MY.UAНовини
Німеччина переглядає допомогу Україні, Велика Британія також "на паузі". На що можуть розраховувати Сили оборони
Німеччина переглядає допомогу Україні, Велика Британія також "на паузі". На що можуть розраховувати Сили оборони

Німеччина переглядає допомогу Україні, Велика Британія також "на паузі". На що можуть розраховувати Сили оборони

Німеччина, яка подолала своє початкове небажання підтримувати Україну, щоб стати найбільшим європейським постачальником військової допомоги для нашої країни, схоже, готова змінити курс. Уряд країни припинить нову військову допомогу Україні в рамках плану щодо скорочення витрат, повідомляють у міністерстві фінансів.

У листі, надісланому міністерству оборони Німеччини, міністр фінансів Крістіан Лінднер заявив, що майбутнє фінансування більше не буде надходити з федерального бюджету Німеччини. Припинення військової допомоги Україні є частиною плану правлячої коаліції спільного зі скорочення витрат. Україні ж доведеться більше покладатися на кошти з "європейських джерел", а також на очікувані доходи від заморожених російських активів, – зазначив німецький чиновник. До слова, обидва напрямки ще не мають остаточних рішень, тому досі незрозуміло, чи надійдуть ці гроші і коли саме, що, звісно, може боляче вдарити по Україні.

Берлін вже сигналізував про зміну курсу щодо України, коли у липні коаліція соціал-демократів, Зелених і лібералів прийняла попередню угоду щодо проєкту бюджету на 2025 рік, яка передбачає плани скорочення майбутньої допомоги Україні наполовину, – до 4 мільярдів євро.

Та здається, проблема з допомогою стосується не лише Німеччини. Так, президент України Володимир Зеленський заявив, що "Лондон поки що не допомагає як раніше". Натякаючи, що новий уряд Лейбористської партії, попри заяви підтримки, поки так і не підтримав рівень допомоги, який був за консерваторів на чолі з прем’єр-міністром Сунаком. Президент звернувся до США, Франції і Британії – прискорити постачання оголошених пакетів, адже саме зараз Україна потребує вчасної допомоги як ніколи.

Про те, що відбувається з фінансово-військовою допомогою для України від її європейських партнерів – у матеріалі OBOZ.UA.

Більше жодних нових грошей?

Німеччина планує обмежити військову допомогу Україні. Згідно з поточним бюджетним плануванням німецького уряду, нових грошей на ці цілі немає. Причиною є заходи жорсткої економії з боку міністерства фінансів.

Вже затверджена військова допомога продовжуватиме надаватися, але додаткові заявки міністерства оборони Німеччини більше не затверджуватимуться на прохання федерального канцлера Олафа Шольца. Міністр фінансів Крістіан Лінднер передав відповідне прохання у листі міністру оборони Борису Пісторіусу. Про це пише німецька преса – Frankfurter Allgemeine Zeitung та Bild.

Для України ситуація, ймовірно, незабаром погіршиться, оскільки заплановану військову підтримку буде скорочено майже вдвічі наступного року, а 2027 року — до менш ніж 1/10 частини від нинішнього обсягу. Проте з погляду німецького міністерства фінансів все виглядає інакше. З листа Лінднера випливає, що гроші тепер надходитимуть не із федерального бюджету, а із заморожених активів Центробанку РФ. На саміті G7 в Італії було ухвалено рішення використати ці кошти для фінансування кредиту України у розмірі 50 мільярдів доларів. Лінднер тепер очікує, що Україна використовуватиме ці гроші "для покриття значної частини своїх військових потреб".

Але це фінансове джерело все ще під великим питанням, адже на сьогодні рішення країн G7 далеке від реалізації та є юридично не оформлено. Ведуться міжнародні переговори, і в жодній з європейських урядових установ, не знають, скільки місяців пройде до того, як гроші нарешті надійдуть та чи надійдуть загалом.

МЗС пропонує не панікувати

Бюджет в Німеччині буде затверджено тільки у листопаді, і лише тоді буде відомий рівень підтримки України на наступний рік, а тому повідомлення про припинення урядом цієї країни військової допомоги Україні є некоректними та маніпулятивними, заявив речник МЗС України Георгій Тихий у коментарі українським ЗМІ.

За його словами, в Німеччині справді триває бюджетний процес, "за яким ми уважно спостерігаємо". Тихий зазначив, що українська сторона продовжує працювати з німецькими партнерами над збереженням і зміцненням підтримки України.

