MY.UAНовини
Змести цифрові крихти. Як ШI-чатботи харчуються даними користувачів
Змести цифрові крихти. Як ШI-чатботи харчуються даними користувачів

Змести цифрові крихти. Як ШI-чатботи харчуються даними користувачів

Штучний інтелект потребує для навчання величезні обсяги даних ― і тих, що доступні в мережі, вже недостатньо. Тому їм потрібні наші з вами дані з соцмереж.

Поява та популярність інструментів штучного інтелекту (ШІ) спричинила проблему, обговорення якої ще десять років тому було б складно уявити ― принаймні, на шпальтах серйозних видань, а не в наукпопі. Йдеться про те, чи може раптово ШІ заговорити вашим власним голосом? Або чи може  чатбот привласнити ваш номер телефону? Насправді ці та інші питання впираються в одне глобальне суперпитання: як і для чого компанії використовують дані юзерів соціальних мереж і чи можуть користувачі цьому запобігти?

Раніше цифровий слід користувача (набір даних про його використання інтернету, активність у соціальних мережах, створений ним контент) використовувався здебільшого для заробітку на рекламі. Знання про юзера та його активність давали змогу доволі точно таргетувати рекламні оголошення. Натомість поява ChatGPT та аналогів― генеративних моделей штучного інтелекту ― породила потребу в датасетах, тобто наборах даних, на яких ці сервіси навчатимуться. Перші версії великих мовних моделей, що лежать в основі ChatGPT, використовували загальнодоступні онлайн-дані. Проте для покращення їхніх здібностей їм потрібно все більше даних, бажано актуальних. 

«Палива» для штучного інтелекту не вистачає ― про це писали ще наприкінці 2023 року. Тоді прогнозували, що до 2026 року закінчаться всі доступні в світі дані, на яких навчається ШІ. Нове дослідження, про яке розповіли в липні 2024 року, підтвердило цю тенденцію. Його автори, фахівці з дослідницької групи Data Provenance Initiative, виявили, що проблема з даними для штучного інтелекту стає дедалі актуальнішою. Це відбувається ще й тому, що все більше власників онлайн-платформ та вебвидавців, серед яких й онлайн-медіа, блокують доступ ШI-чатботів до їхнього контенту. 

Цей дефіцит «палива» для ШI став відчутним для розробників усіх мовних моделей. Натомість соціальні платформи, які теж намагаються стати учасниками ринку інструментів штучного інтелекту, розробляючи свої власні сервіси, почали навчати свої моделі на даних власних користувачів. Подекуди просто ставлячи юзерів перед фактом, що весь їхній соціальний «цифровий слід» відтепер служить для навчання ШІ. 

Як Ілон Маск перетворив твіти на навчальний датасет для Grock 

Долучитися до перегонів на ринку штучного інтелекту вирішила й компанія Twitter (X), запустивши свого чатбота Grock AI. Перша його версія для обмеженого кола користувачів стала доступною в листопаді 2023 року, а в березні 2024-го було представлено першу повноцінну версію продукту. Перша версія сервісу використовувала публічні онлайн-дані, доступні до третього кварталу 2023 року.

Наприкінці липня стало відомо, що платформа Twitter (X) активувала параметр у налаштуваннях користувачів сервісу, який дозволяє компанії навчати свій чатбот зі штучним інтелектом Grok AI на публікаціях користувачів. Це налаштування платформа X увімкнула за замовчуванням без попередження користувачів. Про це дізналися випадково журналісти, які переглядали сторінку налаштувань X. Хоча доволі оперативно з’явилися інструкції про те, як деактивувати цю функцію, сам факт такого вільного поводження з даними користувачів викликав обурення і серед юзерів сервісу, і серед регуляторів різних країн. 

Завдяки такому навчанню на даних користувачів чатбот Grok AI навчився давати оцінку профілю юзерів. Тепер за допомогою опції «Докладніше про цей акаунт», наразі доступної лише для платних користувачів, він  може «розповісти» про юзера, який вам цікавий,  написати «коротке резюме»  про нього (щоправда, журналісти, які проводили тестування, кажуть, що він доволі часто помиляється; а коли не помиляється, розповідає те, що ви й самі з’ясуєте, якщо уважно почитаєте інформацію про користувача і його пости). Ймовірно, саме для цієї задачі Grok AI необхідно було навчатися на твітах користувачів. Загалом же Grok AI працює як аналог ChatGPT ― здатен вести діалог та відповідати на запитання користувачів. 

