MY.UAНовини
Наше завдання не підписати нічого такого, про що б шкодували потім нащадки, а Україну до цього підштовхують. Інтерв’ю з Пристайком
Наше завдання не підписати нічого такого, про що б шкодували потім нащадки, а Україну до цього підштовхують. Інтерв’ю з Пристайком

Наше завдання не підписати нічого такого, про що б шкодували потім нащадки, а Україну до цього підштовхують. Інтерв’ю з Пристайком

Зразу ж після закінчення саміту Миру у Швейцарії, президент України Володимир Зеленський заявив, що вже готується другий подібний захід за результатами якого і потрібно вже становити повноцінний та головне, справедливий мир в Україні. Зазначається, що на другому саміті буде присутня і Російська Федерація, яка має своє бачення закінчення війни, яке навряд влаштує Україну.

В ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA колишній надзвичайний і повноважний посол України у Великій Британії, ексміністр закордонних справ України Вадим Пристайко поділився своїми думками стосовно ймовірних переговорів між Україною та Росією та впливу операції у Курській області на позиції сторін.

– Теоретики війни, ті які пишуть свої статті та книги, стверджують, якщо війна, яка продовжується більше 6-10 місяців, триватиме 8-10 рокі з невеликими виключеннями і завершується тільки тотальною поразкою через виснаження однієї з сторін. Російсько-українська повномасштабна війна, яка триває вже третій рік, саме про це чи є шанс на політичне врегулювання?

– Я усвідомлюю тільки одне, що практика – є критерій перевірки такої теорії. Але не слід залазити сильно далеко в історію щоб побачити, що деякі війни, які не закінчувались таким регулюванням, кожна сторона заявляла про свою переконливу перемогу і йшла далі. Наприклад, ситуацію за якої Путін доходить до адміністративних кордонів Луганської та Донецької областей, які він називає "частиною" Росії, і заявляє про те, що він досяг всіх намічених планів, "молоді республіки" захищені, Крим в безпеці та забезпечений водою, електрикою і так далі. Тобто Росія перемогла, після чого війна починає вщухати. Він, більш за все скаже, що Росія завжди ж була за мир. Путін всі ці роки робить свої так звані "мирні" заяви спеціально, залишаючи для себе дипломатичний задній коридорчик, який дозволить йому у випадку чого, ними скористатися.

Тоді ми потрапляємо з вами в складну ситуацію, коли Україні прийдеться сказати, що ні-ні послухайте, війна ще не закінчилась, адже наша територія захоплена, невиплачені репарації, непокарані військові злочинці і так далі. Нам треба тоді буде всім у світі доводити свою позицію, адже ж вони-то якраз, скажуть, що нарешті війна закінчилась і Третя Світова відміняється, а тут Україна знову про своєю, що буде продовжувати воювати. Це надзвичайно небезпечний момент, який ми недораховуємо.

– "Ми можемо повернути наші території шляхом дипломатії. До кінця листопада в України мають бути готові всі документи для другого Саміту миру" – це заяви президента України Володимира Зеленського. За його словами, одне з завдань цього саміту – досягнення справедливого мирного врегулювання. На ваш погляд, справедливий мир для України за нинішніх умов – це що, які його складові і чи можливий він?

– Я би рекомендував відрізняти ті слова, які ми говоримо, від тієї ситуації, яка формується на полі бою. Це є в принципі дипломатія проведення переговорів. Спроби пошуку миру, залучення ширшої коаліції. Тобто методи та інструменти дипломата, для того щоб припинити війну.

Чому змінилася риторика, очевидно вона адаптується до ситуації, яка є на зараз. Та й недоцільно, знаєте вибрати одне слово та його постійно говорити. Якщо ваша позиція залишається такою як є, то не треба починати дипломатію, яка має стояти десь там в коридорчику і чекати поки з'явиться для неї можливість. От на думку президента і тих хто йому рекомендує та створює зараз умови для переговорів, на початку не було потреби вести з Росією переговори. Пам'ятаєте, було прийнято рішення, яке забороняло вести переговори, як на мене, абсолютно емоційне. Бо воно закривало можливості для української дипломатії.