"Розраховуємо, що уряд ФРН знайде можливість додаткового фінансування потреб Сил оборони України і в цьому році", – зазначив речник МЗС.

Проблеми вже є

Німецькі політики вже виказують песимізм стосовно цього рішення. Так, представник "зелених" у бюджетному комітеті Бундестагу Себастьян Шефер каже, що "крім заяв міністра фінансів, на жаль, немає нічого конкретного щодо використання російських активів". Заступник представника з бюджетної політики парламентської фракції СДПН Андреас Шварц стверджує, що невідомо, як швидко можуть бути отримані доходи від російських активів "і чи це можливо взагалі з юридичної точки зору".

Так що на даний момент більш ніж неясно, чи можна буде використати російські гроші у майбутньому. Але те, що заморожування платежів набуде чинності, безсумнівно. Його наслідки вже відчуваються.

Так, нещодавно не вдалося профінансувати, наприклад, наявну систему протиповітряної оборони IRIS-T. Виробник, компанія Diehl Defence, могла запропонувати систему ППО на потреби України одразу після атаки по дитячій лікарні "Охматдит" у липні, оскільки інший замовник хотів відмовитися від постачання на користь України. Проте німецькі урядовці гроші не погодили — всупереч бажанню міністра оборони Бориса Пісторіуса.

Наразі Україна все ще отримує допомогу, але лише у рамках старих контрактів. Однак, згідно з інформацією, отриманою F.A.Z., існуючі замовлення доведеться скоротити приблизно на один мільярд, а нові замовлення навряд чи можливі на період до 2028 року.

При цьому на сьогодні Берлін зробив для України більше, ніж будь-яка інша європейська країна. Окрім тисяч артилерійських снарядів і бронетехніки, уряд надав значну допомогу в системі протиповітряної оборони та інших системах. Борис Пісторіус спонукав інші країни наслідувати цей приклад, особливо щодо протиповітряної оборони. Шольц неодноразово рекламував допомогу Німеччини Україні та підштовхував інші європейські країни робити більше, особливо тому, що переобрання Дональда Трампа в США виглядає все більш імовірним, а Європа стикається з жахливою перспективою фінансування та озброєння України самотужки.

Німецький ВПК також постраждає

Мотивація України, яка говорить про те, що допомагаючи їй військовими постачаннями, західні союзники розвивають досить активно і власну економіку, знаходить підтвердження. Так, акції провідного німецького збройного концерну Rheinmetall падають на тлі повідомлень про скорочення німецької військової допомоги Україні. Тільки за 19 серпня вони знизились на 4,5%.

Rheinmetall отримав значну вигоду із замовлень уряду Німеччини на постачання Україні зброї, боєприпасів та бойових машин. З початку року акції компанії зросли на 89%.

Британська моральна допомога

Проблеми з допомогою виникли не тільки у Німеччині. Принаймні так стверджує президент України Володимир Зеленський, який заявив, що "Лондон поки що не допомагає як раніше. Протягом усього часу цієї війни ми бачили, що Британія демонструє справжнє лідерство. І у зброї, і у політиці, і у підтримці життя українського суспільства. Це те, що врятувало тисячі наших людей. Те, що справді відповідає силі Британії. Але зараз, на жаль, ситуація уповільнилася".

Перед парламентськими виборами, 4 липня, у Великій Британії, представники Лейбористської партії заявляли, що новий уряд буде повністю відданий військовим зусиллям України. Новий прем’єр Кір Стармер також заявив, що "фінансова, дипломатична та політична підтримка України з боку Сполученого Королівства залишиться непохитною". Водночас лейбористи заявляють, що обіцяну Ріші Сунаком безстрокову допомогу будуть надавати, лише "коли дозволять фіскальні умови", а також стверджують, що їм потрібно провести повний військовий аудит, перш ніж давати будь-які нові обіцянки.

При цьому як передає видання Sunday Times: Стармер і міністр оборони Джон Гілі прийняли рішення змінити тон і більш відкрито визнавати ступінь участі Великобританії.

"Жодної сором'язливості з приводу того, що британська зброя застосовується на території Росії в рамках оборони України, не буде. Ми не хочемо жодної невизначеності щодо підтримки Британії в цей критичний момент, а боязка чи невпевнена відповідь могла б свідчити саме про це", — цитує газета джерело в апараті британського уряду.

