MY.UAНовини
Наше завдання не підписати нічого такого, про що б шкодували потім нащадки, а Україну до цього підштовхують. Інтерв’ю з Пристайком
Наше завдання не підписати нічого такого, про що б шкодували потім нащадки, а Україну до цього підштовхують. Інтерв’ю з Пристайком

Наше завдання не підписати нічого такого, про що б шкодували потім нащадки, а Україну до цього підштовхують. Інтерв’ю з Пристайком

Зразу ж після закінчення саміту Миру у Швейцарії, президент України Володимир Зеленський заявив, що вже готується другий подібний захід за результатами якого і потрібно вже становити повноцінний та головне, справедливий мир в Україні. Зазначається, що на другому саміті буде присутня і Російська Федерація, яка має своє бачення закінчення війни, яке навряд влаштує Україну.

В ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA колишній надзвичайний і повноважний посол України у Великій Британії, ексміністр закордонних справ України Вадим Пристайко поділився своїми думками стосовно ймовірних переговорів між Україною та Росією та впливу операції у Курській області на позиції сторін.

– Теоретики війни, ті які пишуть свої статті та книги, стверджують, якщо війна, яка продовжується більше 6-10 місяців, триватиме 8-10 рокі з невеликими виключеннями і завершується тільки тотальною поразкою через виснаження однієї з сторін. Російсько-українська повномасштабна війна, яка триває вже третій рік, саме про це чи є шанс на політичне врегулювання?

– Я усвідомлюю тільки одне, що практика – є критерій перевірки такої теорії. Але не слід залазити сильно далеко в історію щоб побачити, що деякі війни, які не закінчувались таким регулюванням, кожна сторона заявляла про свою переконливу перемогу і йшла далі. Наприклад, ситуацію за якої Путін доходить до адміністративних кордонів Луганської та Донецької областей, які він називає "частиною" Росії, і заявляє про те, що він досяг всіх намічених планів, "молоді республіки" захищені, Крим в безпеці та забезпечений водою, електрикою і так далі. Тобто Росія перемогла, після чого війна починає вщухати. Він, більш за все скаже, що Росія завжди ж була за мир. Путін всі ці роки робить свої так звані "мирні" заяви спеціально, залишаючи для себе дипломатичний задній коридорчик, який дозволить йому у випадку чого, ними скористатися.

Тоді ми потрапляємо з вами в складну ситуацію, коли Україні прийдеться сказати, що ні-ні послухайте, війна ще не закінчилась, адже наша територія захоплена, невиплачені репарації, непокарані військові злочинці і так далі. Нам треба тоді буде всім у світі доводити свою позицію, адже ж вони-то якраз, скажуть, що нарешті війна закінчилась і Третя Світова відміняється, а тут Україна знову про своєю, що буде продовжувати воювати. Це надзвичайно небезпечний момент, який ми недораховуємо.

– "Ми можемо повернути наші території шляхом дипломатії. До кінця листопада в України мають бути готові всі документи для другого Саміту миру" – це заяви президента України Володимира Зеленського. За його словами, одне з завдань цього саміту – досягнення справедливого мирного врегулювання. На ваш погляд, справедливий мир для України за нинішніх умов – це що, які його складові і чи можливий він?

– Я би рекомендував відрізняти ті слова, які ми говоримо, від тієї ситуації, яка формується на полі бою. Це є в принципі дипломатія проведення переговорів. Спроби пошуку миру, залучення ширшої коаліції. Тобто методи та інструменти дипломата, для того щоб припинити війну.

Чому змінилася риторика, очевидно вона адаптується до ситуації, яка є на зараз. Та й недоцільно, знаєте вибрати одне слово та його постійно говорити. Якщо ваша позиція залишається такою як є, то не треба починати дипломатію, яка має стояти десь там в коридорчику і чекати поки з'явиться для неї можливість. От на думку президента і тих хто йому рекомендує та створює зараз умови для переговорів, на початку не було потреби вести з Росією переговори. Пам'ятаєте, було прийнято рішення, яке забороняло вести переговори, як на мене, абсолютно емоційне. Бо воно закривало можливості для української дипломатії.