В той же час, дипломатія, подобається комусь чи не подобається, якраз інструмент, який дозволяє в останню хвилину ще говорити. Цей крок, напевно мав якесь значення для публіки, для підтримки нашого іміджу. Зараз виходить, що його треба скасовувати, це якщо ми звісно хочемо вести переговори, тому що росіяни постійно про це нагадують, мовляв, як же говорити, якщо ви не хоче з нами розмовляти. Тому йде адаптація до процесу. Наприклад, чи повинна сидіти Росія на саміті Миру? Це залежить від самої ідеї, що таке власне саміт Миру – це зібрання тільки наших союзників, тих хто нас підтримує. Чи це спроба знайти спільну мову з усіма. Я взагалі дуже песимістично ставлюсь до перспектив цього саміту як до методу вирішення питання закінчення війни.

– Знову наш президент у інтерв’ю Le Monde: "Я вважаю, як і більшість країн, що на другому мирному саміті в листопаді мають бути присутні російські представники, інакше ми не досягнемо життєздатних результатів. Якщо всі хочуть, щоб вони сиділи за столом для переговорів, то ми не можемо бути проти". При цьому росіяни увесь цей час заявляють – "Немає жодного сенсу брати участі у другому Саміті миру, мовляв, така конференція є безперспективною" – є "мирні пропозиції" Путіна – вирішуйте.

– Це гра слів. Ми обрали на фоні війни якісь мирні ініціативи, щоб показати решті світу, який не зовсім розуміє, що відбувається. Українці говорять, дивіться, ми ж теж за мир та переговори. Але от бачите, супротивник сів за стіл переговорів, а нічого доброго не приніс. А ми ж завжди казали – вони погані. Це такий метод який дозволяє проводити ту саму попередню роботу серед лідерів світу.

В той же час і позиція наша адаптується. Очевидно, що ми взяли завищену планку сказавши, що от ми візьмемо і на другому саміті Росія буде вимушена визнати що вона переможена. Ми навіть говорили, що запропонуємо майданчик РФ на якому вона зможе визнати свою поразку. Не зовсім віриться, що Росія, яка не визнала все це до цього часу, тільки тому що не було майданчика. Але тепер коли ми скажемо, що під тиском світової спільноти, частиною якої є й Україна, ми готові погодитися сісти за стіл переговорів з росіянами, то покажемо свою добру волю.

Зі свого боку, Москва з її точки зору, робить очевидно правильно, заявляючи, що ні, це саміт про те як ми маємо капітулювати. А ми вважаємо, що ви повинні капітулювати, а тому ми будемо проводити власний саміт. І оця активність країн БРІКС – Бразилії та Китаю, якраз дуже небезпечна спроба створити альтернативний саміт миру в якому тепер буде керувати Росія. Взагалі ідея проводити окремі саміти, коли ми маємо діючий механізм ООН в якому всі ті ж країни сидять, не дуже гарна ідея.

– Гіпотетично, якщо переговори розпочнуться на якомусь нейтральному майданчику, чи це означає власне швидке припинення бойових дій? Адже сторони можуть зустрітися, викласти одна одній несумісні позиції, ні про що не домовитися і розійтися, а бойові дії тим часом продовжуватимуться. За тієї ситуації, яку ми маємо на зараз, саме так все і виглядає.

– Давайте не будемо плутати припинення вогню з миром. Якщо я не помиляюсь, то під час Мінського процесу було біля 26 припинень вогню. Деякі були доволі довгі, але бойові дії знову відновлювались. Тобто припинення воєнних дій або обстрілів – тільки необхідний, але недостатній момент для того щоб ці переговори в щось вилились. Часто цей фактор використовується стороною тільки для того, щоб вирішити свої тактичні проблеми. Умовно кажучи переозброїтись, створити незручність для інших сторін та інше.

Подивіться на те, що відбувається між Вірменією та Азербайджаном. Здавалось, вже скільки забрали життів, скільки землі повернули. Все рівно час від часу відновлюються бойові дії для вирішення якихось тактичних, а іноді політичних питань.

– Тобто виходить, що російсько-українська війна не має політичного вирішення і буде тривати поки якась одна із сторін не надірве свої ресурси?

– Ні, тому що є приклад Південної та Північної Кореї, який свідчить про те, що можна бути країною, у якої навіть немає договору про припинення вогню, але при цьому бути однією з найрозвиненіших країн світу – якою є Південна Корея.

