанію з’являється на вебсайті, ми можемо проіндексувати її і показувати в сервісах Google». 

Проте в поточній версії угоди Google цього пункту вже немає. У травні 2024 року компанія повідомила про чергове оновлення й вказала таке: «22 травня 2024 р. ми додали в Загальні положення й умови Google теми, пов’язані зі штучним інтелектом. Починаючи із цієї дати, Додаткові умови використання генеративного штучного інтелекту більше не застосовуватимуться. Однак вони далі діятимуть для ділових партнерів, які підписували угоду, що посилається на ці умови». 

Здавалося б, невже Google відмовляється від такого ласого ресурсу як дані користувачів? Ні. Справа в тому, що всі сповіщення про використання даних просто «перекочували» в політику конфіденційності Gemini ― власного генеративного чатбота компанії. В ній (оновленій 29 травня 2024 року) сказано про використання даних юзерів для навчання штучного інтелекту та детально пояснюється, як рецензенти можуть покращувати штучний інтелект від Google. Проте автори цього документа наголошують: «Будь ласка, не вводьте конфіденційну інформацію у своїх розмовах або будь-які дані, які ви не хотіли б зробити доступними рецензенту або щоб вони використовувалися Google для покращення наших продуктів, послуг і технологій машинного навчання». Цей фрагмент не залишає сумнівів щодо того, що компанія Google не оминає можливості покращувати свої інструменти за рахунок користувачів. 

Деякі зміни в користувацьких договорах невеликі ― до прикладу, Twitter (X) додала буквально декілька слів до своєї старої угоди. Інші компанії додають цілі розділи, щоби пояснити, як працюють генеративні моделі ШІ та які доступи вони мають до даних користувачів. Snap, наприклад, попередила своїх користувачів, що чати з її My AI працюють інакше, аніж діалоги з користувачами і можуть використовуватися для його навчання. Meta також використовує загальнодоступні дані та не приховує: «Навіть якщо ви не користуєтеся нашими продуктами й послугами або не маєте облікового запису, ми все одно можемо обробляти інформацію про вас, щоб розвивати й удосконалювати ШІ в Meta». 

Заява Meta викликала обурення європейських регуляторів, і після скарги Європейського центру цифрових прав (European Center for Digital Rights) компанія призупинила свої плани щодо використання даних принаймні європейців. Натомість дані американців виявилися менш захищеними. Ще у вересні минулого року Meta повідомила, що нова версія її великої мовної моделі буде навчатися на даних користувачів. При цьому компанія запевнила, що її штучний інтелект не читає приватні повідомлення в Messenger і WhatsApp. 

Скандал з Adobe 

Одна з найепічніших історій, що стосується угоди з користувачем та права штучного інтелекту на дані юзерів, пов’язана з компанією Adobe ― розробником популярних інструментів для графіки та редагування зображень. На початку червня цього року стало відомо, що компанія Adobe змінила свою політику конфіденційності та включила до неї фразу про те, що ті, хто використовує в роботі програмні продукти Adobe (а це, до прикладу, популярний Photoshop), дають «невиключну, всесвітню, безоплатну субліцензію на використання, відтворення, публічне відображення, розповсюдження, зміну, створення похідних робіт на основі їхнього контенту». 

Користувачі це сприйняли як право Adobe користуватися результатами їхньої творчості, до прикладу, зображеннями. Деякі з них порівняли це рішення з випадком, коли магазин, що продав художнику олівці чи пензлик, вимагатиме свого права на намальовану за їх допомогою картину. Інші дизайнери наголосили на тому, що такий підхід унеможливлює використання Photoshop чи інших продуктів Adobe для робіт, захищених угодою про нерозголошення (NDA). Деякі намагалися з’ясувати в чаті служби підтримки, що ж саме означають ці пункти, проте не особливо вдало. 

Через обурення в соціальних мережах компанія вимушена була пояснити, що означає її угода з користувачами. Ба більше ― в самій угоді (в її оновленій версії від 18 червня), аби уникнути різночитань, з’явилось додаткове уточнення: «Ваш контент є вашим контентом — ви володієте ним, а ми ні». Окрім того, компанія повідомила, що користувачі можуть відмовитися від використання їхніх даних в аналітиці Adobe, та підкреслила: «Ми не використовуватимемо ваш вміст для навчання генеративних моделей штучного інтелекту, за винятком вмісту, який ви вибрали для розміщення на маркетплейсі Adobe Stock, і таке використання регулюється окремою угодою учасника Adobe Stock». 