Ще у вересні минулого року, при останньому оновленні Політики конфіденційності, компанія Twitter (X) додала до неї одне речення, яким сповіщала користувачів про те, що вона «може» використовувати зібрану нею інформацію для навчання її моделей машинного навчання або штучного інтелекту. Проте інших анонсів про те, що політика щодо даних чи якісь налаштування змінились, у компанії не робили. 

Після перших публікацій про нові можливості чатбота Grok AI стали з’являтися новини про реакцію на них регуляторів різних країн. До прикладу, Ірландська комісія із захисту даних (Ireland's Data Protection Commission (DPC) подала до суду на Twitter (X) через використання публічних даних європейців для навчання ШI-чатбота. Цей крок, на думку представників DPC, порушує Загальний регламент захисту даних (GDPR). Стурбованість цією практикою соціальної мережівисловив й Офіс уповноваженого із захисту інформації у Великій Британії. Згодом Ілон Маск нібито погодився припинити навчання Grok на даних європейців. Проте не лише регулятори звернули увагу на таке занадто вільне поводження з даними ― загалом проти X з цього приводу було подано дев’ять скарг щодо порушення GDPR з боку організації noyb, що займається захистом конфіденційності та цифрових прав. Обурення, висловлене і комісією DPC, і організацією noyb, полягало в тому, що Ілон Маск і Twitter (X) вирішили використати дані юзерів, навіть не повідомляючи їх про це, тобто вважаючи, що всі користувачі на це погодились за замовчуванням. 

Google та Meta продовжують експлуатувати дані користувачів, тепер задля ШI-навчання 

Не лише Twitter (X) був помічений у перетворенні даних користувачів на паливо для свого ШI. Багато інших технологічних компаній без особливих анонсів (або з мінімальними повідомленнями) змінили свої угоди з користувачем таким чином, щоб вони містили дозвіл на використання даних юзерів. 

До прикладу, компанія Google ще в липні минулого року повідомила користувачів про навчання її ШI-моделей на юзерських даних. В угоді з’явилося таке сповіщення: «Наприклад, ми можемо збирати загальнодоступну інформацію з інтернету або інших відкритих джерел, щоб навчати моделі ШІ від Google і розробляти такі продукти й функції, як Google Перекладач чи Bard... Також, якщо інформація про вашу компанію з’являється на вебсайті, ми можемо проіндексувати її і показувати в сервісах Google». 

Проте в поточній версії угоди Google цього пункту вже немає. У травні 2024 року компанія повідомила про чергове оновлення й вказала таке: «22 травня 2024 р. ми додали в Загальні положення й умови Google теми, пов’язані зі штучним інтелектом. Починаючи із цієї дати, Додаткові умови використання генеративного штучного інтелекту більше не застосовуватимуться. Однак вони далі діятимуть для ділових партнерів, які підписували угоду, що посилається на ці умови». 

Здавалося б, невже Google відмовляється від такого ласого ресурсу як дані користувачів? Ні. Справа в тому, що всі сповіщення про використання даних просто «перекочували» в політику конфіденційності Gemini ― власного генеративного чатбота компанії. В ній (оновленій 29 травня 2024 року) сказано про використання даних юзерів для навчання штучного інтелекту та детально пояснюється, як рецензенти можуть покращувати штучний інтелект від Google. Проте автори цього документа наголошують: «Будь ласка, не вводьте конфіденційну інформацію у своїх розмовах або будь-які дані, які ви не хотіли б зробити доступними рецензенту або щоб вони використовувалися Google для покращення наших продуктів, послуг і технологій машинного навчання». Цей фрагмент не залишає сумнівів щодо того, що компанія Google не оминає можливості покращувати свої інструменти за рахунок користувачів. 