– Але ж там Захід та США забезпечує певну стабільність і захист південної Кореї.

– Це ж було результатом переговорів з Заходом. Очевидно, що Південна Корея не може розраховувати на членство в НАТО, але вони забезпечили свою безпеку по-іншому. Шляхом глибокої взаємодії з американцями і масштабною власною підготовкою до війни. Вони мають зараз один з найкращих військово-промислових комплексів у світі.

Що стосується України, то я вам скажу, наприклад, існує така організація як об'єднаний експедиційний корпус під керівництва Британії, я яку входять 10 країн. Тепер це все члени ще й НАТО, адже Швеція та Фінляндія, які приймають участь у цій організації, приєдналися до Альянсу. Це реально ті партнери, які нам дуже потрібні. Це Північ Європи, яка традиційно є нашими добрими друзями. Цей корпус не керується Альянсом, вони взаємодіють дуже тісно під керівництвом безпосередньо Британії. Отакі безпекові форми існують.

Ми колись довго грались українсько-британсько-польським союзом і так далі хоча краще всього не гратися ні з якими, а просто стати членом Альянсу і вирішити всі питання. І це не так смертельно складно, як думають деякі наші партнери. При цьому я переконаний, якщо завтра ми би стали членом Альянсу, це радикально змінило б ситуацію на полі.

Ми всі знаємо про статтю 5 НАТО, але є стаття 6, яка визначає територіальне застосування Альянсом парасольки 5 статті. Тобто в 6 статті написано, що деякі території, наприклад, територія Британії на Фолклендських островах – справа виключно Британії. Це не справа НАТО, якщо навіть там буде напад, то це не буде вважатись за напад на Альянс. До чого я веду, якщо цю статтю зробити таким чином, щоб зазначити – яка саме територія України знаходиться під захистом Альянсу, то це теж можливий варіант для нас. Інструменти існують і їх треба використовувати, але спочатку ми маємо зробити всю необхідну домашню роботу стосовно членства в НАТО.

– Повертаємось до заяв президента стосовно нинішніх реалій: "Референдум щодо територій має захотіти український народ. Але це не найкращий варіант для нас, бо Путін вважатиме себе переможцем", – Зеленський в інтерв’ю для західних ЗМІ.

– Можливо це просто не зовсім вдале формулювання чи переклад в іноземній пресі. Я так думаю, що очевидно українці не захочуть проводити референдум стосовно відмови від своєї території. Українці не захочуть відмовлятись від своєї території, але так може статись історично в результаті війни, що ми вимушені будемо приймати якісь дуже неприємні рішення щодо нашого майбутнього. Ці слова про референдум, це дійсно змінює всю ту риторику яка була до цього. Я вам скажу більше, наприклад, якби мене запитали, чого не роблять вже давно, але якби мене все ж запитали, то я би сказав – наша головна задача зараз не підписати нічого такого про щоб ми з вами та наші нащадки жаліли. Оце на сьогодні головне.

От навіть та позиція, яку зайняла Південна Корея по відношенню до Північної Кореї коли вони нічого не підписують і навіть не припинили вогонь, тому що не хочуть закрити для себе майбутнє об'єднання нації. Українцям треба зрозуміти, про що саме сьогодні ведеться мова і не підписати щось таке категоричне, умовно відмову від території. Адже я так розумію логіка така, що якщо українці хочуть референдум про відмову від частини території, то наступним кроком може бути проведення цього референдуму. Мені здається, ці кроки треба припинити прямо зараз.

– На які ще негативні кроки нас можуть підштовхувати на ймовірних майбутніх переговорах?

– Треба просто взяти Стамбульський документ, який Росія пропонувала нам і ситуація з яким не зовсім зрозуміла. Я вже говорив про те, що Росія обов'язково його витягне і буде всім показувати. Більше того, буде наполягати щоб наступні переговори базувалися на ньому. Вони все пам'ятають, всі ті пункти, які написані. Там є і відмова від сплати нам репарацій, відмова від цих всіх судових переслідувань за військові злочини і так далі. Це те, чим вони хочуть забезпечити собі комфортне і безхмарне майбутнє. Це якраз і є їхній набір вимог. Ми маємо це все чітко розуміти, куди саме нас підштовхують і цього не робити.