В той же час, дипломатія, подобається комусь чи не подобається, якраз інструмент, який дозволяє в останню хвилину ще говорити. Цей крок, напевно мав якесь значення для публіки, для підтримки нашого іміджу. Зараз виходить, що його треба скасовувати, це якщо ми звісно хочемо вести переговори, тому що росіяни постійно про це нагадують, мовляв, як же говорити, якщо ви не хоче з нами розмовляти. Тому йде адаптація до процесу. Наприклад, чи повинна сидіти Росія на саміті Миру? Це залежить від самої ідеї, що таке власне саміт Миру – це зібрання тільки наших союзників, тих хто нас підтримує. Чи це спроба знайти спільну мову з усіма. Я взагалі дуже песимістично ставлюсь до перспектив цього саміту як до методу вирішення питання закінчення війни.

– Знову наш президент у інтерв’ю Le Monde: "Я вважаю, як і більшість країн, що на другому мирному саміті в листопаді мають бути присутні російські представники, інакше ми не досягнемо життєздатних результатів. Якщо всі хочуть, щоб вони сиділи за столом для переговорів, то ми не можемо бути проти". При цьому росіяни увесь цей час заявляють – "Немає жодного сенсу брати участі у другому Саміті миру, мовляв, така конференція є безперспективною" – є "мирні пропозиції" Путіна – вирішуйте.

– Це гра слів. Ми обрали на фоні війни якісь мирні ініціативи, щоб показати решті світу, який не зовсім розуміє, що відбувається. Українці говорять, дивіться, ми ж теж за мир та переговори. Але от бачите, супротивник сів за стіл переговорів, а нічого доброго не приніс. А ми ж завжди казали – вони погані. Це такий метод який дозволяє проводити ту саму попередню роботу серед лідерів світу.

В той же час і позиція наша адаптується. Очевидно, що ми взяли завищену планку сказавши, що от ми візьмемо і на другому саміті Росія буде вимушена визнати що вона переможена. Ми навіть говорили, що запропонуємо майданчик РФ на якому вона зможе визнати свою поразку. Не зовсім віриться, що Росія, яка не визнала все це до цього часу, тільки тому що не було майданчика. Але тепер коли ми скажемо, що під тиском світової спільноти, частиною якої є й Україна, ми готові погодитися сісти за стіл переговорів з росіянами, то покажемо свою добру волю.

Зі свого боку, Москва з її точки зору, робить очевидно правильно, заявляючи, що ні, це саміт про те як ми маємо капітулювати. А ми вважаємо, що ви повинні капітулювати, а тому ми будемо проводити власний саміт. І оця активність країн БРІКС – Бразилії та Китаю, якраз дуже небезпечна спроба створити альтернативний саміт миру в якому тепер буде керувати Росія. Взагалі ідея проводити окремі саміти, коли ми маємо діючий механізм ООН в якому всі ті ж країни сидять, не дуже гарна ідея.

– Гіпотетично, якщо переговори розпочнуться на якомусь нейтральному майданчику, чи це означає власне швидке припинення бойових дій? Адже сторони можуть зустрітися, викласти одна одній несумісні позиції, ні про що не домовитися і розійтися, а бойові дії тим часом продовжуватимуться. За тієї ситуації, яку ми маємо на зараз, саме так все і виглядає.

– Давайте не будемо плутати припинення вогню з миром. Якщо я не помиляюсь, то під час Мінського процесу було біля 26 припинень вогню. Деякі були доволі довгі, але бойові дії знову відновлювались. Тобто припинення воєнних дій або обстрілів – тільки необхідний, але недостатній момент для того щоб ці переговори в щось вилились. Часто цей фактор використовується стороною тільки для того, щоб вирішити свої тактичні проблеми. Умовно кажучи переозброїтись, створити незручність для інших сторін та інше.

Подивіться на те, що відбувається між Вірменією та Азербайджаном. Здавалось, вже скільки забрали життів, скільки землі повернули. Все рівно час від часу відновлюються бойові дії для вирішення якихось тактичних, а іноді політичних питань.

– Тобто виходить, що російсько-українська війна не має політичного вирішення і буде тривати поки якась одна із сторін не надірве свої ресурси?

