Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій в Телеграмі, про це йшлося на спеціальній нараді щодо українців за кордоном під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.
"Маємо посилити діяльність Українського інституту. Це створюватиме нові можливості для наших громадян, щоб зберігати національну та державну ідентичність за кордоном", — зазначила Верещук.
Віцепрем’єрка також наголосила на необхідності відкриття філії інституту в Польщі, оскільки саме там шукають тимчасовий захист чи не найбільше українців. Згідно з повідомленням, такі перемовини з Польщею вже ведуться.
"Наразі ведеться підготовка до організації курсів вивчення української мови як іноземної на базі представництв Інституту за кордоном", - додають у відомстві.
Водночас у Мінреінтеграції нагадують, що однією зі стратегічних цілей Інституту є розширення використання української мови у світі. Наразі за цим напрямом вже реалізовано кілька проєктів. Серед них - сторінка «Українська мова» на сайті Інституту (мобільні додатки, онлайн-платформи, подкасти, навчальні курси, підручники і словники для вивчення української як іноземної), дослідження українських і кримськотатарських студій у світі (мапа осередків, формати діяльності, курси з вивчення української мови), аудіогіди українською мовою в 7 музеях Польщі та Австрії.
Також впроваджений курс української мови та літератури в Падуанському університеті (Італія) і відбулася промоція української мови у проєктах мистецьких напрямів.
Як повідомляв Укрінформ, Український інститут – державна установа, яка представляє культуру та формує імідж України за кордоном. Інститут, заснований Кабінетом Міністрів у 2017 році, належить до сфери управління МЗС. Його місією є зміцнення міжнародної та внутрішньої суб'єктності України з використанням можливостей культурної дипломатії. Представництва інституту вже є у Німеччині та Франції.