Nvidia та Runway також застосовують користувацький контент для свого ШI. І це ютуб-відео

Не лише текстовий чи графічний контент використовується для навчання штучного інтелекту. Компанії, які розробляють генератори відео, так само не гребують неанонсованим використанням доступного контенту, часто без дозволу перетворюючи його на паливо для своїх моделей ШІ. 

Лише протягом декількох тижнів літа в цьому були помічені компанії Runway та Nvidia. Перша ― розробник інструменту штучного інтелекту для генерації відео на основі текстових підказок. Друга ― лідер на ринку графічних чипів, який вирішив зайнятися створенням систем штучного інтелекту. Завдяки витокам деяких документів журналісти 404media дізнатись про практику обох компаній щодо використання доступних в онлайні відео для навчання їхніх ШI-моделей. У Runway зібрали тисячі відео та навіть фільмів на піратських сайтах для тренування своїх моделей. У Nvidia задача збору даних для свої моделей була настільки масштабною, що завдяки наявним технічним можливостям компанія щодня могла завантажувати з ютубу відеоролики загальною тривалістю 80 років. Окрім того, вона агрегувала дані з Netflix для цієї ж мети. 

Спроби журналістів дізнатися в Google, власника відеохостингу YouTube, про ставлення до таких практик ШI-компаній закінчилися повторенням керівництвом відеохостингу позиції,  висловленої ще навесні: будь-яке використання контенту з ютубу для навчання нейромереж є порушенням умов сервісу. Проте інших заяв з боку Google щодо дій Runway та Nvidia чи інформації про те, що він припиняє доступ цих компаній до своїх відео, не з’явилось. 

Чи можливо захистити дані від ШI 

Відчайдушний пошук даних для навчання ШI-моделей втілюється у зміну угод про конфіденційність (як у Google чи Snap), автоматичне перемикання налаштувань (як у Twitter (X)) чи навіть такі скандали, як в Adobe. Публічні дані для штучного інтелекту закінчуються, а їх дефіцит призводить до спроб  використання синтетичних або «фейкових» даних для ШI-навчання. Якщо ви ще не зрозуміли, то ось що пропонують розробники ШІ: оскільки реальні дані, створені людством за весь час існування, закінчуються (нагадаємо, орієнтовно до 2028 року), то ШІ може сам для себе генерувати дані. А потім на них же навчатися. Правда, деякі дослідники кажуть, що після навчання на таких синтетичних даних ШІ верзе нісенітниці, і поки до масового використання фейкових даних справа не дійшла.

Водночас саме соціальні платформи перетворилися на найбільших власників «палива» для ШI ― з їхніми величезними обсягами користувацьких даних, які ще й щодня поповнюються руками юзерів, що ведуть соцмережі, розміщують фото чи дописи, шерять їх чи додають «уподобайки». Саме ця перевага може стати конкурентною для майбутніх моделей штучного інтелекту, які розробляють Google, Twitter (X) чи Meta. 

Наразі дані європейських користувачів частково захищені GDPR, тому їм більше пощастило в боротьбі за право володіння їхніми даними. За умови відсутності у США федерального закону про конфіденційність техногіганти поспішають скористатися своєю перевагою у володінні великими обсягами даних. Користувачам на свій захист залишається мінімізувати дані про себе, доступні в соціальних мережах. Проте ця порада є радше засобом для заспокоєння, а не способом вирішення проблеми. Адже жоден юзер не застрахований від того, що його дані стануть відомі чатботу і той не скористається ними в зручний момент. Наочним прикладом цієї ситуації стала історія з журналістом Business Insider Робом Прайсом, мобільний телефон якого чатбот MetaAI раптом став розсилати користувачам з Південної Америки  ― як його, штучного інтелекту, власний. І користувачі були дещо ображені на Прайса за те, що він не хотів генерувати їм картинки чи відповідати на запитання. Яким чином чатбот вирішив, що телефон журналіста, який пише про технології, тепер є телефонним номером самого чатбота, Meta  не пояснила, туманно відповівши, що ШІ  навчається на даних з мережі (наприклад, на статтях Business Insider, де вказаний номер їхнього журналіста).

Інша не менш приголомшлива історія ― коли абсолютно новий інструмент ChatGPT, точніше, його розширений голосовий режим, почав говорити голосом одного з тестувальників. І хоча поки справа не дійшла до того, щоб ChatGPT імітував, наприклад, голос користувача (уявіть собі, як це моторошно, чути відповіді на свої запитання своїм голосом), технологія очевидно здатна помилятися. В OpenAI теоретично існують засоби захисту від таких ситуацій. Проте звинувачення з боку Скарлетт Йоганссон в тому, що її голос без дозволу використали для голосового режиму ChatGPT, вже спричинило скандал. Компанія, звісно, спростувала, що навмисно використала голос, дуже схожий на голос акторки у фільмі «Вона», де Йоганссон озвучила операційну систему. Але вже вдруге  OpenAI опиняється в ситуації, коли дані користувачів (і навіть зірок) можуть раптово бути використані без їхньої згоди. 