– Ні, тому що є приклад Південної та Північної Кореї, який свідчить про те, що можна бути країною, у якої навіть немає договору про припинення вогню, але при цьому бути однією з найрозвиненіших країн світу – якою є Південна Корея.

– Але ж там Захід та США забезпечує певну стабільність і захист південної Кореї.

– Це ж було результатом переговорів з Заходом. Очевидно, що Південна Корея не може розраховувати на членство в НАТО, але вони забезпечили свою безпеку по-іншому. Шляхом глибокої взаємодії з американцями і масштабною власною підготовкою до війни. Вони мають зараз один з найкращих військово-промислових комплексів у світі.

Що стосується України, то я вам скажу, наприклад, існує така організація як об'єднаний експедиційний корпус під керівництва Британії, я яку входять 10 країн. Тепер це все члени ще й НАТО, адже Швеція та Фінляндія, які приймають участь у цій організації, приєдналися до Альянсу. Це реально ті партнери, які нам дуже потрібні. Це Північ Європи, яка традиційно є нашими добрими друзями. Цей корпус не керується Альянсом, вони взаємодіють дуже тісно під керівництвом безпосередньо Британії. Отакі безпекові форми існують.

Ми колись довго грались українсько-британсько-польським союзом і так далі хоча краще всього не гратися ні з якими, а просто стати членом Альянсу і вирішити всі питання. І це не так смертельно складно, як думають деякі наші партнери. При цьому я переконаний, якщо завтра ми би стали членом Альянсу, це радикально змінило б ситуацію на полі.

Ми всі знаємо про статтю 5 НАТО, але є стаття 6, яка визначає територіальне застосування Альянсом парасольки 5 статті. Тобто в 6 статті написано, що деякі території, наприклад, територія Британії на Фолклендських островах – справа виключно Британії. Це не справа НАТО, якщо навіть там буде напад, то це не буде вважатись за напад на Альянс. До чого я веду, якщо цю статтю зробити таким чином, щоб зазначити – яка саме територія України знаходиться під захистом Альянсу, то це теж можливий варіант для нас. Інструменти існують і їх треба використовувати, але спочатку ми маємо зробити всю необхідну домашню роботу стосовно членства в НАТО.

– Повертаємось до заяв президента стосовно нинішніх реалій: "Референдум щодо територій має захотіти український народ. Але це не найкращий варіант для нас, бо Путін вважатиме себе переможцем", – Зеленський в інтерв’ю для західних ЗМІ.

– Можливо це просто не зовсім вдале формулювання чи переклад в іноземній пресі. Я так думаю, що очевидно українці не захочуть проводити референдум стосовно відмови від своєї території. Українці не захочуть відмовлятись від своєї території, але так може статись історично в результаті війни, що ми вимушені будемо приймати якісь дуже неприємні рішення щодо нашого майбутнього. Ці слова про референдум, це дійсно змінює всю ту риторику яка була до цього. Я вам скажу більше, наприклад, якби мене запитали, чого не роблять вже давно, але якби мене все ж запитали, то я би сказав – наша головна задача зараз не підписати нічого такого про щоб ми з вами та наші нащадки жаліли. Оце на сьогодні головне.

От навіть та позиція, яку зайняла Південна Корея по відношенню до Північної Кореї коли вони нічого не підписують і навіть не припинили вогонь, тому що не хочуть закрити для себе майбутнє об'єднання нації. Українцям треба зрозуміти, про що саме сьогодні ведеться мова і не підписати щось таке категоричне, умовно відмову від території. Адже я так розумію логіка така, що якщо українці хочуть референдум про відмову від частини території, то наступним кроком може бути проведення цього референдуму. Мені здається, ці кроки треба припинити прямо зараз.

– На які ще негативні кроки нас можуть підштовхувати на ймовірних майбутніх переговорах?

– Треба просто взяти Стамбульський документ, який Росія пропонувала нам і ситуація з яким не зовсім зрозуміла. Я вже говорив про те, що Росія обов'язково його витягне і буде всім показувати. Більше того, буде наполягати щоб наступні переговори базувалися на ньому. Вони все пам'ятають, всі ті пункти, які написані. Там є і відмова від сплати нам репарацій, відмова від цих всіх судових переслідувань за військові злочини і так далі. Це те, чим вони хочуть забезпечити собі комфортне і безхмарне майбутнє. Це якраз і є їхній набір вимог. Ми маємо це все чітко розуміти, куди саме нас підштовхують і цього не робити.

– Тепер перейдемо до української операції у Курській області – якщо дивитися на все, що відбувається там зараз через призму гіпотетичних мирних переговорів, то головне питання – це посилення Україною своїх позицій чи перевертання дошки війни та підняття ставок. Адже існує думка, що Путін під натиском не приймає рішень, а гіпотетичні переговори на цьому тлі саме так і виглядатимуть. Путін вже заявив, що тепер точно немає про що говорити, і ті "мирні пропозиції", тобто його ультиматум про фактичну капітуляцію, перед першим мирним самітом у Швейцарії, він вже не діє.

– На цьому етапі неважливо навіть чи ми замислювали підняття ставок для того щоб посилити нашу позицію, наша позиція точно посилилась в результаті успішної військової операції. Я просто молю Бога, щоб вона була далі успішною. Сьогодні оце головне. Я просто хочу вірити в геніальність наших військових стратегів і рішення нашого політичного керівництва, яке розуміє що треба роби і так далі.

Я не є військовим стратегом, але як я вже сказав, наша позиція посилилась це 100%. Очевидно, що підірвано імідж Путіна. Це буде йому дорого коштувати якщо ми зможемо розвинути цей свій успіх. Ми підриваємо його цей імідж мачо, який під тиском, як ви правильно сказали, не приймає рішення. Але ситуація може бути такою, що нікуди він не дінеться. Якщо у нас і у наших партнерів вистачить сил.

– Через події у Курській області на Заході заговорили про те, що можлива угода "земля в обмін на землю" замість угоди, яка раніше пропонувалася "земля в обмін на мир". Це, можливо?

– Чи відбудеться така проста примітивна торгівля, а от ви нам стільки-то квадратних кілометрів території, а ми вам стільки-то квадратних? Ні, так це не працює. До слова, я розмов про це, окрім як на Заході, не чув.

Як будемо ділити? Обміняємо Курські кілометри на 500 км Харківської області чи умовно кажучи на Херсонщину? Звісно, бувають варіанти, за яких ви виходите з усіх наших територій, а ми з усіх ваших, але такі переговори важко зараз уявити.

– Операція ЗСУ – дієвий аргумент союзникам на Заході, що боятися загроз ескалації з боку Кремля не треба, а тому Україні варто дозволити боротися з агресором у будь-який спосіб, який вона вважатиме за потрібне, щоб прискорити закінчення війни?

– Це точно показує, що Росія не така сильна як її малюють. З кожним разом ми посилюємо це відчуття. Я вам скажу, що це дуже важливе відчуття, тому що західний страх абсолютно ні на чому не базувався. Як показали українці, "аналогов нет" немає чого боятися. Тепер ми бачимо, що король-то голий. Слабкість путінської "СВО" прикривається останнім аргументом – ядерною палицею, якою він постійно розмахує з будь-якого приводу. Але якщо це робити 100 разів, то на якомусь етапі вона починає якось виглядати не дуже реалістично. Хотілося б щоб ми з партнерами мали більш тісні відносини і нам не доводилось їх примушувати збільшувати свої зусилля, але і такий метод теж працює. І приклад Курської області це підтверджує.

– Загалом, як вам реакція наших партнерів на Заході стосовно курської операції?