На думку британських політиків, це переконає союзників допомагати Україні більше, а британське суспільство — що безпека та економічний добробут країни залежить від подій на полі бою.

При цьому нібито йде розмова, що діючий британський уряд хоче дозволити Україні застосовувати ракети Storm Shadow по військових ціллях у глибині Росії, але цьому заважає позиція партнерів, які беруть участь у їхньому виробництві — Франції та США. Британські міністри вважають, що їхні союзники все ще надто бояться "ескалації", і марно.

Так чи інакше, але Володимир Зеленський попросив у держав-партнерів прискорити постачання зброї для Сил оборони. Він підкреслив, що "у війни немає відпусток". Про це глава держави сказав у зверненні до громадян, 18 серпня.

"По всіх напрямках наші хлопці – ви молодці. Але щодо постачання від наших партнерів – потрібне пришвидшення. Ми дуже просимо. У війни немає відпусток. Потрібні рішення, потрібна вчасна логістика оголошених пакетів. Особливо я звертаюсь зараз до Сполучених Штатів, до Великої Британії, до Франції", – заявив президент.

Треба заспокоїтися та почекати

"Я думаю, це, скоріше, питання технічне. Тобто це не впливатиме на реальну допомогу з боку Німеччини. Треба заспокоїтися та почекати, я не думаю, що в нинішній ситуації німці будуть якось скорочувати чи обмежувати нашу підтримку. Тобто я впевнений в тому, що допомога буде і в необхідному обсязі. Але як це буде вирішено технічно, поки що важко сказати. Можливо вони перейдуть на схему використання заморожених коштів РФ" – таку думку в ексклюзивному коментарі для OBOZ.UA висловив народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

"Стосовно Великої Британії, то коли я спілкувався з лейбористами, ще до того, як вони перемогли на останніх виборах, то вони казали, що "ви не хвилюйтеся, ми будемо вас підтримувати не менше, аніж консерватори, а може навіть і більше". Тобто тут, скоріше, питання прискорення допомоги. Тому що у розпалі курська операція і звісно нам треба зараз терміново отримати військово-технічну підтримку, посилити її. Я так розумію, що у зверненні президента України йдеться саме про це. І президент правильно робить, що підштовхує наших союзників в цьому напрямку. Загалом, я вважаю, що Україна здивувала своїми останніми діями, і це тільки посилює мотивацію допомагати нам", – зазначив Олександр Мережко.

Потрібно змінювати підхід

"Проблеми ми будемо мати до тих пір, поки не перевернемо погляд на те, що відбувається. Зараз ми весь час в ролі прохачів. Ми просимо всіх дайте, дайте, дайте. Чому? Тому що начебто самі ведемо боротьбу з цим російським злом. Нам треба сформулювати зовсім інший підхід до отримання допомоги, адже ми спільно разом з усіма країнами Заходу повинні перемогти це зло. Саме перемогти, а не досягти миру. От якщо ми зможемо донести цю ідею до наших західних партнерів, то тоді не ми будемо просити Захід щось нам дати, а спільно з Заходом будемо розробляти реальні кроки для того, щоб перемогти ворога", – таку думку в ексклюзивному коментарі для OBOZ.UA висловив ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко.

На думку дипломата, допоки цього не відбудеться, доти ми будемо мати проблеми, тому що всі вважають, що вони роблять Україні якийсь подарунок, виділяючи гроші і так далі. Насправді ситуація повинна бути докорінно змінена.

"В заяві офіційних кіл Німеччини я зверну увагу на фразу про те, що поки що ми не маємо конкретних пропозицій від української сторони. Тому і нам треба спочатку розібратися у себе, що ми хочемо отримати від тієї самої Німеччини, чи Британії і так далі за списком. І обговорити ці речі з кожною конкретною країною. Ми повинні провести власну домашню роботу.

Думаю, що така робота буде зроблена, а якщо є конкретні пропозиції, тоді буде і конкретна відповідь. Ми можемо вам дати не мільярд євро, які ви просите, а 500 мільйонів. Чому? Тому от так, то і так.