І загалом, ці історії свідчать про те, що ми ще дуже багато не знаємо про роботу інструментів штучного інтелекту. Й про те, яким чином вони використовують та використовуватимуть наші з вами дані.

Колаж: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Google
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Лідери виборів у Канаді посперечалися, хто більше підтримуватиме Україну
Европейская правда
2025-04-18T06:42:46Z
У Південній Кореї закликали експрезидента Юн Сок Йоля покинути партію
УкраинФорм
2025-04-18T06:39:23Z
Шлях до сталого миру: в Україні підсумували зустріч зі США та "коаліцією охочих" у Парижі
24tv
2025-04-18T06:39:22Z
Через тиск Росії та США в Європи залишається один план дій, – політик із США
24tv
2025-04-18T06:33:04Z
Деякі вимоги США в угоді про ресурси переглянули на прохання України - ЗМІ
Gazeta UA
2025-04-18T06:27:56Z
Типові проблеми вироків українських судів російськім воєнним злочинцям
Украина Криминальная
2025-04-18T06:27:28Z
Ванга передбачила "катастрофу", яку спричинить Трамп у 2025 році, — ЗМІ
Фокус
2025-04-18T06:27:02Z
Адміністрація Трампа розглядає можливість заборони DeepSeek у США
InternetUA
2025-04-18T06:15:25Z
"Чотири удари ракетами": РФ атакувала житлові багатоповерхівки Харкова, що відомо
Фокус
2025-04-18T06:12:37Z
"Пам'ять нації": в Україні презентували посібник для хвилини мовчання
GlavRed
2025-04-18T06:39:52Z
В Естонії анонсували великі військові навчання за участі сил союзників
Европейская правда
2025-04-18T06:34:25Z
Уже був у розстрільному списку, – Юрій Макаров припустив, чому на нього могли напасти
24tv
2025-04-18T06:27:38Z
НУБІП спільно з Держекоінспекцією провели толоку в чистий четвер і напередодні Дня довкілля
Знай
2025-04-18T06:21:47Z
Священник ПЦУ пояснив, що заборонено святити на Великдень
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T06:18:08Z
ЛГБТ-фестиваль під час Великодня. Не стримався навіть депутат Гетманцев
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T06:15:26Z
Стендапер Сергій Чирков розповів, як ухвалив рішення мобілізуватися та чим займається у війську
24tv
2025-04-18T06:12:17Z
Китайські розробники представили систему ППО Bullet Curtain, здатну знищувати рої дронів і крилаті ракети
InternetUA
2025-04-18T06:10:42Z
Грошова допомога від ООН для пенсіонерів у Дніпрі: головні умови для тих, хто отримає виплати
Политека
2025-04-18T06:01:43Z
Був усього 31 рік: на Кіровоградщині попрощалися з добровольцем Едуардом Лещенком
24tv
2025-04-18T06:33:48Z
Росіяни за добу вбили трьох цивільних на Донеччині, ще шістьох - поранили
УкраинФорм
2025-04-18T06:27:24Z
ЗСУ просунулися під Торецьком, росіяни тиснуть поблизу Куп'янська і Покровська - ISW
GlavRed
2025-04-18T06:27:10Z
1 людина загинула, щонайменше 57 постраждали, з них 5 дітей, внаслідок ранкового російського удару по житловому кварталу Харкова
Украина Криминальная
2025-04-18T06:25:19Z
На фронті за добу - понад 140 зіткнень, 64 з них сталися на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-04-18T06:19:38Z
Великодня субота: якою буде погода 19 квітня в найбільших містах України
Telegraf
2025-04-18T06:15:33Z
Пам’яті артилериста Олександра Шкурка
УкраинФорм
2025-04-18T06:01:38Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 18 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-18T05:45:17Z
Комунальна пастка для українців: хто має платити за прибирання біля будинку
Хвиля
2025-04-18T05:36:36Z
Рожевий і «волхатий»: у дубайського шоколаду з'явився конкурент
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T06:30:01Z
Найоригінальніші пам’ятники України: скульптури, які точно здивують
Факти ICTV
2025-04-18T06:28:56Z
Колишня дружина Дмитра Комарова поїхала з України і назвала причину - деталі
GlavRed
2025-04-18T06:27:00Z
На фестивалі Tribeca в Америці відбудеться світова прем’єра українського кіноальманаху «Війна очима тварин»
Детектор М
2025-04-18T05:58:20Z
«Хайп» на лімузині під російську музику. Поліція знайшла і покарала автора провокативного відео
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T05:42:26Z
"Не терпіла насильства": alyona alyona публічно відкинула відомого співака
GlavRed
2025-04-18T05:27:31Z
Трейлер фільму «Фантастична 4: Перші кроки»
Кино-Театр
2025-04-18T05:01:40Z
"Покладала стільки надій": Меган Маркл зробила зізнання про викидень
GlavRed
2025-04-17T23:27:51Z
Чоловік Барбри Стрейзанд розкрив їхній "постільний" секрет
GlavRed
2025-04-17T23:27:28Z
Як подряпина кота може спричинити сліпоту: медики пояснили як захиститись
24tv
2025-04-18T05:21:08Z
Заява-розрахунок на лікарняні: ПФУ пояснив порядок подання
Хвиля
2025-04-18T04:21:23Z
Вчені заявляють про ефективність лікування хвороби Паркінсона за допомогою iPS-клітин
УкраинФорм
2025-04-18T02:27:43Z
"Зберігайте голову": лікарка назвала найкращий спосіб швидко впоратися зі стресом
Gazeta UA
2025-04-18T02:19:19Z
«Дитяча надія» від Київстар: Центр UNBROKEN отримав медичне обладнання для дітей з опіками
TSN
2025-04-18T02:14:45Z
В Україну надійшло 111 тисяч доз вакцини проти дифтерії та правця для дітей - МОЗ
УкраинФорм
2025-04-17T23:57:19Z
Порушують коровообіг і створюють мозолі: які шкарпетки краще викинути
Gazeta UA
2025-04-17T21:39:44Z
Не 12: скільки пасок та крашанок варто їсти на Великдень
Telegraf
2025-04-17T21:33:25Z
Вчені з’ясували, що золото може значно покращити зір людини
Portaltele
2025-04-17T18:16:53Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 18 квітня
Мій Харків
2025-04-18T06:43:47Z
На Полтавщині рятувальники отруїлися після контакту із «шахедом»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T06:42:15Z
Рибалка знайшов у річці "мішок зі сміттям": після цього довелось перекрити частину міста
Фокус
2025-04-18T06:36:47Z
Унаслідок ракетної атаки у Дніпрі пошкоджені фітнес-центр, готель та офіс
УкраинФорм
2025-04-18T06:36:26Z
На Київщині після атаки дронів є пошкодження у двох районах
УкраинФорм
2025-04-18T06:34:17Z
Поляк, який намагався вивезти ухилянта за кордон у вантажівці, 5 років проведе за ґратами
Украина Криминальная
2025-04-18T06:12:39Z
РФ атакувала цех із виробництва пасок у Сумах: що відомо про загиблого та постраждалу
Факти ICTV
2025-04-18T06:03:50Z
Загарбники вранці атакували з безпілотника жительку Херсона
УкраинФорм
2025-04-18T05:51:04Z
РФ обстріляла Україну: у Харкові 50 постраждалих, є руйнування в Дніпрі та Сумах
Фокус
2025-04-18T05:15:27Z
Топ-3 матеріали, яких треба уникати під час ремонту
24tv
2025-04-18T06:42:50Z
Як раніше виглядав кавун: більшість людей його навіть не впізнали б
GlavRed
2025-04-18T06:27:29Z
Як пофарбувати яйця буряком: будуть неймовірно яскраві
24tv
2025-04-18T06:24:00Z
А чи знали ви про 2 знаки зодіаку, в яких ніколи нема стабільності у житті
24tv
2025-04-18T06:18:54Z
Ніби у "Грі престолів". Як зробити на Великдень "драконячі" яйця
Telegraf
2025-04-18T06:12:53Z
Венеція повертає туристичний податок: скільки доведеться платити мандрівникам
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T06:12:00Z
Раз-два — і вечеря на столі: булгур з овочами ви приготуєте за 20 хвилин
Telegraf
2025-04-18T06:10:31Z
Це швидко і легко: рецепт паски в хлібопічці – найлегша великодня випічка
24tv
2025-04-18T05:36:26Z
На день у Дрогобич: куди піти, щоб відчути атмосферу міста
24tv
2025-04-18T05:21:34Z
Свинина перед Великоднем подорожчала на 5%
AgroPortal
2025-04-18T06:30:41Z
Подорожчання продуктів перед Великоднем у Дніпрі: за що доведеться багато заплатити
Политека
2025-04-18T06:30:36Z
ЗМІ: ЄС розглядає можливість обмежити експорт до США у разі невдачі торгових переговорів
Европейская правда
2025-04-18T06:28:31Z
Курс валют на 18 квітня: скільки коштує долар і євро
AIN
2025-04-18T06:12:35Z
Хміль за європейськими стандартами: Президент підписав Закон №4341-IX
Agravery
2025-04-18T06:07:05Z
Чому засекречено зарплату керівника «Укрпошти»? Компанія дала пояснення
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T06:06:17Z
Україна експортувала мороженої яловичини на $16 млн: найбільше купує Китай
AgroPortal
2025-04-18T06:00:24Z
Комунальні борги сплатить новий власник: в якому випадку це можливо
Telegraf
2025-04-18T05:54:15Z
Як може змінитися торгівля України з Євросоюзом вже у найближчі місяці
Европейская правда
2025-04-18T05:40:01Z
Палладіно: Целє заслуговує на похвалу, але Фіорентина дуже пишається тим, що вийшла у півфінал
Football.ua
2025-04-18T06:31:26Z
Атлетік — Рейнджерс 2:0 Відео голів та огляд матчу Ліги Європи
Football.ua
2025-04-18T06:19:20Z
Мареска: Ми незадоволені результатом, але Челсі у півфіналі
Football.ua
2025-04-18T05:58:46Z
Аморім про перемогу над Ліоном: Саме тому ми так любимо цей вид спорту
Football.ua
2025-04-18T05:18:20Z
Провал Лаціо, божевільний камбек МЮ: результати 1/4 фіналу Ліги Європи та хто вийшов у півфінал
24tv
2025-04-17T22:09:28Z
Визначилися півфінальні пари Ліги Європи-2024/25
Football.ua
2025-04-17T22:00:54Z
Буде/Глімт впорався з Лаціо в серії пенальті та вийшов до півфіналу Ліги Європи
Football.ua
2025-04-17T22:00:36Z
Магуайр витягнув МанЮнайтед у півфінал Ліги Європи у гольовій рубці проти Ліона
24tv
2025-04-17T21:48:42Z
МЮ обіграв Ліон в шаленому матчі з 9 голами й вийшов в півфінал Ліги Європи
Football.ua
2025-04-17T21:45:38Z
У Нідерландах створили систему розмінування, натхненну дитячою іграшкою
InternetUA
2025-04-18T06:39:19Z
Сомбреро в космосі: NASA показало нову фотографію наймасивнішої спіральної галактики
Фокус
2025-04-18T06:36:54Z
Apple офіційно визнала iPhone 6s та Mac mini 2018 року "вінтажними"
24tv
2025-04-18T06:33:24Z
Новітні моделі штучного інтелекту OpenAI мають новий захист для запобігання біоризикам
InternetUA
2025-04-18T06:31:11Z
Витік інсайдерської інформації про новий дизайн iPhone 17 Pro — що відомо
InternetUA
2025-04-18T06:24:24Z
Сосну Джеффрі знайшли там, де її бути не повинно: що вона робить на висоті майже 4000 м
Фокус
2025-04-18T06:21:45Z
Чи справді безлімітний інтернет не має обмежень: пояснення від Vodafone
Telegraf
2025-04-18T06:15:41Z
xAI додає функцію «пам’яті» до Grok
InternetUA
2025-04-18T06:01:45Z
Астрономи не можуть пояснити, як з'явилася ця дивна зірка з найсильнішим магнітним полем
Фокус
2025-04-18T06:00:48Z
Новий Ford Mondeo помічено на тестах у США
AutoCentre
2025-04-18T06:19:27Z
Визначено найкращий автомобіль світу 2025 року: всі подробиці
ЗаРулем
2025-04-18T04:31:35Z
Останній V8 M3 від BMW: підтвердження, що вони вже не виготовляють такі, як раніше
Топ Жир
2025-04-18T01:30:15Z
Новий седан Lavida Pro від VW: модель, яку США ніколи не побачать
Топ Жир
2025-04-18T00:45:54Z
Цей невеликий двигун перетворює електромобілі на гібриди з бензиновим двигуном
Топ Жир
2025-04-18T00:15:19Z
Де Bugatti сховала секретний ключ швидкості для Tourbillon
Топ Жир
2025-04-17T23:30:16Z
Ford продовжує відкликати автомобілі, випускає ще 3 зразу
Топ Жир
2025-04-17T23:00:54Z
Феррарі на 218 тис. доларів зникло безслідно під час доставки одним кліком
Топ Жир
2025-04-17T22:15:38Z
У США помітили новий седан від Ford
Топ Жир
2025-04-17T21:30:12Z