Після ухвалення Верховною Радою України закону про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у країні-агресорці Росії, залишається важливим питання, як цей закон будуть імплементувати.
Існують загрози, що цей процес будуть затягувати. Таку думку у коментарі Главреду висловила релігієзнавиця, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та педагогіки Національного транспортного університету Ірина Богачевська.
Релігієзнавиця зазначила, що цей закон був дуже чітко прописаний, і він передбачає, що факти афіліації тієї чи іншої церковної організації має визначати експертне середовище, а не державні чи політичні структури. Тобто в документі все зроблено так, щоб уникнути негативної реакції міжнародної спільноти.
Водночас вона звернула увагу, що росіяни точно негативно відреагують на цей закон і будуть кричати про нібито порушення прав людини, відсутність свободи совісті та гоніння на православ’я. Проте нам не варто звертати увагу на російську пропаганду, а потрібно продовжувати робити своє.
"Однак на міжнародний резонанс зважати, навпаки, потрібно, і Україна як держава, яка позиціонує себе як ту, яка чітко дотримується прав людини і міжнародних законодавчих актів, має чітко роз'яснювати світовій спільноті, що цей проєкт закону не має в собі порушень свободи совісті", – наголосила Богачевська.
Головне – щоб імплементація цього закону не затягувалася
За словами релігієзнавиці, одна справа – ухвалити закон, інша справа – те, як він буде імплементуватися. Вона зазначила, що імплементацію цього закону можуть затягувати на місцях. Для цього, наприклад, можуть довго сперечатися у процедурних питаннях і робити все, щоб не було доведених до кінця заборон окремих громад.
"Це – єдиний підводний камінь, який існує, адже наша мета не лише ухвалити закон, а й імплементувати його та вигнати московських попів з української землі. Тобто зробити усе можливе, аби вони не могли загрожувати національній безпеці та духовному існуванню України.
Цим законом ми робимо лише перший крок, і тут робота триватиме протягом років. Адже кілька місяців буде потрібно, аби закон набрав чинності, ще кілька – для напрацювання процедури, і в кращому випадку імплементація займе до 9 місяців. І дай боже, аби ми впоралися хоча б за півтора-два роки", – наголосив Богачевська.
Заборона діяльності УПЦ МП в Україні – останні новини
Нагадаємо, в Україні заборонила діяльність УПЦ МП. 20 серпня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у Росії. Згідно із цим законопроєктом передбачається припинення діяльності УПЦ МП.
Раніше народний депутат України, історик, екс-директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович зазначав, що заборона РПЦ в Україні має консенсус у суспільстві. Потреба в ухваленні законопроєкту про заборону РПЦ в Україні лише зростала, вважає Володимир Вʼятрович.
Нагадаємо, СБУ викрила купу промосковських попів, які продавали зброю і дитячу порнографію. Відомо, що настоятель Свято-Тихвинського храму Сєвєродонецької єпархії УПЦ МП "здавав" окупантам учасників руху опору на території громади. Після цього окупанти брали людей у полон та катували їх.
Читайте також: