MY.UAНовини
Внутрішня імперія: як китайське та індійське кіно забирає сотні мільйонів доларів та доганяє Голлівуд
Внутрішня імперія: як китайське та індійське кіно забирає сотні мільйонів доларів та доганяє Голлівуд

Внутрішня імперія: як китайське та індійське кіно забирає сотні мільйонів доларів та доганяє Голлівуд

Поки всі обговорюють фантастичні бюджети Голлівуду та мільярдні світові касові збори американських блокбастерів, у світі є дві країни, які на домашньому ринку збирають значні суми і виробляють сотні фільмів на рік.

Пандемія і творча криза найбільших американських студій з виробництва блокбастерів дещо похитнули статус американського кіновиробництва як беззаперечного лідера. І хоча зараз ніхто не  може зрівнятися ані в бюджетах, ані в касових зборах з американським кіном, є дві країни, які поступово збільшують свою значущість в економіці світової кіноіндустрії ― Індія та Китай. Наприклад, у 2021 році Китай став найбільшим у світі ринком касових зборів, вперше обігнавши США. А у 2023 році касові збори в Китаї сягнули 7,8 млрд ― для порівняння, у США в той самий рік зібрали більше 9 млрд. Суми вже зіставні, і ринок продовжує розвиватися. Індія поки суттєво відстає в цій гонці, але вже зараз має найбільший у світі комплекс кіностудій і виробляє більше фільмів на рік, ніж Китай і США. MediaSapiens розповідає про те, як влаштована  кіноіндустрія цих країн, і про бюджети та касові збори найбільш популярних китайських та індійських фільмів.   

У Китайській Народній Республіці проживає понад 1,4 млрд людей, у Республіці Індія ― приблизно так само, і навіть дещо більше за даними останніх років. Загалом, у цих двох азійських країнах мешкає більш ніж третина населення Землі. Крім цього, й Індія, і Китай мають довгу історію, великі амбіції в міжнародній політиці, унікальні традиції та культури. Все це не може не впливати на особливості національного китайського та індійського кінематографу. У цих країнах протягом більш ніж за ста років розвивалося національне кіно, яке в обох випадках з плином часу стало свого роду феноменом світової індустрії розваг.

У Китаї, одному з найбільших ринків у світі за касовими зборами, є так само найбільший кіновиробничий комплекс у світі ― Oriental Movie Metropolis. Також варто згадати про China Film Group Corporation ― найбільшу та найвпливовішу китайську кінокомпанію, що належить Центральному відділу пропаганди Комуністичної партії Китаю та має державну монополію, з якою повинні співпрацювати всі виробники імпортних фільмів. А ще китайське кіно відоме своєю цензурою: у країні заборонені фільми про подорожі в часі (але для «Месники: Завершення» зробили виняток), одностатеві стосунки (з «Богемна Рапсодія» вирізали будь-які згадки про гомосексуальні зв’язки Фредді Мерк'юрі), оголення (прибрали сцену малювання Рози з 3D-версії «Титаніка»), злодії-китайці (вирізали лінію Сяо Феня з «Піратів Карибського моря: На краю світу») та багато всього іншого.

В Індії є аж три великі центри національної кіноіндустрії: Боллівуд у Мумбаї, де розміщені студії, які знімають фільми на гінді, одній з двох (разом з англійською) державних мов у країні; Коллівуд, у якому знімають фільми тамільською мовою; і Толлівуд, де роблять фільми на мові телугу. Також в Індії розташовано найбільший комплекс кіностудій у світі ― Ramoji Film City, центр виробництва фільмів на телугу. 

Загалом в Індії знімають близько 1500ー2000 повнометражних фільмів на рік (або навіть 2500), що значно більше, ніж у Китаї, де виробляється на рік приблизно 500ー800 кінострічок, або ж у США ― за різними підрахунками від 800 до 1300. 

Боллівуд. Джерело

Для того, щоб зрозуміти особливості кіноіндустрії в обох країнах, ми проаналізуємо бюджети та збори найбільш дорогих та касових фільмів Китаю та Індії.