– Те, що я читаю та спілкуюсь зі своїми колегами по всьому світу – це обережний оптимізм. Але вони на кожному етапі закликають нас не втрачати голову від ейфорії яку ми тепер дещо маємо. Треба бути надзвичайно обережним щоб не тільки не втратити наших найкращих підготовлених бійців, але чесно кажучи оцей шанс щоб не дати Путіну зіскочити. Бо поки що він веде себе так, що нічого страшного не відбувається. Мовляв, я ж казав це невелика проблема, я навіть не буду забирати війська з Покровського напрямку. Насправді наші стратеги мали це враховувати, тому будемо дивитися на розвиток подій та бажати успіху українських воїнам.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
«Будапешт. Бомба під незалежність»: нарешті правильні висновки
Детектор М
2024-09-28T20:46:58Z
Покинув театр, щоб захищати Батьківщину: на війні загинув український артист балету в Литві
Фокус
2024-09-28T20:11:39Z
"Мене зрадили не один раз": під час концерту Melovin зізнався, що його мало не знищило
Знай
2024-09-28T17:51:34Z
Катя Осадча показала рідкісні фото з дорослим сином, яких ще не було в мережі
24tv
2024-09-28T17:21:05Z
3 романтичні фільми, які захочеться подивитися з коханою людиною
24tv
2024-09-28T16:42:14Z
Колишній учасник гурту DZIDZIO пояснив, чому негативно ставиться до Олега Винника
Фокус
2024-09-28T16:30:32Z
На фестивалі «Інтерлялька» в Ужгороді покажуть вистави лялькарі з восьми країн світу
УкраинФорм
2024-09-28T15:19:46Z
Фронтмен гурту Måneskin випустив першу сольну пісню
УкраинФорм
2024-09-28T15:00:33Z
Маніфест любові від MELOVIN та дебютний альбом Дорофєєвої: 10 музичних новинок тижня
24tv
2024-09-28T14:51:42Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Міжнародне інформагентство AFP заявило про кібератаку
InternetUA
2024-09-29T01:01:16Z
Сходознавець пояснив, що буде з "Хезболлою" після ліквідації її лідера
TSN
2024-09-29T01:00:52Z
Бербок підтримала передачу Україні ракет Taurus: але потрібне рішення коаліції
TSN
2024-09-29T01:00:23Z
Лукашенко може виготовляти "Шахеди" для Путіна — білоруський правозахисник
TSN
2024-09-29T01:00:17Z
В РФ поліція вербує на війну в Україну жінок-порушниць
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T00:51:21Z
Партія мільярдера Бабіша стала найчисленнішою у Сенаті Чехії: що це значить для України
ZN UA
2024-09-29T00:46:25Z
Є більше побоювання: наскільки ядерний шантаж Росії впливає на Захід
24tv
2024-09-29T00:30:32Z
Росія погрожує ядерною зброєю вже навіть з трибуни Генасамблеї ООН
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T00:18:32Z
Українці можуть безкоштовно вилікувати зуби: стало відомо, на кого розрахована програма
Политека
2024-09-28T19:11:35Z
«Перший у світі» нейрочип на основі графену імплантували онкохворому пацієнту
InternetUA
2024-09-28T19:02:27Z
5 протизапальних напоїв, що ідеальні для осені: вони захистять від застуди
24tv
2024-09-28T17:33:54Z
Якщо мучить безсоння: проста техніка, яка допоможе заснути швидко і міцно
24tv
2024-09-28T17:33:13Z
У Китаї вперше вилікували діабет завдяки стовбуровим клітинам: пацієнти відмовились від інсуліну
Фокус
2024-09-28T15:51:15Z
Побачили наскрізь: учені зробили шкіру мишей невидимою за допомогою харчового барвника
Фокус
2024-09-28T15:45:27Z
Чому вода у пляшках шкідлива
24tv
2024-09-28T14:57:18Z
Вітряна віспа: які є міфи довкола хвороби та особливості лікування
TSN
2024-09-28T14:51:40Z
Які хвороби серця є підставою для відстрочки від мобілізації: повний перелік
24tv
2024-09-28T14:30:36Z
На Сумщині пролунло 130 вибухів
TSN
2024-09-29T01:18:28Z