Деякі зміни в користувацьких договорах невеликі ― до прикладу, Twitter (X) додала буквально декілька слів до своєї старої угоди. Інші компанії додають цілі розділи, щоби пояснити, як працюють генеративні моделі ШІ та які доступи вони мають до даних користувачів. Snap, наприклад, попередила своїх користувачів, що чати з її My AI працюють інакше, аніж діалоги з користувачами і можуть використовуватися для його навчання. Meta також використовує загальнодоступні дані та не приховує: «Навіть якщо ви не користуєтеся нашими продуктами й послугами або не маєте облікового запису, ми все одно можемо обробляти інформацію про вас, щоб розвивати й удосконалювати ШІ в Meta». 

Заява Meta викликала обурення європейських регуляторів, і після скарги Європейського центру цифрових прав (European Center for Digital Rights) компанія призупинила свої плани щодо використання даних принаймні європейців. Натомість дані американців виявилися менш захищеними. Ще у вересні минулого року Meta повідомила, що нова версія її великої мовної моделі буде навчатися на даних користувачів. При цьому компанія запевнила, що її штучний інтелект не читає приватні повідомлення в Messenger і WhatsApp. 

Скандал з Adobe 

Одна з найепічніших історій, що стосується угоди з користувачем та права штучного інтелекту на дані юзерів, пов’язана з компанією Adobe ― розробником популярних інструментів для графіки та редагування зображень. На початку червня цього року стало відомо, що компанія Adobe змінила свою політику конфіденційності та включила до неї фразу про те, що ті, хто використовує в роботі програмні продукти Adobe (а це, до прикладу, популярний Photoshop), дають «невиключну, всесвітню, безоплатну субліцензію на використання, відтворення, публічне відображення, розповсюдження, зміну, створення похідних робіт на основі їхнього контенту». 

Користувачі це сприйняли як право Adobe користуватися результатами їхньої творчості, до прикладу, зображеннями. Деякі з них порівняли це рішення з випадком, коли магазин, що продав художнику олівці чи пензлик, вимагатиме свого права на намальовану за їх допомогою картину. Інші дизайнери наголосили на тому, що такий підхід унеможливлює використання Photoshop чи інших продуктів Adobe для робіт, захищених угодою про нерозголошення (NDA). Деякі намагалися з’ясувати в чаті служби підтримки, що ж саме означають ці пункти, проте не особливо вдало. 

Через обурення в соціальних мережах компанія вимушена була пояснити, що означає її угода з користувачами. Ба більше ― в самій угоді (в її оновленій версії від 18 червня), аби уникнути різночитань, з’явилось додаткове уточнення: «Ваш контент є вашим контентом — ви володієте ним, а ми ні». Окрім того, компанія повідомила, що користувачі можуть відмовитися від використання їхніх даних в аналітиці Adobe, та підкреслила: «Ми не використовуватимемо ваш вміст для навчання генеративних моделей штучного інтелекту, за винятком вмісту, який ви вибрали для розміщення на маркетплейсі Adobe Stock, і таке використання регулюється окремою угодою учасника Adobe Stock». 

Nvidia та Runway також застосовують користувацький контент для свого ШI. І це ютуб-відео

Не лише текстовий чи графічний контент використовується для навчання штучного інтелекту. Компанії, які розробляють генератори відео, так само не гребують неанонсованим використанням доступного контенту, часто без дозволу перетворюючи його на паливо для своїх моделей ШІ. 

Лише протягом декількох тижнів літа в цьому були помічені компанії Runway та Nvidia. Перша ― розробник інструменту штучного інтелекту для генерації відео на основі текстових підказок. Друга ― лідер на ринку графічних чипів, який вирішив зайнятися створенням систем штучного інтелекту. Завдяки витокам деяких документів журналісти 404media дізнатись про практику обох компаній щодо використання доступних в онлайні відео для навчання їхніх ШI-моделей. У Runway зібрали тисячі відео та навіть фільмів на піратських сайтах для тренування своїх моделей. У Nvidia задача збору даних для свої моделей була настільки масштабною, що завдяки наявним технічним можливостям компанія щодня могла завантажувати з ютубу відеоролики загальною тривалістю 80 років. Окрім того, вона агрегувала дані з Netflix для цієї ж мети. 

Спроби журналістів дізнатися в Google, власника відеохостингу YouTube, про ставлення до таких практик ШI-компаній закінчилися повторенням керівництвом відеохостингу позиції,  висловленої ще навесні: будь-яке використання контенту з ютубу для навчання нейромереж є порушенням умов сервісу. Проте інших заяв з боку Google щодо дій Runway та Nvidia чи інформації про те, що він припиняє доступ цих компаній до своїх відео, не з’явилось. 

Чи можливо захистити дані від ШI 

Відчайдушний пошук даних для навчання ШI-моделей втілюється у зміну угод про конфіденційність (як у Google чи Snap), автоматичне перемикання налаштувань (як у Twitter (X)) чи навіть такі скандали, як в Adobe. Публічні дані для штучного інтелекту закінчуються, а їх дефіцит призводить до спроб  використання синтетичних або «фейкових» даних для ШI-навчання. Якщо ви ще не зрозуміли, то ось що пропонують розробники ШІ: оскільки реальні дані, створені людством за весь час існування, закінчуються (нагадаємо, орієнтовно до 2028 року), то ШІ може сам для себе генерувати дані. А потім на них же навчатися. Правда, деякі дослідники кажуть, що після навчання на таких синтетичних даних ШІ верзе нісенітниці, і поки до масового використання фейкових даних справа не дійшла.

Водночас саме соціальні платформи перетворилися на найбільших власників «палива» для ШI ― з їхніми величезними обсягами користувацьких даних, які ще й щодня поповнюються руками юзерів, що ведуть соцмережі, розміщують фото чи дописи, шерять їх чи додають «уподобайки». Саме ця перевага може стати конкурентною для майбутніх моделей штучного інтелекту, які розробляють Google, Twitter (X) чи Meta. 

Наразі дані європейських користувачів частково захищені GDPR, тому їм більше пощастило в боротьбі за право володіння їхніми даними. За умови відсутності у США федерального закону про конфіденційність техногіганти поспішають скористатися своєю перевагою у володінні великими обсягами даних. Користувачам на свій захист залишається мінімізувати дані про себе, доступні в соціальних мережах. Проте ця порада є радше засобом для заспокоєння, а не способом вирішення проблеми. Адже жоден юзер не застрахований від того, що його дані стануть відомі чатботу і той не скористається ними в зручний момент. Наочним прикладом цієї ситуації стала історія з журналістом Business Insider Робом Прайсом, мобільний телефон якого чатбот MetaAI раптом став розсилати користувачам з Південної Америки  ― як його, штучного інтелекту, власний. І користувачі були дещо ображені на Прайса за те, що він не хотів генерувати їм картинки чи відповідати на запитання. Яким чином чатбот вирішив, що телефон журналіста, який пише про технології, тепер є телефонним номером самого чатбота, Meta  не пояснила, туманно відповівши, що ШІ  навчається на даних з мережі (наприклад, на статтях Business Insider, де вказаний номер їхнього журналіста).

Інша не менш приголомшлива історія ― коли абсолютно новий інструмент ChatGPT, точніше, його розширений голосовий режим, почав говорити голосом одного з тестувальників. І хоча поки справа не дійшла до того, щоб ChatGPT імітував, наприклад, голос користувача (уявіть собі, як це моторошно, чути відповіді на свої запитання своїм голосом), технологія очевидно здатна помилятися. В OpenAI теоретично існують засоби захисту від таких ситуацій. Проте звинувачення з боку Скарлетт Йоганссон в тому, що її голос без дозволу використали для голосового режиму ChatGPT, вже спричинило скандал. Компанія, звісно, спростувала, що навмисно використала голос, дуже схожий на голос акторки у фільмі «Вона», де Йоганссон озвучила операційну систему. Але вже вдруге  OpenAI опиняється в ситуації, коли дані користувачів (і навіть зірок) можуть раптово бути використані без їхньої згоди. 

І загалом, ці історії свідчать про те, що ми ще дуже багато не знаємо про роботу інструментів штучного інтелекту. Й про те, яким чином вони використовують та використовуватимуть наші з вами дані.

Колаж: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Google
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Занепад малого бізнесу: українці масово закривають ФОПи через податковий тиск
Gazeta UA
2025-07-17T15:12:46Z
Офіційне євро стрімко дешевшає: НБУ знову опустив валюту
24tv
2025-07-17T15:09:10Z
На Чернігівщині прогнозують хороший урожай попри пізніший старт жнив
AgroPortal
2025-07-17T15:00:52Z
«Нацбанк мав план на випадок війни»: економіст розповів, як банки відреагували на вторгнення рф
Знай
2025-07-17T14:48:19Z
Вперше за багато років: ціни на популярну в Україні ягоду поставили рекорд
GlavRed
2025-07-17T14:42:52Z
Пенсіонери затамували подих: цього року можуть знову підняти виплати, але є нюанс
Знай
2025-07-17T14:36:46Z
Ціни на літій різко зросли: до чого тут Китай
24tv
2025-07-17T14:33:48Z
Продаж авто у 2025 році: які податки має сплатити власник транспорту в Україні
24tv
2025-07-17T14:33:27Z
Банки змінять відсотки за депозитами: що буде до кінця 2025 року
GlavRed
2025-07-17T14:27:24Z
У Словаччині наїхали на Чехію через заяву про російський слід у "мінуванні" шкіл
Европейская правда
2025-07-17T15:22:45Z
Москва "чекає" на Київ: Кремль знову перекладає відповідальність за відсутність переговорів
TSN
2025-07-17T15:18:11Z
Парламент Чорногорії попередньо схвалив участь у місії НАТО з підтримки України
Европейская правда
2025-07-17T15:16:48Z
В Україні викрили нові кібератаки спецслужб РФ на держоргани сектору оборони
УкраинФорм
2025-07-17T15:15:48Z
Зеленський відреагував на оновлення уряду та анонсував наступні кроки
24tv
2025-07-17T15:15:47Z
Рішення має ухвалити не Трамп: експерт пояснив, хто може зупинити Росію
GlavRed
2025-07-17T15:12:10Z
У США заявили, що "поспішають" передати Україні зброю за планом Трампа
Европейская правда
2025-07-17T15:10:15Z
Гелікоптер, гроші на який зібрали чеські активісти, невдовзі передадуть українським розвідникам - посол
УкраинФорм
2025-07-17T15:09:23Z
Втратили навіть залишки суверенітету: експосол України в США пояснив, чому Китай заступається за РФ
Telegraf
2025-07-17T15:06:56Z
Заражені можуть бути яйця та інші продукти: у чому небезпека сальмонельозу та як його розпізнати
24tv
2025-07-17T15:12:46Z
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-17T15:12:41Z
Три серця за три доби: у Львові 20-річний пацієнт отримав унікальний шанс на життя
TSN
2025-07-17T15:06:21Z
Енергетики можуть сприяти розвитку раку: результати дослідження
24tv
2025-07-17T14:54:21Z
Комарі забирають більше життів ніж акули та ведмеді
360ua.news
2025-07-17T14:06:51Z
Жуйка, цукерка і позіхання: чому під час польоту закладає вуха і як вирішити цю проблему
Фокус
2025-07-17T12:45:44Z
Боротьба зі шкідниками та знищення бур'янів: як використовувати яблучний оцет у саду
24tv
2025-07-17T12:15:51Z
Сім найотруйніших рослин в Україні, до яких небезпечно торкатися і їсти
Gazeta UA
2025-07-17T12:06:40Z
У який місяць року найлегше почати худнути
TSN
2025-07-17T11:51:38Z
Погодні сюрпризи: мешканців Київщини попередили про дощі з грозами
Хвиля
2025-07-17T15:12:01Z
У Криму помер режисер Юрій Кара родом з України, який був путіністом та підтримував війну
TSN
2025-07-17T15:06:23Z
Ідентифіковано російського полковника, який командував атакою «Іскандера» на Одесу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T15:03:35Z
На Донеччині в зоні активних бойових дій залишаються 23 800 жителів
УкраинФорм
2025-07-17T15:03:07Z
Росіяни використали штучний інтелект для створення фейку про оточення ЗСУ на Куп'янському напрямку - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-17T15:01:49Z