Бюджети

Китайські фільми на мандаринській мові (група діалектів китайської, яку часто називають першою у світі за кількістю носіїв) у списку найдорожчих у виробництві неангломовних фільмів посідають перші три місця: військова драма «Битва на озері Чанцзінь» (200 млн доларів, 2021 рік),  фентезі «Полювання на монстрів 2» (143 млн, 2018) та комедія «Детектив Китайський квартал 3» (117 млн, 2021). 

До того ж лише п’ять неангломовних фільмів мають бюджет понад 100 млн доларів: чотири з них представники китайського кінематографу ― крім уже згаданих, ще є епічне фентезі Асура (113 млн, 2018). Єдиний некитайський фільм з бюджетом понад 100 млн ― це «Астерікс на Олімпійських іграх» (113 млн, 2008), третя частина пенталогії за серією французьких коміксів «Астерікс» та найдорожчий франкомовний фільм в історії. 

«Битва на озері Чанцзінь» ― найдорожчий неангломовний фільм у світі. Джерело

При цьому навіть пропагандистський фільм «Битва на озері Чанцзінь», який був створений на замовлення та за гроші Центрального відділу пропаганди Комуністичної партії Китаю в рамках святкування 100-річчя партії, не може сперечатися з бюджетами голлівудських блокбастерів. Наприклад, будь-який з останніх п’яти фільмів про всесвіт «Зоряних воєн» за витратами на виробництво (від 232 до 447 млн доларів) переважає найдорожчий фільм, коли-небудь створений у Китаї. 

Більше того, середньостатистичний блокбастер за коміксами Marvel або DC, від якого ще до виходу не очікують особливих касових успіхів (у порівнянні з іншими кінокоміксами про ці всесвіти), мають бюджет більший, ніж «Битва на озері Чанцзінь»: приміром, «Марвели» (220 млн, 2023) або «Аквамен і загублене королівство» (205 млн, 2023).

Індійські фільми мають менші бюджети, ніж китайські. Три найдорожчі кінострічки в історії індійського кіна ― це науково-фантастичний «Калкі, 2898 рік нашої ери»  (72 млн, 2024) та два фентезі ― «Адипуруш» (за різними даними 60-84 млн, 2023) і RRR (66 млн, 2022). Перші два зняті мовою телугу, останній ― гінді й телугу. Водночас науково-фантастичний «2.0», відомий в Україні під назвою «Робот 2.0» (за різними оцінками 48-87 млн, 2018) має найбільший бюджет серед фільмів тамільською мовою. 

«Калкі, 2898 рік нашої ери» все ще показують у кінотеатрах. Джерело

З якими англомовними кінострічками можемо порівняти бюджети індійського кіно? Якщо казати саме про фільм цієї категорії, тобто високобюджетні блокбастери, то підійде хіба що не зовсім коректне (без урахування поправки на інфляцію) зіставлення з фільмами більш ніж тридцятирічної давнини: «Міцний горішок 2» (62-70 млн, 1990) або «Бетмен повертається» (50-80 млн, 1992). 

Тобто китайські та індійські фільми загалом не мають бюджетів, подібних до голлівудських; їх радше варто порівнювати з витратами на виробництво французького кіна ― наприклад, з уже згаданою відомою франшизою «Астерікс», де окрім «Астерікс на Олімпійських іграх» ще є четверта частина «Астерікс і Обелікс: На службі Її Величності» (78 млн, 2012) та п’ята частина «Астерікс і Обелікс: Шовковий шлях» (72 млн, 2023), або ж із французьким анімаційним мюзиклом «Леді Баг і Супер-Кіт: Фільм» (84 млн, 2023). 

Але при цьому  витрати на зйомки, костюми, персонал, рекламу та багато всього іншого, як у Китаї, так і в Індії, можуть істотно відрізнятися від англомовних країн або тієї ж Франції. Все це треба враховувати при подібних умовних порівняннях. 

Збори

Втім, на відміну від витрат на виробництво, прирівнювати китайські фільми за зборами потрібно саме до найбільш касових фільмів у світі, тобто до голлівудських блокбастерів. 