– Тепер перейдемо до української операції у Курській області – якщо дивитися на все, що відбувається там зараз через призму гіпотетичних мирних переговорів, то головне питання – це посилення Україною своїх позицій чи перевертання дошки війни та підняття ставок. Адже існує думка, що Путін під натиском не приймає рішень, а гіпотетичні переговори на цьому тлі саме так і виглядатимуть. Путін вже заявив, що тепер точно немає про що говорити, і ті "мирні пропозиції", тобто його ультиматум про фактичну капітуляцію, перед першим мирним самітом у Швейцарії, він вже не діє.

– На цьому етапі неважливо навіть чи ми замислювали підняття ставок для того щоб посилити нашу позицію, наша позиція точно посилилась в результаті успішної військової операції. Я просто молю Бога, щоб вона була далі успішною. Сьогодні оце головне. Я просто хочу вірити в геніальність наших військових стратегів і рішення нашого політичного керівництва, яке розуміє що треба роби і так далі.

Я не є військовим стратегом, але як я вже сказав, наша позиція посилилась це 100%. Очевидно, що підірвано імідж Путіна. Це буде йому дорого коштувати якщо ми зможемо розвинути цей свій успіх. Ми підриваємо його цей імідж мачо, який під тиском, як ви правильно сказали, не приймає рішення. Але ситуація може бути такою, що нікуди він не дінеться. Якщо у нас і у наших партнерів вистачить сил.

– Через події у Курській області на Заході заговорили про те, що можлива угода "земля в обмін на землю" замість угоди, яка раніше пропонувалася "земля в обмін на мир". Це, можливо?

– Чи відбудеться така проста примітивна торгівля, а от ви нам стільки-то квадратних кілометрів території, а ми вам стільки-то квадратних? Ні, так це не працює. До слова, я розмов про це, окрім як на Заході, не чув.

Як будемо ділити? Обміняємо Курські кілометри на 500 км Харківської області чи умовно кажучи на Херсонщину? Звісно, бувають варіанти, за яких ви виходите з усіх наших територій, а ми з усіх ваших, але такі переговори важко зараз уявити.

– Операція ЗСУ – дієвий аргумент союзникам на Заході, що боятися загроз ескалації з боку Кремля не треба, а тому Україні варто дозволити боротися з агресором у будь-який спосіб, який вона вважатиме за потрібне, щоб прискорити закінчення війни?

– Це точно показує, що Росія не така сильна як її малюють. З кожним разом ми посилюємо це відчуття. Я вам скажу, що це дуже важливе відчуття, тому що західний страх абсолютно ні на чому не базувався. Як показали українці, "аналогов нет" немає чого боятися. Тепер ми бачимо, що король-то голий. Слабкість путінської "СВО" прикривається останнім аргументом – ядерною палицею, якою він постійно розмахує з будь-якого приводу. Але якщо це робити 100 разів, то на якомусь етапі вона починає якось виглядати не дуже реалістично. Хотілося б щоб ми з партнерами мали більш тісні відносини і нам не доводилось їх примушувати збільшувати свої зусилля, але і такий метод теж працює. І приклад Курської області це підтверджує.

– Загалом, як вам реакція наших партнерів на Заході стосовно курської операції?