Перші заморозки: синоптик попередив, коли Україну накриє справжня осінь
Хвиля
2024-09-29T01:12:30Z
На Рівненщині завершили перевірку стану національних пам’яток
УкраинФорм
2024-09-29T00:52:04Z
Комбат Третьої штурмової бригади повідомив вражаюче співвідношення втрат на фронті
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T23:45:59Z
Влада показала одну з «підземних» шкіл на Херсонщині
УкраинФорм
2024-09-28T23:27:39Z
З початку повномасштабного вторгнення у Запорізькій області пошкоджено та зруйновано 56 медзакладів
УкраинФорм
2024-09-28T23:07:00Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-09-28T23:00:43Z
На Харківщині вилучили фальсифікований алкоголь і цигарки на ₴4,5 мільйони
УкраинФорм
2024-09-28T22:52:02Z
У ГУР повідомили про специфіку роботи українського підпілля на захоплених росіянами територіях
УкраинФорм
2024-09-28T22:07:59Z
Ворожа атака на лікарню у Сумах: кількість жертв зросла
TSN
2024-09-28T23:00:31Z
Ураган "Хелен" у США забрав життя 52 людей і продовжує вирувати
ZN UA
2024-09-28T22:19:54Z
Поліція Сум показала жахливі кадри російського удару по лікарні
TSN
2024-09-28T20:57:25Z
У кількох областях повітряна тривога через атаку БПЛА
УкраинФорм
2024-09-28T20:16:58Z
У Пакистані розбився гелікоптер з російськими пілотами на борту
iPress
2024-09-28T19:19:09Z
Цинічний обстріл Сум: ДСНС показала момент повторного удару “Шахеда”
TSN
2024-09-28T19:03:55Z
Кількість поранених внаслідок російського удару по Сумах зросла до 21
УкраинФорм
2024-09-28T18:28:50Z
Затриманому на хабарі посадовцю Енергоатома призначили заставу в ₴1 мільйон
УкраинФорм
2024-09-28T18:25:38Z
Затримання посадовця «Енергоатома»: СБУ повідомила подробиці
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T18:21:32Z
Слот повідомив, наскільки серйозною є травма Робертсона
Football.ua
2024-09-28T21:37:05Z
Україна – Венесуела: відео онлайн-трансляція чвертьфіналу футзального ЧС-2024
ZN UA
2024-09-28T21:34:45Z
Дженоа — Ювентус 0:3 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2024-09-28T21:13:18Z
Україна – Венесуела: прогноз букмекерів, де і коли дивитись матч 1/4 фіналу ЧС-2024 з футзалу
ZN UA
2024-09-28T21:10:34Z
Осасуна сенсаційно обіграла Барселону
Football.ua
2024-09-28T21:02:21Z
"Ліверпуль" у напруженому матчі здолав "Вулвергемптон" та очолив АПЛ
TSN
2024-09-28T20:57:19Z
Усе дуже просто, – Ф'юрі розкрив секрет перемоги над Усиком в бою-реванші
24tv
2024-09-28T20:54:26Z
Аталанта вирвала нічию у Болоньї
Football.ua
2024-09-28T20:43:44Z
Осімген уперше забив за Галатасарай
Football.ua
2024-09-28T20:23:24Z
Перемога України у війні: ізраїльський військовий експерт назвав головну умову
GlavRed
2024-09-29T01:27:30Z
Армія РФ у вересні випустила по Херсонщині понад сотню КАБів - ОВА
УкраинФорм
2024-09-29T00:16:58Z
Адвокат з військового права попередила про зміни у доставці повісток
Хвиля
2024-09-28T23:09:56Z
Нацслужба здоров'я 1 жовтня проведе оплати медзакладам за дітей
УкраинФорм
2024-09-28T21:51:32Z
Сирський перебуває на найгарячіших ділянках Східного фронту - Генштаб
УкраинФорм
2024-09-28T21:28:53Z
29 вересня: який сьогодні день, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T21:06:18Z
Плани змінилися: жінка виграла 500 тисяч доларів, скасувавши свою відпустку
Фокус
2024-09-28T20:57:42Z
Українські бійці показали ефектну роботу FPV-дрона в повітрі
TSN
2024-09-28T20:57:11Z
Виробництво "Шахедів" у Росії відбувається із майже річним випередженням графіку
24tv
2024-09-28T20:03:32Z
На Рівненщині вже засіяли понад третину запланованих площ пшениці, ячменю та жита
УкраинФорм
2024-09-28T23:52:08Z