Найдорожчий неангломовний фільм «Битва на озері Чанцзінь» зібрав у прокаті 913 млн доларів: це зробило його як найкасовішим китайським фільмом усіх часів, так і найкасовішим фільмом, знятим не англійською мовою. 

У кінопрокаті 2021 року ця китайська воєнна драма посіла друге місце після «Людина-павук: Додому шляху нема» (1,9 млрд), обігнавши навіть останнього Бонда з Деніелом Крейгом «007: Не час помирати» (774 млн) та дев’яту частину франшизи «Швидкі та люті» / «Форсаж» (726 млн). 

Найкасовіші фільми 2021 року. Джерело

Великі збори мав не лише «Битва на озері Чанцзінь».  Наприклад, бойовик «Вовки-воїни 2» (870 млн, 2017) посів сьоме місце серед найкасовіших фільмів 2017 року. Разом із цією кінострічкою, яка мала бюджет 30 млн доларів, у десятці були лише американські блокбастери від Disney, Universal, Sony та Warner Bros. Китайський фільм у всьому світі обігнав за заборами «Вартових галактики 2» (869 млн) Джеймса Ганна і стрічку «Тор: Раґнарок» (865 млн) Тайки Вайтіті. 

Ще одним цікавим прикладом може бути комедія «Привіт, мамо» (841 млн, 2021), яка стала третім найкасовішими фільмом 2021 року, після «Людина-павук: Додому шляху нема» та «Битва на озері Чанцзінь». При цьому з бюджетом 60 млн доларів він ще й довгий час був найкасовішим сольним фільмом жінки-режисера (китаянки Цзя Лін), до того як у минулому році «Барбі»  Грети Гервіґ не зібрав майже півтора мільярди. 

Режисерка Цзя Лін також відома тим, що схудла на п’ятдесят кілограмів заради головної ролі у своєму фільмі «Yolo» (2024). Джерело

Якщо не враховувати англомовні кінострічки, то китайські фільми мають найбільші касові збори: навіть такі суперхіти як японське аніме «Клинок, який знищує демонів: Нескінченний поїзд» (507 млн, 2020) та французька комедія «Недоторканні» (426 млн, 2011) не можуть конкурувати з виторгом від продажу квитків китайських фільмів. 

Проте є одна важлива особливість китайського кіно, яка безпосередньо впливає на касові збори: у Китаї проживає понад 1,4 млрд людей. Все це напряму пов’язано з фінансовою успішністю китайських фільмів. І фактично прокат за межами країни майже не впливає на касовий успіх стрічки.

Той же фільм «Битва на озері Чанцзінь» 855 млн зі своїх рекордних 913 млн доларів зібрав у внутрішньому прокаті, а, наприклад, п’ятий найкасовіший китайський фільм ― науково-фантастичний «Мандрівна Земля» (2019) з 700 млн загальних зборів у внутрішньому прокаті зібрав 690 млн.

Netflix придбав права на показ фільму «Мандрівна Земля» за межами Китаю. Джерело

Список найкасовіших фільмів у Китаї лише підтверджує орієнтацію китайського кінематографу саме на внутрішній ринок: навіть «Месники: Завершення» (2019), другий найкасовіший фільм в історії, посідає лише восьме місце в переліку, а загалом у першій п’ятдесятці лише десять зарубіжних фільмів (усі ― американські блокбастери). 

Індійські стрічки, як і у випадку з бюджетами, поступаються китайським за зборами, але з помітно більшою різницею. 

Найбільш касовий індійський фільм ― знята на гінді спортивна драма «Боротьба», також відома як «Дангал» (340 млн, 2016). Ще одна кінострічка, яка зібрала неабиякі за мірками індійського кіно касові збори та потрапила до 50-ки найкасовіших неангломовних фільмів, ― це фентезійний бойовик «Бахубалі: Завершення» (280 млн, 2017), який знімали мовами телугу і тамільською. 