Прогноз погоди у Києві на 10 днів: про які літні сюрпризи повідомили синоптики
Политека
2025-07-17T15:01:39Z
Село Амбарне під контролем ЗСУ, а Куп'янськ залишається важливою метою Росії, – Трегубов
24tv
2025-07-17T14:51:36Z
У Києві відкрито величезний майданчик для вигулу та дресирування собак: адреса
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T14:45:42Z
Водіям показали різницю у цінах на пальне у Дніпропетровській та Львівській областях
Хвиля
2025-07-17T14:45:02Z
Несподівана підтримка на фронті: як "Воюючий Шевченко" підіймає дух бійців та готує Україну до спротиву
Знай
2025-07-17T15:18:25Z
РФ готується до масованого ракетного обстрілу: літаки вже споряджені ракетами
GlavRed
2025-07-17T15:15:54Z
Яке друге ім'я Володимира Великого - історик розкрив маловідомий факт
GlavRed
2025-07-17T15:15:45Z
Атаки по ТЦК не можуть нашкодити даним в реєстрах Армія+ та Оберіг – Міноборони
Лига
2025-07-17T15:12:36Z
"Мабуть, заклав королівські заощадження": принц Джордж розвеселив мережу мімікою на Вімблдоні
24tv
2025-07-17T15:12:30Z
Жінка подумала, що зачинила кота в пралці: потім вона ретельніше пригляділася
Фокус
2025-07-17T15:06:15Z
У Нідерландах в 11-ті роковини трагедії МН17 відбулася меморіальна церемонія
УкраинФорм
2025-07-17T15:03:54Z
Йосип Лось, звинувачений у домаганнях, намагався поновитися в університеті Франка: що вирішив суд
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T15:03:02Z
Кладовища майбутньої війни. Рюкзак до Польщі
Петр и Мазепа
2025-07-17T15:01:56Z
Ці купальники є найкращими на літо: їх обожнюють всі
24tv
2025-07-17T15:18:44Z
Літературний фестиваль «Книжкова країна. Плодова» пройде з 25 по 28 вересня у Києві
Детектор М
2025-07-17T15:18:29Z
Унаслідок російської атаки згоріло все майно харківського театру «Арабески»
УкраинФорм
2025-07-17T15:16:23Z
20-річна донька Олі Полякової вийшла заміж за іноземця і показала перші кадри з весілля
TSN
2025-07-17T15:15:53Z
Є лідерами в дизайні 2025 року і будуть популярними далі: 5 найбільш трендових візерунків
24tv
2025-07-17T15:12:51Z
Гурт Coldplay випадково розкрив зраду директора IT-компанії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T15:06:46Z
Накидка, сорочка і хутряна шапка: Усик з'явився на пресконференції в образі Павла Скоропадського
24tv
2025-07-17T14:48:19Z
Марина Круть про перемогу на «Жінці України»: «Я часто нічого не відчуваю. А тут відчула — ого!»
Вива
2025-07-17T14:45:27Z
Історія на реальних подіях: чи варто дивитись драмеді "Павич" на великих екранах
24tv
2025-07-17T14:42:03Z
Нанесіть це на 5 хвилин — і кран блищатиме, неначе новий: як позбутися вапняного нальоту
TSN
2025-07-17T14:48:36Z
Тест на IQ: знайдіть 3 відмінності на картинках з серфером за 23 секунди
GlavRed
2025-07-17T14:45:40Z
Чи можна використовувати ручний пароочисник для усунення плям на килимі: інструкція
24tv
2025-07-17T14:42:24Z
Смачніше, ніж найдорожча ікра: бюджетна намазка за 2 хвилини
24tv
2025-07-17T14:36:30Z
5 найкращих нішевих парфумів на літо: унікальні та чуттєві аромати
24tv
2025-07-17T14:36:25Z
Як швидко позбутися білокрилки народними засобами - прості лайфхаки
GlavRed
2025-07-17T14:27:48Z
Кому зі знаків зодіаку ретроградний Меркурій принесе нещастя
24tv
2025-07-17T14:24:46Z
Турагент назвав найбільш переоцінені напрямки, які він не радить для відпустки
24tv
2025-07-17T14:24:26Z
Як зекономити на проїзді у Лондоні: українка розкрила секрет
24tv
2025-07-17T14:12:59Z
Пригоди псевдопацієнта: на Закарпатті викрили нову схему ухилянтів
1News
2025-07-17T15:21:20Z