Ми тоді матимемо щонайменше розуміння того, де ми знаходимося, чим ми можемо оперувати і так далі. Можливо, і зараз справді йдеться про те, що утворено цей загальноєвропейський фонд, через який країни будуть фінансувати Україну. Тому, можливо, частина коштів, які раніше йшли прямо з національних бюджетів, підуть в цей фонд, так що це буде опосередкована фактична допомога. Ніхто в Європі після Курської операції не говорить про мирні переговори. Говорять про перемогу України. І це важливо", – відзначив Володимир Огризко.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Тива, ВДВ і добровольці: ЗМІ встановили 80 тисяч загиблих окупантів і з'ясували цікаві тенденції
24tv
2024-11-29T12:12:49Z
ГУР знищило російську РЛС "Подльот": які можливості втратив ворог
24tv
2024-11-29T11:52:31Z
Сирський на Донеччині: Підрозділи на Покровському й Курахівському напрямках посилять резервами та зброєю
УкраинФорм
2024-11-29T11:49:45Z
На деокупованій Херсонщині без електрики залишаються 64 населені пункти
УкраинФорм
2024-11-29T11:34:46Z
Грошову допомогу на ремонт пошкодженого житла отримали 26 319 заявників з Харківщини
Мій Харків
2024-11-29T11:31:44Z
В Криму “прилетіло” по ворожому С-400 – ЦПД
1News
2024-11-29T11:24:56Z
Крим здригається від масштабних вибухів: "прилетіло" по дуже цінному - ЦПД
GlavRed
2024-11-29T11:18:55Z
У Криму, ймовірно, «прилетіло» по російському ЗРК С-400
Украина Криминальная
2024-11-29T11:15:27Z
У Криму пролунав потужний вибух поблизу місця, де стояв С-400
УкраинФорм
2024-11-29T11:04:12Z
Україна розчарована рішенням Грузії щодо переговорів з ЄС на догоду Москві
Европейская правда
2024-11-29T12:15:19Z
«Вясна»: У Білорусі ув'язненого журналіста Ігоря Карнея знову судитимуть
Детектор М
2024-11-29T12:13:08Z
Глави МЗС Групи семи відреагували на російський удар «Орєшніком» по Дніпру
УкраинФорм
2024-11-29T12:07:02Z
Захистять кордони: британські війська мають бути в Україні в будь-якому разі, — Джонсон
Фокус
2024-11-29T12:06:24Z
Німеччина не стала би втручатися: у Берліні заперечують, що пропонували Києву знизити призовний вік
УкраинФорм
2024-11-29T12:03:01Z
У російській зброї використовуються вкрадені українські технології - експерт
УкраинФорм
2024-11-29T12:00:32Z
САП передала до суду справу ексміністра оборони Саламатіна про розкрадання $24 мільйонів
УкраинФорм
2024-11-29T11:57:58Z
The Economist стверджує, що найкращим способом захисту України був би її вступ до НАТО
ZN UA
2024-11-29T11:57:04Z
Санду звернулась до румунів: Не вірте, що близькість до Кремля несе мир
Европейская правда
2024-11-29T11:53:53Z
Як часто потрібно мити підлогу насправді: несподівана відповідь
24tv
2024-11-29T12:09:42Z
Рак легенів: кому потрібно проходити регулярні обстеження
24tv
2024-11-29T12:06:17Z
З початку року до сімейних лікарів по психологічну допомогу звернулося 420 тисяч осіб
УкраинФорм
2024-11-29T11:12:38Z
95% людей роблять це неправильно: як розморозити м'ясо, щоб воно було безпечним для здоров'я
TSN
2024-11-29T10:39:08Z
Що їсти на вечерю після 50, щоб організм уві сні швидше оновлювався й омолоджувався
TSN
2024-11-29T10:07:04Z
Коли серце говорить SOS: розуміємо серцево-судинні розлади
Eco Town
2024-11-29T09:16:04Z
Через неправильне споживання цієї зелені можуть з'явитись камені в нирках
24tv
2024-11-29T09:12:42Z
Нещодавно виявлений нейрон може бути ключем до зупинки переїдання
Portaltele
2024-11-29T08:15:18Z
Бюджет-2025: скільки виділили на медицину та на що витратять гроші
24tv
2024-11-29T08:03:40Z
Продюсер Ірина Горова пояснила, чому приховує нового коханого
Комсомольская правда
2024-11-29T12:10:35Z