Обидва фільми є суперхітами індійського кіно, але за касовими зборами вони значно поступаються як голлівудським блокбастерам, так й багатьом китайським фільмам. Через кількість населення країни індійські фільми також зорієнтовані на внутрішній ринок, хоча й значно менше, ніж китайські. До того ж, це стосується далеко не всіх кінострічок індійського виробництва. 

«Бахубалі: Завершення» ― найкасовіший фільм внутрішньоіндійського прокату: 210 зі своїх 280 млн доларів ця кінострічка зібрала саме в Індії. А ось із «Дангал» ситуація зовсім інша: 240 з 340 млн доларів спортивна драма про боротьбу отримала на закордонних ринках. Цікаво, що більш ніж половину зборів (200 млн) по всьому світу «Дангал» заробив у Китаї. 

Індійський «Дангал» ― єдиний неамериканський фільм, який входить до найкасовіших іноземних кінострічок у Китаї. Джерело

Третій найкасовіший індійський фільм ― це фентезі «RRR»,  один з найдорожчих в індійському кіновиробництві: він має 180 млн доларів зборів, з яких дві третини були зароблені в індійському прокаті.

Китайське та індійське кіно виділяються поміж інших не тільки своїми пропагандою та цензурою або колоритом, але ще й підходом до виробництва фільмів, бюджетами та касовими зборами. 

В обох випадках ідеться про створення фільмів з розрахунком саме на багатомільйонну внутрішню авдиторію. При цьому індійські фільми в цьому плані можуть сподіватися також і на закордонні ринки. 

Кіностудії або ж навіть уряди цих азійських країн можуть виділяти немалі бюджети на виробництво кінострічок, але їх аж ніяк не потрібно прирівнювати до англомовних голлівудських блокбастерів, що мають значно більші витрати на виробництво (включно з неабиякими гонорарами зірок) та розраховані на авдиторію по всьому світу. Втім, деякі китайські та індійські актори також отримують чималі гонарари: наприклад, ще у 2017 році в десятці найбільш високооплачуваних акторів світу були Джекі Чан і три індійські актори: Шахрух Хан, Салман Кхан та Акшай Кумар.

При цьому китайські фільми можуть здобувати величезні касові збори, що дозволяє деяким із них навіть ставати за цим показником в один ряд з найвідомішими американськими фільмами. А ось індійські кінострічки можна порівняти хіба що з найкасовішим фільмом Південної Кореї ― «Паразити» (262 млн, 2019) або ж із деякими хітами японського аніме, такими як «Твоє ім'я» (380 млн, 2016) та «Судзуме, що зачиняє двері» (316 млн, 2022). 

