Лінія електропередачі Австралія-Азія генеруватиме 4 ГВт*год на годину для внутрішнього використання, а надлишок електроенергії відправлятиметься в Сінгапур.
Як важливий крок до утвердження Австралії як лідера в галузі відновлюваних джерел енергії, уряд схвалив новий масштабний промисловий сонячний проєкт на Північній території країни. Про це повідомляє interestingengineering.com.
Промисловий сонячний проєкт генеруватиме достатньо енергії для забезпечення 3 млн будинків.
За словами міністерки довкілля Австралії Тані Пліберсек, проєкт міститиме сонячну електростанцію і кабель, що з'єднує Австралію з Сінгапуром, з метою експорту надлишків енергії.
Проєкт Australia-Asia Power Link площею 12 000 га, розташований на залитій сонцем Північній території Австралії, буде встановлено компанією SunCable. Він принесе Північній території економічну вигоду більш ніж на 20 млрд доларів і створить в середньому 6800 робочих місць щорічно протягом періоду будівництва, при цьому пікова чисельність робочої сили складе 14 300 осіб. Цифра розрахована виходячи з періоду будівництва і перших 35 років експлуатації. Проєкт сонячної ферми розташований на пасторальній станції між Елліотом і Теннант-Крік. Дозвіл також передбачає прокладання підводного кабелю до кромки австралійських вод і лінію електропередачі довжиною 800 км до Дарвіна.
СЕС вироблятиме 4 ГВт*год електроенергії для домашнього використання. Два додаткові гігавати, які будуть доставлені підводним кабелем у Сінгапур, задовольнять близько 15% потреб міста-держави. У батареях можна зберігати близько 40 ГВт.
Очікується, що проєкт отримає остаточне інвестиційне рішення 2027 року, а подача електроенергії розпочнеться на початку 2030-х років.
Незважаючи на те, що австралійці є одними з найактивніших користувачів побутових сонячних панелей у всьому світі, уряди, які змінювали один одного, не наважувалися повністю взяти на себе зобов'язання щодо використання поновлюваних джерел енергії, повідомляє The Australian. Згідно з останніми урядовими даними, у 2022 році на поновлювані джерела енергії припадало 32% від загального обсягу виробництва електроенергії в Австралії, тоді як вугілля, як і раніше, домінувало на рівні 47%.
Австралія також є одним із найбільших експортерів вугілля і газу у світі, але низка нещодавніх стихійних лих, як-от повені та лісові пожежі, спонукала новий уряд перейти до більш екологічних джерел виробництва енергії.
Раніше ми писали про те, як з'явилися сонячні батареї і чому вони такі популярні сьогодні. Сонячні панелі пройшли довгий шлях від простих пристроїв із золота і селену до перовскітних установок з ККД 30%. Історію їхнього виникнення та розвитку розповідає цей матеріал.