Столичний сомельє програв у казино 1,7 млн грн, які взяв у інвесторів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T15:07:50Z
Ходила голою по вулиці: у Миколаєві жінка шокувала перехожих
TSN
2025-07-17T15:06:00Z
У Сумах пролунав вибух
24tv
2025-07-17T14:33:45Z
Отруєння в ресторані Кацуріна: до лікарні потрапили понад 60 осіб, лікарі назвали діагноз
Фокус
2025-07-17T14:30:49Z
Вимагав хабар за працевлаштування з подальшим «бронюванням»: на Вінниччині правоохоронці затримали посадовця залізниці
Украина Криминальная
2025-07-17T14:30:08Z
В приватній лікарні Києва пацієнт помер після “заспокійливої” ін’єкції
1News
2025-07-17T14:24:08Z
Купили маршрут у Telegram - прикордонники зірвали втечу запоріжця з товаришем до Молдови
InternetUA
2025-07-17T14:10:14Z
Поблизу Умані перекинувся Lexus: загинула водійка, ще одна жінка і двоє дітей - у лікарні
УкраинФорм
2025-07-17T14:00:07Z
Карпати Львів – Дьйор: онлайн-трансляція товариського матчу
Football.ua
2025-07-17T15:21:50Z
Гронінген завершує угоду з Мерсерою
Football.ua
2025-07-17T15:16:50Z
"Ільвес" — "Шахтар": онлайн-трансляція матчу Ліги Європи
Telegraf
2025-07-17T15:07:42Z
Команда Дюбуа не зрозуміла фразу Усика про коней: що вона насправді означає
24tv
2025-07-17T15:03:31Z
Васкес може залишитися в Ла Лізі
Football.ua
2025-07-17T14:55:28Z
Поштовхались лобами: Усик провів кумедну битву поглядів із промоутером Дюбуа – смішне відео
24tv
2025-07-17T14:54:30Z
Онлайн пресконференції Усика та Дюбуа перед реваншем у Лондоні
24tv
2025-07-17T14:48:45Z
Усик показав герб України на пресконференції з Дюбуа
24tv
2025-07-17T14:39:20Z
Барселона зустрілася з представниками Сімонса
Football.ua
2025-07-17T14:37:16Z
Цей 14-річний фургон не здається і дивовижним чином отримує нові вдосконалення
Топ Жир
2025-07-17T15:18:38Z
Компанія Mercedes-Benz Trucks показала передові вантажівки для будівництва
AutoCentre
2025-07-17T15:07:44Z
Цей покупець отримав легальний позашляховик Lordstown Endurance — і вічне розчарування
Топ Жир
2025-07-17T14:48:22Z
Американській Ford представив електричний Bronco New Energy, але США його не побачать — лише для Китаю
ITC
2025-07-17T14:27:09Z
DAF представляє нове сімейство автовозів
AutoCentre
2025-07-17T14:06:20Z
Ford поділився цікавими фактами з 60-річної історії Transit
AutoCentre
2025-07-17T14:03:52Z
Koenigsegg вважає, що ви не проміняєте Rolex на Fitbit, тож чому обирати електричний гіперкар?
Топ Жир
2025-07-17T14:03:27Z
Який автосканер вибрати: практичні поради від професіоналів у 2025 році
AutoCentre
2025-07-17T13:57:05Z
Вуглецевий комплект Vorsteiner для Lamborghini Revuelto дорожчий за Volkswagen Golf R
Топ Жир
2025-07-17T13:18:46Z
Злочинна недбалість: археологи звинувачують владу Мальти в знищенні 7000-річного храму
Фокус
2025-07-17T15:18:13Z
Всесвіт нагадує про старі зв'язки: чому колишні повертаються під час Ретроградного Меркурія
24tv
2025-07-17T15:12:23Z
Вчені розробляють годинник, здатний фіксувати темну матерію
TSN
2025-07-17T15:06:28Z
Telegram тестує нову функцію
InternetUA
2025-07-17T15:01:26Z
«РБК-Україна» заявило про тиск і спроби дискредитації через публікацію про справу Назарія Гусакова
Детектор М
2025-07-17T14:54:13Z
Прорив у квантових технологіях: створено перший електронно-фотонний чип для масового виробництва
InternetUA
2025-07-17T14:43:16Z
Німецька компанія Helsing поставила в Україну 1950 дронів-камікадзе зі штучним інтелектом
УкраинФорм
2025-07-17T14:37:24Z
Розробники втрачають контроль над штучним інтелектом
24tv
2025-07-17T14:36:05Z
Масова міграція користувачів: які мобільні оператори втратили найбільше абонентів
Знай
2025-07-17T14:21:32Z