Колаж: Микола Шиманський, «Детектор медіа»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
КитайКиноИндия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Як врятуватися від ракетного удару чи артобстрілу на вулиці: головні правила
Gazeta UA
2025-04-06T21:54:41Z
"Тиснуть" біля Лимана: ворог просунувся на трьох напрямках, — DeepState
Фокус
2025-04-06T21:42:13Z
На окупованій Луганщині через примусову мобілізацію виник дефіцит кадрів чоловічих спеціальностей
УкраинФорм
2025-04-06T21:12:20Z
РФ просувається поблизу Лимана: ситуація на межі Донеччини та Луганщини загострюється ‒ DeepState
ZN UA
2025-04-06T21:10:36Z
Росіяни мали успіх одразу на 3 напрямках: DeepState оновили карту боїв
24tv
2025-04-06T21:00:31Z
Російські війська намагаються прорватися на Сумщині, - ОТУВ "Сіверськ"
Antikor
2025-04-06T20:45:18Z
Поховав дружину в сараї і пішов світ за очі. Моторошна історія останнього мешканця прифронтового села на Донеччині
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T20:36:54Z
Ранкова атака на Київ: з’явилося відео з бодікамери поліцейського, де зафіксовано перші хвилини після удару
Antikor
2025-04-06T20:15:56Z
В "ДНР" оголосили про щорічне зростання комунальних тарифів на 33% до 2029 року
Antikor
2025-04-06T19:45:25Z
Дуже яскравий юнак: Шевченко показав рідкісне фото молодшого з чотирьох синів
GlavRed
2025-04-06T22:33:09Z
Дрони підрозділу «Фенікс» знищили гармату, пункт управління БПЛА та склад пального росіян
УкраинФорм
2025-04-06T22:18:51Z
7 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T22:06:17Z
Росія модернізує ракети і ускладнює роботу української ППО: Ігнат пояснив слабкі місця
ZN UA
2025-04-06T21:49:22Z
Німецький дрон HF-1 зі штучним інтелектом відзначився на фронті в Україні – Bild
Факти ICTV
2025-04-06T21:15:46Z
Після війни Росія не планує значно скорочувати свою армію, - Буданов
Antikor
2025-04-06T21:15:15Z
Сили оборони за тиждень збили 481 повітряну ціль
УкраинФорм
2025-04-06T20:57:57Z
Німеччина втратила лідерство за кількістю заяв на притулок в ЄС: її випередили дві інші країни
Antikor
2025-04-06T20:57:17Z
Потрібно "зберегти демографію": українські підлітки, які виїхали за кордон, уже не повернуться, — експерт
Фокус
2025-04-06T20:57:07Z
Все через iPhone: у Білому домі знайшли винного у скандалі довкола витоку даних, — ЗМІ
Фокус
2025-04-06T22:36:35Z
Митна війна з... пінгвінами. Американський міністр пояснив запровадження тарифів проти безлюдних островів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T22:21:49Z
Макрон: Росія ударами по цивільних насміхається над пропозиціями перемовин
Европейская правда
2025-04-06T22:15:01Z
Ізраїль завдав ударів по сирійських базах, які контролює Туреччина, – джерела Reuters
24tv
2025-04-06T22:12:32Z
Іран привів армію у бойову готовність на тлі погроз Трампа бомбардувати країну
24tv
2025-04-06T22:03:02Z
Війна, день 1138. Удар рф по Україні ракетами й дронами; ЄС готує відповідь на нові мита Трампа
Football.ua
2025-04-06T22:01:14Z
Стало відомо, коли делегати з України вирушать на переговори щодо мінеральної угоди
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T21:39:07Z
Скандал із перепискою в Signal: з'явились нові подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T21:36:23Z
Кандидат у президенти Польщії Тшасковський за день пройшов військову підготовку
24tv
2025-04-06T21:21:49Z
Після викриття від Кондратюка: актор Ярошенко пояснив свою втечу з країни
GlavRed
2025-04-06T21:27:42Z
Не зважаючи на несхвальні рецензії: Minecraft зібрав $300 млн у прокаті
Факти ICTV
2025-04-06T21:15:27Z
Українка Таня Муіньо отримала престижну нагороду за кліп для Леді Гаги