– Те, що я читаю та спілкуюсь зі своїми колегами по всьому світу – це обережний оптимізм. Але вони на кожному етапі закликають нас не втрачати голову від ейфорії яку ми тепер дещо маємо. Треба бути надзвичайно обережним щоб не тільки не втратити наших найкращих підготовлених бійців, але чесно кажучи оцей шанс щоб не дати Путіну зіскочити. Бо поки що він веде себе так, що нічого страшного не відбувається. Мовляв, я ж казав це невелика проблема, я навіть не буду забирати війська з Покровського напрямку. Насправді наші стратеги мали це враховувати, тому будемо дивитися на розвиток подій та бажати успіху українських воїнам.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Україні змінили ПДР: кому дозволили їздити смугою для громадського транспорту
ЗаРулем
2025-04-03T04:09:10Z
У Кропивницькому учні ліцею розробили ШI-інструмент, який виявляє булінг у соцмережах
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:49Z
Українці назвали основні причини повернення переселенців на ТОТ
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:34Z
Вінниця передала бійцям на фронт 400 FPV-дронів
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:22Z
Як сьогодні живе "Міс Україна" Анна Заячківська, яка стала жертвою домашнього насильства
24tv
2025-04-03T04:03:45Z
3 квітня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна здійснювати дорогі покупки
24tv
2025-04-03T04:03:32Z
Допомога для ВПО в Дніпрі: як отримати необхідну підтримку
Политека
2025-04-03T04:01:28Z
Зараз мріють мільйони: яку професію вважали ганебною в СРСР
GlavRed
2025-04-03T03:27:10Z
3 квітня - яке сьогодні свято і що не можна робити, все про цей день
Комсомольская правда
2025-04-03T02:34:53Z
"Не має смартфона": Путін змусив найближче оточення користуватись друкарськими машинками, — ЗМІ
Фокус
2025-04-03T04:12:03Z
ISW: США можуть "натиснути" на Росію для встановлення миру в Україні не лише санкціями
Antikor
2025-04-03T04:09:44Z
Трамп не є агентом Кремля, він просто має іншу картину світу, - Кулеба
Antikor
2025-04-03T04:09:23Z
США ввели мита проти... безлюдних островів. Росії нові тарифи не торкнулись
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T04:09:12Z
Ізраїль вдарив ракетами по Сирії
Gazeta UA
2025-04-03T04:06:40Z
"Майже неминуча": в Франції зробили тривожну заяву про ядерну війну
GlavRed
2025-04-03T04:06:23Z
США хочуть все, що у нас є. Розмова з геологом про проблеми можливої угоду з Трампом
Telegraf
2025-04-03T04:00:55Z
Глава Пентагону проігнорує "Рамштайн" – Defense News
Лига
2025-04-03T03:48:56Z
«Європа готова відповісти». Фон дер Ляєн відреагувала на нові мита від США
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T03:48:22Z
На Донеччині залишаються близько 284 тисяч цивільних - ОВА
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:33Z
Прикордонники уразили два дороговартісні російські комплекси спостереження
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T04:06:32Z
«Білі янголи» вивезли з Покровська під обстрілами ще вісьмох цивільних
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:09Z
Таємничий острів і знищення російського підполковника: резонансна операція ССО на Херсонщині
24tv
2025-04-03T04:03:19Z
Росіяни захопили село у Запорізькій області: в ISW кажуть, куди рухаються далі
ZN UA
2025-04-03T03:58:39Z
Гороскоп на завтра 4 квітня: Скоріпонам - несподіваний прибуток, Левам - успіх
GlavRed
2025-04-03T03:27:39Z
На Сумщині росіяни масовано обстрілюють громади, що прилягають до зони бойових дій ЗСУ на теренах РФ
ZN UA
2025-04-03T03:12:32Z
Подекуди дощі та пориви вітру: прогноз погоди на 3 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T03:03:32Z
Тарифи на воду в Одесі: скільки платитимуть мешканці в квітні, озвучено ціни
Политека
2025-04-03T03:00:48Z
Пропутінська співачка Нетребко повертається на сцену Лондонської Королівської опери
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T04:12:12Z