Роузі Гантінгтон-Вайтлі показала рідкісні кадри дітей Джейсона Стейтема
Фокус
2024-11-29T12:06:41Z
Моя любов, – вагітна на останніх місяцях дружина Остапчука показалася з кумиром дитинства
24tv
2024-11-29T12:06:29Z
Прем'єри тижня: свіжі релізи від топових артистів України, які варто почути
Вива
2024-11-29T12:00:27Z
"Чотири роки разом": Ірина Горова вперше розповіла про свого коханого
GlavRed
2024-11-29T12:00:22Z
Перше видання Гаррі Поттера продали за £45 тис на аукціоні
1News
2024-11-29T11:58:06Z
Ось найкращі парфуми Versace, на думку знавців
24tv
2024-11-29T11:54:24Z
Меган Маркл сказала, що насправді думає про Кейт Міддлтон
Фокус
2024-11-29T11:45:58Z
46-річна Ірина Горова закрутила новий роман і вперше розповіла про обранця
TSN
2024-11-29T11:39:28Z
В Україні зібрано 73,6 мільйона тонн зернових та олійних культур
УкраинФорм
2024-11-29T12:13:58Z
Шмигаль розповів про стан енергосистеми після обстрілів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T12:09:32Z
Граничні ціни обмежують імпорт електроенергії з ЄС – Харченко
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T12:09:02Z
Паливо подешевшало: АЗС зробили покупцям подарунок
24tv
2024-11-29T12:06:34Z
АМКУ оштрафував Чорноморський порт на 2 мільйони гривень
24tv
2024-11-29T12:06:25Z
Без цього немає пенсії: який важливий внесок повинен сплачуватися щомісяця
24tv
2024-11-29T12:06:24Z
В Україні намолотили понад 24 млн т кукурудзи
AgroPortal
2024-11-29T12:00:34Z
Зеленский підписав закон про історичне підвищення податків в Україні
360ua.news
2024-11-29T11:57:44Z
Шмигаль підтвердив, що індексаціям пенсій у 2025 році бути
24tv
2024-11-29T11:52:46Z
Працівники Amazon анонсували всесвітній страйк на «чорну п'ятницю»
УкраинФорм
2024-11-29T12:15:07Z
Подання скарги до Мін’юсту при рейдерстві: на що слід звернути увагу
AgroNews
2024-11-29T12:13:47Z
Деяким українцям щомісяця компенсуватимуть вартість комунальних послуг
Знай
2024-11-29T12:12:42Z
Військовий відверто розповів, що "діди" роблять в армії: "Людям за 50 років вже не дуже легко"
Политека
2024-11-29T12:03:44Z
Сили оборони України уразили нафтобазу та знищили радіолокаційну станцію ЗРК "Бук-М3"
24tv
2024-11-29T12:00:18Z
Не тільки вівчарка: експерт розповів, які породи собак найкраще піддаються дресуванню
Фокус
2024-11-29T11:57:13Z
Наукові установи і виші атестуватимуть за оновленою методикою
24tv
2024-11-29T11:52:03Z
Жінки стануть військовозобов’язаними після базової військової служби: новий законопроєкт
24tv
2024-11-29T11:45:15Z
"Гойдалка, "хитанка" чи "оріля": як українскою називати "качєлю"
24tv
2024-11-29T11:33:48Z
У Курській області спалили російський позашляховик із дронами - джерело
УкраинФорм
2024-11-29T12:09:52Z
У Кривому Розі чоловік 15 годин сидить в авто з мамою, протестуючи проти "беззаконня поліції"
Комсомольская правда
2024-11-29T12:01:13Z
У вбивстві подружжя та пораненні їх родички підозрюють раніше судимого тернополянина
Украина Криминальная
2024-11-29T12:00:38Z
У порту Туапсе уражено корабель – соцмережі
1News
2024-11-29T11:52:48Z
8 років увʼязнення: Миколі Харківському, який у 16 років вчинив смертельну ДТП у Харкові, оголошено вирок
Мій Харків
2024-11-29T11:52:47Z
Ворог завдав ракетного удару по Бериславському району Херсонщини, є поранена
УкраинФорм
2024-11-29T11:49:27Z
За замах на вбивство колишньої цивільної дружини та тещі судитимуть жителя Буковини
Украина Криминальная
2024-11-29T11:48:11Z
Викрито інженера енергопідприємства, який оформлював фальшиві броні
1News
2024-11-29T11:42:06Z
Планували переплисти Тису: прикордонники затримали двох чоловіків
TSN
2024-11-29T11:39:57Z
Вікторія Балабан з ФК «Нептунас» вийшла до плей-офф Єврокубка