Факти ICTV
2025-04-06T20:46:06Z
Відомий режисер зізнався, чому не хоче співпрацювати з Гросу: "Дуже складно"
GlavRed
2025-04-06T20:27:47Z
Концерт Ірини Білик перенесено через день жалоби: українці обурені зміною дати
Antikor
2025-04-06T19:36:16Z
Олександр Еллерт став бездомним у США: "Уже тиждень"
GlavRed
2025-04-06T19:27:34Z
Білик, Kola, та Білозір: зірки переносять концерти через трагедію у Кривому Розі
Факти ICTV
2025-04-06T19:09:19Z
7 найкращих ситкомів, які увійшли в історію кіно
24tv
2025-04-06T18:36:09Z
Акторка Віталіна Біблів висловилася про роботу міністрів і чи готова піти у політику
Комсомольская правда
2025-04-06T18:28:00Z
Шукала Афіну серед уламків: перші секунди після удару очима матері, яка вижила у Кривому Розі
GlavRed
2025-04-06T22:27:51Z
Поліція Полтавщини встановлює обставини ДТП, в якій загинуло двоє людей
Украина Криминальная
2025-04-06T21:57:17Z
На Сумщині дитину вилучили з родини, яка її систематично била
Украина Криминальная
2025-04-06T21:09:58Z
Його вбила Росія: у Кривому Розі загинув 32-річний В'ячеслав Ремесло
24tv
2025-04-06T21:00:27Z
Зросла кількість жертв обстрілу Кривого Рогу: скільки людей залишаються у лікарнях
Gazeta UA
2025-04-06T19:39:57Z
Зробили все, що могли: у якому стані 4-річний Ярчик, який серйозно постраждав у Кривому Розі
24tv
2025-04-06T19:00:30Z
Землетрус у М’янмі забрав 3471 життя, а ураган пошкодив намети для постраждалих
Antikor
2025-04-06T18:21:52Z
Росіяни вдарили КАБАми по Золочівській громаді на Харківщині, постраждала жінка
УкраинФорм
2025-04-06T18:03:48Z
"Міс Європа", тікаючи від поліції, впала на дорогу з естакади і її переїхало авто
FaceNews
2025-04-06T17:45:09Z
Ніколи не позичайте сусідам сіль: це може накликати фінансові проблеми
24tv
2025-04-06T21:36:23Z
Рис точно буде білим та розчипчастим: ложка якого інгредієнта це гарантує
24tv
2025-04-06T21:00:17Z
Гаррі Поттер і Добі розводять руками: що ні в якому разі не можна носити чоловікам
24tv
2025-04-06T20:09:57Z
Притягнете нещастя: чому не можна вночі дивитися у вікно
24tv
2025-04-06T19:54:58Z
Код на авіаквитку: що він означає і чому викликає паніку в пасажирів
Фокус
2025-04-06T19:51:54Z
Яку різницю у віці пари вважають найбільш невдалою
Gazeta UA
2025-04-06T19:48:39Z
Три варіанти, як правильно відмовляти і не почуватись винним
Gazeta UA
2025-04-06T18:24:07Z
Так пахне весна: які парфуми варто придбати уже у квітні
24tv
2025-04-06T18:24:00Z
Гості миттєво вас розхвалять: яйця "тюльпани" – 2 хвилини на шедевр
24tv
2025-04-06T18:18:15Z
Крипторинок стрімко падає слідом за фондовими біржами: біткоїн – мінус 4%, ефір – мінус 9%
Antikor
2025-04-06T22:07:56Z
Вашингтон не відтерміновуватиме початок дії мит – міністр торгівлі Лутнік
ZN UA
2025-04-06T20:57:38Z
Біткоїн впав до 80 000 доларів: крипторинок у червоній зоні
Antikor
2025-04-06T19:33:28Z
Від рекорднів до різких обвалів: як змінилися ціни на золото, срібло та мідь за тиждень
24tv
2025-04-06T19:15:51Z
Скільки землі може бути виділено учаснику бойових дій: які нині діють обмеження
24tv
2025-04-06T19:03:39Z
Індія почала переговори з США щодо торгової угоди, не відповідаючи на мита
Antikor
2025-04-06T18:33:53Z
Глава Енергоатома розповів, чим небезпечний перезапуск ЗАЕС під контролем РФ
Факти ICTV
2025-04-06T18:30:43Z
США не будуть відтерміновувати дію мит на товари з інших країн - Мінторгівлі
УкраинФорм
2025-04-06T18:04:08Z
В Україні стабілізувалися ціни на готову молочну продукцію
УкраинФорм
2025-04-06T18:04:02Z
Бенфіка з Трубіним розгромила Порту
Football.ua
2025-04-06T21:30:34Z
Вільярреал поділив очки з Атлетіком
Football.ua
2025-04-06T21:03:59Z