Букмекери прогнозують Сербії на Eurovision Song Contest зараз поки що 32-й щабель. Princ — сербський співак.
FM-TV
2025-04-03T02:30:54Z
Санті Дімопулос ставлять уколи в живіт - що сталося
GlavRed
2025-04-02T23:27:40Z
Vlad Darwin & Denys Hryshchuk – "Три спроби" – 7 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-02T23:16:43Z
Третя дружина Сергія Тігіпка публічно зізналася в нескінченному коханні
GlavRed
2025-04-02T22:27:45Z
Український виконавець та вокаліст панк-гурту "Хейтспіч" Дмитро Однороженко долучився до ЗСУ
Antikor
2025-04-02T20:52:36Z
Не пропустіть ці фільми: 9 найгучніших прем'єр місяця
24tv
2025-04-02T20:45:22Z
Меган Маркл пустила стороннього на свою дорогущу кухню: яка умова
GlavRed
2025-04-02T20:27:53Z
Декольте на сідницях: легінси з вирізом у незвичному місці підкорюють інтернет
Telegraf
2025-04-02T20:27:23Z
У Норвегії викрили фірму, яка забезпечувала танкери з РФ фейковим страхуванням
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:09Z
Ринок самохідної с/г техніки відновлюється: аналіз сегмента тракторів
AgroPortal
2025-04-03T04:00:32Z
"Просто смішні цифри": експерт розкритикував боротьбу з порушеннями комунальників
Хвиля
2025-04-03T03:39:14Z
Подорожчання риби у Львові: ціни на коропа, оселедця та скумбрію змінилися
Политека
2025-04-03T03:30:07Z
Перерахунок виплат з 1 квітня: чи враховується зарплата працюючих пенсіонерів
Хвиля
2025-04-03T03:21:29Z
Японія виділяє ще $5,4 млрд на стартап із виробництва чіпів Rapidus
InternetUA
2025-04-03T03:01:46Z
Борщовий набір подорожчав: як змінилися ціни на картоплю, капусту, цибулю, моркву та буряк у квітні
Хвиля
2025-04-03T03:00:37Z
Фондовий ринок США втратив понад $2 трлн - Financial Times
Gazeta UA
2025-04-03T02:33:01Z
АЗС почали підвищувати ціни на пальне: подорожчали бензин та дизель, автогаз став дешевшим
Хвиля
2025-04-03T02:06:01Z
Опонент упав: Моурінью схопив за носа тренера "Галатасарая" після матчу
ZN UA
2025-04-02T22:12:42Z
Кейн: Відсутність трофеїв не змінить мого мислення та ставлення
Football.ua
2025-04-02T22:07:27Z
Атлетіко – Барселона: визначився другий фіналіст Кубка Іспанії
Факти ICTV
2025-04-02T21:54:17Z
Реймс уперше за 48 років вийшов до фіналу Кубка Франції
Football.ua
2025-04-02T21:48:25Z
Перспективний український футболіст дебютував за іспанську "Жирону" у незвичайному турнірі
ZN UA
2025-04-02T21:30:06Z
У Німеччині вбили 17-річного українського футболіста
iPress
2025-04-02T21:13:27Z
АПЛ: Астон Вілла знищила Брайтон, успіх Ман Сіті з Лестером, поразки Забарного і Ярмолюка
Football.ua
2025-04-02T21:07:40Z
Ліверпуль мінімально здолав Евертон із Миколенком у мерсісайдському дербі
Football.ua
2025-04-02T21:03:38Z
Мілан та Інтер розписали мирову в першому кубковому Derby della Madonnina
Football.ua
2025-04-02T20:57:24Z
Пісні голубці: цікавий рецепт з Одеської області
Фокус
2025-04-03T04:06:00Z
То правда чи міф: чи потрібно знімати піну з бульйону під час варіння
24tv
2025-04-03T03:09:53Z
Цим чотирьом знакам вдасться усе і навіть більше - астрологиня зробила приголомшливий прогноз
Gazeta UA
2025-04-03T03:09:07Z
Невибаглива, але прибуткова: чи є місце для цесарок в українському птахівництві
AgroPortal
2025-04-03T03:00:25Z
Дівам треба налагодити особисте життя: гороскоп на 3 квітня
24tv
2025-04-03T02:03:24Z
Кілька несподіваних інгредієнтів: як приготувати пісний поліський борщ за цікавим рецептом
Фокус
2025-04-03T01:30:21Z
Не ображайте їх ніколи. Люди з цими іменами сприймають все близько до серця
Telegraf
2025-04-02T23:27:54Z
Плов із тюфтельками на сковороді: рецепт оригінальної та смачної страви
Фокус
2025-04-02T23:21:30Z
І не треба турбуватися про олію: готуємо улюблені деруни в духовці
24tv
2025-04-02T21:39:24Z
AP: У Мʼянмі оголосили тимчасове перемирʼя у громадянській війні для ліквідації наслідків землетрусу, який забрав життя понад 3000 людей
Antikor