Засновника найбільшої криптобіржі Binance звільнили з-під варти
InternetUA
2024-09-28T23:01:23Z
Пенсію можна збільшити: у ПФУ розповіли, як забезпечити собі спокійнішу старість
Знай
2024-09-28T20:12:35Z
Як користуватися газовою плитою, щоб платити менше: поради від "Нафтогазу"
Знай
2024-09-28T19:06:43Z
Союзникам України не вистачає коштів на допомогу у 2025 році
360ua.news
2024-09-28T18:16:09Z
Керівник ДТЕК відзвітував про переговори з міжнародними партнерами у США
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T17:12:26Z
Можете втратити гроші: "Газмережі" попередили щодо оплати "другої" платіжки
Знай
2024-09-28T17:07:49Z
Українцям перерахують субсидії з 1 жовтня: деяким категоріям потрібно заново подати заяву
Политека
2024-09-28T16:12:25Z
Перед опалювальним сезоном: українці можуть отримати 100% знижки на оплату комуналки
Знай
2024-09-28T16:06:18Z
Гід покупця: поради щодо вибору кольорової гами штор
Украина Криминальная
2024-09-29T01:28:25Z
Як зберегти врожай часнику на зиму: погріб не потрібен
Политека
2024-09-29T00:04:01Z
День ангела 29 вересня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-09-28T23:00:00Z
Європейці змінили поведінку у ресторанах: дані дослідження
ГЛАВКОМ NET
2024-09-28T20:30:21Z
Який стіл більший: лише 1% людей з високим рівнем IQ впораються за 8 секунд
24tv
2024-09-28T20:12:28Z
Не бійтеся експериментів: "Мастер Шеф" дала рецепт оригінального каррі з гарбузом
Политека
2024-09-28T20:01:30Z
Чи можна врятувати коктейль, в якому розтанув лід
24tv
2024-09-28T19:42:43Z
SOS для манікюру: що робити, якщо тріснув ніготь, відшарувався гель-лак або пішов бульбашками
Знай
2024-09-28T18:51:53Z
Бургери, оливки та каррі: що люблять їсти члени королівської родини
24tv
2024-09-28T18:48:29Z
Школярі створюють новий ШІ, щоб допомогти автомобілям вчасно реагувати на тварин
24tv
2024-09-28T14:06:37Z
Японська компанія представила електричний кран у вигляді гігантського скорпіона
24tv
2024-09-28T09:02:11Z
В Україні розпочнуть бронювати пікапи Isuzu D-Max
AutoCentre
2024-09-28T09:01:25Z
Незвичайний 18-річний пікап Chevrolet майже без пробігу виставили на продаж
AutoCentre
2024-09-28T07:09:43Z
Рідини для електромобілів – електричне майбутнє
ЗаРулем
2024-09-28T07:03:12Z
Час переходити на електротягу: автомобілі в Україні дешевшають
Знай
2024-09-28T05:51:57Z
Стартує передпродаж Changan Mazda EZ-6
Portaltele
2024-09-28T05:04:29Z
Під час випробувань помітили таємничий електричний позашляховик Audi
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T18:36:23Z
Найбільший позашляховик Ford показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T14:45:51Z
Швидший ніж звук в 26 разів: повз Землю пронісся небезпечний астероїд
ГЛАВКОМ NET
2024-09-29T01:27:27Z
"Чебурнет" все ближче: росіяни скиглять, що в них відібрали TikTok
24tv
2024-09-28T22:54:07Z
Космічний корабель Crew Dragon вирушив на МКС по астронавтів Boeing Starliner
ZN UA
2024-09-28T20:55:59Z
Південнокорейський водневий дрон тримається в повітрі 14 годин
InternetUA
2024-09-28T20:25:17Z
Вчені виявили, що штучний інтелект може спрогнозувати вибух метану в шахтах
InternetUA
2024-09-28T20:01:08Z
Причина найбільшого масового вимирання на Землі більше не є загадкою
Portaltele
2024-09-28T18:08:22Z
Apple нарешті виправить помилки iOS 18, які найбільше дратують користувачів
InternetUA
2024-09-28T18:01:51Z
У мережі ширяться небезпечні дописи із фото українських військових, згенерованими ШІ, - ЦПД
Детектор М
2024-09-28T17:52:42Z
Шахраї вигадали нову схему зі "стягненням" коштів з українців: про що йдеться
InternetUA
2024-09-28T17:47:43Z