Таїсія Онофрійчук здобула три "золота" на етапі Кубка світу з художньої гімнастики
Комсомольская правда
2025-04-06T20:57:17Z
Рома з Довбиком зіграла внічию проти Ювентуса
Football.ua
2025-04-06T20:42:15Z
Манчестер Юнайтед — Манчестер Сіті 0:0 Відео найкращих моментів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-04-06T20:40:31Z
16-річна українська гімнастка виграла три золота на Кубку світу у Болгарії
ZN UA
2025-04-06T20:24:24Z
"Арсенал" — "Реал": де і коли дивитись чвертьфінал Ліги чемпіонів
Telegraf
2025-04-06T20:18:21Z
Челсі планує придбати нового голкіпера влітку – Скіра
Football.ua
2025-04-06T20:18:13Z
Саутгемптон установив антирекорд АПЛ
Football.ua
2025-04-06T19:57:34Z
Геймер із Китаю подав до суду через депресію від віртуальних “ляпасів” у Three Kingdoms Kill Online
360ua.news
2025-04-06T21:01:11Z
У мережі активізувалися шахраї, які пропонують "роботу мрії": що про це варто знати
24tv
2025-04-06T20:39:20Z
"Дуже достовірно": в мережі показали, як древні шумери могли писати на глиняних табличках
Фокус
2025-04-06T19:57:46Z
Ірландські розробники представили революційну підводну камеру INKA Iris для бойових субмарин
InternetUA
2025-04-06T19:57:31Z
Signal — найбільш захищений месенджер, попри інциденти в США, - Буданов
Antikor
2025-04-06T18:54:40Z
Чи можуть згадати кішки свого господаря після довгої розлуки: відповідь науковців
Gazeta UA
2025-04-06T18:54:05Z
"Справжній профі": чоловік показав навички приборкувача змій перед королівською коброю
Фокус
2025-04-06T17:30:20Z
Тревел-блог Андрія Буренока: правда про життя в різних країнах
CutInsight
2025-04-06T17:12:19Z
Новий метод виправлення великого відкликання кібервантажів Tesla — додавання клею та пари гайок
Топ Жир
2025-04-06T17:00:58Z
10 причин, чому треба їсти червону редиску
Gazeta UA
2025-04-06T20:09:04Z
Як ранкові звички допомагають прискорити схуднення: почніть робити вже завтра і до літа мінус 7 кг
Знай
2025-04-06T19:51:31Z
Чи може ваша робота бути причиною облисіння: фахівці назвали 5 професій у зоні ризику
24tv
2025-04-06T19:33:17Z
Чотири щоденні звички, яких дотримуються довгожителі
Gazeta UA
2025-04-06T19:27:34Z
Новий тренд для кращого травлення та здорової шкіри
360ua.news
2025-04-06T19:18:48Z
Смердить з раковини? Чотири простих способи, як усунути неприємний запах
Telegraf
2025-04-06T18:12:31Z
Як обирати сир і яких компонентів у ньому не має бути – 5 кращих сирів для раціону
24tv
2025-04-06T16:42:44Z
Як і чим білити дерева навесні - кілька порад
Gazeta UA
2025-04-06T14:15:24Z
Люди, які доживають до 100 років, їдять одні й ті самі 10 продуктів
GlavRed
2025-04-06T13:27:44Z
Чи ви купили б автомобіль, який не вміщається у вашому гаражі?
Топ Жир
2025-04-06T22:00:22Z
П’ятнацять відсотків покупців автомобілів опиняються в кредитах тривалість яких перевищує деякі шлюби
Топ Жир
2025-04-06T20:15:48Z
Rolls-Royce презентував найвшидший і найдорожчий авто CoupeTail
Топ Жир
2025-04-06T19:12:00Z
В Україні помітили новітній суперкар McLaren 750S Spider
Топ Жир
2025-04-06T18:57:46Z
Власник Kia EV6, який наситився із кількома випадками відмов 12V батареї, подає заяву за законом про лимери
Топ Жир
2025-04-06T18:45:29Z
Густе масло не завжди хороше рішення для вашого автомобіля
360ua.news
2025-04-06T17:31:33Z
Kawasaki представила концепт мотоцикла з ногами замість коліс
Подробности
2025-04-06T16:09:19Z
Які вживані авто в Україні мають чисту історію та як захистити себе від шахраїв
Знай
2025-04-06T15:57:51Z
Витративши 136 тис. на зарядний пристрій, він зараз не може продати його за більше, ніж 93 тис. після пройдених 80 миль
Топ Жир
2025-04-06T15:30:36Z