2025-04-03T04:12:46Z
Схеми для ухилянтів: у Києві оголосили підозри посадовцю ТЦК та голові громадської організації
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:51Z
Митники виявили унікальний бурштин у посилках до Штатів та Британії
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:37Z
Службові поліцейські собаки торік розшукали 226 дітей
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:34Z
Ту-22М3, який впав в Іркутській області, залишив без світла 210 будинків
24tv
2025-04-03T04:03:01Z
На Житомирщині затримали водія, який п’яним збив жінку з дитиною та втік з місця ДТП
Украина Криминальная
2025-04-02T23:36:02Z
На Житомирщині розслідують шахрайську схему з «чорнобильськими» виплатами на ₴820 тис
Украина Криминальная
2025-04-02T22:45:57Z
Катастрофа бомбардувальника Ту-22М3 в Іркутській області: пілот загинув
Antikor
2025-04-02T22:24:30Z
У Чернігові жінка нібито залишила дитину в камері схову: відповідь поліції
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T21:57:51Z
Без розводів і втрати кольору: як почистити тканинний диван
Gazeta UA
2025-04-03T04:10:16Z
Наука каже, що існує ідеальний час для фізичних вправ, якщо ви хочете прожити довше
24tv
2025-04-03T03:45:38Z
З гіпертонією на бойові завдання? Чи мобілізуватимуть чоловіка з такою хворобою
Telegraf
2025-04-02T22:24:10Z
Секрет врожаю чи зайва робота: експерт розповів, чи потрібно пасинкувати томати
GlavRed
2025-04-02T20:27:36Z
Чехія інвестує €100 млн на оновлення українських лікарень
iPress
2025-04-02T19:58:59Z
Ви робите це неправильно: як потрібно зберігати розрізаний лимон
24tv
2025-04-02T19:12:29Z
Ми всі робимо це перед сном – і саме тому не можемо заснути: в чому причина
TSN
2025-04-02T18:33:03Z
Чи шкідливо приймати душ щодня: що кажуть дослідження
TSN
2025-04-02T18:32:27Z
Яких правил потрібно дотримуватися під час миття посуду: п'ять типових помилок
TSN
2025-04-02T18:32:15Z
Tinder запропонував пофліртувати зі штучним інтелектом, щоб позбутися страху перед побаченнями
InternetUA
2025-04-03T04:01:40Z
У Німеччині ШІ буде з'ясовувати, хто з містян не сортує сміття і блокуватиме їм доступ до контейнера
InternetUA
2025-04-03T03:33:36Z
Україну атакувала майже 7-бальна буря: «трусити» буде майже 2 тижні
GlavRed
2025-04-03T03:27:12Z
Має здібності 6-річної дитини: в Китаї створили людиноподібного робота зі штучним інтелектом
Фокус
2025-04-03T02:06:19Z
Інсайдер повідомив про затримку виходу Galaxy S25 Edge
InternetUA
2025-04-03T01:01:10Z
Космічний смаколик: вчені приготували традиційну японську страву на МКС і здивувалися через результат
Telegraf
2025-04-03T00:12:38Z
Компанія Amazon зробила пропозицію щодо купівлі соцмережі TikTok
InternetUA
2025-04-03T00:01:09Z
Meta готує Hypernova: розумні окуляри Цукерберга, які можуть замінити iPhone
Telegraf
2025-04-02T23:03:09Z
Штучний інтелект від OpenAI офіційно досяг рівня людини
InternetUA
2025-04-02T20:30:18Z
Перше місце у світі: експерти назвали найпродаваніший автомобіль 2025 року
GlavRed
2025-04-03T03:27:20Z
Hyundai представляє новий Ioniq 6 та натякає на довгоочікуваний 6 N
Топ Жир
2025-04-03T01:45:56Z
Новий кросовер Hyundai Nexo FCEV на водневих паливах: підвищений комфорт і сенс
Топ Жир
2025-04-03T01:30:42Z
Що символізує велике решітчасте бачення мінівена Faraday X Super One?
Топ Жир
2025-04-03T01:00:24Z
Оновлений інтер’єр Polestar 2 на 2026 рік залишається незмінним ззовні, але має значні вдосконалення всередині
Топ Жир
2025-04-03T00:30:14Z
Новий Jeep Compass з підказкою про гібридний, заряджений гібридом та електричний привід
Топ Жир
2025-04-02T23:30:04Z
Водії тільки починають розуміти, для чого потрібні загадкові кнопки із лініями
GlavRed
2025-04-02T23:27:51Z
Роллс-Ройс за $2.4 млн: автомобіль із V12 та душею спектра
Топ Жир
2025-04-02T23:00:06Z
Найбільш американські автомобілі, які найменше постраждали від мит Трампа
Топ Жир
2025-04-02T22:15:50Z