УкраинФорм
2024-11-29T12:13:17Z
АПЛ: розклад і результати матчів 13-го туру чемпіонату Англії з футболу, турнірна таблиця
TSN
2024-11-29T12:09:16Z
Жіноча збірна України вийде на Бельгію у вирішальному матчі
360ua.news
2024-11-29T12:00:42Z
Самар: Налаштовані нарешті перервати безгольову серію
Football.ua
2024-11-29T11:46:57Z
Погба може повернутися до АПЛ
Football.ua
2024-11-29T11:33:36Z
Зашквар року: ФІФА включила футболіста газпромівського клубу у премію The Best 2024
24tv
2024-11-29T11:33:35Z
Динамо Київ — Вікторія Пльзень. Наші оцінки
Football.ua
2024-11-29T11:21:15Z
Українці зайняли увесь п'єдестал на турнірі з кульової стрільби у Польщі
УкраинФорм
2024-11-29T11:04:46Z
Україна виграла своє друге «золото» юніорського чемпіонату світу в Ріо
УкраинФорм
2024-11-29T10:51:00Z
Без кавомашини: 3 способи приготувати ароматне еспресо в домашніх умовах
24tv
2024-11-29T11:52:27Z
Місячний календар стрижок на грудень 2024: названі сприятливі та погані дні
Политека
2024-11-29T11:31:59Z
Скільки хвилин треба варити сушені гриби: яка помилка може зробити їх твердими й несмачними
TSN
2024-11-29T11:09:06Z
Ці 5 невеликих речей роблять ваш інтер'єр застарілим: змініть їх вже зараз
24tv
2024-11-29T11:00:43Z
Чому над Тибетом відмовляється літати авіація: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2024-11-29T10:33:47Z
Як зняти шпалери, не пошкодивши стіни: 3 простих способи
24tv
2024-11-29T10:24:59Z
Імбирне печиво: вірусний рецепт з TikTok, що здивує всіх
24tv
2024-11-29T10:18:50Z
Якраз для понеділків: чоловік встановив рекорд, зробивши найбільший стакан кави з льодом
24tv
2024-11-29T10:12:51Z
Чашка кави і погляд на КНДР: Starbucks відкрив кафе біля демілітаризованої зони
Фокус
2024-11-29T10:12:37Z
Створено першу у світі пральну машину для людей: який вона має вигляд і як працює
TSN
2024-11-29T12:06:42Z
Українські науковці створили безпілотник з елементами штучного інтелекту
InternetUA
2024-11-29T12:01:43Z
Створено новий сплав для зміцнення термоядерних реакторів: це шлях до безмежної енергії
Фокус
2024-11-29T12:00:53Z
Вітрогенератори своїми руками: як підібрати елементи і встановити у себе вдома
Фокус
2024-11-29T12:00:36Z
Названо поради, як перевірити безпеку вашого Android-пристрою
InternetUA
2024-11-29T11:46:44Z
Європейська федерація журналістів заявила, що покидає соцмережу X
Детектор М
2024-11-29T11:44:50Z
ІнАУ на Форумі IGF-UA провела секцію по бронюванню працівників інтернет-галузі
InternetUA
2024-11-29T11:44:49Z
Європол заблокував мережу нелегальних провайдерів послуг IPTV
Детектор М
2024-11-29T11:31:49Z
Розробники Obsidian кажуть, що Avowed є «еволюцією попередніх ігор», які вони створили
ITC
2024-11-29T11:27:57Z
Спецназ «Донеччина» отримав бронемашини «Козак-5» та Senator
AutoCentre
2024-11-29T12:10:05Z
Яку кнопку в авто не варто натискати під час снігу з дощем: представник поліції дав важливу пораду водіям
ТСН
2024-11-29T12:06:02Z
Tiguan на максималках: новітній сімейний кросовер Volkswagen надійшов у виробництво
Фокус
2024-11-29T12:00:44Z
Jetour Dashing в комплектації преміум зі знижкою 60000 грн!
AutoCentre
2024-11-29T11:46:04Z
Норвегія прощається з ДВЗ: у жовтні електромобілі «захопили» 94% ринку нових авто
ITC
2024-11-29T11:27:35Z
Найменший у родині: тест-драйв нового кросовера Jeep Avenger
Фокус
2024-11-29T11:12:10Z
Volkswagen готує заміну Golf та покликав на допомогу Rivian
AutoCentre
2024-11-29T11:09:27Z
Rivian залучив мільярди доларів для виробництва дешевих електромобілів
AutoGeek
2024-11-29T10:39:03Z
Чому Michelin Alpin 7 добре поводиться на слизькій дорозі
AutoCentre
2024-11-29T10:36:19Z